Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 68 z 86 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 77 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth So 2 máj 2020 - 20:29

Podla mna mas z tej skoly velky stres a preto si psychoticky. Pises ze inej cesty niet,nemyslim si to. Trochu zvolni,inak sa to len zhorsi.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 2 máj 2020 - 22:15

@relouth,

dobre ste to odhadli. Zo školy mám veľký stres. Z toho môžem byť psychotický.

Ale iná cesta tu nie je, za tým si stojím. Škola je jediné, čo ma drží v reálnom svete. Keby som nemal školu, nemal by som sa čomu venovať. Dopadol by som zle. Zrejme by to skončilo samovraždou. Ja potrebujem mať niečo, čím sa môžem zaoberať. Nejaký cieľ do budúcnosti.

A myslím si, že každý z nás si tie ciele musí nájsť. Vôbec nemusia byť veľké. Stačí napr. zveľaďovať svoju záhradu alebo stretávať sa s priateľmi, športovať, atď. Ale v mojom prípade nič okrem školy nepripadá v úvahu. Nič ma nebaví. Len škola a knihy. Je zaujímavé, že záujem dokončiť školu stále pretrváva, aj napriek mojej chorobe. To označil za čudné aj môj psychiater. Vraj to nie je úplne bežné.

Prajem všetko dobré.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ne 3 máj 2020 - 6:18

Ahoj Iacobus, obdivujem ťa, že robíš niečo zmysluplné. Je super, že sa môžeš venovať škole a k tomu s veľmi dobrými výsledkami. Ja by som výšku už nedal. Jednoducho nemám na to so svojou veľmi slabou koncentráciou. Musel som už urobiť jednu skúšku bez koncentrácie a aj to som ju nedal, lebo nedokázal som sa nič naučiť. Tak som školu vzdal v stave jedna skúška od inžiniera. Bude to mrzieť do konca, ale tak je to aj tak jedno. Nebudem asi už nikdy pracovať, ale chcel som to dať aj kvôli rodičom, ktorí ma vždy podporovali.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2202
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 Ne 3 máj 2020 - 15:59

Ahojte, pozdravujem všetkých Smile
Ako sa mám? No tak asi klasicky, že ujde to. Asi by som oznámkovala 2. Dni nejak plynú, pracujem z domu od našich, podnájom som zrušila. Viem si síce predstaviť aj trocha inak tráviť čas, dajme tomu že zmysluplnejšie, lebo dosť času trávim za počítačom. No včera som sa trocha nakopla a trocha pocvičila, taký dance aerobik, z netu, čiže kúsok som si zahopsala a zapotila sa. Musím sa k tomu dokopať pravidelnejšie, lebo fakt človek by len vyžieral v poslednej dobe. Nebolo by odveci fakt schudnúť na začiatok aspoň 5 kíl, keďže mám pocit že to čo som schudla (ani neviem ako) je už znova na mne. Ani sa pre istotu nevážim. Čo je ale fajn, že chodím na prechádzky sem tam, a niekedy aj menšia túra. Naposledy sme si dali také kolečko od domu cez hory lesy lúky a vrátili sa. Vtedy ma aj pripieklo do tváre Very Happy ale už som hádam vybledla Very Happy
No tak sa majte pekne, držte sa ! Prajem veľa pozitívnych stimulov Smile
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 3 máj 2020 - 18:03

Ahoj @kimi2028,

tej jednej skúšky je naozaj škoda. Inak by si mal titul. Mrzí ma to. Ale choroba si nevyberá čas. Jednoducho to prišlo. Situácii sa treba prispôsobiť a snažiť sa vyťažiť z nej čo najviac. Ja si myslím, že si vedieš veľmi statočne. Venuješ sa šachu, za bežných okolnosti by si sa socializoval v stacionári, chodíš na prechádzky, atď. Neviem, či je toto celkom namieste, no určite by mnohí boli radi, keby nemuseli pracovať. Isteže, to, že nemusíš pracovať, je len malou útechou toho, čo si prežívaš (a v podstate my všetci). Ale ako vravím, získaj zo situácie čo najviac. Čiže hraj šach, rob, čo Ťa baví, odpočívaj.

Vážim si od Teba pochvalu za moje snaženie v škole. Ale myslím si, že to nie je až také obdivuhodné. Dosť som klesol. Aj u mňa si choroba vybrala svoju daň. Kedysi som patril medzi najlepších, teraz sú tie časy nenávratne preč. Stále sa snažím. Veľmi. No nie je to ako predtým. Niečo tomu chýba. Koncentrácia. Neviem sa sústrediť na štúdium, aj keď ma to baví. Neviem si tak dobre zapamätať veci ako pred dvomi rokmi. Žiaľ. Sebaľútosť mi nepomôže. Tak idem so sebou niečo robiť.

Prajem Ti všetko dobre.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Ne 3 máj 2020 - 18:03

Ahojte spolusúputníci!

Iakobus, je super, že máš ako cieľ spraviť školu a poprípade potešiť aj nielen seba, ale aj rodičov. Myslím, že dokážeš zabrať veľkou silou, z čoho mi vyplýva, že to zdarne dokončíš. Ako si aj napísal, pomaly si hľadaj ďalšie ciele, aby si nezostal napospas nepríjemnej nečinnosti. Ahoj dzuli! Myslím, že si vedieš úplne perfektne. Práca, prechádzky, cvičenie... Vážim si Ťa nielen za to. Vzhľadom, že máš diagnózu si vedieš vynikajúco.

Momentálne-dnes si nevediem nič extra. Začína čulejší ruch v okolí, čo mi nepridalo na krehkom kľude. Poskočila soc. fob. aj úzkosť. Celodenne som doma, čo mi nepridá OK. Pravdepodobne, ak sa mi podarí sám seba naštartovať, vyskúšam malú prechádzku. Sľubujem si od toho menšiu zmenu vnímania okolia a snáď to bude aj fajn.

Prajem vám všetkým úsmev na tvári a pohodu v srdci. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 3 máj 2020 - 18:24

Zdravím Vás @Tuto,

je pekné cítiť, že mám Vašu podporu vo veci školy. Veľmi si to vážim. Som rád, že mi veríte, že ju úspešne dokončím. Ja si zasa až tak neverím. Vidím to dosť tragicky. No veď uvidíme. Ako som spomínal v predchádzajúcom príspevku. Mám problém s koncentráciou, a ešte ďalšie veci. Ako strach z policajného komanda. Strach z ľudí. Strach, že na mňa našije Tom nejaké vykonštruované trestné stíhanie. Je toho veľa, čo mi prelieta mysľou. A ako sa potom môžem sústrediť na školu?

Máte pravdu, chcem jednak potešiť rodičov, jednak urobiť niečo pre seba. Ale hlavná motivácia, prirodzene, nie sú rodičia, ale ja sám. Ciele do budúcnosti mám, hlavne pokračovať v štúdiu, chcel by som ísť na doktorandské, poprípade, ak mi schvália invalidný, tak budem mať nejaké peniaze a čas na ďalšie denné magisterské štúdium. Biomedicínska fyzika. To ma celkom oslovilo. Má to vyštudované aj jeden docent od nás z farmácie.

Súcitím s Vami ohľadom soc. fóbie, resp. úzkosti. Veľmi dobre to poznám. Ja na to beriem Neurol, pomáha. Postrehol som, že Vy beriete podľa potreby haloperidol. Myslíte, že by to aj mne pomohlo so vzťahovačnosťou? Rozmýšľam, či to navrhnúť doktorovi.

Pozdravuje a praje čo možno najmenej príznakov choroby Jakub.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Po 4 máj 2020 - 17:00

Ahoj @Iacobus, veď áno, ale niekedy je toho oddychu až príliš veľa. Koniec koncov oddychujem už 4 roky. Beží to veľmi rýchlo. Minule som si čítal svoju bakalárku z roku 2014 a zamyslel som nad tým, že je to už 6 rokov. Jednoducho neskutočné a bláznivé, že to tak rýchlo beží. Teda aspoň mne sa to vidí. Tak všetko má dobre stránky ako aj horšie. Teraz som v poriadku, tak premýšľam už aj o iných veciach ako je choroba. To hodnotím kladne, že nemyslím už len na chorobu. Uvedomujem si, že nie je to jednoduché, ale chcel by som tráviť čas zmysluplne. Ako hovoria rodičia neužívam si vôbec život, ale to je s tým ochorením ťažké. Kvalita života je s týmto ochorením pomerne nízka, aj keď je to v poriadku. Aspoň ja mám ten pocit.

.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2202
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 4 máj 2020 - 18:21

Ahoj Icobus!
Haloperidol mávam hlavne na prípadné "hlasy", je to neuroleptikum. Mám ho aj v depotnej injekcii a v celkovom chápaní ochorenia mi to pomáha. Na úzkosť mám antidepresívum Alventa. Tiež mi dlhodobo zlepšila zdravotný stav...
Pekný večer praje Tuto.

PS: V prípade času a chuti porozprávať sa, sú tu Zello dialógy...

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ut 5 máj 2020 - 18:20

Ahoj

Posledné dni viac menej len vysedávám a nemám s koro žiaden pohyb. Totiž kríza mi vzala šípky a šachy. Bytie by aj chcelo, ale eGo nevidí ako takú motiváciu.

V záhrade je ešte kopec roboty, nuž emočnému eGu sa nechce. Za to Bytie má rozplánované, čomu sa chce všade záhrade venovať, žial vyhráva prejavené.

Prechádzky sú ako také, skoro každý druhý deň. Momentálne som zamorený čítaním a tvorením blogu a pamätí. Robím si poznámky jak do poznámkového bloku One Note tak aj do tohto blogu.

V minulosti som mal kopec takýchto smerovníkov, citátov, recenzie a poznámok, avšak prišla kontrola u doktorky a tak som o všetky písavé pamäte došiel.

Pamäťové eGo chce neustále hltať vedomosti a ukladať ich všade tam kam sa dá. Vedomostné eGo chce požrať všetkú mudrosť sveta, ale ozýva sa mi vedomostné Bytie, ktoré hovorí "nedá sa všetká mudrosť sveta požrať za jeden život".

Ďalej, vedomostné Bytie poukazuje na to, že vedomosti eGa sú na nič, pretože ich oškatuľkujem, či onálepkujem a tím sa zničí čaro nekonečného poznania. Pravda má byť podľa Bytia nekonečné poznanie.

Ako je to so sniacim eGom a Mysliacim eGom?
Po vačšinu času eGo, najmä cez prestávky činí letmé sny do minulosti a budúcnosti. Za to, stanovené kontemplovanie po obede sa nehlási k činnosti. Niet o čom kontemplovať. Postačia prestávkové zamýšlania.

Ako sa mám psychicky (myšlienkovo)? Nuž myslím, že som to tu hore opísal. Som stále nastavený na optimistickú, realistickú, pozitívnú autosugesciu a afirmáciu.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ut 5 máj 2020 - 18:54

Ahojte kamaráti, dnes sa mám veľmi dobre. Dnes som začal s novinkou, a to cvičenie jógy. Našiel som video pre začiatočníkov a zacvičil som si nejakú polhodinu. Chcel by som zaradiť nastálo, uvidíme ako sa mi to bude dariť. Tiež dobre je aj to, že som riešil šachové diagramy a nepotreboval som sa na to veľa času, čo je super. Bol som na dvoch prechádzkach a tiež som najazdil na bicykli cca. 5 km.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2202
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto St 6 máj 2020 - 0:28

Ahojte súputníci!
Prekvapilo ma, že tento utorok bol v pohode a dokonca večer som si ani nepridal polku haloperidolu, čo mám predpísaný podľa potreby. Až na nákup v supermarkete som nebol vonku a "čušal" som doma. To síce žiadna sláva nebola, ale mám pocit, že mi to pridalo na pohode v duševnom zdraví. Veľmi symbolicky som si aj zacvičil, ale aj tomu som rád. Novinkou nie je robenie "akožepovinností" a študovanie-čítanie literatúry, čo ma oslovila. Samozrejmosťou sú domáce práce a asistencia v kuchyni. Ako nákupca rodiny, viac dbám na zdravie a tak občas užijem aspoň C-vitamín s predĺženým účnkom. Zo znižovaním počtu vyfajčených cigariet sa teraz príliš neodvažujem experimentovať, nechcem mať nejakú tú zbytočnú nervozitu, aby som do klímy v domácnosti nedával zbytočné emócie a nepohodu. Onedlho bude deň matiek, nezabudnite na ženu, ktorá vám dala život a podarujte jej aspoň maličkosť.
Veľa zdravia kamaráti! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 68 z 86 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 77 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore