Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 46 z 85 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 65 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 25 október 2020 - 8:45

Ahojte, priatelia.

Ahoj @Iacobus. Smile Musím povedať, že maľuješ veľmi krásne obrazy. Ani trochu mi to nepríde laické, práveže mám z nich dojem profesionality. Cítim v nich kusisko skutočného umenia. Tieto moje pohľady síce nemajú veľkú výpovednú hodnotu, nakoľko sa v umení nevyznám vlastne takmer vôbec, no ide o môj úprimný dojem a pocity. Určite podporujem, že by si si založil v sekcii "Kútik umeleckej tvorby" tému a dával tam svoje diela. Smile Tiež Ti v inej veci "ako občan" ďakujem za to, že si sa prihlásil ako dobrovoľník na to testovanie. giving a hug Prajem Ti všetko dobré, Jakub, drž sa! Vitaj

Ahoj @regina. Smile Aj ja som smutný z tej neistoty. Zronený Často chýbajú jasné informácie a človek si musí skladať mozaiku informácií útržkovito kade-tade z rôznych vyhlásení a článkov. Snáď to bude čím-skôr už dobré a ako vravel trefne @Tuto, posunieme sa už do lepších časov. Uf

Ahoj @Tuto. Smile Skutočne obdivujem Tvoju pokoru, s akou pristupuješ k svojim obmedzeniam a k svojej túžbe uplatniť sa na trhu práce. A ako to dávaš do vzťahu k ľudskej spoločnosti. Naďalej si úprimne myslím, že svoj potenciál máš značný a že si svoju cestičku k nejakej forme zamestnania nájdeš. Už máš za sebou všeličo a myslím si, že máš ešte aj všeličo dobré pred sebou. Yes Zostávam Tvojím vrúcnym fanúšikom. Prajem Ti, Tuto, pekné dni, nech sa máš dobre. giving a hug Super!

@Katuska, @kimi2028, @Mischelll, @xkrchnav, @Dušan, @dzuli08, @fuhino, @rasto --->>>  giving a hug

Pozdravujem aj všetkých ďalších čítajúcich i píšucich. Všetko dobré do Vašich dní, priatelia!  community together

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 25 október 2020 - 9:08

Ahoj @Iacobus, zase tieto oblasti dostanú kompenzácie. Napr. cestovný ruch je s navrhovanými kompenzáciami spokojný. Tvrdý lockdown je jediné riešenie. V našom okrese mala ho jedna dedina 2 týždne a pekne sa to poriešilo. 6 týždňov byť niekde zavretý bude pre ľudí veľa... Kľudne založ si tému so svojimi obrazmi. Tvoje obrazy ma bavia, aj keď ja nie som veľkým znalcom umenia.

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Dnes sa chystám na výlet do prírody, na ktorý sa veľmi teším. Možno na dlhší čas bude ten výlet posledným tak si to chcem užiť. Negatívne príznaky nonstop, ale nevadí. Niečo podnikneme asi popozerám šachové videa, maľované krížovky, pár strán z knižky a bude mi lepšie... Uvidím koľko z toho stihnem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 25 október 2020 - 9:28

Ahojte. Vitaj

Mám sa z istého uhla pohľadu dobre. V ostatných 2 týždňoch si čoraz viac uvedomujem vysokú a príťažlivú hodnotu "čistej mysle". Mysle s minimom myšlienok. Opäť sa trochu vraciam k meditácii a vyprázdňovaniu mysle, utišovaniu toku myslenia. Priznávam si, že vlastne všetky moje problémy sú len abstraktné a existujú len v rovine myšlienok. Pokiaľ aktuálne na to a ono nemyslím, tak ten problém nedolieha, resp. vlastne ani neexistuje. Je to len číra abstrakčina, virtualita. Mal som niekoľko dní krízy a depkárčil som. Hlavne z dôvodov ťarchy mnohých povinností, ktoré som na seba nabral. Postupne som sa z toho vyviedol cestou "nemyslenia". Psychoterapeut Carlson má pravdu na celej čiare - ak nemyslím, tak zostane pocitovo v hlave niečo ako pocit pokoja, pocit jednoduchej, neverbalizovanej spokojnosti a niečoho na spôsob šťastia. Vtedy sa prichytím pri tom, že konám a usmievam sa. Som fungujúci, a pritom nemám k tomu fungovaniu, ani k tomu úsmevu žiadny špecifický, verbalizovateľný dôvod. Skrátka pri absencii alebo utíšení myslenia zostáva určité prázdno, ktoré bez nejakého zdôvodnenia je skrátka na pocit príjemné. Človek sa cíti vtedy neurčito dobre. Smile

Čo sa týka ochorenia Covid, tak preniklo už aj do mojej rodiny, hoci zatiaľ trošku vzdialenejšej. Sestra švagrinky a celá jej rodina s deťmi sú už pozitívni. Rodinní známi, tatinovi priatelia-manželia z klubu, sú pozitívni, pričom zrovna ten pán je na to dosť zle a musel byť vo štvrtok hospitalizovaný. K rodičom už nejaký mesiac vôbec nechodím z dôvodu prevencie, aby som ich nevystavoval riziku v spojitosti so mnou. Predsa len sú polymorbídni a tiež seniori. S mamou si naďalej pravidelne telefonujeme. V práci sme odstavení kvôli zákazu vychádzania od zákazníkov, no zatiaľ sme ako prevádzka nezatvorili. Zredukovali počet zamestnancov na pracovisku - tí, čo sú odstavení, tak majú zatiaľ buď dovolenku alebo prekážku. Ja som si vybral dovolenku, nakoľko jej mám ešte veľa, takže do konca mesiaca mám dovču. Ale som dobrovoľne dohodnutý so šéfkou, že prídem pozrieť aj tak do práce v pondelok a tiež aj v iných dňoch, keby bolo niečo treba. Šéfka na pracovisku od utorka nebude a moju agendu neovláda okrem nej nik, takže sa moja prítomnosť zíde. Hoci asi nebudem celých 8 hodín, ale iba na relevantný čas. Shocked

V škole veci nejak idú, aj minulú sobotu, aj teraz včera, som mal zhruba 7-hodinovú prednášku online cez softvérový nástroj "Webex". Miestami, keď sa preberalo čosi, čo som už vedel, tak som dal prať, prípadne som pri počítači jedol. Priebežne som vešal prádlo a tak. Smile A popritom počúval výklad vyučujúcich. Very Happy Prebrali sme opäť kvantá informácií, takže ako som mal doteraz v učení naštartovaný motor ľudového auta, teraz musím prejsť na motor formule. laughing

Prajem Vám, kamaráti, všetko dobré, držme sa! heart

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, Mischelll, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Mischelll Ne 25 október 2020 - 12:15

Ahojte Wink

ani moc nemam čo napísať...vonku prší a tak celý tento víkend som zavreta na byte....nemam ponorkovu chorobu skor si oprašujem spomienky čo v taký čas robiť...ako doma by bolo čo robiť...tu, sa snažim dočitať knihu mala som uz len 4 nadpisi od konca....ale kedze ja nie som moc na čitanie ostal mi este jeden....ktorý dneska teda chcem dočítať.....ako kniha ma bavi - len nie som moc na čitanie...viem, dala by sa počuvať nahovorená ale to som zatial neskúšala....držim sa klasicky knih a teda uz mam par mesiacov kupenu dalšiu v papierovej forme.....priatel bol ma včera pozriet....a je na nom vidno, že sa snaží - len robi asi take podla mojho uhla pohladu kročiky ako slimák....zato ja by som priala uz skoky ako zajac...prinajmensom....inak sa dost aj nudím sama....uz som s tej nudy aj cvičila par cvikov na chrpticu a tiez zadok....mam chrpticu v dezolatnom stave.....a aj ked to je len par minut denne co cvičim rozne cviky na chrpticu bolia ma potom svaly na chrptici take, ktore som ani nevedela, že mám....jo, v telke nic nejde....rozbehla sa tu debata zálub alebo hobby....tak ja som od kamošky dostala malovane krizovky sa to asi vola...alebo inak Question no pointa su tam všeliake ornamenty a kupila som si k tomu farbičky a struhatko..a kreslím....teda vyfarbujem...ako to asi bude len omalovanka sa volať.....som sa zmylila....ale ako je to celkom zabava...svoje vytvori som ukazala mame...a ta len na motýla ma rovnake obe krídla? ..čo moja odpoved ze jasne....ale to kolko to dalo práce si nevšimla....inak každe krídlo bolo farbené a každy ornament na nom inou farbou....a tak ale je to zabava...len uz dalej je tam cela strana ornamentov...takze tolko k mojmu malovaniu....

Prajem krásny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Tuto, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Ne 25 október 2020 - 19:22

Ahojte, okrem zmenených vecí v inej sekcii sa mam celkom fajn. Len zacina mi byť tak trochu smutno, nakoľko som izolovana od sveta. Tiez mi trva sa nakopnúť k cinnosti dost dlho. Včera som piekla kolac a nevysiel podla predstav, ale je to aj kvoli tomu ze bol veľký plech a nemala som kypriaci prášok. No ale tak zjem ho snad... Som ale sama na cely plech 😀 to je tak ale vzdy ked si navarim, dobre ze cely týždeň mam skoro to isté. To je udel single ľudí alebo ludi co byvaju sami. No a potom ze preco nechudnem 😀 ale tak zas este to nie je so mnou najhorsie snáď. Musim byt aj kus optimista... Pozitivna som az az 😂

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 26 október 2020 - 6:49

Som rád, že znášaš to dobre a aj sa snažíš. Ty chudnúť nemusíš Very Happy Chudnúť musia akurát chlapi, ktorí majú nad 100 kg a nejde im to, ako by chceli a nie mladé sympatické chudé dievčatá. Ja som tiež v domácej izolácii. Vonku som bol len včera aj to len v prírode. Ľudí bolo minimum až na dvoch bežcov, ktorí obiehali okolo jazera. Priznám sa, že je škoda, že sa nedá chodiť vonku. Veľmi dobre mi to robí. Činnnosti? Škoda slov a potom sa čudujem, že je mi tak ako je. Až na šachy bola včera nula bodov, a to som mal také plány. Deň bol zaujímavý. Dúfam, že dnes bude to lepšie, ale neklamme si asi nie. No nič idem spisovať rebríček obľúbených songov, aby som zajtra mohol počúvať... Majte sa kamaráti.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Po 26 október 2020 - 6:57

Kimi vďaka, ale ja sa neradím do kategórie mladé chudé dievčatá.........skôr do kategórie veľryby v najlepšom veku Very Happy Very Happy

Btw. Zdravím vás, dnes som prekvapivo skoro hore, už o druhej v noci som sa zobudila na wcko, ale tak musim si dačo zvrtnúť pod zub, už mám aj mäsko vyložené, rozmrazené.....mám ešte čas, kým mi začne hodina. Učím totiž normálne, home office. Tiež by som mala povysávať trocha, naposledy som gruntovala vo štvrtok. Uvidím ako budem stíhať. Zatiaľ sa majte pekne. a pekný deň, i keď podľa pohľadu z okna to nie je nič moc.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 26 október 2020 - 7:28

Pobavila si, ale na tvár až tak tučná nevyzeráš... Si ešte stále mladá sympatická žabka. Very Happy Skús si zacvičiť po škole:) Nie je to až také easy ako to vyzerá, ale je to super: https://www.youtube.com/watch?v=gY9yPSel9LQ
No nič poskáč si trochu a uvidíš, či ti to niečo dá, keď budeš skákať častejšie Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 27 október 2020 - 18:29

Ahojte, ako sa máte? Mám sa dnes veľmi dobre. Isté veci má dosť brzdia, ale nemám sa vyslovene nejako zle. No nie je to ani dobre, ale to už neriešim. Sústredím sa na to, aby mi bolo príjemne a mohol som si vychutnať, čo najviac potešenia. Dnes som počúval po dlhšom čase hudbu. Celkom sa mi to páčilo. Mohol by som sa venovať tomu častejšie. Pozrel som aj šachy, čo hodnotím tiež kladne. Zajtra by som chcel začať so šachovými poznámkami. Uvidím, či sa konečne prinútim, ale vidím to optimisticky. Idem ešte prečítať niečo z knižky a pôjdem pozrieť nejaký šport. Dnes po dlhšom čase som podal futbal, aby som mohol pozerať najvyššiu hokejovú súťaž. Dúfam, že konečne niečo vyhrajem... To je všetko odo mňa kamaráti...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 St 28 október 2020 - 14:12

No Kimi tak zas nemám 150 kil. Ale ani malo to nie je. Aj by som ti poslala fotku, ale predsa, hanbim sa.

Teraz ku mne. Ako sa mam? No tak pomenovala by som to ze lemravo. Volako sa mi nic nechce. Aj pracovať som sa musela premahat. Ale to je asi jesenou alebo čím. Inak mi je v celku fajn, sem tam si pomyslím ze som sama, ale potom to prejde lebo môžem byť vďačná za to co mám. Nežije sa mi az tak zle, mam ruky nohy hlavu a v nej vlastný rozum. Niektorí su na tom ovela horšie, myslím hlavne ludi, co su hendikepovani po fyzickej stránke. Darmo, ludia bojuju s kadecim, a niekedy to ani nie je vidno. Ja som tiež skor typ, ktory preziva vnutorne veci, ale uz sa učím o tom viac hovoriť. Hlavne treba mat okolo seba tych spravnych ľudí. Vela veci, problemov a situacii závisí od komunikácie. To je podla mňa kľúčová záležitosť. Tak sa nebojme komunikovať navzájom a hlavne byť k sebe ludski a milí. Uff ale som sa nejak zamyslela... Tak teda pekný deň. Drzte sa. 🙂

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 St 28 október 2020 - 14:44

@dzuli08 môžeš poslať mi foto? Nemáš sa prečo hanbiť, si pekná žena... Sľubujem nebudem kritický a ani smiať sa ti nebudem Very Happy Keby som mal poslať ja foto tak by to bolo horšie. Nie som taký pekný šuhaj, ako si ty Smile

Hm, ako sa máme tak dnes pomaličky. Mám sa veľmi dobre. Dnešok som mal vyslovene šachový a unavil som sa dokonale. Poznámky sa rozrastajú, ale ešte stále je to slabé. Na to aby som dokončil jednu kapitolu o izolovanom pešiakovi mi treba dokončiť ešte 1/3 poznámok, ale nevadí. Zajtra dám tu jednu tretinu nejako a budem mať 1. zaujímavú kapitolu. Rozptýlil som sa veľmi dobre a teším sa z toho.



kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 St 28 október 2020 - 18:44

Kto sa ide testovať? Zas na nás nemysleli, pričom naša diagnóza je divoká Very Happy Teda ak nespadáme medzi duševne zaostalých. Schizofrénia nie je asi duševná zaostalosť či? Very Happy Hoci máme strašidelne nízke IQ. Ja osobne IQ 79...Druhýkrát som zhorel ako fakľa. Nechcela mi ho ani prezradiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 46 z 85 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 65 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore