Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 82 z 86 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 19 júl 2019 - 9:50

Neti, verím, že vieš, že viacerým členom bude ľúto, že sa odmlčíš. Pamätám na člena, ktorý takisto ako aj ja, doslova hltal tvoje príspevky. Osobne ťa obdivujem, tvoju inteligenciu, srdce, to čo som tu z tvojich príspevkov vnímala. Si pre mňa momentálne vlajkový človek, kvôli ktorému sem rada chodím.
Tie narážky na tvoju adresu iritovali, a si myslím že asi každého z nás. Preto som sa aj v tedy v noci ozvala, jednoducho, proletársky, vyjadrila som svoj názor. Zo dna a zhurta.
No vzhľadom na to, že ani jeden nemáme nejakú emailom potretú psychiku, z ktorej sa urážky odrazia ako hrach, nasmerovala som po zvážení to moje predošlé nočné vyjadrenie do neutrálnejšieho bodu.
Jedni to robia inak, jedni zas takto.
Príklad, máš dvoch ľudí, ktorí sú obaja citliví, a napriek tomu, kto čo komu urobil, istým spôsobom sa snažíš ochrániť oboch. Ramená máš rovnako dlhé, obe ruky rovnaké, tak dáš obom.
Poetický obraz, ale zdá sa predsa to bol nápad na prd.
Priznávam, dobre vykarhať je asi lepšie.
Ano. Keď je konflikt, sú si dve strany, ktorých sa to týka, ponechané na seba. Okolo ticho, nik sa neozve. V tomto súhlasím s Orim či Faceom, je to nesprávne, a úplne bez gulí. Aj ja som bola vždy bez gulí, lebo naokolo som nikoho nevnímala, čo by ich mal. Jedine Filipka. Tá mala! : )
A ešte Face.
Toto teraz bolo doriešené na prd. Cením si dobro v každom. V tebe, v každom. A aj budem chrániť dobro v každom vždy. Bola to snaha o nejaké to zmierenie tejto veci. Bolo to na prd ale. Toto takto napíšem ako to je, aj pre Jakuba, aj pre teba, aj pre ostatných. Naučila som sa teraz, že väčšiu ochranu treba dať tomu, komu bolo práve ublížené.

Tieto posledné vety už píšem po tom, čo si ma predbehol s tvojim príspevkom.
Ako vieš, že nečakám? Hm? Možno každý z nás práve analyzuje. Ako vieš, že nesúhlasím práve s tebou? Až taká naivka nie som ako si myslíš. Moje pocity sú naopak, a opačné, ako si myslíš.
Mal si také v rodine, mala som aj ja náznak vo svojej, nepripadám, ale obrazovo povedané, chodím vo vačku s pripraveným čiernym 350L sáčkom keby sa bárskto, hoc aj nejaký rytier odvážil...
A podotýkam, fakt mi aj slzy vyšli, a tiež som smutná celý deň, že sa odmlčíš!
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 júl 2019 - 17:28

Neti napísal:doména, hosting stojí nemalé peniaze

Doména a hosting stojí tak do 50€ na rok Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 19 júl 2019 - 17:42

Pre niekoho je aj 50,- dosť Enax, a treba si to vážiť.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 júl 2019 - 17:47

anjelik napísal:Pre niekoho je aj 50,- dosť Enax, a treba si to vážiť.

Ja len že 4,16€ na mesiac nie je mnoho Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 19 júl 2019 - 18:01

Viem rátať, predstav si. Ale aj napriek tomu si to treba vážiť
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 júl 2019 - 18:08

anjelik napísal:Viem rátať, predstav si. Ale aj napriek tomu si to treba vážiť

Vážime si, že namiesto jednej krabičky cigariet majiteľ zaplatí za hosting Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 19 júl 2019 - 18:14

No veď hej. Matej nefajčí podľa mňa : )
Enax, nespamujme tu, a aj tak som nenormálne naštvaná dneska, ako to dopadlo.  Evil or Very Mad
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 júl 2019 - 18:18

anjelik napísal:No veď hej. Matej nefajčí podľa mňa : )
Enax, nespamujme tu, a aj tak som nenormálne naštvaná dneska, ako to dopadlo.  Evil or Very Mad

Ak nefajčí, mal by začať Wink

Nám schizoidným to pomáha Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  EnaXnaY Pi 19 júl 2019 - 18:20

Ja sa mám dnes fajn, v práci sme sa moc nepretrhli a zas je piatok, tak sa teším Wink

Keď som psychiatrovi včera rozprával, čo sa mi preháňa hlavou tak mi odporúčil hospitalizáciu Wink

Ale ja tam moc netúžim ísť, už som bol 4x, pre mňa je to ako vezenie Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 19 júl 2019 - 18:49

Ahojte. very sad5

Veľmi ma mrzí súčasná situácia, ktorá tu vznikla, a iste mi aj ľúto, že som adekvátne na ňu v daných dňoch nereagoval. Priznávam sa, že ma priam fóbicky stresuje, ak mám ísť s niekým do sporu... možno to niekto nazýva nemať gule - tak či onak viem, že to súvisí aj v mojom ochorením a úzkostným profilom, pretože sa priam roztriasem, začne sa mi chvieť hlas, začnem sa potiť a je mi veľmi úzko. Rozumiem však, že tak, ako sú dve strany sporu, tak proste nedá sa vždy zostať neutrálny a nezastať sa jednej strany bez toho, aby druhá strana neobišla bez kritiky. A hlavne nie v mojej pozícii admina.

V tejto chvíli sa naozaj musím v uvedenom zmysle postaviť za Netiho.

Iacobus, nerozumiem presne psychológii tak dobre, aby som dostatočne vnímal relevantnosť či irelevantnosť Netiho názorov na štruktúru Tvojej motivácie riešenia jeho osoby na tomto fóre v niektorých Tvojich príspevkoch. To momentálne musím nechať bokom, netrúfam si na to.

Ale myslím si, že náhly príspevok po Tvojej určitej odmlke (kvôli brigáde), v ktorom si sa v podstate bez kontextu, že by niekto mal nejaký problém s Netim, opäť rozhodol kriticky postaviť k Netimu, nebol vôbec správnym rozhodnutím. Neti už aj zverejnil svoje diagnózy a súvislú kauzu a v tejto chvíli, myslím si, nikto nemá s jeho prítomnosťou na fóre problém, hoci je primárne pre okruh schizofrénie. Tuto, tuším, raz dávnejšie ohľadom toho vyslovil pochybnosť či námietku, neviem presne, ale to bolo ešte predtým, než zverejnil pod avatarom diagnózy. Hoci ja osobne, priznám sa, som nemal pochybnosť o jeho nemalých zdravotných problémoch nikdy a považujem ho za obutého v podobných topánkach. Som za to, že na fórum patrí.

Kódex, ktorý každý zaškrtáva, že s ním súhlasí, predtým, než sa registruje, uvádza v normách slušnej diskusie, že prispievateľ predpokladá dobrú vôľu druhého prispievateľa. Tento bod som napísal ešte pred desiatimi rokmi a dosť dobre si spomínam, že som tým chcel vlastne zastrešiť vychádzanie si v ústrety a navodzovanie priateľských vzťahov. A urobiť to oficiálnym pravidlom, podmienkou diskutovania. Rád by som teda napísal, resp. nie rád, lebo je mi psychicky ťažko vyjadrovať sa k sporu, no asi sa to odo mňa naozaj čaká, napísal, že ak nie je z nejakého dôvodu možnosť alebo človek cíti nejaký dôvod nevstupovať do dobromyseľného vzťahu s iným prispievateľom, tak je najlepšie ho neriešiť. Na fóre sa nie vždy navzájom reaguje na príspevky druhých ľudí, často áno, ale dosť často aj nie. Takže nie je na tomto konkrétnom fóre netypické, že člen proste nebude reagovať na niekoho príspevky. Niektorí tu niektorých možno nemusia, resp. za 10 rokov existencie fóra to tak bývalo hocikedy, no nikdy sa nešlo do otvorenej konfrontácie. Hľadáme totiž, čo máme spoločné, a nesústredíme sa na to, čo máme odlišné. Aj preto sa fórum, zamerané inak na schizofréniu a schizoafektívnu poruchu, rokmi rozšírilo na všelijaké rôzne ďalšie psychotické a psychické problémy - tento model sa tu ujal dobre preto, lebo ľudia tu boli vždy ochotní tolerovať rozdiely "v topánkach, ktoré máme obuté" a hľadali sme spoločné znaky toho, čo nás trápi, a na základe toho si prípadne vedeli radiť alebo sa nejako vyjadrovať.

Preto by som chcel poprosiť v duchu takto chápaného Kódexu o budovanie dobromyseľnosti voči všetkým prispievateľom na fóre, a pokiaľ niekoho na fóre "nemusíš" z akéhokoľvek dôvodu, tak ho neriešiť. Jeho kritické riešenie, resp. zverejnenie svojich kritických názorov na konkrétne osoby totiž nie je v súlade s cieľom a zmyslom tohto fóra, kvôli ktorému sme sa tu všetci ako komunita roky stretávali alebo stretávame. Na väčšine fór sa konfrontácia nielen umožňuje, ale je aj žiaduca, predpokladá sa ako súčasť slobodného vyjadrovania názorov. Zmysel tohto fóra je však trochu iný a skôr sa predpokladá, že konfrontácia a rozpory sú živnou pôdou pre stres a úzkosť, čo vzhľadom na zdravotný stav členov fóra nie je žiaduce. Preto sa skôr tuná orientujme na to, čo nás spája, a hľadajme možnosti, ako si radiť v tom, čo nás trápi.

To už sa obraciam s touto prosbou nielen na Teba, Iacobus - nechcem, aby si sa cítil len Ty objektom tohto môjho príhovoru, ale obraciam sa naozaj na všetkých. V podstate som si reagovaním na tento Tvoj konkrétny príspevok a Netiho odozvu naň vytvoril priestor pre zopakovanie toho, čo si myslím o fóre a jeho zmysle. Preto by som bol skutočne rád, keby sa tento môj príspevok nebral len ako príhovor čisto k jednému problému, ale mal dosah aj všeobecnejší a dlhodobo trvajúci tak, ako pre obe zúčastnené strany sporu, tak aj pre kohokoľvek, kto v komunite niekoho "nemusí".

Strašne sa teraz cítim zle, lebo viem, že som svojím názorom na spor sa akoby pridal na niekoho stranu a postavil sa zas na oplátku nejakej strane proti. V skutočnosti však nie som proti nikomu. Nechcem, aby nikto neodchádzal s pocitom, že je niekto proti nemu. Ani proti Tebe, Iacobus, principiálne vôbec nie som. Najradšej by som bol, keby sme si tu nažívali priateľsky, ako predtým, a to aj za cenu toho, že "tu je nuda". Ja som sa tu osobne nikdy nenudil. Aj keď ktokoľvek napísal jednou vetou, aký mal deň, vždy mi to prišlo v nejakom smere zaujímavé. Možno aj preto, že ma zaujímajú kazuistiky duševne trpiacich ľudí... takí ako ja sa potom tuná vedia priam vyšantiť čítaním všelijakých tém a hlavne osobných skúseností a pacientskej každodennosti. Pokračujme, priatelia, teda na Schizofóre práve v tomto duchu a dlhoročnom trende.

Držím nám všetkým palce.

S úzkosťou
matej
sad and unhappy sad and unhappy sad and unhappy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 19 júl 2019 - 19:09

Ahojte kamaráti, mám sa v posledných dňoch ako tak ani nie super ani zle. Momentálne ma viac zamestnáva môj tremor a štve ma, že celá horná časť tela aj s rukami sa trasie.

Dnes som sa venoval aktivitám. Pustil som si jedno z dlhších šachových videí, venoval sa anglickému jazyku, či som bol v posilovni.

Nehádajte sa prosím, neviem že koho tie konflikty sú chyba, ale tu na fóre vždy boli rozumní ľudia, ktorí vedeli poradiť iným. Hoci nemusí tu problémy riešiť. Páčilo sa mi, že ako raz už dávnejšie jedna kočka mala problém s priateľom, ktorý zažil psychózu a ako sme jej pekne radili. Bola až prekvapená, aké rady dostala, lebo nečakala to. Presne také by malo byť tu fórum. Nevyvolávajme zbytočne konflikty sami medzi sebou.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 86 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore