Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 42 z 86 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 64 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 1 január 2020 - 17:10

Zdravím,
Silvester som strávil v otcovom byte, kam som si zavolal kamarátov. Teda jedného kamaráta a on pozval ostatných. Otec mi uvoľnil byt, išiel ku svojej matke. Bolo nás asi desať. Ja som nepil žiadny alkohol, nakoľko sa ukázalo, že alkohol je negatívnym faktorom, ktorý mi zhoršuje priebeh choroby. Celkovo mám z toho zlý pocit. Čakal som, že bude hrať hlasná hudba, búrlivé debaty a tak. Nič z toho sa nekonalo. Hrali sme spoločenskú hru a hudba bola tichá. Takže taká decentná oslava. Preto mám teraz pocit, že sa ostatní nebavili. Ale každý ma presviedčal o opaku. Mal som dojem, že som povedal niečo nevhodné alebo nepovedal, čo bolo potrebné povedať. V lepšom prípade ma kvôli tomu vydajú na posmech alebo horšie znížia moju vážnosť a dôstojnosť. Snáď sa tento scenár nestane. Chcel som sa trochu socializovať, prísť do kontaktu s malými a tak. Myslím, že to som splnil. Tomu sa teším, že som to dokázal. V minulosti som nechodil nikde na takéto párty.

Momentálne mám veľmi zlé pocity z Toma. Už dlho som na neho nemyslel. Lenže kamaráti ho spomínali v jednej súvislosti, tým mi ho opäť pripomenuli a ja zas myslím na zradu. A doslova som naladený na samovraždu. Neviem si to vysvetliť. On ma chce pravdepodobne zabiť a ja preto myslím na samovraždu, že mu to vlastne uľahčím tým, že sa sám zabijem. V týchto úvahách akosi úplne absentuje logika. Znakom, že som na tom ešte dobre, je, že si to uvedomujem.

Idem sa učiť. Už potrebujem poriadne zabrať.

Prajem vám šťastný nový rok 2020.
_____________________________
Ďakujem Ti, @Matej, pekne za reakciu na môj predchádzajúci príspevok.


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty ahoj Iacobus

Odoslať  Tomitos St 1 január 2020 - 18:28

ahoj Iacobus,
som rad, ze si zorganizoval party,
a je dobre, ze si pozval priatelov.
Bud rad ze ste nevystrajali s alkoholom a hlasnou hudbou,
mal by si z toho este horsi pocit.

Ludia sa vedia dnes uz aj inak zabavit.

Ak sa da, netrap sa s chmurnymi myslienkami, ale radsej sa pripravuj
na skusky. Verim, ze nesklames a vsetko zvladnes. Mysli na doktorat,
nie kazdemu to ponuknu a to stipko nie je zle.

Nech sa Ti dari,
Tomitos
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 2 január 2020 - 21:31

Ahojte, kamaráti.

Dnešný deň som už nemal taký rozbehnutý, ako zopár predošlých dní. Prvá osmička v práci tento rok sa mi dá ohodnotiť tak "pol-na-pol" - v podstate doobeda som bol ešte relatívne výkonný, všeličo sa spravilo, aj nálada bola. Poobede som dosť upadol a zašíval sa. Nič sa mi nechcelo a bol som aj celkovo akýsi demotivovaný, a to aj vo veci perspektívy mojich školských povinností. Vízia, že mám teraz zarezávať a makať, a potom domov prísť s tým, že si nemôžem oddýchnuť, ale ísť makať školské veci, no... vzbudzovalo to vo mne pesimistické myšlienky. A vskutku, po odtrpení toho poobedia som prišiel domov a nemal som na nič energiu. Prakticky som zaľahol na gauč a spal až do asi 18:30. Potom som mal telefonát s mamou, až som sa nakoniec dokopal k nejakým činom. Konkrétne som si spísal na 3 dni nákupný zoznam a jedálniček, prichystal smeti a som strašne rád, že som si uvaril špagety. Budem ich mať na obed na zajtra do práce a ujdú sa aj na obed v sobotu. Samozrejme, trochu som ich rozvaril, to som celý ja. Ešte by bolo veľmi fajn teraz ísť umyť riady, trošku sa toho nakopilo v okolí dresu. Uf

Strašne ma ale mrzí, že mi nevychádza energia, ale aj vôbec čas, na školské povinnosti, a najmä teraz to rátanie matematiky. Skúška sa nekompromisne blíži a ja som sa na ňu defacto pripravovať ešte nezačal. Ani som ešte nevypracoval určený počet slovíčok do Glosára, čo ešte spracúvam ku svojej seminárke z angličtiny, a na každý deň som si určil určitý počet, aby som to postupne tých zhruba 130 lexikálnych jednotiek v termíne stihol. Zronený

Takže takto. Nechcem vyznieť, že sa sťažujem, chcel som sa len zveriť, ako ma to mrzí, že vyhradiť si dostatok šťavy a času na obidva úväzky je kvapku komplikované pre mňa. V práci, ako som mal poobede "rámcové" myšlienky a pesimizmus, tak som aj uvažoval, že či som si na seba nenaložil príliš veľa. Ťažko povedať. Cestou domov z práce po ulici som si v hlave triedil, čo všetko vlastne treba urobiť, a priznal som si, že tá méta zvládnuť to všetko nie je až tak vzdialená. V podstate, ak sa budem sústrediť na "20% povinností (či už pracovných, domácich alebo školských), ktoré prinášajú 80% výsledkov" (Paretovo pravidlo), tak by som to snáď mohol dať. sad and unhappy

Celkovo si všímam už od začiatku semestra, že neviem zaberať priveľa dní po sebe - prakticky už 3 dni naplnené po okraj povinnosťami ma vyšťavia tak, že minimálne ten štvrtý deň musím byť úplne vypnutý. Tak ako som teraz makal od nedele/pondelka a dnes v štvrtok som v práci už nevládal a doma so školou som sa tiež na nič nezmohol. Dokonca som zápasil s myšlienkou sa ísť hrať PC hru na odreagovanie. Hm, tak snáď ten dnešný prispatý deň mojej mysli a telu prospel... že by som snáď potom zajtra (?) a víkend potiahol ďalší nejaký ten trojdňový blok o čosi navýšenej produktivity. Embarassed very sad3 Musím v to dúfať.

Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti. Držím Vám moc palce, veľmi rád čítam každé Vaše písmenko a moc Vám fandím. Držte sa! giving a hug

matej
Rain 4

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Pi 3 január 2020 - 19:51

Ahojte. Suspect

Dnešok mi v práci prebehol vcelku lepšie, než včera. Darilo sa mi byť zhruba proaktívny celú smenu a porobilo sa dosť vecí. Náladu som mal miestami akúsi tichú, vážnu, nechcelo sa mi moc komunikovať. Ale aspoň som robil to, čo som mal... Embarassed Po práci som sa zmohol na nákup podľa svojho zoznamu z telefónu. A doma po najedení sa som zaľahol, lebo som, žiaľ, bol opäť vyšťavený, resp. spavý. Zobudil som sa pred chvíľkou. Teraz sa rozhliadam, čo ďalej. Spavosť je už o čosi menej naliehavá, takže by sa hádam dalo ísť robiť niečo "produktívne". Myslím to tak, že tu na mňa očkom poškuľuje matematika a chcela by, aby som sa jej venoval. Smile Z domácich povinností si asi na zajtra presuniem riady, zametanie, prach a pranie. Škoda tých riadov, tie mali byť ešte včera. very sad3 Uvidím, ako sa mi ten večer napokon vyvŕbi, lebo hoci fyzicky som už unavený menej, mentálne sa necítim oddýchnutý. Ale zároveň viem, že sebadisciplínu nezaujíma, či sa na vec cítim alebo nie, nakoľko podľa jej definície mám robiť povinnosť bez ohľadu na to. scared Ach, ušil som si pekný bič na seba, tak mi treba. Question

Celkovo dnešku dávam aj schopnú známku asi 2+. Totiž aspoň v tej práci to dnes bolo citeľne lepšie, než včera, a z toho sa veľmi teším. clown Teraz, či už si ešte budem mentálne oddychovať a pustím sa do matematiky až zajtra, alebo skúsim čosi už dnes, tak to už až tak o celkových výsledkoch a rozpoložení nerozhodne. Takže subjektívne zhruba dávam palec hore. Smile

Želám Vám dobrú noc a príjemnú, pokojnú sobotu, kamaráti. Super!

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger So 4 január 2020 - 9:45

Ahoj!

Začínam si pripadať výrazne staro, keďže o necelý týždeň mám narodky. Ale čo, raz ročne to musí prísť Very Happy
Napísala som novoročné maily svojej lekárke a primárovi z PK, z jej odpovede (on sa aspoň zatiaľ neunúval) som pochopila, že v nemocnici už robiť nebude. A je to sakra škoda, spočiatku som nevedela, čo si o nej myslieť, no nakoniec som jej tkp. prišla na chuť. Chjooo Crying or Very sad Poslala mi starú cosplay fotku, kde sa akože režem do ruky - čo tím chtěl básník říct, ani srnka netuší, vtedy to ale bola ešte len recesia - a že dúfa, že to je už pasé. Ha-ha-iste. Teda, napadá mi to vcelku často, ublížiť si, napokon sa ale idem prespať a kašlem na to. Sama neviem, čo zas, však mi je psychicky celkom fajn. Asi (zlo)zvyk. Chcelo by to terapiu, nuž čo už.
Včera som celý deň čakala kuriéra, ktorý sa, kretén, napokon vôbec nedostavil a na nete bolo vraj "nedostatok času". Bacha na GLSku, v poslednom čase sú značne divní. Slovak Parcel Service je v pohode, tuším by sme mali začať spolupracovať s nimi, v GLS asi všetkým preplo Shocked Very Happy
Inak sa teda dá, zuby sa upokojili, plus mi prestali úplne padať vlasy, ach, dobré to je! Padali nehorázne, neviem, čo pomohlo, ale som happy. Glyčky ako-tak ujdú a psych. sa dá.
Tož tak Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Po 6 január 2020 - 13:28

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/01/ako-sa-dnes-mam.html

Ahoj

Trošku som sa pohral so svojim blogom. Hľadaľ som nejaké témy na blog a ak sa nenahneváte milí forumáci, niektoré som si prepožičiaľ, najmä tie moje.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 6 január 2020 - 16:03

Ahojte fórumáci!
Zrovna máme sviatok, celkom je fajn, síce som deň nevyužil na dlhšiu prechádzku, ale som rád, že aspoň čosi. Posledné dni cítim akúsi nemohúcnosť, ťažšie sa mi prekonáva aj do pomerne ľahších činností. Nezaraďujem medzi ne "akp." a drobné konanie okolo domácnosti. Donedávna sme boli ako domácnosť v "stave chrípky". Možno aj to na mňa doľahlo a bol som taký ako píšem. Mierne pociťujem, že hlasivky nie sú tak fit, akoby som si želal. V spaní je to otázne lebo vstať v skorú rannú hodinu je pre mňa, slušne napísať, "nemožné". Večer po liekoch sa pripravujem na zaspanie, ku ktorému dochádza bežne až po polnoci. Občas sa objavia aj hlasy a vzťahovačnosť. Odkedy neužívam Haloperidol je to podstatne lepšie. Na záver vás pozývam na Zello dialógy (ST, SO o 20:00), prajem všetko dobré v roku 2020. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan St 8 január 2020 - 15:34

Ahoj

Dnes som bol u doktorky pre lieky a na kontrolu. Chcel som s ňou rozobrať môj nekvalitný spánok.
Totiž v noci nad ránom sa budím aj zo trikrát a to buď na toaletu, cigaretu, zmena snenia alebo do chladničky.

Doktorka sa ma pýtala aj na to, čí hlavne potom prerušení a znovu zalahnutiu, zaspím. Potom mi vysvetliala. že to prebúdzanie je normálne, keď človek potom zaspí.

Tak nakoniec sa nemám čoho strachovať, nejde o nekvalitný spánok.
V minulosti som mal kedysi spánkové probleémy a najmä zaspávanie. Ale v lete 2018 ako som nahliadol do mysli a definoval fóbiu z nevyspatia, nemám od vtedy žiaden problém po večierke zaspať.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/01/ako-som-sa-z-toho-dostal.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 8 január 2020 - 23:18

Dobrý deň,
chcel by som niečo napísať, ale nemám veľmi o čom. Moje dni vypĺňa veľmi simplexná činnosť - učenie. Dnes o jednej som mal prvú skúšku. Myslím, že by to malo byť v poriadku. Vlastne nebude to perfektne napísané, nebudem na svoj výkon hrdý. Lebo dalo sa to napísať lepšie, ale veľa vedomostí mi vypadlo. No čo? Mám kognitívny deficit. Je to z choroby ale aj liekmi, ktoré beriem, domnievam sa. Ako hovorí kamarát, musím si na horšie výsledky zvyknúť. Podľa neho je dôležitejší môj osobnostný rozvoj. Teda, že sa viac socializujem. V sobotu bol pri mne bývalý spolužiak. Budúcu sobotu tiež príde kamarátka. A naozaj táto socializácia sa mi páči. Je lepšie s ľuďmi dobre vychádzať. Som
však naozaj zvedavý, koľko z týchto "kamarátov" by sa v otvorenom súboji s Tomom postavilo na moju stranu.

Bol som pri lekárovi predpísať si lieky. On si tiež myslí, že s mojim štúdiom to nie je také zlé. Vravel, že by som mal byť hrdý na svoje výsledky v kontexte choroby. Má pravdu, škola nie je všetko a musím sa zmieriť s tým, že už nie som najlepší. Je to pre mňa ťažké. Ja som si zakladal na študijných výsledkoch. Štúdium bola jedená vec, ktorú som vedel dobre robiť. Teraz ju strácam. Je to smutné.

Pred chvíľou som docestoval domov z Ba, budem si ešte čítať beletriu. Zajtra sa začínam učiť na ďalšiu skúšku. Tá bude asi ťažšia ako tá dnešná.

V Ba som si kúpil zelený sypaný čaj s jazmínom. Môj obľúbený, ale dosť drahý. Ale ku knihe mi príde také osvieženie vhod.

Včera som mal narodeniny. Zopár ľudí mi napísalo blahoželanie. Od najbližších som dostal nejaké dary. Ale deň ako taký sa nelíšil od bežných dní. Ja výročie svojho narodenia nepovažujem za okamžik hodný oslavy. Preto sa nekonala žiadna oslava, ale normálne som sa učil.
Prajem veľa úspechov.
S pozdravom, Jakub.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Št 9 január 2020 - 16:06

Ahoj

Dnešok sa píše medzi tie horšie, prišla na mňa akási únava z ničoho, nič sa mi nechcelo a zvyšok dňa som prespal.

Dôvod prečo píšem je, že sa neviem nakopnúť k angličtine, teda vedel by som, ale to by som musel viesť boj s myslením. Neustále ma odrádza od učenia. A to som si anglištinu naordinoval len na piatok.

Teraz k večeru si dám šípky a pôjdem na prechádzku.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 86 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 64 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore