Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 40 z 85 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej So 26 september 2020 - 13:45

@kimi2028, gratulujem Ti k ďalším dosiahnutým pokrokom na Tvojej ceste za zdravím. Držím Ti moc palce aj do ďalšej budúcnosti. jumping Applause Super!

---

Ahojte, priatelia. Vitaj

Mám sa približne dobre. V piatok bolo v práci vcelku ok, no zmáhala ma únava, nechuť do činností a tlaky k negatívnemu mysleniu. Snažil som sa s tým bojovať, a síce vnútorným monológom v hlave, v ktorom som sa povzbudzoval veriť, že je to len dočasná nálada a že sa to zase zlepší. A kým sa to nezlepší, tak za ten čas sa musím snažiť nemyslieť, nerozoberať myšlienky, ktoré sa mi vtedy vyplavujú pred vnútorný zrak vedomia. Bol som veľmi rád, že sa mi v tom darilo a neskĺzal som do pesimizmu a ťažkopádneho myslenia. Ako také som tie nálady hodil na vrub počasiu, nakoľko bolo tuná chladno, veľmi veterno a dážď. Ešte viac som sa tešil tomu, že mi tie stavy dávali priestor "vydýchnuť" - myslím to tak, že asi po 20 minútach špatných pocitov a tlakov k negativite som sa na pár okamihov zase cítil zhruba ok. Prichádzali na mňa aj vlny, kedy ma bavili veci a aktivity, čo som mal na robote. A tak som sa mohol trochu vzpružiť, kým zas ťažkopádnosť v hlave neprišla naspäť. Také chvíľky úľavy vnímam priam ako záchranné koleso, lebo keby to na mňa malo doliehať sústavne celé hodiny, tak asi by som to nevedel vydržať a predsa len by som sa tým myšlienkam, žiaľ, asi podvolil.

Dnes som bol v škole. Bol som na prednáške iba doobeda, nakoľko ide o matematiku, ktorú mám už spravenú z minulého roka. Chcel som sa na prvej hodine aspoň ukázať a zorientovať sa. Zistil som, že nás je v ročníku len čosi vyše 20, čo je o celú polovicu menej, než koľko nás bolo na začiatku minulého školského roka. Treba potom rátať s určitým odlivom v rámci niektorých predmetov, ktoré predstavujú "sito", a je možné, že napokon do letného semestra pôjdeme len ako skupinka azda desiatich ľudkov. To len tak nahlas hádam... možno to tak nebude a odliv nebude. Ale vyučujúci už viackrát vraveli, že rok čo rok je po "site" odliv prvákov približne až 50%. V škole inak bolo fajn. Vrátnička mi nevedela odmerať teplotu, resp. bol som z toho mrazivého vetriska tak studený, že ma teplomer nevedel zmerať. Tak som stál pri vrátnici asi 3-4 minútky a zohrieval sa. A až potom ma azda na desiatykrát zmerala a konečne som ukázal aspoň 34 stupňov. A tak som dostal zelenú pre vstup do budovy. Very Happy

Teď víkendujem, periem, robil som si nejaké zápisky, čítal weby, umýval riady, jedol... a tak. Embarassed Momentálne nemám rozčítanú žiadnu knižku, takže by bolo pekné využiť čas na učenie sa. Včera som sa po tej 21. hodine donútil aspoň do angliny. Shocked Dúfam, že dnes bude bilancia lepšia.  

Prajem Vám, kamaráti, príjemnú a pokojnú sobotu. Majte sa pekne, držím Vám palce. community together

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 So 26 september 2020 - 17:13

Ďakujem veľmi pekne @Matej. Je to skutočne zázrak, že nemám v súčasnosti psychické problémy. Hlavne mám radosť z toho, že blízki ľudia sú spokojní so mnou. Ide len o to, aby som si to nepokazil a dával na seba pozor.

Držím ti palce Matej, aby si v škole napredoval a naučil sa veľmi veľa zaujímavých vecí. Viem, že čaká ťa dlhá cesta nejakých 7 rokov, ale prajem ti len to najlepšie. Drž sa kamarát a aj oddychuj niekedy. Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 27 september 2020 - 11:22

Ahojte, dnes je to veľmi dobre. Mám síce negatívne príznaky v podobe slabej motivácie niečo robiť a emočnej plochosti, ale nevadí deň je napriek tomu veľmi pekný. Bude mi smutno, odchádza mi dnes sestra do BA. Nevadí nejako to zvládnem. Tak dnes bude myslím si, že super deň. Ideme s otcom na výlet ku jazeru a teším sa na to. Mám rád túto prechádzku. Ďalej skúsim si naplánovať nejaké príjemné aktivity. Niečo pozrieť v TV, lúštiť krížovky a tak...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 27 september 2020 - 14:58

Dobrý deň.

Konečne sa ochladilo. Začína čas v roku, ktorý mám najradšej. Snáď sa už teplo nevráti. Avšak má to aj nevyhodu, skoro je tma. Vtedy sa bojím chodiť po meste. Neviete, kto vás napadne.

Vcera som napísal protokol. Dnes ho ešte raz skontrolujem. Zajtra vytlacim a dám podpísať vedúcej. Tieto dni sa mám veľmi dobre. Podobne ako píše @kimi2028, priblizujem sa k zdravým ľuďom.

Telefonoval som s matkou takmer hodinu. Rozpovedal som jej všetky vtipné príhody z lekárne. Bol som s bratom na návšteve pri starej matke, tradične aj na nedeľný obed, keď matka nie je doma. Potom som chcel s nimi pozerať politickú debatu. Ale nebavilo ma to, tak som odišiel od nich relatívne skoro.

Večer pôjdem do mesta k otcovi a ráno do roboty. Nechce sa mi. Už aby bol koniec. Ostávajú dva mesiace a zopár dní. Budúci víkend začínam s prípravami na štátnice. Dovtedy chcem ešte dočítať jednu knihu.

Prajem este pekný zvyšok nedele a pozdravujem. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 27 september 2020 - 15:14

Chcel by som pozdraviť predo mnou pisucich členov.

@dzuli08, môžem sa opýtať, aké predmety vyucujete? Prajem vám veľa trpezlivosti so študentmi, lebo je to určite psychicky vyčerpávajúca práca.

@Dušan, veľa zdaru pri novom vzdelávacom systéme.

@kimi2028, teším sa, ze si v týchto dňoch vedies tak dobré.

@Matej, som rád, ze si sa vydal opäť na cestu vzdelania. Vzdelanie považujem za veľmi cennú vec, ktorú ti nikto nevezme. Vieš, ze som ta v tom podporoval minulý rok, budem aj teraz. Zvladnes to.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 27 september 2020 - 16:51

@Iacobus dzuli08 je krásna mladá angličtinárka, pokiaľ viem dobre. Very Happy Môže ma opraviť, keď sa mýlim. Veď aj tu píše anglické básničky...

Ďakujem ti za reakciu na mňa... Smile
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Ne 27 september 2020 - 17:21

Kimi chcela som zareagovať (i keď nie verejne) , no predbehol si ma.Shocked A ďakujem za komplimenty. Už sa červenám Very Happy Embarassed

Inak keď už píšem tak to rozviniem trocha. Iacobus, kľudne mi tykaj Wink a no moja práca je veru náročná, sama sa niekedy divím sebe, že som na tom tak ako som. Ale zas no, neviem si predstaviť, že by som robila niekde nejaké "účtovníctvo" alebo pod. Robím, čo som študovala, i keď niekedy sa mi fakt nechce. Very Happy zatiaľ sa mi chce (klop klop) ....
Mám sa v celku OK, už som mimo rodnej hrudy, v meste kde pracujem. Dnes asi dojdu aj dalsie spolubývajúce, jednu som už zahliadla. Majú to byť študentky. Tak sa nám na byte zvýši počet obyvateľov. Včera som bola aj u kamoša, zaniesla som mu na koštovku z koláča a skoro celé 2 a pol hodky sme prekecali. Tak sme sa dobre porozprávali. No inak sa nejak velmi nesocializuejm, jedine kolegyne a kolegovia v práci, ale kamošky resp. jednu naj som už dlhšie nevidela, ale máme v pláne sa stretnúť, len ktovie kedy nam to vyjde.
Neviem ešte ako to bude s Mudr. našich vecí, lebo ten dedko čo som ho mala šiel do dôchodku už. Tak zas sa mi bude meniť. Možno naj by bolo, keby som si sama niekoho vybrala.....lenže všetci doktori/ky majú plno. Ťažká doba. A všetci berú nohy na plecia do zahraničia. Možno by som aj ja, kebyže mám na to gule a som zdravý človek ....to len taká úvaha na záver. Tak sa držte, pozdravujem vás. Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 28 september 2020 - 6:45

@dzuli08 si skutočne krásna žena. Za to sa netreba červenať. Hlavne keď je to pravda a potešilo ma tých tvojich pár riadkov. Posielam boštek.

Ahojte kamaráti, dnešok ukázal, že nie som paranoidný vôbec, čo ma teší. Mal som totiž veľmi hlúpy sen o vyšetrovaní, ktorému som vôbec neveril, čiže fakt je to pokrok. Dúfam, že takéto sny sa nebudú opakovať.. Inak mám sa veľmi dobre. Nálada je najlepšia za posledné dni, čo je super tak sa teším na dnešok. Snáď budem aj niečo robiť. Prechádzky budú určite, ale nájdem snáď čas aj na ďalšie aktivity. Včera mi tie aktivity dobre padli...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Po 28 september 2020 - 16:58

Ahojte! Vlastne mám len tak mierne sa ozvať, že aby som vás pozdravil a zaželal čosi pekného. Tieto dni som celkom dobre. Viem, že som v živote už narobil veľa chýb, ale dúfam, že je v ňom je vidieť aspoň to, že som sa snažil a snáď aj nejaké výsledky sú. Inak, vám-nám všetkým čo najlepšie dni a teším sa na ďalšie príspevky, ktoré rád čítam. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Po 28 september 2020 - 19:57

Ahojte, zmenila som prostredie na niekoľko týždňov.
Som v PN. Včera bolo ešte super, krásne počasie, ale dnes katastrofa. Mám denný limit počtu krokov 15000.
Včera som ho dala ( 20k), ale dnes len 10k, čiže nie som spokojná. A hoci doma nemám veľa sociálnych kontaktov, chýba mi domov. Tým, že tu skoro nikoho nepoznám, cítim sa sama, aj keď nie som úplne sama.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY Po 28 september 2020 - 20:17

Ally napísal:Tým, že tu skoro nikoho nepoznám, cítim sa sama, aj keď nie som úplne sama.

JA by SOM to bral ako príležitosť tých neznámych spoznať Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1065
Reputácia Reputácia : 163
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus St 30 september 2020 - 22:21

Dobrý deň,

Ešte dva dni a je víkend. Už sa teším. Práca v lekárni je vycerpavajuca. Aspon pre mna. To som pred casom nepredpokladal. Asi je to tými ľudmi.

Opatrenia kvôli corone sa sprisnuju, sportovci sa stazuju. Vobec by mi nevadilo, keby sport uplne na Slovensku skoncil. Len môj názor, nepovazujem sport za uzitocny. Komu sportovci pomáhajú? Čo robia pre spolocnosť. Tolko moja krátka úvaha. Urcite sa nestretne s pochopením, lebo sport väcsinou ludia maju radi.

Niekto by mohol namietat, ze ani umenie nikomu nepomáha. S tým by som nesuhlasil, umenie cloveka obohacuje. Ale šport ako a čím?

Keď už som pri umení, povedal by som, že som úplný antitalent na akykolvek druh umenia. Nedokazem ocenit dobry spev, nemám na to sluch. Neviem, ktorý obraz je pekný a ktorý len carbanica. A takto by som mohol vymenovať kazdy druh umenia.

Lenže chcel by som sa pokusit maľovať. Krajinky určite nie. Skôr niečo avantgardné. To by som snáď zvládol. Chcem, aby na mojich obrazoch boli ostré farby, geometrické tvary a tak.

Tak ešte prajem pekny vecer.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 85 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore