Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 58 z 84 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 71 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 4 máj 2023 - 11:14

@janka,janka mám sa fajn o týždeň už idem domov, tak sa vytešujem, že budem s drobcom konečne v nociach
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 395
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4, Blacksheep19 and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 4 máj 2023 - 11:37

@janka,janka Ubytování (v Bojnicích) si můžeš rezervovat na stránkách www.booking.com . Napíšeš tam místo ubytování, počet hostů/pokojů, od kdy do kdy a vyplivne ti to více nabídek. Ty si pak můžeš seřadit od nejlevnějších nabídek. Kdybys nesehnala dost levné ubytování v Bojnicích, tak zkus v Prievidze, odtamtud jezdí do Bojnic autobusy (a je to asi 3 km od autobusové stanice).

Chtěla jsem si sjednat do Bojnic cestovní pojištění a zjišťuju, že jako schizofreničku mě hned tak někdo nepojistí pro případ, kdybych potřebovala na Slovensku psychiatra nebo dokonce psych. nemocnici. sad and unhappy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 4 máj 2023 - 14:57

"Pojistitel je dále zbaven povinnosti poskytnout pojistné plnění (cestovního pojištění), jde-li o:
* duševní, psychické, neurologické změny či poruchy"

zdroj: https://www.finance.cz/pojisteni/osoby/cestovni-pojisteni/vyluky

Takže duševně nemocní lidé nemůžou být pojištění na svoji duševní nemoc při cestách do zahraničí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 4 máj 2023 - 16:17

Motylek ale vramci EU by to zdravotna poistovna mala preplatit kebyze nieco potrebujes. Neviem ci si to najskor musis zaplatit sama ale oni to preplatia
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  kimi2028 Št 4 máj 2023 - 17:17

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. V súčasnosti nechýba mi spoločnosť, keďže mám dostatočnú socializáciu na stacionári. Aj keď bolo mi naznačené, či by nestačilo mi len 2x. Zobral som to v pohode na vedomie a budem sa snažiť aj doma, aby bolo to OK. Chce to len vymyslieť dobrý program a bude to. Síce nebude to nikdy ako na stacionári, ale pokúsim sa o to. Musím len nájsť nejaký podobný program ako na stacionári a urobiť si stacionár aj doma… Určite podelím sa o zážitky v inej téme… Zajtra cestujem 500-600 km, ale nevadí. Nejako zvládnem to...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2198
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 4 máj 2023 - 21:30

@Catherin4 Ale potom nechápu, proč se při cestě do zahraničí do země EU pojišťuje cestovním pojištěním na nemoci/úrazy, když by to šlo z normálního zdravotního pojištění.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 4 máj 2023 - 21:32

Už z toho mám hlavu jak pátrací balón. Shocked Nejvyšší čas jít spát. Sleep Zítra mě čeká 5 hodinová cesta...
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 4 máj 2023 - 22:54

Ja som mala nehodu v Rakusku, to som byvala este na Slovensku a normalne mi to poistovna preplatila. Myslim ze preplaca akutne / zivotohrozujuce stavy ale ostatne veci nie. Tiez neviem uplne presne ako to je.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 476
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 5 máj 2023 - 7:14

@motylek ako píše @catherin4 poistia ti bežný úraz, čo schozofrenický atak nie je, proste keď ti je zle, alebo ti cestovanie nerobí dobre, tak proste necestuj, ja som cestovala v rámci SR, dostala som atak, kvôli ceste, tak má nemal ani kto ošetriť, všetci, nech ma ošetrí môj lekár 350km ďaleko, ja len toľko k poisteniu
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 395
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Pi 5 máj 2023 - 7:35

@Patty_Pillow Není mi zle, jsem celkem stabilizovaná. Jen nevím, jak zvládnu tu cestu, takhle dlouho jsem od své nemoci nikdy necestovala.
Kdybych dostala ataku, tak by mi snad poskytli pomoc, když by šlo o život ohrožující stav, ne? Nebo to by mě nechali se při atace zabít? Shocked
Ale myslím, že až vyloženě k atace nedojde, maximálně mi bude blbě z únavy a kopnu do sebe večer třetí Neurol.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 766
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Pi 5 máj 2023 - 9:43

uvidis este, ved to je 17.6, ale nemala by si sama cestovat, ci? tak vo vlaku je fajn, mne v Nemecku prisli za totalnu blbost, dali mi preplatit 60 eur na SLovensku, to som bola v zastrcenej dedine pri Nurnbergu a prisli zdaleka mi vraveli 60 km, ze ich je malo mi vynadali, lebo ja som volala vecer, uz bola tma za to, ze som si porezala trochu prst, asi som mala nejake stavy, zlakla som sa za maly zarez na prste. Aj policajtov som tak volala inokedy, ze pocujem zvuky pri okne, aj ti mi zda sa mi povedali, ze ich je malo, ze zbytocne som volala. Ale teda urcite Ta na Slovensku osetria a poslu podla mna domov, daju Ti nieco na cestu nieco na ukludnenie, mozno sanitku by Ti dali zaplatit, tak ale potom neviem naco mame europsky preukaz poistenia, je to nespravodlive poriadne, ale lekari su faj vacsinou u nas, nenechaju Ta neosetrenu.
ja som planova ist do Bojnis tak ci tak na dva dni, vacsinou tam tak chodia s detmi, lebo inak za den si nestihnu deti pozriet zologicku a hrad, ale neviem vobec ze co bude.
kimi stastnu cestu a napis ako si dosiel.
mna boli strasne hlava z kventiapinu od vcera vecera, niajk necitim zlepsenie, je to vzdy o tom, ze sama musim vynakladat velke usilie k vsetkemu, ked pozeram na robotnikov co zatepluju cinziaky okolo nas, makaju od rana, tak fakt rozmyslam, ze takto to nejde. nemoze byt normalne aby clovek bol takto dlhodobo bez energie, sily, bez schopnosti vykonavat cinnost, napriek tomu ze berie lieky.
znama prisla z anglicka po vela rokoch a ze pozna ela ludi, co su zdravi a bohati a ze maju tiez vsetci uzkosti, Very Happy..blbost podla mna, a ze treba jedine byt stale pozitivny, ze vsetky depky, negativity treba davat prec od seba, tak mi bolo aj luto ze som vcera tu depresivne pisala. Majte sa pekne vsetci. Patty za ten jedalnicek..hej je problem, ze ja len sacharidy a tuky, neviem co mam ine jest. Ahojte
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Pi 5 máj 2023 - 11:07

@janka,janka no mňa nechali neošetrenú Popradčanku v Poprade a začínajúci atak som ustála cez maily so psychiatričkou, ktorá bola v Bratislave
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 395
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 58 z 84 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 71 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore