Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 34 z 85 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty SCHIZOFRENIA AJ V TAKOMTO STAVE CITAT SPRAVU

Odoslať  Black Peter Pirat Ut 1 september 2020 - 12:01

.......


Naposledy upravil Black Peter Pirat dňa Ut 1 september 2020 - 21:15, celkom upravené 1 krát.
Black Peter Pirat
Black Peter Pirat
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.09.2020

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty NEVIEM CI TU MAM ZOSTAT NA TEJTO STRANKE.NET

Odoslať  Black Peter Pirat Ut 1 september 2020 - 12:43

....


Naposledy upravil Black Peter Pirat dňa Ut 1 september 2020 - 21:15, celkom upravené 1 krát.
Black Peter Pirat
Black Peter Pirat
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.09.2020

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ut 1 september 2020 - 13:05

Ahoj @Black Peter Pirat

Ja som "ležal" 16 rokov + 2 v posteli a bol som za Z.o.m.b.i.e. - ľahnutá oživlá mŕtvola s ovládačom od telky v ruke. Teraz som viac menej sediaci tip človeka a ako okoloidúci tip, či aktívny pohybom. Televízor je minulosťou, tak si užívám dôchodok.

Ja by som ti poradil si spísat na papier režim, program dňa na celý týždeň, že čomu sa budeš venovať. Nejaké tie aktivit, koníčkyy by sa zišli.

Prikladám odkaz na môj režim:
https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/08/time-management-ovc-obdobia-volneho.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Ut 1 september 2020 - 16:20

Ally napísal:
relouth napísal:Spoznal som slovenku zijucu 12 rokov v GB.Malis sme sex,vela sexu. Chemia level 100. Iteligentna,riaditelka slovneksej skoly v GB. Proste sme si dokonale sadli a zalubili sa do seba. Toto cele sa odohralo v necelych 3 tyzdnoch. zajtra cestuje spat

A ona vie o vsetkych tvojich diagnozach? Povedal si jej o nich?
Povedal. Ano,porozpravas nam o tych tvojich ? Zda sa mi,ze sa bojis prezentovat aj takto anonymne..Takze to co sa ma pytas je dost pokrytecke. Najprv si zamet pred svojim prahom.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Ut 1 september 2020 - 18:49

relouth napísal:
Ally napísal:
relouth napísal:Spoznal som slovenku zijucu 12 rokov v GB.Malis sme sex,vela sexu. Chemia level 100. Iteligentna,riaditelka slovneksej skoly v GB. Proste sme si dokonale sadli a zalubili sa do seba. Toto cele sa odohralo v necelych 3 tyzdnoch. zajtra cestuje spat

A ona vie o vsetkych tvojich diagnozach? Povedal si jej o nich?
Povedal. Ano,porozpravas nam o tych tvojich ? Zda sa mi,ze sa bojis prezentovat aj takto anonymne..Takze to co sa ma pytas je dost pokrytecke. Najprv si zamet pred svojim prahom.

Len som sa normálne opýtala, či si jej o tom povedal. Čo je na tom zlé? Nebuď vzťahovačný...

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ut 1 september 2020 - 20:05

Psychické problémy sú psychické problémy. Niektorý ľudia ich rieša buď so svojim doktorom alebo partnerom, či kamarádom. Ja sa držím toho názoru, že svoje tkvz. "psychické problemy" riešim sám. T. z., že ani s doktorom a ani partnerkou, či priateľom. Nikdy Som ich neriešil s niekym okrem seba.

Áno, prvý raz u psychiatričky a prvý pobyt v nemocnici, to boli kadejaké reči. Ani neviem čo Som im natáral, ale jedno viem, že diagnózu mi určili na základe nespavosti a ohromných bolestí na nohách a panve.

Od vtedy sa dá povedať držím stranou, držím hubu a nikoho nezaťažujem mojima myšlienkami. Možno, že kúsok s mojej psychiatrickej mysli je tu na fóre a mojom blogu, ale aj to len s opatrnosťou. Ja si radšej ani nemyslím, že mám nejaké problémy, pretože psychické problémy sa týkaju človeka s nevedomým eGom a nie človeka s vedomým Bytím.

Preto žijem a hovorím, že Som večný optimista, pozitivista a realista. Žijem skutočný a reálny svet, ktorého Som Ja súčasťou a aj jeho tvorcom.

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Ut 1 september 2020 - 21:02

Dnes bol fajn deň ... konečne som prišla na to, čo mi spôsobuje zdravotné problémy ( fyzického charakteru ) a tým zistením mi svojím spôsobom odľahlo, lebo niekedy tá nevedomosť je najhoršia.

Zajtra mám jógu, ešte som len v začiatkoch, ale mám výbornú lektorku, tak snáď spolu dáme dokopy môj chrbát.
Plus mám terapiu, zase budem tej psychologičke pozerať na jej umelé mihalnice dokelu ...

Prihlásila som sa na angličtinu, začíname až next week, ale budem mať čo robiť po dlhých jesenných a zimných večeroch. V závere mesiaca idem do kúpeľov, tak si pomaličky spisujem zoznam vecí, čo zoberiem so sebou. Tuším budem musieť ísť dvomi autami Smile Raz darmo, žena ... krásny večer všetkým a dobrú noc.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

aka, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  regina Ut 1 september 2020 - 23:07

Ahojte!

Padla tu otázka vzťahov. Ochorela som ako 10 rokov vydatá žena s dvomi malými deťmi. Muž ma neopustil napriek tomu, že som sa z prvej epizódy dlho a pomaly dostavala. Potom prišli ďalšie epizódy a on ma stále podporoval, stál pri mne. Máme pekný vzťah. Avšak priateľov alebo priateliek mám málo, vlastne len jednu, dve priateľky, s ktorými sa vídam tak dva trikrát do roka. Veľmi dobrý vzťah mám však s mojou sestrou. Rozumieme si a tiež ma vždy podržala. Snažím sa jej to oplácať. Tento týždeň mám napr. stretávku zo SŠ a veľmi som váhala, či potvrdiť svoju účasť. Hoci som na SŠ mala viac priateliek, tie vzťahy sú už moc vlažné a neviem - neviem, či si tam budem mať s kým čo povedať. Už vidím ako sa tam kde-kto bude chváliť svojou prácou a ja? Ja poviem, že som na ID. Niektorí poznajú aj môjho manžela a keď sa ma naňho budú pýtať... tak on je nezamestnaný - no pekne... Ale zas na druhej strane mám dve deti a vnuka, z čoho sa zas teším. Ale pôjdem tam. Aj preto, že jedna spolužiačka má psych. problémy, na stretávky nechodí a všetci ju len ľutujú. Mňa nemusia, zvládam to a možno aj ona, len...

A ako sa mám? Je to dobré. Pred pár dňami som bola s mamou gratulovať mojej tete k narodeninám. Prekvapili sme ju, nečakala to. Aj ona má psych. problémy - depresie a úzkostnú poruchu a ťažko sa už pohybuje. A tak som tam kávu varila ja a aj po nás umyla šálky a tanieriky. Teta na druhý deň mame povedala, že vidno, že som na tom dobre, že nik by nepovedal, že som chorá. Takže tak. Ale samozrejme, problémy mám, najmä ráno vytiahnuť sa z postele a začať deň nejakou aktivitou. Neustále sa premáham, ale stojí to za to. Teším sa z každej dokonanej činnosti.

Dnes mi telefonoval syn, že od budúceho týždňa maju vo firme povinný home office a aj školu bude mať od 21.9. online, takže bude doma. To znamená, že nielenže bude doma veselšie, ale budem mať aj viac povinností v zmysle varenia,...

Dobrú noc všetkým!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Mischelll, Dušan, kimi2028, Iacobus, kaa and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa St 2 september 2020 - 18:36

Ahoj, prečo riešiš čo ostatní? Záleží len či tam chceš ísť, ale predpokladám že chceš vidieť spolužiakov, a to ťa určite poteší. Sama píšeš že máte s manželom pekný vzťah. Možno majú niektorí megasuppa zamestnanie, ale skús sa ich spýtať na ich vzťahy.... Hlavne tam nechoď vystresovaná "čo keď". Vnímaj len to pekné, a uži si to Wink

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, dzuli08, Iacobus and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  regina St 2 september 2020 - 20:07

Ahojte!

kaa,
ďakujem za reakciu. Pokúsim sa - ako píšeš - nestresovať a stretávku si užiť, ale také tie úzkostné myšlienky sú akosi mojou súčasťou. Myšlienky našepkávajú kadejaké pochybnosti a racionálne s odstupom si vravím iné. Asi som sa včera potrebovala o ne podeliť a myslím, že tu je to pravé miesto.
Žiaľ, aj vďaka tomu som si uvedomila, že to, že som na ID a nepracujem, ešte stále vnímam ako akési moje zlyhanie. Pritom som sa pokúšala po ukončení práce v štátnej správe, hľadať si aj iné zamestnanie, dokonca som bola dvakrát aj SZČO. Až potom som to vzdala, uvedomujúc si, že najlepšie pre všetkých je keď som doma. Eliminuje sa tým stres a ja som relatívne "zdravá" alebo lepšie povedané takmer bez príznakov.

A dnešný deň? Včera som šla spať dosť neskoro a potom spánok dlho neprichádzal, no nakoniec okolo jednej som zaspala bez nejakej tabletky. Čiže na dnes na ráno som toho veľa nenaspala, ale bola som napriek tomu aktívna. Doobeda sme boli na väčšom nákupe, navarila som a poobede som umyla v celom dome podlahy. Ešte umyjem riad a už ma čaká len relax. Už teraz sa mi oči zatvárajú.

Prajem príjemný zvyšok večera!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Dušan, Iacobus, kaa and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally St 2 september 2020 - 20:30

Dnes som čítala jednu krásnu vec a dovolím si zdieľať: " K čomu nám je, že dokážeme dopraviť človeka na Mesiac, keď nevieme žiť ani tu na Zemi? " Anthony de Mello, Bdelosť ".

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, dzuli08, Dušan, kimi2028, Hvezdicka and kaa like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kaa Pi 4 september 2020 - 11:16

Ahojte, toto leto je nejaké rýchle, nič poriadne nestíham Wink Minulý piatok mala kamoška narodky, bola bazénová párty, v pondelok najsamlepší koncert Hrana, brutal dobré.....aj keď som riadne zmokol, ale no nič, za dobré sa platí, of course. No a budúci týždeň ma čakajú 3 pracovné dni na východe. Tak sa celkom teším, aj keď tam nič nie je, aj tak som našiel Domicu, kde sa chcem kuknúť, dúfam že budem stíhať. Prajem pekný zbytok leta Wink

_________________
Before the dawn, I hear you whisper In your sleep "Don't let the morning take him".
Outside the birds begin to call As if to summon up my leaving.
kaa
kaa
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 69
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 30.06.2020
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 85 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 59 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore