Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 47 z 85 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 66 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus St 28 október 2020 - 19:19

Ja idem.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa St 28 október 2020 - 21:01

Ahojte, nakoľko ešte neudrelo psie počasie, tak sa mám fajn. Čo je na figu, lebo zákaz. Takže auto a šup ďaleko do prírody Very Happy O jednej žiaľ nevstanem, ani keby veľmi chcem Very Happy Na druhej strane som veľa vecí porobil doma, takže spokojnosť of course Cool Čo sa týka testovania, idem ako dobrovoľník, takže zabijem pár múch naraz.
Svetu mier Smile

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Št 29 október 2020 - 9:06

kimi2028 napísal:Kto sa ide testovať?

Ahoj. Aj ja idem. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Št 29 október 2020 - 9:35

Ahoj
Tak dal Som si tú námahu a po pár mesiacoch sa informoval o "korone". Takže tento víkend nás čaká celoplošné testovanie, prvé kolo.

No čo povedať, už v minulých príspevkoch Som písal o svojom zdravotnom stave, najmä problém z pichľavou bolesťou na hrudníku. Bolesť nastáva vždy, keď sa namáham. Tak snáď to nebude príznak korony.

V sobotu, či nedeľu sa pôjdem otestovať, už len kvoli tým prechádzkam, aby Som sa mal niečim preukázať, že Som negatívny, a jednak kvôli domácnosti a mojej mame. Kto bude potom chodiť do obchodu?

A ako sa mám? Po psychickej strane exelentne "-1". Niet viacej, čo dodať. Krmivom pre psa sa naďalej kŕmim a aj budem kŕmiť. Pred nedávnom mi vovala sestrička od diabetológie a aj na toto Som sa vykašlal.

Mal by Som ísť na kontroly po vyše dvoch rokoch. Problém je v stávaní skorú hodinu na odber krvi, ktorí sa berie do 09:00hod. A to je pre mňa problém.

A tak kontrola u diabetológa, endokrinológa a kardiológa padá na neurčito. Stále Som bez akéhokoľvek vedľajšieho príjmu, čo by mi spestril život. Naďalej Som finačne závislí na spoločnú domácnosť, chýba mi finančná sloboda.

Ináč u mňa sa po celé dni, týždne nič zvláštneho nedeje, plachtím si programom, režimom dňa z dňa na deň. Veľmi to pomáha, je to oveľa lepšie ako držať v ruke ovládač od telky a prepínať programy.

Ďakujem vám, že ste sa až sem dočítali, želám a prajem veľa zdravíčka.

Dušan

Odkaz na štatistiky korony:

https://news.google.com/covid19/map?hl=sk&mid=%2Fm%2F04kkq1&gl=SK&ceid=SK%3Ask



Odkaz na celoplošné testovanie:

https://www.somzodpovedny.sk/celoplosne-testovanie-bude-definitivne-iba-cez-vikend-ma-vsak-byt-nastavene-pruznejsie/

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/10/ako-sa-dnes-mam-15.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 29 október 2020 - 13:12

Ja nejdem. Nevidím v tom veľký zmysel. Nerád by som tam niečo chytil. Nechcem riskovať a niečo priniesť si domov. Vonku si budem chodiť o 4. ráno, ako sa hovorí v zdravom tele zdravý duch. Dám si hodinovú prechádzku a myslím si, že bude mi to stačiť raz na deň. Tie nočné prechádzky pomáhajú mi navyše. Keď tak do obchodu, drogérie, novinového stánku ísť môžem aj bez testu, čo budem tiež každý deň využívať.

Ako je to so mnou dnes? Cítim sa veľmi dobre, čomu som rád. Teším sa hlavne z prechádzky o štvrtej ráno. Som veľmi rád, že som sa prinútil ísť. Bolo to príjemné, nestretol som ani človiečika, čo je super. Horšie je to s aktivitami. Vybehol som len do obchodu a drogérie, čo sa mi tiež počítalo. Tiež pozrel som približne hodinu jedného online tréningu a asi idem si ho dopozerať. Je smutné, že šachy ma netešia tak ako kedysi, ale to je zrejme preberanou témou symetrické pešiakové štruktúry ku tomu koncovky, ktorá je dosť náročná... Pozriem ešte nejaký film, večer pôjde snáď nejaký šport... Mohla by ísť nejaká tá európska futbalová liga. Vyzerá to na AC Milan - Sparta Praha, ktorý ide v prijateľnú hodinu.





kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty ako sa mas

Odoslať  Katuska Št 29 október 2020 - 19:20

Ahojte, ja kedze som z Oravy som uz jedno testovanie absolvovala a tento vikend musim ist zase lebo to vyzaduju v praci inac by som nesla. Okrem toho sa mam dneska dost cudne vela som plakala citim taku nenavist a smutok ze sa mi toto stalo, ze mi Boh nepomohol. Prestala som chapat boziu logiku a to co ma somnou vlastne v plane . V mojej rdine su napachane tazke traumy a pachatelia si veselo ziju a ja ta ktora si to schytala od nich , ja ktora som chodila na terapie uz pred psychozou, som sa zrazu ocitla v psychotickych stavoch. Nechapem kde bol BOh ked som sa skoro zabila, kde bol ked mi bolo tak strasne ze az. Je mi z toho stale do placu . majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY Št 29 október 2020 - 19:29

Katuska napísal:Nechapem kde bol BOh ked som sa skoro zabila, kde bol ked mi bolo tak strasne ze az.

Katuška, BOH je tam kde vždy, vo fantáziách veriacich Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1083
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Št 29 október 2020 - 19:54

Bohov je tu viac, povedal by som.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Pi 30 október 2020 - 16:42

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Moje dni bývajú teraz veľmi podobné,keďže musím byť prevažne doma. Aj doma je mi celkom dobre. Zvykám si na to, že vonku som teraz pomenej. Tak náladu mám výbornú. Negatívne príznaky ma valcujú, ale zvykám si na ne a neberiem ich ako nepriateľa. Cítim v pozadí aj menšiu depresiu, ale to nevylučuje napísané. Darí sa mi s tým bojovať. V súčasnosti je problém s aktivitou, ale neberiem to ako problém. Venujem sa tradične šachu, ktorý ma veľmi baví. Mal by som dokončiť poznámky ku prvej kapitole, ale neviem sa prinútiť. Hold aj také býva naše ochorenie. Príjemné dni vám praje váš Kimi...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 31 október 2020 - 3:13

Dobre rano, neviem spať, tak napíšem pár slov.

Dnes, teda uz včera som bol na pracovisku testovany antigenovym testom s negatívnym výsledkom. Takže môžem ísť pomáhať. Trochu som sa aj bál, či nevyjde pozitívny, keďže pracujem v rizikovom prostredí.

Na testovanie sa teším, chcem byť užitočný, včera v noci sa mi o testovaní snívalo. Bude to dlhý deň, dúfam, ze to zvládnem, lebo ako viete, s mojim ochorením sa spája aj sociálna fobia, tak sa trochu čudujem, ze som sa na to dal.

Viete, včera som uvažoval. Robí mi problém ísť do lekárne medzi ľudí. Ale to už zrejme u mňa nie je chorobou, ale lenivostou. Otec sa na opýtal, ktorý človek rád chodí do roboty. Vraj žiadny. Tak som sa trochu upokojil, na druhej strane mám povolanie, ktoré by ma malo napĺňať, ale nie je tomu tak. Ale platí, čo som napísal, nie som tak chorý ako lenivý. S tym sa spája aj to, ze si hovorím, ze trpim schizofréniou. Nie je to správny pohľad, podľa mňa. Asi najhoršie, čo môžete spraviť je, ze sa stotoznite s tym, ze ste chorí. Nemôžete to tak brat. Musíte s tym bojovať.

Všetko odo mna. Prajem pekný víkend.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Tuto, Mischelll, kimi2028 and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 So 31 október 2020 - 4:45

@Iacobus držím palce, aby si to prežil v zdraví kamarát. Ja by som si na to netrúfol. Ísť chytať nejakú tú nákazlivú chorobu. Tiež aj pre tú sociálnu fóbiu. Davov ľudí sa bojím pomerne. Na stotožnení o chorobe nie je nič zle. Nevidím v tom problém. Práve myslím si, že je to prospešné. Je dokázané, že ľudia stotožnení s chorobou dávajú na seba väčší pozor. Všetko dobre @Iacobus.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan So 31 október 2020 - 12:10

Tak išol Som dnes na testy, postál hodinu od 10:00hod a aj Som sa otočil. Došiel koordinátor, že bude 45min prestávka. Sestra tá čakala vyše 3hod. No neser na to. Kašlwm na to.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 85 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 66 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore