Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 12 február 2011 - 19:40

ahoj, tuto. k tej stretavke...

ja som momentalne vo fazi, ze sa akosi aktivne branim novym kamaratstvam, akoby mi tie, co mam, stacili. Shocked

okrem toho trpim socialnou fobkou, takze taketo stretnutie je pre mna nieco velmi velmi tazke.

takze za seba hovorim, ja by som na stretnutie asi nesiel. Shocked

ale napad je to dobry, dufam, ze sa niekto ochotny stretnut sa s tebou najde.

pa it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym So 12 február 2011 - 21:31

inak ta fobka mi dava zabrat, co si uvedomujem hlavne v poslednych dnoch. Evil or Very Mad
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 14 február 2011 - 6:30

Ahoj Lapaj,
chápem, že by Ti bolo stretnutie zaťažko. Keby sa zmenila situácia, tak pouvažuj.

Inak ma napadlo. Berieš Lítium? Mne tento medikament zostal ako pozostatok s dávnej bipolárnej psychózy a mám dojem, že mi výborne reguluje nálady. Vlastne bez neho by som "lietal" v afektoch ako myš v pazúroch kane. Neviem, či to užívaš, ale na tieto veci je to super. Mňa nasadenie tohoto lieku stálo jedny nohavice, ktoré predstavovali daň za veľmi silnú hnačku, ktorá sa však po asi 3 dňoch upokojila. Ešte doteraz sa smejem ako som lietal z izby na oddelení priamo na záchod a všetci mali odomňa pokoj. Mňa vtedy zaujímalo, len či mám dostatok toaletného papiera. Bál som sa aj niečo vypiť. Bola to vcelku sranda. Najhorší bol prvý deň nasadenia lieku, ten som si skutočne "užil". Ja s vážnou tvárou a ostatní s miernym úškrnom. Čo sa týka chodenia na záchod, tak tieto udalosti zaručene rozhýbu tých miernych "depkárov". Samozrejme, že toto nie je hlavný účinok Lítia. Jedná sa o stabilizátor nálady a pri bipolárnej poruche je prakticky nenahraditeľný. Pravidelné užívanie jednoznačne znižuje afektívne výkyvy a časom ich dá do úplnej normy. Lieči rovnakko ako depresívne tak aj manické stavy. Chodí sa na merania litémie odberom krvi. Užívateľ Lítia si musí dávať pozor na dehydratáciu, aby sa Lítium nekoncentrovalo v krvi. Ja som si toto práve zažil. Je to priam extrémne nepríjemné. Hned mi nastúpila depresia so sociálnou fóbiou. Moje prežívania bolo hrozne nepríjemné...

.....

Mám sa vcelku dobre. Som spokojný, že som si trochu pospal. Pripadám si čarstvý a mám chuť na dnešný deň. Na raňajky so zhltol jeden perník so slivkovou náplňou a zapil som ho rozpustenou rozpustnou kávou s mliekom a cukrom. Samozrejme som si neodoprel cigaretu na balkóne, čo ma mrzí. Ľudia sa po ulici ponáhľali do práce a ja som im fandil a aj trošku závidel, že môžu byť takto hodnotní pre seba aj spoločnosť.

... tak zatiaľ. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 14 február 2011 - 13:06

frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  slnecnica Po 14 február 2011 - 14:30

pseudofilozofovanie je to, ked ludia pouzivaju slova- napr. odborne terminy- aj tam kde sa to nemusi hodit a ani im nerozumeju, alebo vymyslaju nove terminy a tiez im nerozumeju.. a vysledok takych "rozprav" je blbost. preto myslim nie je dovod urazat sa za svoje "nevyzrete" nazory oznacovane ako pseudofilozofovanie, nikto uceny z neba nespadol a verte ze aj v dielach ludi oznacovanych za filozofov sa najde kopa nezmyslov.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 14 február 2011 - 18:11

slnecnica napísal:pseudofilozofovanie je to, ked ludia pouzivaju slova- napr. odborne terminy- aj tam kde sa to nemusi hodit a ani im nerozumeju, alebo vymyslaju nove terminy a tiez im nerozumeju.. a vysledok takych "rozprav" je blbost. preto myslim nie je dovod urazat sa za svoje "nevyzrete" nazory oznacovane ako pseudofilozofovanie, nikto uceny z neba nespadol a verte ze aj v dielach ludi oznacovanych za filozofov sa najde kopa nezmyslov.

až na to, že som používal výhradne termíny, ktorým rozumiem a ktoré tvoria moju sekundárnu slovnú zásobu. netvrdím, že moje názory sú vyzreté, ale tematicky som sa venoval veciam, ktoré sú mi známe, ktoré som študoval. no oni bez ohľadu na to bezmyšlienkovite o nich vyhlásili, že sú "pseudofilozofické" a to ma urazilo. a je iba minimálne % filozofov, ktorý sa vo svojich dielach v niečom mýlili, to však neznamená, že v nich je kopa nezmyslov, s týmto vôbec nesúhlasím.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ut 15 február 2011 - 17:33

basketbalka naskakuje po struznym pruhovanim, kotre visi napriec avokadom do miniaturneho porozumenia cez manipulatorstvo tvojho ega.

... ale nie som si isty
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ut 15 február 2011 - 17:35

lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 15 február 2011 - 20:12

Čaute všetci, najmä slnečnica
vidím, že sa nám zapojila naša kvetinka a neotáča sa len za slnkom, ale aj občas ku klávesnici počítača. Som rád, že si si na nás spomenula, už nám tu chlapom bolo za ženou trochu smutno. Prispej dačo aj nabudúce. Napríklad ako sa máš a ako Ti ide život. Dúfam, že v zásade pohoda a aj skúškové obdobie si zvládla prinajhošom s B-čkami.

Inak pseudofilozofovanie je v psychiatrii odborný výraz pre "filozofické" konštrukcie v patológii psychotika. Môžeš si to nájsť napríklad v Úvode do psychiatrie (Bleuler). Nechcem teraz nabiehať na konfrontáciu s Tebou, ak sa mýlim pokojne nahraď termín niečím presnejším, vychádzajúcim z odbornej literatúry. Naťahovať sa tu pre nič však, podľa mňa, nemá zmyslel. "Výherca" nezíska nič a "prehratý" môže byť iba ak znechutený....

....

Mám sa teraz vcelku fajn. Ráno som mal ísť na stacionár, čo som realizoval, ale obtiaže zo vstávaním boli pomerne silné. Inak no problem. Celý deň bol pohodový. Nespokojný som iba s počtom cigariet prefiltrovaných cez moje pľúca. Mal by som mal zmeniť na musím aby som musel a nie len riešil cez pojem "mal by som". ... jednoducho nájsť silu a škrtnúť cigarety zo života.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  slnecnica Ut 15 február 2011 - 23:37

ahojte Smile
lapaj, krasny vytvor lol!

ech skuskove, som rada ze je uz za mnou, toto nastavajuce bude tusim este horsie, na jeden predmet sme takeho idiota schytali ze hroza, riadny zakomplexovanec... mne je uz jedno akeho hlupaka zo seba clovek robi, jednym uchom dnu druhym von, ale ked ma taketo individuum rozhodovat o tom ci mi da alebo neda skusku, no koniec. co slovo to perla, a nieco z toho je fakt nepripustne, tusim by sme mali protestovat proti takemu vyucujucemu, no ale uz vidim ako sa spoji cela studijna skupina Rolling Eyes

co sa tyka fajcenia, ja si znova pofajcievam, no neda sa pri tej skole prestat exploding no ale nemam peniaze, tak budem musiet...
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N Št 17 február 2011 - 20:26

Otec: "Nikdy nebudem ako moj otec"
Ja: "Nikdy nechcem byt ku svojim detom ako moj otec"

Otcov otec: ...? (nikdy som ho nepoznal, nevidel)
Moje dieta: ...?
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 18 február 2011 - 23:45

Ahojte všetci,
dúfam, že sa máte dobre, alebo aspoň lepšie, ako je primerané k situácii, v ktorej sa nachádzate.

Ja mám dnes dosť ospalý a únavený deň. Ráno som sa ledva vychomietol z postele. ale netrvlo dlho a o chvíľu som v nej spal zase. Tak som predriemal nielen dopludnie, ale aj kúsok poobedia. Veľmi sa mi to však žiadalo. Celá moja psychika ma nútila v tom čase odpočívať. Vzhľadom na to, že záväznú povinnosť som nemal, využil som to a takto som strávil hodiny v pospávaní. Okolo tretej som bol konečne čerstvejší a tak som vybehol do mesta. po návrate som sa venoval cvičeniu. Som rád, že síce nenáročne, sa tomu denne venujem, chcem zaradiť aj dlhšie prechádzky, ako som konal aj v minulosti. Venoval som sa aj mnou naplánovanému rozpisu aktivít a neskôr som si posedel so známymi asi štyri hodiny. Bolo vcelku dobre a tak sme klábosili ten čas, že zrazu bola neskorá večerná hodina. Vzhľadom na dĺžku posedenia som za dnes nestihol ešte nič prečítať, tak nasledovné hodiny budem venovať tejto činnosti. Je pochopiteľné, že som si pospávaním narušil zaspávanie, tak predpokladám, že to potiahnem až do skoro rána a potom si pospím. Na čítanie bude času habadej.

Samozrejme, vy píšte ako sa Vám darí. Osobne neverím, že Váš život je samá nudná rutina. Niekedy poteší ak sem dáte len oznámenie, že ste si príjemne nakúpili a pokladníčka sa na Vás usmiala. Život sa celkovo skladá väčšinou len z drobností, a je na nás, ako jednotlivo zapôsobia. Tešte sa z maličkostí, všímajte si okolie. Nech Vám je na radosť aj ten malý vtáčik, ktorý si našiel omrvinku z rožteka pri chodníku. Možno niekoľko dní hladoval a ten drobek mu urobil viac radosti ako niekomu výhra nového športiaka. Pozerajte aj na rastlinky a vnímajte v akom tichu a pokoji sa teraz nachádzajú, ale zároveň sú pripravené s teplými lúčmi bojovať o svoje žitie v ríši flóry. Takisto máte právo vyjadriť údiv a obdiv nad všetkými veľkými vecami, ktoré nás obklopujú v zmysle sily prírody, životaschopnosti organizmov... a nezabudnite nám o tom napísať. Nebuďte len tými, ktorý si pre seba nechávajú radosti (aj strasti) a podeľte sa o ne. Minimálne ja si o tom veľmi rád prečítam.

Zatiaľ Vám želám príjemné zimné dni a ako som naznačil, nech vám maličkkosti zahrievajú dušu.
PA. Tuto
Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 6 Bird-photography
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore