Ako sa dnes máš? 12

Strana 22 z 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej za Št 3 október 2019 - 20:50

Ahojte. Pre dnešok opäť zhoršenie. Cítim sa vyčerpano, aj fyzicky, a silno aj mentálne. Nemám pomaly z ničoho potešenie, nič ma nebaví, nemotivuje, v práci to ide o desíti k pěti. Som akoby veľmi unavený zo života, hoci nie je úplne zrozumiteľné, čo táto veta vlastne znamená. Ani mne to nie je úplne jasné. Ale vnímam, akoby bolo žitie len o kolobehu ustavičných požiadaviek a tlakov, ktoré sa na mňa kladú, a ja im nestačím, ani mi neimponujú, ani ich nezvládam. Snažím sa nedeprimovať, neľutovať sa, neviem však, ako nabrať chuť do života späť. Dneska mi povedala tiež kolegyňa, že má dlho dojem zo mňa, že ma nebaví žiť. Myslím si, že má asi aj dosť pravdu, aspoň keď sa to vezme z pohľadu všeobecného trendu a ak necháme ustúpiť význam tých zopár svetlejších chvíľ, kedy sa mi sporadicky vie nálada nakrátko rozjasniť.

Telefonoval som aj s mamou dnes večer 45 minút, dosť som sa jej vyrozprával, pričom vyjadrila aj pochopenie, ak by som vzdal školu. Nemala by mi to za zlé, ba podporila ma v tomto rozhodnutí, ak by som doň išiel. Takže sa uvidí. V istom zmysle by sa mi odľahčilo, to je pravda, ale veľmi dobre viem, že moje ťažkosti s mínusmi by to nevyriešilo. Trend nezvládania práce a niektorých aspektov života sa ma totiž týka oveľa dlhšie obdobie, než ktoré by korešpondovalo so školou. A síce prinajmenšom obdobie vyše roka a pol, ba viac (minimálne od januára 2018, v tom mám istotu).

Ďakujem Vám za vypočutie. Držme sa, kamaráti, sme v tom spolu. Objatie 2

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.
Musíme žiť život, ako sa nám dá.
Každý má na svete svoje miesto.
"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.


Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4527
Reputácia Reputácia : 564
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg)

https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Neti za Št 3 október 2019 - 21:50

@Matej napísal:Som unavený zo života.
Ekvivalentom tohto tvrdenia je, že nesieš na chrbte priveľký kríž a/alebo život nie je podľa tvojich predstáv a/alebo nemáš potrebnú nezdolnosť, aby prekonával prekážky v živote a ďalšie významy. Kríž symbolizuje nechcenú ale nutnú súčasť života; choroby, ktoré sú súčasťou každého života; nečakané zmeny, nepríjemné udalosti; utrpenie; nedokonalosť človeka (tela, osobnosti). V druhom prípade sa jedná o nereálne očakávania od života.

Každý máme svoje limity (limit je to, čo nás odlišuje od Boha), pričom človek, ktorý má nereálne predstavy o živote (čo by mal mať, čím by mal byť) má po čase pocit, že je unavený zo života. Predstav si, že by si celé dni tlačil pred sebou 150kg vrece (tuším máš 65kg). Už po pár mesiacoch, max. po roku by si bol z toho unavený, že. V prípade, že nemáš potrebnú odolnosť, holt si ju musíš vypestovať.

Pozorne som si prečítal tvoje ostatné 4 príspevky, a obávam sa, že by to skôr chcelo psychológa ako psychiatra. Tvoje pocity dôverne poznám, zažil som ich (zažívam ich v nejakej miere ešte stále) a nemajú nič spoločné s F20 (samozrejme všetko súvisí so všetkým, ale aj tak momentálne prežívaš to, čo prežívajú všetci ľudia na planéte Zem). Zbytočne ti budem písať, kde je problém a čo máš robiť (takému psychológovi sa vyhni oblúkom), lebo tým by som ťa pripravil o tvoju cestu, ktorú (sorry kamarát) musíš absolvovať sám.

Na druhej strane by som sa ťa ako psychológ pýtal. Hodne veľa by som sa pýtal a presne to môžeš robiť aj ty, ak si otvorený odpovediam (to je extrémne náročné, lebo pravda bolí). Napríklad by som sa opýtal, koľko príkladov si vypočítal od soboty? Žiadne? Vedel si, že na škole bude matematika na ktorú nemáš predpoklady? Koľko študijných programov okrem "Hello World" si odvtedy sám naprogramoval? Prečo si sa prihlásil na IT školu, ktorá vyžaduje logické (analytické) myslenie, o ktorom tvrdíš cit. "nie som zvlášť logicky a matematicky nadaný"? Čo si vlastne od školy očakával? Že ťa bude baviť? (toto je inak veľmi častá pasca v uvažovaní) Že ťa bude tlačiť k tomu, aby si sa prinútil k robeniu nepríjemných činností? Prečo sa pýtaš mamy, či ti schvaľuje ukončenie školy? Cítil by si sa nepríjemne, ak by si bol donútený ukončiť štúdium? (príjemné to asi nie je pre nikoho, ale mám na mysli, či by si sa psychicky zrútil, cítil by si sa menejcenný a pod.) S tým je spojená otázka, či si zakladáš svoju hodnotu na dosiahnutých výsledkoch? Ak áno, prečo (potreba chvály od okolia?) Na základe čoho vlastne hodnotíš seba? Vnímal by si prípadné ukončenie štúdia ako životnú tragédiu alebo dôležitú lekciu, ktorá ti dá potrebný "materiál" (informácie) pre ďalšie životné rozhodnutia? atď. atď. atď.

Ber tento príspevok, prosím, ako priestor na zamyslenie. V žiadnom prípade nechcem, aby sa ti vďaka nemu stav zhoršil. Netvrdím, že takto to je. V lete si na mňa pôsobil pozitívne, príjemne v rámci tvojich možností. Rozdiel vnímam až od nedele. A to som plánoval rozpísať, ako som na tom ja, suppa. Pekný večer.

_________________
Ľahký je zostup do podsvetia. Čierna Ditova brána je dokorán vo dne aj v noci, ale vrátiť sa naspäť a vystúpiť hore na vzduch, to je práca a trud. Vocatus atque non vocatus, Deus aderit.
Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Mimons13
Neti
Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 216
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: mám
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax za Št 3 október 2019 - 23:52

@Neti napísal:
@Oriax napísal:Pozeram, ze teraz Neti dost vela pise. Nic pre mna. Ja to nemozem proste citat.
Dear Lord, ďalší, ktorý sa snaží proti mne rozoštvať ľudí hejtovacími komentármi a ostatných informuje, čo si o mne myslí 🤦🤦🤦. Môžeš si podať ruku s nemenovaným. Niekoľko krát som ťa dôrazne žiadal, aby si si nechal svoje kúsavé a agresívne narážky pre seba, že. Chceš ban a rozlúčiš sa so "zatiaľ" very sad3. Aké zatiaľ?! Vylievaš si srdiečko (= rola Obete), ako ti záleží na ľuďoch z fóra (= plytké reči), ale v tvojich duchaplných komentároch, či už ako Faceless ale aj ako Orias, si nás vždy poslal do ééé ("go f. yourself" a pod.) (= skutek, utek). A Matejovi daj láskavo pokoj, on pracuje (na rozdiel od teba) a popri tom sa snaží študovať a nemá čas na tvoje smiešne, dočasné požiadavky. Keď chceš ban, daj si ho sám a nesekýruj druhých. Zbohom.

Tak naposledy, @ Neti. Nikoho sa nesnazim rozostvat proti tebe. To by som napisal ine veci. Ziadna agresivna narazka tam neni.
Ano, vylievam si srdiecko ako vsetci tu. Ako vies ze su to plytke reci?
Koho som poslal do eeeee, okrem teba /go f. yourself/?
@Neti napísal:A Matejovi daj láskavo pokoj
Som si isty, ze Matej dokaze pisat sam za seba. Si zdoraznil, ze nepracujem? Dik.
Ako vies naco ma a nema Matej cas?
Ked fajny pisal pod tvoju temu, a poziadal admina aby presunul jeho prispevky....
Matej to urobil. Ziadny problem. Nechapem, preco je problem dat ban.

@Neti napísal:Keď chceš ban, daj si ho sám a nesekýruj druhých. Zbohom.
Ty mi laskavo nepis, co mam robit. Pretoze sa s tebou mozem bavit aj inym sposobom. Zbohom.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 58
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Neti za Pi 4 október 2019 - 1:03

@Oriax napísal:Tak naposledy
Konečne! Applause Applause Applause
@Oriax napísal:Ziadna agresivna narazka tam neni.
Každá negatívna zmienka na kohokoľvek z ničoho nič a bez kontextu je prejav agresivity (forma kritiky a pod.). Okrem toho agresor nikdy nevníma svoju agresivitu, pretože ju denno-denne používa. Preto je agresor.
@Oriax napísal:Koho som poslal do eeeee, okrem teba /go f. yourself/?
Každého, viď príspevky Faceless.
@Oriax napísal:Si zdoraznil, ze nepracujem? Dik
Neprekvapuje ma, že jediné, čo si si odniesol z môjho príspevku, je toto (ako v prípade údajného nižšieho IQ). Všetko je presne v súlade s tvojim neprimeraným zameraním na tvoju osobu. Vzťahovačnosť čo sa týka teba, ale arogancia voči ostatným. Potom sa nečuduj...
@Oriax napísal:Ked fajny pisal pod tvoju temu, a poziadal admina aby presunul jeho prispevky.... Matej to urobil. Ziadny problem.
Fajny je ale iná liga, kámo. Tomu by som vyhovel aj ja. A keď som v afekte vymazal moje príspevky v jeho vlákne, tak som sa mu extra ospravedlnil. Teba každý (kto ťa spozná) ignoruje, lebo sa k ľuďom správaš arogantne, agresívne, ignoruješ hranice druhých a ešte si to ospravedlňuješ, že je to cnosť typu úprimnosť. Dear Lord!
@Oriax napísal:Pretoze sa s tebou mozem bavit aj inym sposobom.
Woow Nikdy neposielaj zajaca, aby ulovil líšku. Inak ocením, ak sa prestaneš snažiť cit. "zničiť ma argumentami" a pod. nezmysly, lebo mám pocit, že sa o to neustále snažíš, pričom to nikam nevedie a začínaš ma nudiť svojou monotónnosťou.

_________________
Ľahký je zostup do podsvetia. Čierna Ditova brána je dokorán vo dne aj v noci, ale vrátiť sa naspäť a vystúpiť hore na vzduch, to je práca a trud. Vocatus atque non vocatus, Deus aderit.
Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Mimons13
Neti
Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 216
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: mám
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax za Pi 4 október 2019 - 10:46

Pisal som ti dlhy prispevok, neodoslal som ho. Zas by si reagoval.
Neustaly kolobeh prispevkov.... Ty neustupis, nikdy si nepriznas chybu.
Nema to zmysel. Uz nechcem citat dalsie Dear Lord....

@Neti napísal: Koho som poslal do eeeee, okrem teba /go f. yourself/?
Každého, viď príspevky Faceless.
No tak mi sem daj link na prispevok/prispevky, kde som napisal ako Faceless go f. yourself... na kazdeho.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 58
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Neti za Pi 4 október 2019 - 12:59

Včera si písal, že naposledy, dnes znova pokračuješ. Zdá sa, že v tom máš jasno.
@Oriax napísal:nikdy si nepriznas chybu.
Premýšľam, čo ťa oprávňuje, že si sa vydal na križiacku výpravu (a nie si sám), v ktorej mi dokážeš ako sa strašne mýlim a aký som strašne zlý človek a neviem čo ešte všetko mi dokážeš (a hlavne to prezentuješ ostatným). Skús sa zamerať najprv na seba, na svoje chyby, na svoje omyly. Už som to tu raz písal: svätca zo seba neurobíš tým, že ostatným dokážeš, akí sú evil. Tvoj kredit sa týmto minul (my dvaja si nemáme čo povedať) a neželám si, aby si ma vťahoval do svojho podivného sveta. Napíš, čo len chceš (na to nebudem reagovať) a v budúcnosti ma nespomínaj v komentároch, na moje komentáre nereaguj. Ži si svoj život a ja si budem žiť ten svoj. Good luck.

_________________
Ľahký je zostup do podsvetia. Čierna Ditova brána je dokorán vo dne aj v noci, ale vrátiť sa naspäť a vystúpiť hore na vzduch, to je práca a trud. Vocatus atque non vocatus, Deus aderit.
Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Mimons13
Neti
Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 216
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: mám
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax za Pi 4 október 2019 - 13:36

@Neti napísal:
@Oriax napísal:nikdy si nepriznas chybu.
Premýšľam, čo ťa oprávňuje, že si sa vydal na križiacku výpravu (a nie si sám), v ktorej mi dokážeš ako sa strašne mýlim a aký som strašne zlý človek a neviem čo ešte všetko mi dokážeš (a hlavne to víťazoslávne prezentuješ ostatným). Skús sa zamerať najprv na seba, na svoje chyby, na svoje omyly. Už som to tu raz písal: svätca zo seba neurobíš tým, že mi (ostatným) dokážeš, aký som (sú) evil. Želám ti všetko dobré. Tvoj kredit sa týmto minul a neželám si, aby si ma vťahoval do svojho podivného sveta. Napíš, čo len chceš (nebudem reagovať) a v budúcnosti ma nespomínaj v komentároch, nereaguj na moje komentáre. Good luck.

Sakra Neti, na ziadnu vypravu som sa nevydal. Ja obhajujem vacsinou bezbranne zvierata, pretoze oni nemaju svoj hlas a su casto brane ako veci.
Cely zivot zachranujeme zvierata nasa rodina. Je to proste fakt, nesnazim sa byt
dobry, vtierat sa alebo neviemco. A to neznamena, ze ked mam rad zvierata, ze mi nezalezi na ludoch.
Bud si isty, ze poznam svoje chyby, slabosti. A zle veci, co som v minulosti urobil.
Ja som mal obdobie, ze som nemohol ani spat, ma strasili tie podla mna zle veci, co som spravil.
Co takto, keby si sa aj ty skusil zamerat sam na seba? Poucit sa z vlastnych chyb?

@Neti napísal: Koho som poslal do eeeee, okrem teba /go f. yourself/?
Každého, viď príspevky Faceless.
No tak mi sem daj link na prispevok/prispevky, kde som napisal ako Faceless go f. yourself... na kazdeho.
Chcel som od teba len jednu vec, toto.
Ak mi nedokazes dat odkaz na tie prispevky, kde som podla teba ako Faceless pisal - go f. yourself na kazdeho clena fora.... potom si si vymyslal. A schvalne si to pouzil, aby si ma ociernil.
Ja tiez nemam zaujem sa furt hadat. Tolko energie to berie.
Moj kredit sa minul? Heh.
Si vymazal z prispevku Želám ti všetko dobré? No nic.
V kazdom pripade, tiez. Good luck.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 58
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger za Pi 4 október 2019 - 19:15

Pokiaľ bude tento príspevok trochu - trochu dosť zmätený, je to preto, že mám zahmlený mozog. Což teda asi mám, ako tak pozorujem, no stále funguje. Neviem prečo. Nemal. By. Už.
A tiež mi nebolo jasné, prečo práve na fóre tohto typu nie sú povolené vulgarizmy, či je to len jemnocit, ktorý v dnešnom svete už nemá miesto? Občas sa nič iné napísať nedá, než to, že je človek už totálne v pi... Ale zas chápem, že sa to dá nevypísať celé a nechceme, aby to tu vyzeralo ako v 10. cenovej, že?
A na koniec úvodu... často sem píšem len preto, že nemám prečo písať denník (a komu najmä) a ako vždy zase zisťujem - v skutočnosti nik toho druhého nezaujíma.

A čo je na tom zlé? Nie to, že je to číry fakt, zákon džungle, s ktorým sa treba len zmieriť: Každý je sám a sám a ak sa druhí zaujímajú, tak buď len povrchne alebo ťa chcú využiť, nič iné; ale... že ma to vždy znovu a znovu prekvapí. Ako môžem byť tak prekliato naivná a veriť v... že sa oplatí komukoľvek dôverovať? Že existuje priateľstvo, najlepšie ešte dáke ako v knihách J. Foglara? Že city niečo znamenajú a jeden pre druhého tiež...?
Ah bože, aj s naivitou, to je neskutočné. Pomaly to doťahujem na 28 rokov a nepochopila som tento sk... svet?

No, plus prosím istých členov, nielen úplných anonymov, aby sa zdržali nejakých rečičiek typu "začni konečne žiť" a blah-blah, pokrytecké mravokárstvo je očarujúca vec... len nie pre toho, na koho je namierená. Oh please, sakra viem, že ani tu nikomu nezáleží na tom, čo sa deje s druhými, no tá pretvárka, že hej, tu bola vždy milá... a rada v nej žijem.

V skratke (haha), je suppa zistiť, že inzulín vám v lekárni vydajú aj bez receptu a doplatku, povedia, že však všetko donesiete neskôr, a keď odtiaľ s plačom zdrhnete a iste (isto!) nevyzeráte, že to do seba napumpujete za najbližšou vŕbou, je to fuk.
Prečo vlastne chcem... Kdesi na FB bolo "You think you wanna die, but in fact, you just wanna be saved". Uznávam, priznávam. Od marca nemám psychologičku a ani pol kamaráta, ktorému by som sa mohla face to face zdôveriť. Už dnes som musela mame priznať, že nie som tak okej, ako sa zakaždým tvárim a stálo ma to nemalé úsilie. Bez negatívnej odozvy, thank god.
A čo ma kvapku štve, je, že som sa tu vždy snažila pre kamarátov byť, či len s pomocou v škole alebo na mňa mohli hodiť, čo ich trápilo. Osobne aj via ICQ, to boli skôr tieto časy... A ja som držala hubu, nech som bola akokoľvek v pr...i a vedela som, že som príliš bezvýznamná na to, aby ma niekto počúval. Rokmi to bolo horšie a horšie, zažila som si toho dosť, čo už zo seba v živote nedostanem... a keď pohár nieže pretiekol, ale explodoval, začala som sa rezať a spadla do depresií jak sviňa... tak som sa dozvedela, že je všetko len moja vina, simulujem, chcem ľútosť a nikdy mi nič nebolo.

Nuž, okej, asi? Prvé potvrdenie zákona, že človek je sám a osamelý, nech je aj medzi tisíckou ľudí. A po cca 10 rokoch ma to stále dokáže udiviť. OMG.
Tož som sa po pár rokoch relatívnej "čistoty" vrhla späť do sebapoškodzovania, hey hou! Čo som pár večerov už vyslovene v - vieme kde, povedala som si, že blbostí bolo dosť a možno pomôže pár rozhovorov. Keď nemám psychológa, tak snáď s kamarátmi? Prvý: Jim sa odmlčal a zmizol, druhá kamoška nemôže zatiaľ prísť, tak som sa obrátila na tretieho, svojho lekára.
Viem, šmárja, otravujem ho, určite ľutuje, že sme sa spriatelili, má príšerne veľa roboty, no sľúbil mi, že sa s ním dnes môžem previezť do Trnavy, kde mal čosi vybavovať a späť a cestou sa porozprávame. Zrejme to bude moja vina, stále som si opakovala: zasiahne vis maior a padne to, príp. vyjde teraz, keď som došla von a povie, že nikam nejde... A ono fakt, vyšiel von a že nikam nejde. Vraj či sa hnevám. Tož vôbec, iste. Trochu dosť trpko som si pomyslela... že, totiž, keď ma chcel osúložiť, tak vtedy problém nebol
- a ah bože, fakt som to napísala a to už je jedno, ale cítim sa teraz značne divne -
a zdrhla som vedľa do kaviarne, kde som sa načisto zložila a pohár pretiekol zas. Som slabá. VIEM. Kua. Obsluha bola taká zlatá, že mi dokonca doniesla gratis suppa čaj, ono asi keď im tak zákazník vzlyká na celú prevádzku, tak ho treba vyhodiť alebo nejak upokojiť, aby neodplašil iných. Mea culpa, jo.

Každopádne to skončilo tým, že som si zbehla do lekárne po inzulín a buď som bola presvedčivá alebo len preto, že som stály zákazník, mi ho v pohode vydali. Už sa mi nechce ísť do podrobností, len ma udivuje, že tisíc jednotiek a úvodná glykémia okolo 8 mmol človeka proste... nezabije. Neviem, ako to, priznávam - kedysi do mňa rýpali, že ako dlhoročný diabetik určite presne na jednotku viem, koľko si pichnúť ako smrtiacu dávku. No neviem, ksakru, nechápem, prečo som sakryš nažive, keď to šlo tak dobre pred skoro 6 rokmi... prečo mám len hlavu ako melón a derealizáciu, či čo to je... a hlavne ani srnka netuší, what now.
Do PK som sa nechcela dostať, nikdy viac, čosi ako Golden Gate Bridge na okolí nie je a možno mi len uniká nejaký triviálny spôsob. Fakt, trebárs je detinsky jednoduché vyliezť na ulicu a nejak sa tam zmárniť, ale... ja ho proste nepoznám. Možno len moc špekulujem, uvažujem a pre inzulínové pero nevidím.

Týmto celým som si nechcela vyprosiť ľútosť (nech ma nenávidia, len nech ma neľutujú, parafráza) ani len tú nenávisť, ani nič. Obe zvládam skvelo aj sama. Len sa vypísať, to je celé. A že som dakedy chcela byť šťastná, občas som chcela byť aj nažive - nielen prežívať - a občas som absurdne naivne verila ľuďom... jo, to celé je moja vina.

Holt... človek je každú chvíľu života úplne sám. Ak ťa druhí počúvajú či pomôžu, je to len preto, že musia. Áno, sakra, nik sa nemôže rozdať a nik nie je v pohotovosti 24 hodín per deň, to chápem! Len, jaksi... ak si ozaj v koncoch a všetci ti pomyselne ukážu prostredník, ono to bolí aj po 28 rokoch života, aj po 90tich, aj naveky vekov. Ak by som chcela byť poetická, patetická a neviem čo, povedala by som, že mi okrem rúk krváca aj duša. Je toho trochu moc. Lieky žeriem, mohli by zabrať, nedeje sa tak. Nejaký lepší pohyb mám, ak ho zvládam, duševné cvičenie (napr. šach) takisto a... je to na houby.

Načo teda ešte veriť či dôverovať, mať rada, dúfať či plánovať? Nemá to zmysel, ani byľku. Ekologická úzkosť sa u mňa zmenila na nádej, že zlikvidujeme planétu čo najskôr a bude to koniec všetkého, lebo ľudstvo je odpad. Egoistický a povrchný odpad, ktorý myslí len na prachy, chlapom ide všetkým do jedného len o to jedno a ešte by toho bolo viac, ale dosť bolo trpkosti na dnes. Nemusíte reagovať, ak nemáte čo prívetivé povedať, tak to prosím skutočne ani nerobte. Viem, ako to celé znie, som na tom zle, je to len pre to. Howgh and farewell - for now.

_________________
My soul is gone and how it fares nobody knows and nobody cares...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 922
Reputácia Reputácia : 205
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Neti za Pi 4 október 2019 - 21:48

Chápem to správne, že si sa dorezala a predávkovala inzulínom? Alebo si robíš prdel, u hraničiarov človek nikdy nevie? V každom prípade si napísala hodne dlhý Shocked, autentický text, verím, že to takto cítiš. A to je práve ten prúser, lebo to, čo momentálne cítiš, pravdepodobne nie je ukotvené v realite. Netvrdím, že to, čo cítiš je mimo alebo že to dokonca nie je pravda (podstatná časť pravda určite je), ale že ti tam chýbajú veci, ktoré si neuvedomuješ (alebo ti ich momentálny negatívny stav filtruje). Chcelo by to kvalitného terapeuta, corazón, ale nie spovedník typu "čo máš nové", ale niekto, kto ti pomôže narušiť nefunkčné obranné štruktúry a získať náhľad. Taký psychológ ťa bude hodne iritovať, lebo to je žiaľ sprievodný prejav. A daj si facku, ak to bol vtip a daj si dve, ak si sa naozaj naschvál predávkovala.

_________________
Ľahký je zostup do podsvetia. Čierna Ditova brána je dokorán vo dne aj v noci, ale vrátiť sa naspäť a vystúpiť hore na vzduch, to je práca a trud. Vocatus atque non vocatus, Deus aderit.
Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Mimons13
Neti
Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 216
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: mám
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger za So 5 október 2019 - 12:34

@Neti Vtip to nebol, no viem, prečo si myslíš, že by mohol, hraničiari sú takmer vždy odporné drama queens a attention seekers... a navyše sa nielen ja kapku domnievam, že trpím k tomu všetkému Munchausenovým syndrómom, čo prvý raz priznávam nahlas. Alebo som skôr histrión, čo aj mám zapísané kdesi v hrubej zbierke lekárskych lajstier.
Každopádne je to pravda a je o to smutnejšia, že stále veselo žijem a najnižšiu glyčku som si namerala cca 3 mmol. Psychológa, ha! Od marca nie som v terapii a zas sa to sype, akoby doterajších 8,5 roka nemalo stačiť. Neukotvená v realite som vraj pomerne často, viem... akurát že kotvu by som využila len na to, aby ma definitívne stiahla pod hladinu. Bolo by to pre všetkých len dobré!

_________________
My soul is gone and how it fares nobody knows and nobody cares...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 922
Reputácia Reputácia : 205
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Neti za So 5 október 2019 - 21:07

Cool, práve som vstal, to zase bude prebdená noc. Minulú noc som aspoň zhltol Chernobyl, stále mám horkú pachuť v ústach. Jojo, chcelo by ten "kriminál v hube" zmyť.
@Meretseger napísal:hraničiari sú takmer vždy odporné drama queens a attention seekers
Well, attention seekerov je (nás) tu viac. Neviem, či sú všetci odporní, ani či takmer vždy, ale je to súčasť temperamentu. S tým nič nenarobíš. Blízkosť zúfalo potrebuješ k životu a na bližší (a hlavne funkčný a dlhodobý) kontakt nemáš dostatok energie. Niekto ti dá nálepku histrión, iný by ti dal bipolárny a možno máš aj ADHD, who knows. S tým sa jednoducho musíš naučiť žiť (súčasť temperamentu sa nedá amputovať) a to tak, že sa spoznáš a vypestuješ (vytrénuješ) si životné skills. Iná cesta nevedie. Čo spúšťa negatívnu reakciu, prečo. Prečo jeden deň sa nenávidíš na zabitie a inokedy si v eufórii. Detto ostatní - prečo jeden deň je niekto anjel a nasledujúci deň by si ho najradšej zhodila do žihľavy. Pýtaj sa, či máš ideálne predstavy o sebe, v akých situáciach? Detto o druhých? Polož si sama tieto otázky, vyžaduje to bdelosť, pozornosť, všímavosť. Nehodnoť, len pozoruj, každý deň pri káve. A bacha na to, emócie nemusia vždy zrkadliť realitu, často sa prepájajú rôzne s myšlienkami, spomienkami.

Zober si tých v dvoch v Chernobyle, keď fyzik šplechol do ksichtu tomu šéfovi, že pravdepodobne budú do 5 rokov mŕtvi. Trochu šok, že. A napriek tomu obaja fungovali na maximum, samozrejme podľa ich možností. Jednoducho nezaplavovali myseľ negatívnymi myšlienkami. Trénuj skills, dovednosti. Postupne, žiadne revolúcie, obrusuj trochu osobnosť. Nekonaj tak, ako konáš vždy v danej situácii alebo naopak konaj inak. Napríklad mi nemusíš dať dislike, keď nezareagujem promptne na tvoj príspevok (môžem napr. spať, že).

Viem, že to nie je easy a ľahko sa to hovorí, ťažšie realizuje. Jo a 8,5 rokov terapie je dosť Shocked.

_________________
Ľahký je zostup do podsvetia. Čierna Ditova brána je dokorán vo dne aj v noci, ale vrátiť sa naspäť a vystúpiť hore na vzduch, to je práca a trud. Vocatus atque non vocatus, Deus aderit.
Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Mimons13
Neti
Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 216
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: mám
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem

Návrat hore Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger za Ne 6 október 2019 - 12:39

@Neti Ten dislajk som ti hlavne nedala ja, ešte som si ťa aj vyhodila spomedzi foes, šmárja Smile

Včera hlboko v noci som zapisovala do denníka pre psychologičku, ktorý bohvie, či ešte bude dakedy čítať, no keby náhodou... Niekoľko viac či menej dobrých vecí, čo som si uvedomila v priebehu času. Mohla som sa k nim dopracovať už sakra dávno, potvrdzujú sa mi priebežne, keď to čakám najmenej - a mala by som najviac. Ale čo, zajtra si aj tak idem nabiť čumák k psychiatričke, a to chcem len upraviť liečbu. Čakám, že ma pošle dokelu, že mám radšej športovať, nepojedať blbosti a myslieť pozitívne... Nie je žiadna "ekoteroristka" a "vypite na to Savo" a "ak sa chcete práve zabiť, prejdite sa po vonku" - no silnejšie AD mi odmieta dať. Vždy ma prešmykli do hypo, ale čo na tom, sakra? Peniaze ako debil míňam aj v normálnom stave, promiskuitná som bola vždy a ak by som viac žrala, len by mi to prospelo. Apropos, glyčky mám permanentne pod 10 mmol a ono to chcelo len tisícku jdn... kto by to bol povedal.
Asi mám na ho..uby informácie o cukrovke.

Pritom byť na čas v pohode a zdá sa mi, že by mohlo byť všetko okej. Mám plány dokonca, stále sa chcem vrátiť na VŠ, aj keď som už dva roky premrhala (a na aký odbor, ani srnka netuší). Zvažujem džoging, našla som na Google Play cool bežecké aplikácie. Konečne som sa zas viac rozčítala a po vyše roku asi aj dorazím Zaklínača Laughing Etc., etc. Podarilo sa mi pripomenúť si? uvedomiť? prečo sú niektoré mechanizmy u mňa nieže narušené, ony sú rozbité na prášok, ah well. Prapôvod je v istom psychopatovi, ktorému moja matka naivne naletela a tiež v nej: nie, netvrdím, že som mala mizerné detstvo, bolo tam hafo skvelých vecí, ale tie, čo už skvelé neboli, boli tak na ho...uby, ako len pre decko byť mohli. Kdesi som o časti z toho písala. Tak či onak, podarilo sa mi prekopať v mysli do takej hĺbky, že som schytala, myslím, celkom masívny panický záchvat a dobrá rada pre seba do budúcna, rezať sa v takých chvíľach je blbosť, bo... mno, na šitie to nebolo, ale díky egyptskému panteónu za dlhé rukávy.
A tým chcem len povedať (čo vlastne?), že kráľovstvo za terapiu, koňa za stabilitu a ako by tu mohlo byť aj hezky Very Happy Nejaký fakt dobrý terapeut na Z Slovenska?

A jo, Černobyľ is a masterpiece a keby to nebolo tak neuveriteľne drsné, surové a deprimujúce, pozrela by som si to rada zas. Ale odstrel zvierat? Nemocnica a "Akimov... his face is gone"? Reakcie súdruhov? Nope a ešte raz nope, to nie sú veci, ktorými by sa človek odreagoval pred spaním.

_________________
My soul is gone and how it fares nobody knows and nobody cares...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 922
Reputácia Reputácia : 205
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Strana 22 z 24 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.