Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 78 z 85 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 81 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Pi 12 marec 2021 - 16:12

Ahoj kimi! Teší ma, že sa Ti tak darí a je výborné, že krížovky Ti idú tak úžasne. Určite pokračuj s týmto rozumovým tréningom a buď rád ak sa znova posunieš vpred.

Ahojte! Dnešok považujem za trochu biednejší. Mal som hádku s našimi a padlo aj obvinenie, aby som išiel do nemocnice, čo bolo však silne podporené emóciami najmä zo strany rodičov. Štve ma, že padajú vyhrážky práve týmto smerom, lebo psychiatria by mala byť ukazovaná najmä ako záchrana a nie hrozba. Inak, deň ako každý iný, teda v rámci možností. Režim spánku mám neupravený, ale spím na liekoch výborne a hodnotne, v malej miere pociťujem aj schizo príznaky, avšak mám pocit, že to zvládam viac ako primerane, bipolarita u mňa nateraz nie je. Prevažne som len doma a venujem sa okrem "akp." užitočným aktivitám, a tak trochu dúfam, že to všetko do budúcnosti aj zhodnotím a tieto aktivity mi budú prospešné.

Prajem vám do pohody dni a pozývam vás na nahliadnutie do Zella. Majte sa! Praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Mischelll So 13 marec 2021 - 9:47

Ahojte Wink

týžden ubehol ako voda...a tak píšem zase...mam jeden malý uspech a to bez codeinu som bola cely den a možno len 3x som sa zakašlala tak no dosť....ale na druhej strane vela som toho nerobila....dnes som zase bez liekov a uz som aj vysavala celý dom...a dobre....som tomu rada....vidno, že covid postupne odchádza...snažim sa aj mame dávať lieky od kašla volnopredajne....ale včera kašlala....čo také napisať no mam cez víkend viac času ako vždz je čo robiť, keby som sa velmi nudila tak možem upratovať, ale no neprehanam to....vonku je celkom chladno u nas....a dnes vynimocne nič nevarím...lebo je plno jedla, čo sa zvýšilo s celého týždna....takže no tak....priatel vobec nepočuva...a už ma napadaju aj myšlienky, že ho vymenim....a dokonca som aj vďaka tomu ožila...ako no je to ako nádej - že bude lepšie - a pritom sice može byť ovela horšie...no neviem....asi som viac optimista....

P.S.: Prajem krásny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

regina and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 So 13 marec 2021 - 16:53

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Dnešok sa mi celkom páčil a kiežby som mal také dobre dní, čo najčastejšie. Rodičia mi kúpili 2 krížovkárske magazíny, tak mám čo robiť, aby som to vylúštil. Čaká na mňa zhruba 90 strán krížoviek, z ktorých som 10 strán už vyriešil. Čiže na dnes s krížovkami končím. Myslím si, že tých 10 strán je tá správna miera, o ktorej som písal včera. Tiež som analyzoval 2 vlastné šachové partie. Tiež si myslím, že čo sa týka šachu mám tiež na dnes pokoj. Prechádzam na športové okienko. Idem pozerať teraz našu slovenskú futbalovú ligu a potom príde lahôdka v podobe NHL.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and regina like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Ut 16 marec 2021 - 18:33

Ahojte všetci! Dnešok som strávil najmä doma, teda na chvíľku som vybehol kúpiť pár nevyhnutností do obchodu. Doma som mal pomalé tempo v robení tých nevyhnutností aj drobností. Celkovo viac ležím ako by bolo potrebné, ale nemám pocit, že by som to príliš "preháňal". Taktiež sa reálne cítim dobre, hoci mierna únava už od zobudenia je prítomná až doteraz. Tak čiastkovo som nespokojný so mnou, že ma akosi viac "ťahá" na cigaretu a toto poradovanie neviem skresať tak, aby som to mal pevne v rukách. Dlhodobo ma trápi tendencia k pasivite v cvičení, športe, fyzickej aktivite. Rád spomínam na prechádzky po okolí. Teší ma aspoň vtáctvo, čo chodí zobkať na krmítko. Myslievam aj na vás, že či to všetko teraz zvládate a ste fit...

S pozdravom a želaním zdravia Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Pi 19 marec 2021 - 20:40

Ahojte schizoforumáci!
U mňa extra zmeny nie sú, čo ma mrzí, najmä v únave, či teda tendencii k pasivite. Prakticky som len doma a nechcem sa ani "chváliť", že som bol vyniesť smeti a dať do búdky krmivo. Momentálne som v najbližšej rodine jediný nezaočkovaný, tak snáď je to však dobre. Driemem a teda dosť polihujem. Mám slabý pocit fázovania, a tak si budem musieť dávať viac pozor na lieky a aj termíny injekcií. Budúci týždeň mám práve na tie injekcie ísť, a asi si nebudem vyberať, či vtedy, alebo inokedy...

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Mischelll likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iuppiter Ne 21 marec 2021 - 12:10

RIP Matej Kňaz. Dnes, presne po dvoch mesiacoch, už je nad Slnko jasné, že štúdium ukončil predčasne Pomoc!. Vychádzam z toho, že by sa tu na fóre pochválil Thumbstone. Občas si spomeniem aj na Meret, či lama neurobila nejakú sprostosť fuj!. Veď sa aj hovorí, do vtedy chodíš po vodu, pokiaľ sa ucho neodtrhne. Snáď sa má dobre a užíva si lockdown. Čo sa týka Mateja, tak ho na jednej strane chápem, zároveň som to predpokladal. Stavať vlastnú sebahodnotu na dosiahnutých výsledkoch je veľmi nebezpečné a nemá to obvykle dobrý koniec. Dúfam, že náš admin túto prehru v sebe spracuje a nájde pre seba nejaké ponaučenie.

A čo ja??? Mám sa... Suplementy užívam a pravdu povediac sa teším, keď sa uvolní situácia s Covid. Snáď to vyjde v máji. Potrebujem si nakúpiť nejaké hmotné statky a poštou nechcem všetko riešiť - niektoré veci treba aj vidieť na vlastné oči alebo odskúšať. Držím palce, bojujte!
Iuppiter
Iuppiter
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 13.01.2021

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 23 marec 2021 - 15:28

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Prevláda tendencia ku pasivite, ale teraz sa nedá v bytovke aj tak nič robiť. Mám však istú víziu trávenia týchto dní. Dokážem ju zatiaľ dodržiavať, tak som tomu rád. Nejde o zložité vecí, práve naopak. Niekedy treba žiť to len jednoducho. Pozrieť si nejaký dobrý šport v TV, venovať sa šachu, pozerať seriály či lúštiť krížovky. Z športu sa mi páči najviac hokej, futbal, hádzaná. Teším sa už na futbalovú kvalifikáciu MS. Rozmýšľam, či by som si nenapísal nejakú tréningovú šachovú príručku, do ktorej by som zaradil obľúbené diagramy a partie. Uvidím, že čo z toho vznikne napokon a či sa bude dať to čítať. Teším sa celkom na to. Tiež lúštim krížovky. Len si musím ich kúpiť. Tento mesiac som už vylúštil 130 strán, tak som na seba celkom pyšný. Dúfam, že aj ďalší mesiac budem takto fachčať na krížovkách...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Št 25 marec 2021 - 17:53

Ahojte! Tento štvrtok je v "znamení" návštevy u MUDr. predpísaniu liekov a pichnutia injekcii, resp. dva v jednom depote. Bol som vybavený rýchlo, lebo som bol v čakárni sám. Vybratie liekov v lekárni bolo tiež fajn a napriek ich množstvu tiež oceňujem rýchlosť vybavenia. Okrem toho som vybehol aj na nákup dôležitého aj nevyhnutného do neďalekého supermarketu. Akosi silnejšie vnímam takéto návštevy, lebo mi pripadá obdiv tých pekne zoradených produktov ako vizitka tímu pracovníkov. Ostatok dňa som doma, predsa len som po jnjekcii radšej v kľude. Chorobné príznaky v chápaní psychotika nemám takmer žiadne podstatné a Kovidové testovanie mi platí do soboty, tak som hádam stále OK, pričom sa snažím byť aj v tejto "veci" ostražitý a zodpovedný. Kľúč vidím v znížení mobility skresanej len o nevyhnutné, čo dnes aj tak bolo.

Prajem vám pekný deň a teším sa na vaše príspevky. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Št 25 marec 2021 - 18:02

@Tuto
(Ne)vieš, čo je s @Matej? Som mu písal na FB a do gmailu a nič, naprostá tichota!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Pi 26 marec 2021 - 1:49

Neviem o Matejovi. Nebol ochotný dať ani číslo mobilu, tak len dúfam, že tu bude zas.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Pi 26 marec 2021 - 14:54

Ahojte kamaráti, tak aj ja rád by som sa ozval. Mám sa veľmi dobre, čo sa mi počíta. Neberiem to ako samozrejmosť. Žijem si celkom pohodlný život, aj keď so zdravotnými obmedzeniami. Na druhej strane môže byť stále o niečo lepšie a dôležité je nezaspať na vavrínoch, ako sa hovorí. Na našom Slovensku zavládlo však príjemné počasie, čo ma napĺňa optimizmom. Venujem sa svojim veciam, ktoré ma veľmi naplňujú. Skúšal som hrať šachy na internete. Som rád, že hra sa mi darila len som sa vyčerpal po 3 partiách. Tak už len oddych. Lúštil som už trochu krížovky. Za chvíľu idem pozerať futbal Maďarsko – Poľsko. Potom budem pozerať seriály. Len avizoval som tréningovú knižku, ale neviem vôbec, že o čom by som mal písať. Chýba mi kreativita. Budem písať možno o niečom inom. Možno o miniatúrnych partiách Garryho Kasparova. Uvidím, koľko miniatúrnych partií odohral a tak.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 So 27 marec 2021 - 12:12

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre, ale dnes som si urobil deň len pre seba. Rozmýšľam o viacerých veciach, že ako urobiť si život lepším. Som totiž len za notebookom alebo TV a tak rozmýšľam, či by sa nedalo žiť to aj inak. Vychádza mi, že v súčasnej situácii by sa nedalo.

Venujem sa aspoň šachu, ale väčšinou za notebookom. Tu by sa dal tráviť čas aj bez notebooku, ale je to ťažké, keďže zaujímavé šachové videá ma stále lákajú a uprednostňujem ich. Možno skúsim robiť časť šachového programu robiť aj bez notebooku, ale to sa ešte uvidí.

Ďalej mohol by som vzdelávať nejako. Stanovil som si okruh predmetov, aby som nemal len jedno a to isté. Rozhodol som sa pre dejepis, matematiku, chémiu, geografiu. Uvidím, že čo z toho bude, pretože s ručným písaním mám problémy.

Samozrejme musí byť aj dostatok relaxu pri TV. Lákajú ma športy (hádzaná, futbal, hokej). Tiež rád by som si pozrel občas nejaký ten seriál, či film v TV. Tiež chcem sa venovať krížovkám, ktoré ma tiež bavia. Mám s nimi však problémy, nie že by som ich nevedel.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 78 z 85 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 81 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore