Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 8 z 83 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 45 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 21 august 2021 - 14:11

Ďakujem Ti, @EnaXnaY, za kladnú reakciu. typing Potešil si ma. jumping Prajem Ti všetko dobré, drž sa. Super!

Ahoj @Iacobus. Smile Teším sa, že si mal vcelku pekný výlet a že si zvládol vééľmi trpezlivo mamino - nazvime to v skratke - správanie. Very Happy Tvojmu pocitu osamelosti rozumiem, hoci mi nič nenapadá ako vhodná rada. Verím, že ako začne akademický rok a nabehneš fyzicky na fakultu, laboratória a do učební, tak styk s tamojším prostredím (a tamojšími ľuďmi) Ti tieto pocity zmiernia, ba možno sa aj vytratia. Smile Možno je Tvoj súčasný stav užitočný aspoň ako taký kontrast medzi prostredím v BA a u Vás v regióne. Presnejšie povedané: ...že si budeš potom prostredie v meste svojej Alma-Mater akosi ešte viac užívať a viac cítiť jeho klady. Ja si tak niekedy hovorím, napr. keď ma bolí hlava, že je to užitočné aspoň ako kontrast - že si viac uvedomím tú vzácnosť a nesamozrejmosť toho, keď ma nebolí vôbec nič. Smile A hoci teda sama o sebe je bolesť hlavy (alebo osamelosť u Vás doma) negatívny zážitok, dá sa takto umelo z toho vyrobiť možno niečo dobré... vydolovať z toho umelo nejaká tá pozitívna stránka, aspoň maličká. Smile Držím Ti moc palce, Jakub, drž sa! giving a hug

matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus So 21 august 2021 - 14:20

@Matej,

Ďakujem pekne za milú reakciu.

Viem, čo chceš povedať, ale musím priznať, že dnes sa mi ťažko z toho niečo berie. Večer som zasa spoznal známeho, aký je. Som neznesiteľný a zlý. Zablokoval si ma. Dosť dlhé obdobie som sa snažil byť v jeho ťažších chvíľach pri nom. A toto. Jasne, nie každé kamarátstvo je na celý život. Lež ja neviem, kde robím chybu. Snažím sa byť priateľský, poskytovať aspoň čas a slovnú radu. Ale stále je to malo. Nik z môjho okolia na mňa nemá čas. Nechcem sa sťažovať.

Bola to moja chyba. Večer som mal zlu chvíľu. Tak som písal nezmysly. Takýto koniec som ale nečakal. Co už. Aj horšie sa stáva.

Pozdravujem. J.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto So 21 august 2021 - 18:12

Ahojte fórumaci!
Tieto dni sa to celkovo u mňa dá. Dosť času som zároveň pasívnejší, ale venujem sa náučným knihám, čo prirodzene neznie práve ako cvičenie, či fyzická námaha. Vidieť to aj na "akp.", kde denne zapisujem zvyčajné údaje, ako štúdium, fyzická aktivita či bežné prospešné činnosti, plánované aktivity. Inak u tu nič extra zaujímavé, deň za dňom... Pozerám tradične bežné správy, či v TV, rádia aj Net. Zdravotne som celkom OK, až na problém s únavou, režimom spánku a tendenciou k pasivite. Afektivita je len s bežnými výkyvmi, ostatné v norme. Vo veci epidémie som nerozhodný.

Prajem vám všetkým do pohody deň a ahojte nabudúce... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Ne 22 august 2021 - 10:35

Ako sa dnes mám a čo ma teší 44


Ahoj

Píšem, bo musím dať vedieť. Ako ste si všimli v poslednej dobe Som dosť spamoval, bo som písal aj o patologických myšlienkách. Za všetkým stojí moje eGo, ktoré má potreby byť vyslišané, má potreby sa (pre)javovať, či reagovať... Ale toto nieje moja pravá podstata "ja".

Táto virtuálna a digitálna doba je pre eGo jak stvorená. Nič mu (ne)stojí v ceste. Ak ho napadne myšlienka, rozjíma ju a potom ju vyjadruje písmom. Musí dať vedieť celému svetu, teda virtuálnemu, digitálnemu svetu, ktorého čitateľom sú práve virtuální a digitální čítajúci, bytosti, priatelia, o čom práve je rozoberaná problematika.

Ale toto nie Som "ja". Toto eGo nieje moja pravá podstata "ja". Toto eGo je tak moja duša (psyché) - myseľ, ktorá sa v mojom Bytí očistila od (psy)chického hovna, (ne)čistôt ((ne)správného duchovného postoja). Má potreby i nadalej myslieť, snívať a fantazírovať... Na to aby sa moja ľudskosť (pre)javovala a reagovala tak, potrebuje práve toto eGo používať.

Táto duša má potreby byť virtuálne, digitálne vyslišaná, nakoľko bez týchto ele.tech. nástrojov sa jej to máli. V reále sa cítí v samote osamelá a (ne)vyslišaná. A z toho dôvodu, že virtuálné a digitálné eGo, i keď je očistené, musím z neho ukrojiť na minimum tejto písomnej aktivity.

V miľníkoch mám zaznamenanú chronológiu o porážke, smrti a poprave eGa a Bytia a bol by Som rád, keby sa toto týkalo aj virtuálných a digitálných technológií. (Ne)môžem sa predsa chavstať do (ne)konečna svojim poznaním (pravdou, múdrosťou a Know-How). To je predsa sebecké, eGoické, iracionálné.

Želám a prajem vám milí čítajúci veľa pochopenia v živote a veľa zdravíčka.
S pozdravom:

Nikto a nič
Dušan Fajnor 22. 8. 2021 10:10
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Ne 22 august 2021 - 12:35

Dobrý deň.


Správa o pokroku XY.


Dnes je mi už lepšie. Sam sa čudujem, že to tak rýchlo prešlo. Pochopiteľne ma ta udalosť rozhorcila a rozosmutnila.




Držal som sa vety, ktorú ani nemám rád, ale pre tentokrát bola vhodná. Všetko zlé je na niečo dobré. 


Zlé bolo, že si ma zablokoval niekto, komu som asi dosť pomohol.


Dobre bolo, že sa tak sám odstránil z môjho života nepotrebný človek. 


Tak už je lepšie, našťastie. Teším sa z toho.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 23 august 2021 - 12:46

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Neteší ma to, že v poslednom čase sa nevenujem ničomu pre mňa zmyslupnému. Trávim väčšinou svoj čas len za notebookom. Rád by som bol aktívnejší, ale neviem v súčasnosti ako na to. Niečo si aj naplánujem, ale vôbec to nedodržím.... V zásade nie je ani toto oddychové obdobie nejaké zle. Len škoda, že dní ubiehajú tak rýchlo...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Ut 24 august 2021 - 16:50

Správa o pokroku XY + 1.


Dobrý deň prajem,


dnes som robil nejakú aktivitu s doskami, ktoré sa uložia na altánok, v ktorom som pred mesiacom ukladal dlažbu (myslím, že som ukazoval fotky). Píšem nejakú aktivitu, pretože ju neviem nazvať. Poviem to opisne a síce, že som robil taký úkon, ktorý vo výsledku spôsobil, že dosky boli na dotyk hladšie. Dá sa to aj jedným slovom, ale mám horšiu pamäť a rád píšem zbytočne zdĺhavo.


Polovica je už hotová, ide to pomaly, navyše počasie mi bolo zlé. Chvíľu pršalo, chvíľu nie, a tak som stále začínal a končil s prácou.


Zajtra idem s otcom na nákup materiálu na stavbu voliéry pre nášho psa. Je to milý pes, ale robí zlé veci. Dnes ráno som našiel svoje obľúbené hnedé kožené klasické topánky úplne zničené. To každý deň sa niečo nové zničené objaví a ona akosi nereaguje na pokarhanie. Tak sa to musí už riešiť voliérou, nemôže byť celý deň voľne na dvore.


Pozdravujem, J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Tuto, kimi2028, tyx81 and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  tyx81 Ut 24 august 2021 - 17:12

Ahoj, dobrý deň prajem. Dlchšie som tu nebol,ja v poho. lenivo... ,veľa času, prokrastinácia-dúfam very unhappy . Dnes som ako lekvár. dúfam že vy v pohode it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Matej, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  tyx81 Št 26 august 2021 - 15:34

Ahoj dnes v poho welcome or bye welcome or bye typing Question .prajem it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 26 august 2021 - 19:01

Ahojte kamaráti, hlásim že sa mám veľmi dobre. Premýšľam v týchto dňoch intenzívne, že čo zo dňami. Vyzerá to zatiaľ na klasicky dôchodcovské dní pri notebooku, či TV. To mi nevadí, Aj pri TV môže byť strávený čas príjemný, pokiaľ sa pozerajú len obľúbené vecí. Dnes som pozrel v TV šachový tréning, veľa seriálov, či šport. Síce možno veľa času pri TV, ale nemám výčitky svedomia. Som rád, že nie som len za notebookom…. Cítim sa hneď vitálnejšie a menej unavene.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 28 august 2021 - 11:12

Ahojte. Super!

Uplynulý týždeň som sa mal subjektívne niekedy dobre, niekedy horšie. V práci veci šli vcelku plynulo, robila sa úloha za úlohou. Väčšinou sa mi chcelo a nemusel som tento raz priveľmi zápasiť s nejakým odporom - ním mám na mysli niečo ako vlastnú lenivosť, nechcenie sa. Vzťahy v kolektíve naďalej veľmi dobré. Po večeroch som sa venoval tradične knižkám, programovaniu (presnejšie povedané: "učeniu sa programovať"). Cvičím už nejakú dobu s menšou frekvenciou - raz za 2 dni, niekedy raz za 3 dni. Rozcvičky sú každú chvíľu, ale také to posilňovanie s činkami, to som obmedzil na raz za 2 dni, pretože každodenný "tréning" ma vyčerpával. A to kupodivu najmä psychicky. Aj som si čítal znaky, keď je už od toho človek závislý, a nejaké tie známky som už začal vykazovať, takže som aj preto pribrzdil. Embarassed

V súkromnom živote som mal smutnejšie chvíle, nakoľko sme mali úmrtie v rodine - mladý 49-ročný, srdiečko zlyhalo. Vo štvrtok sme boli na pohrebe a kare. Bolo to, dá sa povedať, emočne veľmi náročné, no pre jeho bezprostredne najbližších neporovnateľne viac, to je pravda.

V piatok potom som odchádzal z práce už okolo jednej, mal som dovču poobede. Čas som vtedy trávil viac-menej pasívne. Túto noc som zaspal na neustlanom gauči so zažnutým lustrom. Až nadránom okolo piatej som zhasol svetlo a aspoň sa prikryl, keď už som si neustlal. Potiahol som tak spánok až do desiatej. Hoci to bol teda dosť nekvalitný spánok, keď som si ho takto pobabral, cítim sa teraz aj tak našťastie vcelku ok. Dal som prať prvú várku a pomaličky víkendujem. Mám všeličo na zoznamoch, čo treba porábať, tak uvidím, do čoho konkrétneho sa nakoniec dnes pustím... Embarassed

Známku dávam dnes asi 2+. Vybavené

Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie/vypočutie, a prajem Vám úprimne veľa zdravia, stability a aj teraz konkrétne pekný, príjemný deň. community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 So 28 august 2021 - 13:00

Ahojte kamaráti, mám v súčasnosti celkom dobre obdobie, čo ma teší. Prial by som si, aby trvalo, čo najdlhšie. Nie je to ľahké, ale som rád, že sa mi darí sa držať. Mám pomaly výročie 4 roky bez hospitalizácie a veľmi si to vážim. Na začiatku nevyzeralo to až tak optimisticky, ale teraz som optimista. Samozrejme musel som akceptovať isté vecí, ale to že ide to dobrým smerom ma teší. Som rád, že prvý cieľ tohto roka je splnený a pri ostatných treba byť trpezlivým. Snáď nejako sa podarí, aj keď nemám teraz už veľké ciele. Každý deň strávený v príjemnom prostredí je pre mňa víťazstvom. Aj keď zaujímavých podnetov nemám teda nejako veľa. Jediné, čo ma mrzí je, že časť roka, na ktorú som sa tešil je za mnou. Vždy sa teším na leto a horúce dní, čím teplejšie tak tým lepšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 83 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 45 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore