Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 29 január 2011 - 12:00

Lapaj, ja som mal podobne problemy pri uzivani Serdolectu, nasadeny mi bol Coronal. Serdolect mi bol potom tiez vymeneny za ine antipsychotikum.
mimochodom - basen sa mi paci, rovnako ta, ktoru si nedavno dal do kutika poezie.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 29 január 2011 - 12:05

a tie problemy ti po vysadeni Serdolectu presli? alebo stale uzivas ten coronal, stale mas problemy?
ja prave leponex nemozem vysadit, lebo by mi bolo hrozne, neznesitelne...
daj mi prosim vediet, co mozno najviac z tohto problemu, budem ti velmi vdacny

inak dakujem ti za tie basne, od teba si to dost cenim winking
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 29 január 2011 - 12:23

ja som mal podobne problemy uz v mladsom veku, od takych 16-tich. merania tlaku doma, respektive u doktorky, nedopadali slavne. bol som u detskej kardiologicky, neskor na internom - ale moj stav bol vzdy uzavrety ako normotenzia, cize tlak v norme. Ked som bol posledne nejakych 14 mesiacov dozadu v nemocnici, kedy mi nasadili serdolect, tak som mal tiez tachykardiu, aj vyssi tlak. nasadili mi tam vasocardin. mimo nemocnice som ho ale uz potom neuzival. niekedy v lete 2010 som bol na pohotovosti - uz nejaku dobu som mal kasel, teploty. a bolo mi dost zle v ten vecer, zmeral som si tlak doma s vysledkom 170/100. ked som bol po vyuzivani antibiotik na kontrole u svojej doktorky, tak ma zase poslala na interne - predtym som ale bol na doplnkove vysetrenia v suvislosti s hypertenziou na ultrazvuku, rtg, u ocnej. na internom mi samozrejme az tak vysoky tlak nenamerala, povedala, ze je to este v poriadku, do karty napisala, ze pri pretrvavajucich problemoch odsledovat stav pomocou holteru. ked som bol potom u obvodnej, tak mi ponukla holter, ale za jeden den pozicania chcela 10e a ja som vtedy akurat nemal pri sebe skoro ziadne peniaze, tak napokon rozhodla, ze bude stacit zapisovanie merani niekolkokrat za den, dostal som taky dennik na merania. po pretrvavajucich zvysenych hodnotach mi bol nasadeny coronal, hoci len v malej davke. ked som o uzivani coronalu potom povedal psychiatricke, tak mi serdolect okamzite vysadila. povedzme ze v obdobi serdolectu to nebolo az take zle s tlakom, ale pulz som mal bezne okolo 100. serdolect som uzival 16mg denne, neskor len 12mg, po zmene som dostal seroquel 600mg vecer. aktualne beriem questax 200mg rano a vecer (ucinna latka tiez quetiapine) a rano 10mg escitil. som relativne spokojny - ziadne vedlajsie ucinky, jemne sa mi aj podarilo schudnut. co sa tyka upravy problemov po vysadeni serdolectu - k nejakej azda aj doslo, urcite nemam taku rychlu akciu srdca. ale musim sa priznat, ze merania teraz flakam, cize su skor sporadickejsieho charakteru. coronal uzivam stale.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 29 január 2011 - 12:30

fiha. dik za rozsiahlu odpoved. ja uzivam aj leponex aj abilify, takze neviem, ktory z liekov je zodpovedny za tu tachykardiu. zvlastne je, ze pocitujem aj bolesti. ved uvidime, ale momentalne mam pulz 110. ja si nemozem dovolit vysadit ani jeden z liekov, oba mi velmi pomahaju. neviem, co teraz.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 29 január 2011 - 12:40

neviem posudit, Lapaj. Abilify je fajn, napokon, brala ho tu asi vacsina fora, asi rok a pol dozadu zacal byt predpisovany ako na beziacom pase. v zasade mam na abilify obdobie dobre spomienky, ak by som mal niekedy vysadit quetiapine, tak by som sa rad vratil zrejme prave k abilify, kedze som nepocitoval neziaduce ucinky pri jeho brani - az ked som ho uzival trosku dlhsie (viac ako 6 mesiacov), obcasne vyvolaval moj uz spominany ocny problem.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 29 január 2011 - 12:48

ved prave, abilify je super. u mna zredukoval ciastocne uzkost aj vztahovacnost a zacal som sa vdaka nemu viac socializovat.
dakujem ti inak za reakciu.

p.s.:rad by som si precital aj nejaku tvoju basen. neprispejes tu nejakou?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 29 január 2011 - 14:35

len dufam, ze nebudem musiet leponex alebo abilify vysadit very unhappy Crying or Very sad very sad5
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 29 január 2011 - 19:03

Lapaj, ja uz takmer nepisem, nevenujem sa tomu akosi. aj s citanim to trochu flakam poslednu dobu...

prisiel za mnou otcim 15 minut dozadu, ze ci som citil zemetrasenie - on bol v obyvacke na gauci, vraj sa zacal triast, rovnako aj kvetiny na okne. ja v detskej izbe som nic necitil, sedel som si v kresle pri pc a sledoval zaznam z finale starcraft 2 ligy Very Happy ale prakticky vzapati, ako odisiel z izby, mi pisali dvaja kamarati, ci som to citil Smile

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 29 január 2011 - 21:02

RE: Polienka pod nohami
Ahoj Lapaj,

Tvoja básnična je pekná, len taká smutná. Napíš nám aj niečo veselé a optimistické aby nás to vzpružilo. Každý máme toho smutného dosť a tak by potešilo aj čosi úsmevné, nemyslím tragicky.


......
Skúsim príklad:

Malý murko mňaučí málo,
mäsa Miro mu minul moc,
murkovi mravčí myske,
musí mrnčať myške.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Cat-and-mouse


Alebo:

Lapaj sedí stále doma,
myšlienky mu výria hlavou,
nie je to však žiadna kóma,
smutná múza je mu paňou.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 3367386
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 30 január 2011 - 9:15

laughing
Super basnicky
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ne 30 január 2011 - 11:25

červená čiapočka

v problémoch sa topí
červené ma očká
točkou stále otáča
biele víno ločká.


mne tie optimisticke proste nejdu lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 30 január 2011 - 13:04

Ahoj Lapaj,
Tvoja básnička je stále smutná. Čiapočka alkoholička, ja neviem či sa to dá zaradiť do čierneho humoru. Ale náznak tam je. Pokračuj a stvoríš niečo veselé.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore