Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 46 z 83 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 64 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana St 3 august 2022 - 15:29

Ja Som taký dement a retard, už Som to hovoril aj pani doktorke. Mne celé ráno a doobedie trvá, kým sa rozoberem, lepšie povedané preberiem z tých utlmiacich liekov. Dnes sme boli so sestrou vybavovať pohreb. Boli sme na piatich miestach autom. Unavený Som jak kon. Keby nebolo jej a auta, tak nič nevybavíme. Ešte treba tento týždeň na dve meista a máme to v suchu.

Prečo dement, retard. Tieto stavy mám už od prvých liekov, cca od roku april 2004. Tak napríklad Som si musel od pohrebnej služby vypítať zoznam spísaný na papieri, čo treba všetko vybaviť, urobiť. Nič z toho, čo hovoril Som nedokázal spracovať a zapamätať si. Akonáhle sa jedná v diskusii o body..., mám zmatok v mysl,i plus zároveň sa necítim dobre, cítim sa hlúpo, že nerozumiem.

Neviem, či máte tiež takú skusenosť, ale ja ráno a celé doobedie fungujem takto, ako dement a retard. Po obede, to už je inakšia básnička. Tak napr. robil Som v jednej firme cca 4 roky a tam Som si uvedomoval, že niečo nieje v poriadku, ale akonáhle došla poobedná, Som bol majster sveta.

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin St 3 august 2022 - 19:20

Dusan, kazdy mame svojho "dementa" v sebe.. Mne sa napr. predstavi 6 ludi a nezapamatam si ani jedno meno. A citim sa trapne, ked mam niekoho oslovit, pretoze neviem ako sa vola a pritom mi to meno v ten isty den hovoril. Alebo nemam orientacny zmysel - teda ako ja zvyknem hovorit, mam orientacny NEzmysel. Vsade zabludim. Raz som bol v Nemecku s takou mini vytlacenou mapkou. Opytal som sa domaceho "kde som" a ukazoval som na tu mapku. On ukazal meter od tej mapky, ze niekde tu (uplne mimo).. zabludil som.
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana St 3 august 2022 - 19:42

Saladin, s menami Som to poriešil tak, keď sa zoznamujem, tak zároveň si v duchu jeho meno zopakujem, teda dám do povedomia.

A keď Som doma po večierke a robím večerný prehľad udalostí dňa, tak tam si to spomeniem .

Ale i keď nefunguje ani toto, potom si poviem, nevadí, spomeniem si neskôr, ináč nedávam na javo, že neviem jeho meno.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 4 august 2022 - 7:08

S tými menami súhlas, ale niekedy nie je šanca si zapamätať to. Ako minule pridal som sa ku inej partii, že budem hrať futbal s ňou. Nebola šanca si zapamätať nejakých 10 mien. Som rád, že zapamätal som si polovicu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana So 6 august 2022 - 8:52

(alter)eGo

Pred (ne)dávnom Som spomínal, že Som dal súhlas (alter)eGu (o)slobodenému, (o)čistenému, (o)zdravenému, (o)liečenému od (ne)čistôt, ako (ne)čisté ID, eGo a (super)eGo. Súhlas, že môže filozofovať, kontemplovať, teda na základe čistôt (roz)mýšlať, (roz)jímať, (pre)mýšľať, (z)važovať, (u)važovať..., súhlas, že môže sa vyjadrovať na verejnosti i mimo nej verbálne, (ne)verbálne a aj písanou, hovorenou rečou.

Dal Som súhlas, že (alter)eGo (ne)musí byť kontrolované, že (ne)musím si ho uvedomovať. Ale ani (alter)eGo nieje to pravé orechové. Toto nie Som "ja"! Keď sa pozriem do histórie jeho (u)važovania... vo forme písanej reči, je to o vymazávaní jeho príspevkov, vymazávaní jeho myšlienok.

A tak Som sa rozhodol, že si budem naňho dávať pozor, že si ho budem uvedomovať ako (polo)čistotu, ktorá rada (filo)zofuje, kontempluje, spamuje..., a vyjadruje sa najčastejsšie vo forme písanej reči. Dávať pozor a rozlišovať písanú a hovorenú reč medzi filozofovaním a kontemplovaním a medzi bežným životom.


Naposledy upravil vrana dňa So 6 august 2022 - 9:45, celkom upravené 1 krát.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Tuto and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 6 august 2022 - 9:42

Ahojte, priatelia. Smile

Mám sa zhruba dobre. Tomuto letnému obdobiu u mňa dominujú hlavne jednak prípravy na začiatok nového semestra a jednak riešenie istého projektu v testovacej fáze u nás v práci. V rámci toho projektu sa veci vyvíjajú celkom sľubne; zvykol som si už počas júla na trochu zmenený režim agendy. Ale v skutočnosti mi mnoho zo starej agendy až tak neubudlo, lebo šéfke je s tým potrebné z mojej strany pomôcť a nedá sa jej, aby to všetko prebrala len na seba. Z toho akoby vyplýva, že mám aj mnoho starého, aj mnoho nového, a teda vo výsledku mám viac roboty - avšak subjektívne sa mi nezdá, že by som bol nejako extra vyťažený, či pod stresom. Iste, sú chvíle a dni, kedy je to hektickejšie, ale zatiaľ prebieha test tak, že sa dajú veci zvládať. Dostalo sa mi aj kladnej spätnej väzby od vedenia projektu za moje práce a tabuľky, ktoré som im v rámci monitoringu vypracoval... celkovo asi 8 strán textu a zopár tabuliek s dátami. Včera som si zobral poobede dovolenku a ja trubadúr som ju strávil opäť za Excelom, kedy som spisoval rôzne štatistiky a tiež poznámky opäť v rámci tohto projektu, keďže v polovici mesiaca bude ďalší termín na priebežné hodnotenie. Ale ono ma to v skutočnosti bavilo, lebo ak to robím takto doma, tak mám svoj kľud a vie ma to preto baviť. Ak si tie analýzy vypracúvam priamo v práci, tak stále sa sypú nejaké úkoly, preto od toho odbieham, do toho sa vôkol mňa hocikto rozpráva, a mňa to tak trochu rozptyľuje. Takže som vlastne rád a neľutujem, že sem-tam voľné, mimopracovné chvíle strávim vlastne nad robotou. Trošku sa ale bojím, že naozaj vedenie ráta s tým, že by som mal byť neskôr supervízorom, čo by malo zahŕňať aj personálne otázky, napr. výber ľudí, riešenie ich dochádzky a podobné veci, ktoré ma vôbec nebavia. Vlastne na také veci nemám povahu, ja mám rád skôr svoj kľud, samostatnú prácu a zodpovedanie len za seba. Takže toto ma trochu znepokojuje, ale zdá sa, že ešte na to myslieť nemusím, lebo nič také najbližšie 2 mesiace pravdepodobne ešte nehrozí. Budem riešiť, keď to príde, ako sa hovorí. Smile

Čo sa týka príprav na semester, vcelku si zvykám na svoj systém rutín, ktoré by mi mali pomáhať v systematickejšej príprave na jednotlivé predmety. Cieľ mám zabrániť, aby som isté dni "šprintoval", následne sa vyčerpal a bol odpálený na týždeň-dva. Tento systém, ktorý mi bol donedávna prirodzený a ktorý korešpondoval s mojimi meniacimi sa náladami, vlnami aktivity a vlnami pasivity, mi, ako viacerí asi viete z mojich príspevkov, nepriniesol v rámci študovania nič dobré. Ostatne, moje prerušenie minulý rok bolo priamym dôsledkom takéhoto správania. Stavil som v priebehu jari a teraz leta na systém rutín, ktoré mám robiť bez ohľadu na to, či je školský rok, alebo nie, a či mám niečo zadané zvonku, alebo si zadám niečo ja sám. Počas jari som si na to zvykal len ťažko, ale myslím si, že už v tejto chvíli cez leto sú cítiť isté návyky a rytmy, ktorých sa držím. Nie stopercentne, ale zhruba už mám aj vychytané určité komplikácie, ktoré sa u mňa pravidelne dostavujú napr. so špatným počasím, zlým trávením a tak ďalej. Avšak nechcem vyvolať dojem, že som už nejako zdisciplinovaný, ale skrátka som vďačný aspoň za to, že nejaké výsledky už cítiť sú. A že to nie je márne - celkovo si myslím, že robím dobre vo vzťahu k svojmu štúdiu, hoci rezervy mám aj tak veľké - to nemôžem poprieť: to zlepšovanie v kognitívnej sebakontrole a vôľových vlastnostiach sa mi dlhodobo javí ako beh na dlhé lakte. Embarassed

Čo sa týka duševna, lieky naďalej užívam tie isté... chodím si k sestričke po recept, resp. ho zadá ako elektronický. Chodím tam aj tak osobne zatiaľ, kým sa dá - aspoň som trochu s nimi tam v kontakte, prečítam si nejaké nové vycapené info na ich dverách a dávajú mi aj podpisovať hárok s dátumom návštevy - evidujú si, kedy som tam bol fyzicky. Pôvodne mi to bolo vysvetlené, že to potrebujú pre poisťovňu ako podklad, že tam vôbec chodievam. Priamo u lekárky som bol naposledy niekedy na jar s tým, že mám k nej prísť osobne zas na jeseň. Naznačovala, že chce ísť dolu so Sertralinom, no pravdepodobne budem "lobovať" za jeho ponechanie, obzvlášť ak hovoríme o jeseni, predvianočnej sezóne v práci a zimnom semestri, zhoršujúcom sa počasí... skrátka kopec stresujúcich faktorov na hromade a ak mám pravdu povedať, netrúfam si to zvládať bez antidepresíva. Možno mám len zlý prístup a mal by som ísť do toho - ale ak tak, tak skôr potom v čase väčšieho kľudu niekedy zase po zime. Embarassed

Dnes iba víkendujem zatiaľ, periem, a ešte som si presne nepovedal, čo všetko budem robiť. Smile Pokúsim sa asi uvariť si rizoto... ale gro dňa bude určite zase za počítačom, zase nejaké to kódikovanie, ktoré ma veľmi baví a stalo sa v priebehu vari posledného roka mojím koníčkom. Som v tom naďalej len študent, ale aj ten proces učenia sa a tie heuréka-momenty, kedy náhle pochopím, v čom som mal celý čas logickú chybu a prečo mi to teda nefungovalo, tie ma fakt veľmi bavia. Je to také objavovanie komplexnosti rôznych komponentov a tried, ich vzájomnej súčinnosti, nadväznosti... skrátka úžasné niečo, ako sa dajú softvéry vyslovene stavať ako nejaká budova. Dojatie

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti. Prajem Vám všetko dobré, najmä hojne zdravia na tele i na duchu a pokoja v mysli. community together
Držím všetkým palce. Super!

S úctou
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, dzuli08, kimi2028, Juraj, vrana and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin So 6 august 2022 - 15:37

Nakoniec som vytiahol svoj pracovný notebook a nainštaloval som si Linux. Už týždeň sa snažím využiť každú voľnú chvíľu, aby som si nakonfiguroval moje prostredie. Nie je to extra zložité, pokiaľ viete, čo máte robiť. Najväčší problém mi robia možnosti. Dear Lord, vyberiem si nejakú oblasť napr. textový editor, dám do googlu a vyskočia na mňa 2 tucty programov.. Tiež je to o vkuse.. Estetika je u mňa tiež podstatná, takže mi program musí "padnúť do oka".

Máte aj vy problém s rozhodovaním? Lebo ja áno.. winking
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 So 6 august 2022 - 17:26

Ahojte spolubojovníci,
ja sa mám dá sa povedať veľmi dobre. Síce je už vyše pol dovolenky za mnou ešte ma čaká Bulharsko od utorka. To bude celkovo druhý krat dovolenka pri mori, okrem toho som ešte bola raz v Chorvátsku ako puberťačka. Aj sa celkom teším, dúfam že počasie bude fajn. Ale nechystám sa tam len šunky váľať, to ma až tak nebaví, hoci to patrí k takej dovolenke. Rada by som aj trocha spoznala okolie a tak. No uvidíme ako bude. Po dovolenke sa budem musieť už aj pomaly psychicky pripraviť na návrat do práce..... tento krát to bude asi ťažšie, ani sa na to nejak neteším, neviem čím to je ....ale možno ešte nabehnem na optimistickejšiu vlnu Very Happy
V stredu som bola na Ďumbieri, čistá krása a odtiaľ sme zatiahli ešte smerom na Chopok - tú trasu som šla prvý krát, ale boli nádherné výhľady aj na Liptovskú Maru Smile Darmo príroda je liek..... ako hoci fučím do toho kopca, milión prestávok, veľakrát sa musím premáhať ale stojí to za to Smile Inak ja nejak neobľubujem výšky ani adrenalín a tak...... také kopce, kde sú rebríky alebo reťaze tomu sa vyhýbam Very Happy možno raz to prekonám ale som bojko Very Happy

Držte sa a pohodové dni prajem Wink Paaa

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, kimi2028, Juraj, vrana and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus So 6 august 2022 - 19:17

Ahojte. Ja sa mám v celku dobre. Od pondelka som na dovolenke, ktorú som prežil aktívne. Výlet v Slovenskom Raji môžem odporučiť každému, kto má rád čistý horský vzduch a rád prekonáva nové výzvy. Je to asi jediná moja prestíž, s ktorou sa môžem pochváliť. Rád zdolavam vrcholy hôr, ten pohľad je nezabudnuteľný. Cítim sa ako výťaz nad svojím telom a nad svojou mysľou keď stojím na kraji priepasti. Vtedy zabudnem na akúkoľvek ťarchu a stávam sa na chvíľu slobodným.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej, Tuto, kimi2028, vrana and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Ne 7 august 2022 - 9:01

Ahojte, dnes budem znova inštalovať a konfigurovať Linux až do večera, nakoľko včera som zistil, že celá moja námaha bola zbytočná.. OS distribúcia, ktorú som zvolil, bola slepá ulička.. Linux, zdá sa, je ako sex - chvíľu trvá, kým sa obaja zladíte Very Happy.. Jo a postujte nejaké "cestovateľské" fotky z výletov (Dzulinka, Abditus aď.) - pre nás doma-sedov aj to je pohladenie pre dušu. Pekný deň..
----
Btw. všimol som si, že už nemám takú potrebu používať emotikony ako predtým, hmm.. čím to je??
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus Ne 7 august 2022 - 10:31

Ahoj Saladin. Ja som pred niekoľkými rokmi prešiel z Okien 10 na Linux Mint 19 a som snim celkovo spokojný. Chvíľku som si zvykla že si nezahram obľúbené hry,ale inak som veľmi spokojný. Ako bežnému užívateľovi môžem odporučiť túto distribúciu.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Ne 7 august 2022 - 13:38

Ja už som vyskúšal mnoho distribúcií, ale ani jedna mi nesadla. Je to dané aj tým, že používam staršie "železo" (slang pre HW), takže v nových kerneloch nemám potrebné drivery. A ako programátor potrebujem špecifický software pre workflow napr. tiled window manager, kvalitný textový editor, debuger ap. Okrem toto mám zásadu, ktorá mi komplikuje život, že programy nesmú byť "nafúknuté" (nie namyslené winking, ale zbytočne veľké) t.j. preferujem tzv. suckless projekty.

Btw. začal som (ako inak) s Ubuntu - tam mi prekážala 3. verzia GNOME, potom Manjaro - tam som sa zasekol, lebo to bolo plné bugov, nejaký čas som používal Debian s Mate, neskôr i3 a toto mi vcelku vyhovovalo. Momentálne inštalujem Fedora OS, lebo je viac aktuálna..

----
Uvediem príklad: už len nájsť "ten správny" Terminal je problém a keďže v ňom trávim kvantum času, tak chcem, aby vypadal. Používal som st (suckless), ktorý som si doprogramoval podľa mojich potrieb, ale stále to nie je ono..
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 520
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Abditus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 46 z 83 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 64 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore