Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 33 z 85 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 59 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 30 august 2020 - 9:41

Zdravím vás,

@romea, ďakujem za radu, asi to je naozaj tak. Doteraz som sa skôr ľudí stranil. Keď som nemusel, nehovoril som s nimi. Teraz v lekárni s nimi musím interagovat. Ale teší ma, ze sa to časom môže zlepšiť.

@Matej, naozaj, relatívne si vediem dobre. Z nemocnice som prišiel v dobrej kondícii. Aj som pomohol starým rodičom, aj som mal grilovacku. Zdá sa mi, ze sa prekonavam. Neviem, co je lepšie. Keď som nerozprával s ľuďmi, nemohli mi ublížiť. S súčasnosti sa kamarátim s viacerými a riziko, ze ma niekto zradí, je vyššie. Kedysi by som nebol schopný pohostit toľko ľudí. A vôbec by mi ich prítomnosť nerobila dobre. Včera som bol šťastný, ze ma prijali medzi seba.

Stará matka nebola s úrodou zemiakov spokojná. Zemiakov bolo síce neúrekom, lenže boli veľmi drobné.

Včera pred dvanástou prišla návšteva. Dali sme si občerstvenie a po jednej cigarete. Potom sme išli do susednej dediny ku kamarátke. Dali sme si obed, boli sa prejsť po krásnej prírode. Asi o pol piatej sme sa presunuli k nám. Pripravil som oheň. Podával som kuracie prsia s medovou marinadou, opekané bagety s bylinkovym maslom, pečené zemiaky, utorkový šalát s fetou a grilovany syr halloumi.

Zhodnotili to veľmi pozitívne. Vraj si na lepšiu grilovacku nepamätajú, potešilo ma to.

Pozdravujem.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, regina, Mischelll, romea, Dušan, Hvezdicka and kaa like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Mischelll Ne 30 august 2020 - 17:15

Ahojte Wink

tak uz dlhšie som sa neozvala.....ani moc nebolo čas a po druhé nebolo ani moc volna ....konečne mi utorok konči skušobná doba....tak sa teším...plus zase som sa akože vratila do vztahu s byvalim priatelom....ktorý dokonca uznal chybu a ze mala som pravdu....tak ma to teší na druhej strane snazí sa teraz ...no aj tak tak light - berieme ten vztah....ja neviem, nechcem vodenie sa za rúčku po obchodnom centre...ale aspon niekde by sme isť mohli...zatial to nevychádza na nič...aj ked volný utotok planujem či uz s nim alebo bez neho.....ist k jazeru....bola by som radšej keby prišiel zo mnou...no uvidi sa....zatial som mu o tom ani nehovorila a neviem ci bude mat zase hodku času....ako on ma nabyti den takmer každy....jo, a prave dnes ma moja sestra narodky....som jej pred hodinou zagratulovala a dozvedela sa ze buduci tyzden pride domov tak teraz poplach....vsetci prekladame plany...je to prekvapenie...mala prist v strede alebo koncom septembra....no nič, zase sa jej podarilo prekvapiť...nove mam este mostik a zuby, ze na chvílu prestal byt s nimi problem....aj ked je zvlastne si zvykat na umele zuby len mostik..ale vzdy lepšie ako na celu protézu...na utorok sa teda teším a dufam, že aj oddychnem....prečitam mozno knihu...teda dočitam...

Prajem pekný zvyšok nedele community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, regina, Dušan, Iacobus and Hvezdicka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 30 august 2020 - 17:29

@Mischelll,

Môj brat ma dnes tiež narodeniny. Zablahoželal som mu, ale darček ešte nemám. Rozmýšľam, co narýchlo objednať. On ma rád noziky, dyky a také zbrane. Tak možno nejaku repliku stredovekeho meca. Len su dost drahé, pokiaľ majú byť kvalitne.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  regina Ne 30 august 2020 - 17:46

Ahojte,

mám sa celkom dobre, aj keď sa mi nepáči, že včera, predvčerom som v tých horúčavách dosť prokrastinovala. Pomaly sa hýbem aj v tom vypratávaní manzardky - takmer každý deň o kúsok (až na včerajšok). No dnes som sa tomu poobede venovala nejaké dve hodinky. Teraz sa chystám už len oddychovať, osprchovať a vychystať sa na večer do kina. Dúfam, že nám nebude pršať, premieta sa totiž vonku.

Aj vám prajem pekný večer!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, romea, Dušan, kimi2028, Iacobus and Hvezdicka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Po 31 august 2020 - 11:49

Čaute sa,

viete čo by ma celkom zaujímalo? Ako to je vy a vzťahy? Mali ste vzťah so zdravým človekom? Nebol v tom problém?
Vidím, že väčšina z vás je intovertov, ale zase na druhej strane miesto na zoznámenie je aspoň v stacionári, či?

P.S. Covid negativ, som v práci, frčím do konca týždňa na Biseptole.
A B12 som si predpísala spolu so ženšenom, nech sa dám dokopy.
Krásny deň vám prajem.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 31 august 2020 - 15:25

Neviem no, je to ťažké no. Odkedy som chorý, tak som nemal ani jedno rande. Dá sa povedať, že neviem, ako ísť z toho von. V stacionári spoznáš ľudí, ale väčšina nie je z mesta. Má málo peňazí a nie je to na nejaké stretávanie sa mimo stacionára. Skúšal som sa aspoň kamarátiť aj mimo, ale tak max. jedno stretnutie za rok... Nestojí to za veľa...

A ako sa mám? Tak mám sa veľmi dobre. Včerajší výlet štyri hodinový mi veľmi pomohol. Mám rád nedeľňajšie výlety, ale škoda, že neviem si chodiť sám na takéto výlety. Aj keď bez auta sa ťažko niekam chodí no Wink Nevadí, inak zrušili mi šachový turnaj. Jeden turnaj za rok si vyberiem a oni ho zrušia. Tomu sa povie smola. Nevadí pokračujem v šachu naďalej. Dnes nehrám s veľmajstrom, ale budem pozerať prenos. Prenos sa mi páči viac ako hrať. Je to väčšia zábava. Zahrajem si možno o týždeň s legendou československého šachu veľmajstrom Jansom, ktorý hral s Talom, Korčným, Gellerom a inými dobrými šachistami. Dovtedy musím niečo natrénovať, aby som nedostal hubičku ako naposledy. laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan, Iacobus, Hvezdicka and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Po 31 august 2020 - 16:33

Ahoj Ally! Mal som približne 10-ročný vzťah zavŕšený dvojročným manželstvom. Bývalá manželka mala tiež také problémy ako ja, v zmysle diagnózy, ale celkom nám to "klapalo", hoci záverom bol rozvod s návrhom z jej strany a súhlasom z mojej. Niekedy mám pocit, že to boli dobré roky, ale na druhej strane mám aj názor, že som toho času išiel nepripravený tak, ako by som mal v chápaní vekového rozdielu, ktorý bol asi otáznejší, ako by bolo žiaduce. Naučil som sa vtedy veľa nielen o tolerancii a pochopení druhých... Darilo sa mi aj ohľadom pracovných záležitostí, hoci to aj tak extra nebolo.


Momentálne sa mám celkovo dobre. Pred chvíľkou som bol na malej prechádzke po chodníkoch. Pozrel som najmä upravovanú zeleň-flóru a nielen po tejto stránke považujem mesto za krásne. Snažím sa žiť po stránke v súlade s mojím vnútorným svetom, k čomu prirodzene už patrí aj užívanie medikamentov, sebapoznanie a hygiena psychiky. Priebežne som kontrolovaný kompetentnými a čiastočne aj blízkymi. Teší ma aj moje konanie na záhrade.

Majte sa čo najlepšie a žite podľa vašich najlepších predstáv. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Dušan, Iacobus and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa Po 31 august 2020 - 16:38

Ally napísal:Čaute sa,

viete čo by ma celkom zaujímalo? Ako to je vy a vzťahy? Mali ste vzťah so zdravým človekom? Nebol v tom problém?
Vidím, že väčšina z vás je intovertov, ale zase na druhej strane miesto na zoznámenie je aspoň v stacionári, či?

P.S. Covid negativ, som v práci, frčím do konca týždňa na Biseptole.
A B12 som si predpísala spolu so ženšenom, nech sa dám dokopy.
Krásny deň vám prajem.

V čase, keď som ja bol ok, tak som prežil jedinú silnú a naozajstnú lásku, ktorá nemôže nikdy skončiť, takže v srdci je navždy. Chorá bola ona, ale v spojení sa mnohé zmenilo k lepšiemu, aspoň nepatrne. Ťažké to malo byť pre mňa, ale bolo to jedno z najkrajších období môjho života a najsilnejšie. Láska, pokiaľ je skutočná dokáže zázraky.

P.S.: Covid negativ - použijem ženské: ja som ti to hovoril

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Dušan, Iacobus and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Po 31 august 2020 - 20:50

kaa napísal:
Ally napísal:Čaute sa,

viete čo by ma celkom zaujímalo? Ako to je vy a vzťahy? Mali ste vzťah so zdravým človekom? Nebol v tom problém?
Vidím, že väčšina z vás je intovertov, ale zase na druhej strane miesto na zoznámenie je aspoň v stacionári, či?

P.S. Covid negativ, som v práci, frčím do konca týždňa na Biseptole.
A B12 som si predpísala spolu so ženšenom, nech sa dám dokopy.
Krásny deň vám prajem.

V čase, keď som ja bol ok, tak som prežil jedinú silnú a naozajstnú lásku, ktorá nemôže nikdy skončiť, takže v srdci je navždy. Chorá bola ona, ale v spojení sa mnohé zmenilo k lepšiemu, aspoň nepatrne. Ťažké to malo byť pre mňa, ale bolo to jedno z najkrajších období môjho života a najsilnejšie. Láska, pokiaľ je skutočná dokáže zázraky.

P.S.: Covid negativ - použijem ženské: ja som ti to hovoril

Ty si ok. Čiže nehovor v minulosti o láske. A never say never, možno sa vaše cesty ešte dajú dokopy.
Ja som také šťastie nemala a môj snúbenec zomrel. Ale máš pravdu v tom, že tá skutočná láska ostane v srdci navždy.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa Po 31 august 2020 - 22:19

Nedajú. Už nie je.

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Mischelll Ut 1 september 2020 - 8:16

Ahojte Wink

tak ja a vztahy ....bolo ich dosť ale len krátke zoznamenia....tie dlhodobe vztahy s kamoškami sa zuzili na jedno stretnutie za rok...max dve....a tak to aj staci...mne ...kamošky uz maju deti...vedšie deti...a proste nechcem otravovat ani prekazat im v ich planoch.....ale je pekne to jedno stretnutie za rok...a vlastne aj moju sestru vidim tak 3x za rok...co aj stačí....a teraz mam vztah so spoluziakom...paradoxne vie o všetkom aj ze mam tuto chorobu....zatil ma neopustil...aj ked ja jeho uz raz hej....a proste uvidi sa co ako.....aj ked velmi malo ludi vie ze mam tuto chorobu...ani kamošky to nevedia...

PS: mojej sestre som kupila sprchovací gel a sampon plus prianie a baloni ma okruhle 30 narodky....plus pomozem s tortou....:-)

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 630
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ut 1 september 2020 - 8:58

Ahojte. Vitaj

Dnes sa zatiaľ cítim oťapeno, unavene, priam ospalo. Zronený Asi to súvisí aj s upršaným, zamračeným počasím tu nad mojím mestom. Rozbieham teda tento sviatočný, voľný deň len pomaličky... zatiaľ som toho priveľa neurobil. Embarassed Včerajšok bol približne v pohode - v práci ok, večer sa to tiež dalo. Umýval som riady, učil sa anglinu, asi hodinku som bol na webe, kúsok som cvičil. Nedeľa napokon bola vskutku aktívnejšia našťastie, než sobota. Podarilo sa spráskať asi 5-6 programíkov v rámci cvičení, prešiel som čosi z teórie, bola aj anglina. Do excelu sa mi nepodarilo zabrdnúť, ale aspoň som si kúpil ďalšie lekcie. Večer som si čítal na webe rôzne info o naberaní svaloviny, a tiež články o viscerálnom tuku. Trošku som podľa toho upravil stravu s cieľom dosahovať rast svalov. Tiež som si upravil svoje série v cvičení, aby som navýšil intenzitu. Uf

Mám sa inak vlastne aj dobre. Pretty good Snažím sa o "vedomú myseľ". Vkladám čo najviac do všetkého zvýšenú mieru uvedomovania bez sprievodného myšlienkového balastu/hodnotenia/komentovania. Niektoré moje neurózy a závislosti sa mi tak zatiaľ darí uvedomovať a vytvárať tak v duchu dalajlámových a Tolleho rád "priestor" medzi svojím vedomím a tými nutkaniami. Tak sa tam vytvára akýsi odstup, akýsi pohľad "nad vecou", ktorý mi vytvára určitý pocit možnosti voľby. Voľby poddať sa, alebo si to len uvedomovať, no nekonať podľa toho. Nepoddať sa je mi následne o čosi ľahšie. Som len na začiatku tohto mentálneho cvičenia, takže hoci mi to zatiaľ veľmi pomáha, na dôveryhodnejšie hodnotenie je ešte priskoro. Idea

Známku by som dal dnes asi 2+.

Prajem Vám, kamaráti, všetko dobré, pekný sviatočný deň. Majte sa dobre. community together

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Mischelll and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 33 z 85 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 59 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore