Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 79 z 85 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 28 marec 2021 - 15:52

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Prechod na letný čas je u mňa menej príjemný. Cítim sa už byť slušne unavený. To je tým, že som vstával už o 6. hodine letného času, čo je drsné, ale nechcelo sa mi vylihovať. Nevadí, budem už len oddychovať.

Dnes mám radosť z toho, že som bol celkom činný. Splnil som si všetky záväzky, ktoré som si včera dal. Venoval som sa aj šachu. Pripravil som si diagramy z partii Garryho Kasparova, ktoré budem riešiť v pondelok. Každý deň by som mal vyriešiť 6 diagramov, ako aj 6 si pripraviť. Uvidím, že ako mi to pôjde to riešenie, ako aj príprava.

Potom neskôr som sa venoval dejepisu. Robil som test, na to že som sa neučil tak som urobil rovných 20 zo 40. Vzhľadom na to, že ide o ťažký test tak je to slušný výsledok. Po naobedovaní som už išiel s otcom na neďaleké jazero, čo sa mi počítalo.

Zvyšok dna už len oddych pri TV. Budem pozerať 2 hokejové zápasy našej extraligy. Tiež potom neskôr večer aj futbal si pozriem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 29 marec 2021 - 13:26


Ahojte kamaráti, mám sa naďalej veľmi dobre. Dnes som sa už vyrovnal s letným časom výborne. Z čoho sa teším. Človek má hneď viac energie a môže aj viac robiť, čo je skvelé. Je super sa venovať niečomu zmysluplnému.

Ráno som začal so šachmi. Mám rád šachy a sú pre mňa skvelým relaxom. Pozeral som šachové videá zo starších šachových partií. Dozvedel som sa nové informácie o Levefishovi, Torrem a Capablancovi. Celkom šachové ráno sa mi páčilo.

O 9:00 začali v TV dávať NHL, čo som si nenechal újsť. Zápas bol síce slabší, chýbali góly. Brankári sa prekonávali na oboch stranách, ale nasadenie je super. Práve to sa mi páči na NHL. Ten správny hokejový kumšt.

Neskôr po zápase prišli na rad oddychové aktivity. Venoval som sa krížovkám a časť času som obetoval aj testu z dejepisu. Chcel som sa venovať aj matematike, ale dnes nepôjde to veľmi sa mi trasú ruky a nič ručne nenapíšem.

Teraz už len oddych pri šachu, pozriem nejaké tie seriály.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mischelll and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  matus Po 29 marec 2021 - 18:00

Ahojte,

pridavam dalsie novinky z mojho zivota. Ako som pisal v predoslom prispevku tak som mal ponuku prace v Ceskej republike. Nakoniec som ju prijal a uz som priblizne mesiac v Cesku. Velmi mi to prospelo. Hlavne pracovny rezim. Zatial ho zvladam aj ked musim viac oddychovat. Je toho menej zo zaciatku kedze sa zaucam takze uvidime ako to bude potom. Doma som sa citil ako mrtvy clovek. Tu sa to zmenilo a to prostredie ma naozaj terapeuticke ucinky. Hlavne vecerne prechadzky po parku. Co sa tyka prace tak je to sedava praca takze mi viac vyhovuje ako manualna ktoru som nezvladal. Aj pracovne hodiny su flexibilne. Vsetko mi to pride tak ze som mal proste konecne stastie v zivote a taku druhu sancu na navrat do reality. Jedina nevyhoda je ze zatial tu velmi nikoho nepoznam. Teda iba zopar ludi. Ale to sa casom zmeni. Celkovo sa zatial citim dobre a dokazem sa starat sam o seba. Drzte mi palce nech to tak zostane.

Prajem vsetkym pekny den a vela zdravia. Ak bude cas tak sa pripojim niekedy na zello.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

Mischelll, Dušan, kimi2028 and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Po 29 marec 2021 - 18:10

Ahojte fórumáci!
Momentálne nič zvláštne v tom mojom svete. Zobúdzanie bolo v duchu "leňochoda", a tak som bol reálne funčný či prebudený až v doobedných hodinách. Pravdepodobne budem musieť znížiť lieky na spánok, aby sa to znova vyvážilo. Neskôr som bol v supermarkete, teda po to nutné a aj pre drobnosti, čo potešia. Neskôr ma trápila skutočnosť, že naši sú občas na mňa protivní a prípadnú hádku nesiem ťažko. Na druhej strane dokážu byť milí či neutrálni. Mám dojem, že v mnohých domácnostiach je to aj teraz tak podobne. Kovid stále úraduje a som skutočne rád, že som si zaviedol to "akp." a nielen ním si vyplňujem čas.

Pekné dni prajem! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Mischelll, Dušan, kimi2028, matus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 30 marec 2021 - 13:22

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Dnešok som strávil príjemne z čoho mám veľkú radosť. Aj keď miestami nechce sa mi nič robiť, ale aj také dní sú. Viem už poradiť si s tým nejako, čo hodnotím kladne.

Dnes som zrýchlil tempo, keďže bál som sa, že program by skončil len napísaný. Tak som začal tvrdo. Hneď ráno boli šachy. Video s partiami z minulého týždňa vo svete, čo sa mi veľmi pozdávalo. Mám rád také videá, hoci mávajú vyše 2 hodín. Neskôr prišiel rad na dejepis. Moje znalosti nie sú dostačujúce, ale verím, že sa budem zlepšovať.

Potom prišlo príjemné spríjemnenie dňa v podobe NHL. Zápas bol super a zbožňujem takéto zápasy. Outsider viedol 3:0, ale napokon prehral 3:4 po predĺžení. Tak chudáci z Buffala prehrali už 18. zápas v rade.

Históriu športu som presunul dnes napokon na dopoludňajšie hodiny, keďže krížovky som lúštiť nemohol. Dnes som sa zameral na futbal a to konkrétne španielsky. Napísal som si pre seba dokonca článok aj s otvorenými otázkami, aby som sa cvičil v histórii športu. Som rád, že sa mi podarilo program naplniť a tak budem už len oddychovať pri seriáloch. Teším sa na futbalový zápas Slovensko - Rusko.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 St 31 marec 2021 - 18:26

Ahojte kamaráti, tak dnešok bol veľmi príjemný, ale začnime pekne od začiatku Smile
Je škoda, že sa mi podarilo z postele vyhrabať až o 6:40, pretože som mohol toho stihnúť podstatne viac. Bol som totiž aj na nákupe a tak som šachy nerobil doobeda, ale až teraz symbolickú hodinu. Som rád tomu, že som sa dokázal prekonať.

Neskôr som pozeral už tradične zápas NHL, pri ktorom som sa neskutočne bavil. Skvelé nasadenie, fantastické, čo sa mi páčilo. Videl som ku tomu 4 góly. Jediná škvrna zápasu bola, že nehral Slovák Černák pre drobné zranenie.

Potom už som sa išiel venovať dejepisu. Téma bola prvé staroveké civilizácie konkrétne Mezopotámia. Celkom veľa som si z toho aj zapamätal, čo ma teší. Dúfam, že pôjde mi to aj zajtra, kedy by som sa mal venovať starovekému Egyptu.

Neskôr prišiel namiesto seriálov oddych na príjemnom jarnom slnku. Celkom sa mi páčilo, že som sa mohol doma trochu opaľovať. Na toto som sa už veľmi dlho tešil a mám z toho veľkú radosť. Bohužiaľ počasie sa ma v najbližších dňoch znovu pokaziť, ale nevadí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Št 1 apríl 2021 - 18:53

Ahojte fórumáci! Čím myslím nielen píšucich, ale aj čítajúcich (ako vždy).

Dnešok začal neskorým vstávaním a aj prebúdzaním. Mám dojem, že lieky na spanie mám nastavené až príliš silne, a tak je zobúdzanie podmienené vyššej dávke. Na ostatné lieky som v podstate dobre a zásadné výkyvy nepociťujem v takej miere. Niekoľkodenná tendencia k fyzickej pasivite je stále prítomná, čo zasahuje už aj dlhodobo do "akp." a nie som z toho nadšený. Večery mávam občas aj tak trošku smutnejšie, ale na depresiu to nedosahuje. Rád som stále keď je streda a sobota, čo moderujem Zello dialógy, sme tam teraz fajn parta, a aj sme radi prípadnej novej spoločnosti. Ostatné po starom, ako aj mnohí tu bojujem s ochorením a teším sa, keď sa mi nielen v tejto "veci" darí v chápaní už aj rokov. Viem, že so zamestnaním som mal v minulosti problém, ale čas si vymedzujem tak, aby bolo možné chápať, že práca by sa s tým dala aspoň vzdialene porovnať.

Prajem Vám krásne Veľkonočné sviatky a pohohu k nim. Tuto


_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Pi 2 apríl 2021 - 16:14

Ahojte ľudkovia,
dlhšie som sa neozvala, ale to len preto, lebo situácia je zdá sa stabilná. Mám sa relatívne dobre. I keď vždy môže byť aj lepšie, ale aj horšie. Od včera mám dovolenku. Boli sme na túre, ale vrchol som nedala už mi nechýbalo veľa, no sily mi dochádzali, tak som to vzdala a otočila sa smerom nadol. Radšej, aby som sa úplne nevyšťavila a zostala mi nejaká energia aj nadol. nevadí.....nabudúce bude reparát. Ako už som na tomto vrchole bola raz, no tento druhý krát mi nestačila kondička nejak.
Inak si žijem tak zo dňa na deň. S bežnými domácimi starosťami/prácami (varenie, upratovanie). Štve ma, že sa neviem dokopať k tomu cvičeniu. Neviem prečo som tak lenivá spraviť zopár brušákov alebo iných cvikov. Isto by to môjmu telu len prospelo, lebo ma aj chrbát bolí dosť a tak. Ach, snáď raz sa to vo mne zlomí. Very Happy
Rada si prečítam vaše príspevky ako sa máte. Škoda, že Matej sa tak dlho neozval. Ktovie, čo je s ním. Každopádne ho pozdravujem touto cestou a aj ostatných a prajem pohodovú a veselú Veľkú noc.
Držte sa Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 4 apríl 2021 - 14:54

Ahojte kamaráti, mám sa stále výborne, čomu som veľmi rád. Pred pár rokmi by som dal za to všetko, aby bolo všetko OK. Teda chcel som tomu veriť, že s tým naším ochorením dá sa bojovať. Ono ide to nejako, čo je super. Myslel som, že pôjde to horšie. Síce niektoré vecí nebudú už nikdy dobre ako napr. tras rúk, či koncentrácia. Tieto vecí ma veľmi limitujú, aby som sa mohol ešte viac venovať veciam, ktoré mám rád. Nevadí, nedá sa mať všetko a snažím sa to nejako žiť aj v týchto ťažkých časoch.

Čo porábam? Tak dnes som zvolil oddychový režim, keďže máme tu nedeľu. Bol som na jednej prechádzke na neďalekom jazere, ktorá mi veľmi pomohla. Potešilo ma tiež to, že ľudí bolo pomenej, čo bolo super. Inak dnes som sa venoval len šachu, ktorý ma tak baví a je môj najlepší kamarát. Bez neho by som to nedal. Tiež ma potešilo to, že som si polúštil trochu aj krížovky.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Ne 4 apríl 2021 - 21:57

Ahojte fórumáci!

Dnešok bol celkom OK hoci najmä som bol doma pri knižke a drobnostiach. Zaspávanie mám obvykle o jednej, či až druhej, tak nejaké málo hlučné aktivity snáď ešte stihnem. Inak tak ako obvykle, držím sa, a zvládam malé výkyvy a podobne ako Kimi si myslím, že naše ochorenia sa dajú zvládnuť, a to zodpovednosťou a uvedomelosťou vo viacerých záležitostiach. Základ tvorí medikácia-lieky, režim dňa, účelné aktivity, psychohygiena ako celok, aspoň trochu fyzickej aktivity a pod. Viem, že niekedy sa to jednoducho nedá, ale aj symbolická snaha má význam.

Prajem vám pekné dni a zvládanie ochorenia. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan, kimi2028 and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 St 7 apríl 2021 - 10:12

Ahoj @tuto, máš pravdu s tými liekmi a inými záležitosťami. Súhlasím s tebou vo všetkom, čo sa tohto týka. Na druhej strane nedá sa len makať a niekedy po 2-3 dňoch je dobre si urobiť nejaký voľnejší program. Ja robím tak, že 2 dní idem naplno a potom si urobím deň pauzu od všetkého, aby som načerpal nové sily a išlo mi to potom lepšie. Dnes mám zrovna deň zameraný na relax. Doprial som si dokonca aj kúpeľ. Nič nerobím, len tak si oddychujem. Je mi fajn, cítim, že mi to prospieva. Dnes si urobím asi len testy z dejepisu, geografie a cudzieho jazyka. Tiež sa povenujem trochu ešte šachu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 8 apríl 2021 - 16:54

Ahojte kamaráti, mám sa stále rovnako, čo je vynikajúce. Čiže je to všetko také, aké má byť. Po jednom dni oddychu som zabral poriadne, čo ma potešilo. Splnil som všetko, čo som mal z čoho sa teším. Venoval som sa hlavne vzdelaniu, čiže boli šachy, anglický jazyk, matematika a chémia. Včera som si urobil harmonogram vzdelávania na mesiac apríl z predmetov anglický jazyk, dejepis, matematika, chémia a geografia. Budem mať, čo robiť, aby som to naplnil...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 85 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore