Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Po 7 február 2011 - 11:14

Ahojte kamaráti. Dnes som bol u zubára, platil som 10 € 7 € za RTG snímok a 3 € za blombu. Urobil mi preventívnu prehliadku, našiel mi pár kazov a objednal ma na máj. Bol som aj v o2-telefonica, lebo som potreboval odblokovať mobil a tam mi povedali, že mi ho odblokujú u servisného technika a že preto bol zablokovaný, lebo bol kúpený v T-Mobile. Tam u servisného technika som dal za odblokovanie mobilu 10 €, takže dnes už mám - 20 €, ale čo narobím.
Ku psychiatričke na kontrolu sa chystám v stredu, vo štvrtok idem ku psychologičke a v piatok na úrad práce. Ešte si občas namýšľam, že počujem "hlasy", ale odkedy mi doktorka pridala Spitomin, tak je mi lepšie. Veľmi často som ale zamyslený a keď mám sám niečo urobiť,vybaviť, alebo mám z niečoho trému, tak sa trasiem. Rozmýšľal som aj o dennom stacionári, ale u nás v Košickom kraji je denný stacionár iba v Košiciach a Michalovciach. U nás v Spišskej Novej Vsi zatiaľ nie je. Chcel by som si podať návrh na kúpeľnú liečbu vo Vyšných Ružbachoch, ak ste tam niektorí boli, tak mi prostím napíšte, že aké to tam je. Neviem ani, dokedy tú kúpeľnú liečbu budem vybavovať. Chcem tam byť začiatkom júla až v druhej polovičke júla. Mimochodom, cez jarné prázdniny sa chystám na liečebný pobyt do obce Hokovce, 3 km od kúpeľného mestečka Dudince. Bude to v období od 27. februára do 5. marca, čiže v takom termíne, keď majú jarné prázdniny východniari. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. Laughing affraid Laughing jumping
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 7 február 2011 - 12:55

staviam si v izbe gilotínu, ó, aké prekvapenie pre mojich rodičov, aká zábava pre mojich priateľov, moju odseknutú hlavu nabodni na kôl a vyves ju...
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 7 február 2011 - 13:06

moju odseknutú hlavu nabodni na kôl a vyves ju...

to mi ihned evokovalo knihu Boh/Pan much od williama goldinga. nenechal si sa inspirovat?
Very Happy

inak, snad ti nie je tak zle alebo ano? Crying or Very sad
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 7 február 2011 - 13:14

ahoj Lapaj :-)

nepoznám vôbec toho autora ani tú knihu, ale idem si o tom niečo nájsť. ďakujem za postreh.

tento môj príspevok nie je teraz aktuálny, takže nemaj obavy :-)

...

dočítal som sa, že je to aj sfilmované, musím si to hneď stiahnuť ;-)


Naposledy upravil woJAczek dňa Po 7 február 2011 - 13:18, celkom upravené 1 krát.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 7 február 2011 - 13:17

no v tej knihe je symbolom zdivocenia ludi bez nejakych pravidiel prave nabodnuta hlava prasata, ktore ulovili.

inak, fajn, ze to nie je aktualne. bodaj by ani nikdy nebolo Smile

ano, aj film je super.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N Po 7 február 2011 - 18:01

Sialenstvo v nekonecne malom bode. Iny druh reality. Bod, ktory vysvetluje vsetko. Cesta vedie priamo po strane uhla. Jedina priamka. Vedie tam jediny bod. V mojej mysli. Z jej zvratenej strany. Opak skutocnosti. Druha strana, zvratena, odlisna, nepochopitelna. Nieco plava, nieco je na pevno dane. Ale vsetko je zvratene. Tie spravne body k zachyteniu podstaty. Nachadza sa v nekonecne ohnutom zakriveni uhla. Tam je vsetko.. Spravny uhol. Ked ho dokazem najst, mozem vystihnut...
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 7 február 2011 - 21:58

4713N napísal:Nachadza sa v nekonecne ohnutom zakriveni uhla. Tam je vsetko.. Spravny uhol. Ked ho dokazem najst, mozem vystihnut...

to je zaujímavé, pretože ja tam vidím stále kruh, nekonečný kruh, v ktorom je zakrivený jeho obsah. Wink
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 8 február 2011 - 16:56

Ahojte všetci,
pozerám, že tu máme aj matematikov (kruh, uhol) alebo geometrov. Nerozmýšľali ste o nakreslení tohoto všetkého a vsunúť to na papier. Iste by Vás nekôr zaujalo, čo ste produkovali. Ja tu mám tiež taký diagram, čo som kedysi v akútnom stave robil. Ono, aj teraz si myslím, že niečo na tom bude. Skôr by som tam videl určité "ešte nevyspenie" z hľadiska filozoficko-transcendentálo-náboženského. Doteraz si to nedovolím označovať ako psychiatrická literatúra píše, teda pseudofilozofovanie. Skúste to vizuálne preniesť a primerane spracovať. Môžete to ukázať aj blízkym aký majú názor na namaľované (môžte im aj niečo k tomu povedať).
Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Schizophrenia-2
...

Ja sa mám vcelku znesiteľne. Trocha ma rozhodila jedna nepríjemná udalosť na stacionári, ktorá sa ma primo ale nedotýkala (nechcem ďalej rozvádzať) a zlé vstávanie s miernymi boelesťami hlavy v čelovej oblasti. Teraz sú všetky tieto záležitosti už za mnou takže som už "vytrasený" zo zlého. Dmes už nepôjdem von, aj napriek tomu, že je pekne. Dúfam, že si to zajtra vynahradím.

...................

Ahoj filipka,
dnes som mal nanič vstávanie, bol som ospalý asi 5 hodín, až potom ma to prešlo...
Predávajú v lekárni voľnopredajný napr. kofeín, taurín, koncentrovanú guaranu... no jednoducho čosi na takéto rána. Káva mi príliš nezaberá a nechcem sa nalievať kvantami toho nápoja. Chcem len občas hodiť pirulu, dve aby som fungoval. Teraz si chcem kúpiť L-carnitín, ale ten na mňa pôsobí skôr v zmysle udržania čerstvosti, ako je vzniku.
Dík za odpoveď. PA
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ut 8 február 2011 - 18:09

ahoj Tuto

no nie je to zlý nápad, ale moje výtvarné danosti sú na úrovni trojročného decka. a dokonca si myslím, že ani neviem zobraziť to, čo vidím. nikdy som nevedel nakresliť zátišie ani nijaký predmet na výtvarnej výchove, keď nám ho dali pred oči. vždy som maľoval len frky a machule, také skôr abstraktnejšie.

spomenul si tu, že si nedovolíš označovať svoj výtvor pseudofilozofiou- mňa tento pojem a táto terminológia nesmierne uráža, akoby všetko, čo vyprodukuje mladý človek a obzvlášť ak trpí duševnou poruchou, bolo nepravé, jalové a neviem ešte aké prívlastky by sa hodili k tomuto označeniu "pseudofilozofia". tento sprostý termín vymedzuje chorého človeka z možnosti myslieť reálne filozoficky, a to je pre mňa nemysliteľné! som zástancom toho, že každý človek má právo vyjadriť svoje názory, aj keď nevyzreté, filozofickej povahy bez toho, aby boli definované ako "pseudo".
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ut 8 február 2011 - 18:14

Mozes skusit Speed 8, to je taka jednorazova ampulka. Guarana sa tiez da kupit, ale ked ti nezabera kava, tak neviem, kolkymi tabletkami guarany by si sa musel nastartovat...cierny caj si neskusal? ozaj, este existuju take sumive tabletky od firmy Zdrovit, ktore po rozpusteni vytvoria energeticky napoj (obsahuju aj taurin) a je to lacne.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 8 február 2011 - 19:15

Ďakujem filipka, pozriem sa po tom u nás, ak nemajú, skúsim objednať.

...

Ahoj woJAczek,
ono, tieto veci som ani ja príliš nekreslil. Skôr to bol taký zjednodušený diagram, štruktúra. Aj som tam čosi popísal, aj symbolicky dokreslil. Osobne mám dojem, že "pseudofilozofia" vychádza s prítomných skúseností (nie časovo ale v zmysle aktuálneho vybavenia vedomia). Tipoval by som si to aj so spojením s nadvedomím (v zmysle JUNGA). Na druhej strane si myslím, že nepripravený jednotlivac nie je schopný spojenie s nadvedomím plne spracovať a tak dochádza k mnohým skresleniam. Práve tie vyznievajú ako taký "guláš", ktorý je nezrozumiteľný pre bežných ľudí. Po pochopení "pseudofilozofie", jej dôkladnom rozanalyzovaní by bolo možné z Toho dosť vydolovať. Toto vydolovanie by ste teoreticky mohli zvládnuť až po čase...

Môj typ na Vás oboch, je čo najviac si racionálne zaznamenávať "pseudofilozofiu", ale spracovanie by som odložil až na dobu, keď ňou nebudete ovplyvnený. Minimálne to bude originálne a možno by sa z toho sj dalo čosi vytvoriť. Ale to až omnoho neskôr, teraz ste príliš "v tom".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ut 8 február 2011 - 22:24

vďaka Tuto za názor. myslím, že v mnohom, čo píšeš je pravda. zobral si však tento pojem- pseudofilozofia z úplne iného uhla, ako to bolo vo vyššom príspevku (ak to tak nie je, tak ma oprav), teda mi to tak prišlo a podľa toho existuje možnosť chápať tento termín práve v takej súvislosti, o akej hovoríš v poslednom príspevku. nesúhlasím ani s psychiatrickou (odbornou) definíciu tohto termínu, ale ani s laickou, t. j., že Pseudofilozofia = nepravá filozofia, pafilozofia... Pseudofilozofovanie je typické pre pubertálnych a adolescentných jedincov, ktorí sú pohodlní hľadať, čítať. Niektorí sami seba považujú sa za natoľko originálnych a jedinečných, až dospejú k presvedčeniu, že ich nič, čo "už bolo", nedokáže vystihnúť. Ak je takých jedincov viac, z pseudofilozofie sa môže stať sekta, módny trend, nová ideológia a pod. myslím si, že táto definícia je prinajmenšom neadekvátna. určite by som vyššie uvedenú definíciu neuvádzal, ako definíciu pojmu PSEUDOFILOZOFIA.

frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore