Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 5 z 83 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Po 26 júl 2021 - 18:23

Ahojte,
tak po dlhšej dobe napíšem aj ja kúsok, a týmto všetkých pozdravujem. Včera som sa vrátila zo 4-dňového pobytu v Budapešti. Bolo nám skvelo. Bývali sme v takom štandardnom hoteli ***, ale raňajky super a aj veľmi milá recepčná. Prvý deň sme sa trocha potrebovali zorientovať ako s dopravou a tak, ale hneď sme stihli absolvovať druhú stranu Dunaja aj s vyhliadkou z kopca Gellert. Bolo tam hrozne veľa schodov Very Happy ale dali sme to. Druhý deň sme pochodili historické centrum (už sme boli ostrieľanejšie) a tiež to bola nádhera. Budova maďarského parlamentu je úchvatná. Tretí deň sme navštívili jedny z najstarších kúpeľov v Európe a pobudli sme tam skoro celý deň. (Samozrejme, aj ma pripieklo teraz nohy z prednej strany Very Happy a to som sa natierala) Posledný štvrtý deň sme si popozerali ešte do odchodu autobusu Margitin ostrov /v strede Dunaja/ - je to veľmi pekné zalesnené miesto, veľa kvetiniek. Z maďarskej kuchyne som ochutnala iba Somlói halušky - je to taký sladký dezert. Bolo to chutné. Zistila som ale, že dosť stresujem, neviem, či by som to zvládla sama prvýkrát v takom meste. Teraz by som sa tam už vedela kúsok zorientovať. Výhodu sme mali v tom, že sme si kúpili 72h lístok na dopravu, tak sme mohli chodiť kade tade. Inak mestskú dopravu tam majú naozaj veľmi dobre premakanú. Smile Čo sa mi však nepáčilo boli rôzne individuá, ktoré sa zdržiavali v podchodoch a aj parkoch. Ale to máme aj u nás na SVK.
Inak mám ešte nové, že som si našla nový podnájom v meste, kde mám prácu. Tuším som spomínala, že ten byt kde som predtým bývala predali.
Čo sa týka psychiky, tak myslím, že je všetko v poriadku. Iste kebyže sa hlbšie zamyslím, mohla by som prísť aj na to, že ma trápia nejaké drobnosti, ale nejdem za zamýšľať Smile Som rada, že je to tak, ako je. A dúfam, že po dovolenke nastúpim z dobitými baterkami do práce Smile
Prajem ešte pekný večer. Držte sa! community together welcome or bye

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 26 júl 2021 - 19:47

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Len uvítal by som, keby plynuli dni pomalšie. Človek sa nenazdá a je tu opäť večer. Je to taký nekonečný kolobeh. Problémy nemám na šťastie žiadne. Olympiádu nepozerám tak ako by som chcel. Až tak veľmi ma nebaví. Oprašujem šachový program. Kúpil som si 2 šachové knihy, ktoré čítam. Riešim taktické diagramy. Dokonca som sa vrátil ku hre na internete a hra nie je teda najhoršia. Rating je síce nízky, ale to nevadí. Hrajem pre zábavu a kvôli poučeniu sa. Je to príjemné spestrenie. Odohral som veľmi veľa partii za posledných 3 dní cca. 30. Teraz by som chcel ich začať analyzovať... Každý deň zahrať ďalšie 2-3 hry.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Kosice klinika

Odoslať  Maxim Po 26 júl 2021 - 19:59

Ahojte som tu novy a neviem presne ci som spravne, ale je tu niekto z Kosic? Kto bol hospitalizovany v KE na klinike UNLP?
Mal by som par otazok, ale neviem na koho by som mohol adresovat. Dakujem. Max
Maxim
Maxim
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.07.2021

Matej and Tuto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 28 júl 2021 - 18:38

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Dnes som si urobil taký oddychovejší deň. Nič také som nerobil. Len som oddychoval. Venoval som sa aj šachu. Odohral som 4 partie (všetky som vyhral nad silnými súpermi), čo ma potešilo. Blížim sa pomaly, ale isto ku minimálnemu cieľu a to je 2000 na lichess. Momentálne mi svieti tam 1949, a že som lepší ako 86,9% hráčov rapid šachu na danom serveri. Z toho mám veľkú radosť, že nie som len priemerný, ale som tam TOP hráč. Tak hrajem pre zábavu, ale rád sa porovnávam s ostatnými. Je však predo mnou ešte dlhá cesta, aby som zabojoval a naučil sa hrať ešte lepšie šach. Ku tomu musím vyzývať silných súperov, aby som mal to zaujímavé a nebáť sa prehry s nimi... Rozhodol som sa, že budem hrať už max. 2 partie denne. Mám odohraných 40 partií za 5 dní a chcel by som začať s ich detailnou analýzou... Uvidím ešte, či budem vôbec hrať. Musím aj veľa analyzovať, aby som sa zlepšoval a hranie berie čas...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Lilinka Pi 30 júl 2021 - 1:41

Ahojte, som tu nová, neviem, či som tu správne, prípadne ma, prosím, nasmerujte... Pravdepodobne sa ma to tu týka...Môžete odporucit nejakého psychiatra, ktorý vám pomohol a máte s ním dobré skúsenosti? Nerada by som narazila na niekoho arogantneho, bez empatie, nemajúceho čas adekvátne pomôcť, len vseobecne predpísať lieky a skúšať, ktoré sadnú atď...pri všetkej úcte k lekárom.. Ďakujem pekne...
Lilinka
Lilinka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 30.07.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Tuto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty r

Odoslať  Tuto So 31 júl 2021 - 18:30

Ahoj Lilinka!
Na začiatku u lekára býva vstupné vyšetrenie, ktoré je dlhšie ako len kontrola, tam sa určuje diagnóza. Nemusíš byť doporučená obvodným lekárom a teda sa dá priamo objednať u psychiatra. Ten už určuje ďalší postup do budúcna. Čo si popisovala ohľadom len predpisovaním liekov, väčšinou je to vec dôvery doktora k chorému. Osobne mám dobré skúsenosti aj s psychológom aj so stacionárom. Keď ide o vážnejšie komplikácie, je lepšia hospitalizácia, kde sa dá zistiť a pomôcť ešte komplexnejšie.


Ahojte fórumáci!
Dnešok je trošku otázny, ako by mi dochádzala duševná sila. Najmä som doma a "dal" som len malú prechádzku po meste. V prírode som nebol už dávnejšie a celkovo mám strachy, či malé fóbie. Smerujem stále k pasivite a niektoré dni som rád, že som si "zabehol akp.", hoci len v študujúcej forme. Trápi ma váha a hmotnostný výzor nad všedný limit. Režim spánku je nateraz neprimeraný prípadnému pracovnému poriadku.

Nech sa vám darí! s pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus So 31 júl 2021 - 21:50

Milá @Lilinka,

Vitam vás na fóre, dúfam, že bude pre vás osozne.

Rád by som vám poradil nájsť správneho psychiatra, avšak to nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Ad 1: poradim vám niekoho, kto je na opačnej strane Slovenska. Asi to nebude pre vas výhodné cestovať niekoľko hodín.

Ad 2: každý je individuum s osobitými preferenciami. Znamená, keď som spokojný ja s niekym, nemusíte byť spokojná aj vy.

Ďalej požadujete, aby to nebol psychiater, ktorý "skúša" lieky. Lenže psychiater nemá možnosť odhadnúť, aké lieky budete tolerovať a budú účinné. Musí len niektoré vyskúšať.

Ak hľadáte niekoho len na podporu v nepriaznivých životných situáciách, obráťte sa na psychológa.

Pozdravujem a prajem veľa zdaru pri riešení vášho problému. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana So 31 júl 2021 - 22:39

Ahoj,

Jelikož dnes Som mal psychický a fyzický odfajč, to znamená že Som spal do tretej poobede a potom Som namiesto ruštini sa šprtal v poznámkach ako aj Som bol zaťažený rôznymi myšlienkami Som sa rozhodol pre jednu zvláštnu vrc, ktorú mi kedysi poradil jeden schizoforumák.

A to že svoje myšlienky, tie zaťažujúce a (ne)pochopené si spísal na papier a potom ho spálil. A tak Som sa rozhodol že ho budem následovať. Poupratoval Som, teda povymázaval a natrvalo odstránil všetko, čo stvorila myseľ. Samozrejme poznámky s audio/kníh som si nehal ponechané plus nejaké osobné veci.

A tak Som si založil Sekciu v OneNote s názvom spálenisko myšlienok, kde budem každý týždeň to psychické ho*no vymazávať!!!
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus So 31 júl 2021 - 22:49

@Nikto a nič,

To som pred rokmi praktizovať aj ja. Písal som denné zápisky. A potom som ich spálil. Mal som za to, že sa mi uľavilo od ťažkosti. Ale dnes si myslím, že to nie je až také zrejmé.

Budem hovoriť o sebe. Vám to možno pomôže. Tým, že som spálil na papieri napísané svoje myšlienky, ktoré mi robili problémy, mi nepomohlo, pretože som stále na ne myslel. Jednoducho prestať na to myslieť sa nedalo. Na to pomôže u mňa len čas.

A dnes si hovorím, škoda tých zápisov. Po dlhom čase som naozaj zabudol na problémy, ale aj bežné záležitosti. Teda dnes by som bol rad, keby som mal tie spomienky v takej forme archivovane. Takže celkom presne neviem, ako som sa cítil pred 10 rokmi. To ma mrzí.

Ale tak hovorím si, žijeme prítomnosťou, nie minulosťou, tak čo na tom? Ale občas zaspomínať príde vhod.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Lilinka Ne 1 august 2021 - 1:20

Ďakujem pekne tým, čo odpisali...🙂Mám niečo nastudovane, ide pravdepodobne o vážnu diagnozu, dlho neriešenu, určite na psychiatra...dobrého...Mám rodinu, chcem a potrebujem aj pre nich čo najnormalnejsie fungovať...východ je, žiaľ, ďaleko pre mňa...😒
Lilinka
Lilinka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 30.07.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Lilinka Ne 1 august 2021 - 1:32

Ešteže, je mi jasné, že musia aj skúšať s liekmi atď., ale... krvné testy napr.nepomôžu?Nechcem sa do toho montovať odbornikom,len mi tak napadlo,či nemáte skúsenosť...Boli ste aj hospitalizovaní všetci, ak to nie je moc osobné? Ďakujem za každú odpoveď 🙂
Lilinka
Lilinka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 30.07.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Ne 1 august 2021 - 9:19

Dobrý deň.

Teoreticky možno by sa dalo určiť aktivity hepatalnych enzýmov, ktoré metabolizuju xenobiotika. Ale nerobí sa to. A ani to by nebola úplná záruka, že liečivo bude účinné a tolerovane.

Spravidla existujú modernejšie liečivá s menej nežiaducimi účinkami a sú dostatočne účinné, ktoré sa používajú v udržiavacej liečbe. Potom sú tu staršie liečivá, ktoré majú viac nežiaducich účinkov, ale majú opodstatnenie napr. v akútnych stavoch.

Ja som bol hospitalizovaný na UNB BA. Neviem, ako to tam funguje. Ale bol som na zlom oddelení, nebudem opisovať, čo všetko sa tam dialo. Bol som stále na tom jednom oddelení, po zlepšení ma nepredložil inam.

A potom dvakrát v RV. Je to dobre organizované psychiatrické oddelenie, kde sú asi štyri oddelenia podľa zložitosti stavu. Najskôr je akútne a neskôr na doliecenie rezimove. To sa mi tam páčilo. Nevýhodou je, že podávajú takmer každému ECT.

Pozdravujem. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 83 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore