Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 45 z 83 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj St 27 júl 2022 - 14:16

Mne lieky pomáhajú veľmi. Vďaka nim som nový, lepší človek.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Tuto, dzuli08, Mous, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin St 27 júl 2022 - 16:55

Mne lieky rozhodne pomohli. Zobal som aj AP, takže viem, aký je to pocit, keď vás prestanú ľudia sledovať Very Happy. Pomohli mi prebrúsiť optiku, aby som nebol paranoidný. Bol to skvelý pocit.. Lenže neg. symptómy (akatízia) sa nedali vydržať - nebol som schopný sedieť na zadku a sústrediť sa na nejakú činnosť. Tak sme s psychiatričkou usúdili, že AP vysadím a paranoju a vzťahovačnosť budem riešiť psychoterapiou - čiže nie na hardwarovej úrovni (úprava hladiny neurotransmitérov ap) ale softwarom. To znamená, že som stále paranoidný a vzťahovačný, ale snažím sa získať/naučiť náhľad t.j. byť nad vecou; pýtať sa, či je to naozaj tak alebo či existuje aj iné vysvetlenie ap. Niečo podobné si vytvoril matematik vo filme Beautiful Mind, ktorý zistil, že ľudí, ktorí s ním komunikovali sú halucinácie, lebo nestárnu Wink.

Čo sa týka AD, tak za to som neskutočne vďačný. Nevnímam žiaden (slovom nula) neg. symptóm. Escitalopram ma uspával - teda neuspával ma liek, ale vďaka zlepšeniu neg. pocitov a nálad a hladiny serotonínu sa moje telo upokojilo a konečne si oddýchlo - spánkom.. Na venlafaxín nedám dopustiť a neuvažujem o zmene. Takže áno, lieky mi pomohli a vďaka za ne..
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 27 júl 2022 - 18:21

Ahoj @saladin super, že nemáš negatívne symptómy. Tie sú pomerne všetky otravné a hlavne keď je ich veľa.Viem o čom píšem, neviem sa ich zbaviť a to som chorý už veľmi dlho relatívne. Mne alventa nezaberala na ne bohužiaľ. Tak sme usúdili, že po 2 rokoch zbytočne mi ju brať a už ju asi 4-5 rokov neberiem... Hlavne anhedonia, porucha pevnej vôle vie byť ťažká... Väčšinou sa mi nič nechce a neviem to prekonať...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto Pi 29 júl 2022 - 2:39

Ahojte kamarátky a kamaráti!

Spomínaná vzťahovačnosť sa u mňa teraz vyskytuje skôr symbolicky. Platí u mňa klasické "To že si paranoidný, neznamená, že Ťa nesledujú." He? Našťastie F25 na mňa je nateraz dobrá. Dlhodobo mi stačilo prísť k všeobecnému lekárovi na depot a predpis liekov. Aj keby čosi, som nesmierne rád, že to takto ide. Je to úspech a som tomu rád.

Inak som doma väčšinu času, chodím do obchodu, lekárovi, do lekárne a občas aj čosi navyše. Dôležitou časťou režimu dňa je moje obľúbené "akožepovinnosti - akp." Vďaka práce s diárom mám dni hodnotnejšie. Domácnosť máme zľahka určenú, čo komu sa dá a chce sa. Prídite nás pozrieť na Zello, teším sa.

Majte sa radostne! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, rasto, dzuli08, kimi2028, Juraj, vrana and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 29 júl 2022 - 8:26

@Tuto kamarát môj mám z teba veľkú radosť. Len tak ďalej.

Ahojte mám sa celkom dobre. Máme doma návštevu. Prišla sestra s manželom a synovcom. S cca. ročným dieťaťom je už celkom sranda. Potešilo ma, že na nové prostredie si zvykol malý veľmi rýchlo a bol ho plný byt. Už aj dva týždne chodí, čo je skvelé. Čo sa mňa týka zvládam to v pohode. Tých 5 dní snáď nejako prežijem. Mrzí ma, že nebudem mať na nič čas. Už to vidím. Malé detí sú však také... Verím tomu, že zvládnem to...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus Pi 29 júl 2022 - 16:37

Dnes ďalší krásny deň a ja blbnem v práci. Som pokojný, nevnímam okolie, idem si svojím tempom pomaly bez emócii. Uvedomujem si zbytočnosť ponáhľať sa a vždy sa snažiť niečo stihnúť. Vychutnávam si kávičku cez prestávku. Okolie si všimlo môj problém a zbytočne má neotravuje. V hlave mám prázdnotu a počujem jemne hučanie. Dnes tabletka zabrala vynikajúco. Niekedy je to s liekmi ako s lotériou.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Pi 29 júl 2022 - 16:50

Ja mam dnes narodeniny-oslavujem ako sa da.ideme sa s rodicmi najest do restauracie.zda sa mi,ze je dobre ozivovat niektore dlhorocne kamaratstva k celkovemu pochopeniu stavu

Ahoj

_________________
Living is easy with eyes closed.  What a Face
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 862
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Sweetheart and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Patty_Pillow So 30 júl 2022 - 10:55

Ahojte, tak mne sa zosypal celý svet, čakám na hospitalizáciu v Pezinku, myslíte potom na mňa v utorok mám poslednú psychoterapiu a zároveň si budem volať do Pezinku, či tam majú voľné miesto pre mňa.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana So 30 júl 2022 - 11:15

Mamuško. Mám ťa rád, Ľúbim ťa!
Odpusť mi!
Chcem ťa vystískať, privoňať k tebe!
Objať ťa
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin So 30 júl 2022 - 15:07

Tento týždeň je určite nejaká solárna erupcia, lebo aj ja nie som vo svojej koži.. Dnes som vstal o 12 Shocked - aká strata času Exclamation Pokorne prijímam tento stav - všetko je tak, ako má byť.. deje sa to, čo sa má diať.. stalo sa to, čo sa malo stať. Mám skúsenosť, že je lepšie s nepriazňou NEbojovať a akceptovať to, čo je. A urobiť všetko pre to, aby sa situácia zlepšila. Pekný víkend.
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, vrana, Sweetheart and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana So 30 júl 2022 - 17:43

Som zástancom odvraciať zrak od ľudí, stavať sa im chrbtom a vstupovať tak do prírody. Ale, čo si už niekoľko rokov všímam na okoloidúcich je, že keď upriamim zrak na nich, svietia ako slniečko. Vyžaruje z nich pozitívna energia. Ako keby niečo odo mňa očakávali! Ale ja tu nie Som od toho, aby Som niekomu cudziemu (ne)ustále niečo rozdával!? Mám sám, čo so sebou robiť! Ale na druhú stranu, aj niečo takéto pozitívne odo mňa je potešujúce, pretože (ne)myslím len na seba! Treba dávať a aj rozdávať!
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 1 august 2022 - 14:11

Tak Duško príjmi moju úprimnú sústrasť. Bohužiaľ človek si uvedomí niektoré vecí, až keď ich stratí. Najdôležitejšia je vždy rodina. Nemusia ma mať všetci členovia rodiny radi, ale podstatné je, že ja mám ich veľmi rád. Dokážem ľúbiť ako slon haha... Rád trávim s ňou čas. Milujem aj toho nášho najmenšieho člena, ktorý je už veľký lapaj. Len skriví ústa a už robí neplechu. Treba dávať na neho veľký pozor, ale ide mi to. Dokonca aj moja mama si všimla, že mám prečítaného ešte lepšie ako moja sestra. Pričom strávil som s ním možno 8 týždňov jeho života:D Keď nahodí istý kukuč tak viem, že niečo nedobre. Preto pozerám na neho, že ako sa ksichtí, aby som vedel okamžite zasiahnuť. Aj mňa si obľúbil už celkom. Včera keď som išiel spať neskoro v noci tak spustil taký rev, že koniec... Musel som sa vrátiť k nemu a bolo dobre...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 83 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore