Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 42 z 86 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 64 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tyx81 Št 14 február 2019 - 22:27

Ahojte a ďakujem za povzbudenie všetkým. Matej sentralin som bral 10mg ,na úskosŤ zvyšoval mi teplotu na 37,5 tak po roku a pol išiel preč. Inak to je dobrý liek ,aktivizujúci ale mne na ňom trpela aj pamäť ,ale nevadilo mi to bral som to s rispenom vtedy.Dúfam že budeš mat viac šťastia. A tá psych má pravdu nepočítaj kalórie my musíme mať tuk kvôli nervom. Ja som ležal cely deň ,zajtra práca -uvidí sa . držte sa veľa šťastia všetkým it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Pi 15 február 2019 - 9:59

Zdravím, som tu o5.
Dnes som mal ísť domov na víkend. Ale zmeškal som spoj o 5 minút kvôli ranným zapcham, takže ostávam v Ba na internáte. Trochu ma to mrzí, lebo som mal naplánované niekoľko stretnutí v meste. Mám radosť, ze chodenie po meste mi už nevyvoláva paranoidne myšlienky o prenasledovaní. Mozem chodit úplne nezamaskovany, uplne voľný, nicim neprenasledovany. Je to super pocit.
Tešil som sa aj na to, ze si večer otvorím sám v pokoji biele suché víno, ale tak nič z toho. Viem, ze by som nemal piť alkohol na lieky, nakoľko zhoršuje prejavy psychozy, ale spolocensky poharik mi predsa neublíži.
Veľa ľudí vôkol mňa ma nádchu a chrípku, a tak sa čudujem, ze mňa tieto rhinovirusy a orthomyxovirusy našťastie obchadzaju.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Pi 15 február 2019 - 17:58

Ahojte.
Mám sa, priznávam, zúfalo. Zo včerajška pretrváva pocit najosamelejšieho človeka na svete, pritom som jedného z týpkov zrušila, pretože by to s najvyššou pravdepodobnosťou dopadlo ako vždy, nevydržala by som to a poslala ho ako vždy dokelu. Prečo niečo začínať, keď to vždy skazím? A tak pospávam celý deň, som chronicky nevyspatá. Keby som sakra mala nejaký 100%ný spôsob samovraždy, tak sa odpravím, ale nič nie je isté Sad Bolí ma duša. Vravím si, že by som si mala nasadiť tie lieky späť, ale odvykla som od nich a dopekla, závisieť od nejakých debilných tabletiek, to je divné. Uvidím. Mala som mať 19. terapiu, asi tretí raz som to odriekla. Plánujem požiadať psychologičku, nech ma buď vyhodí alebo tam budem chodiť tak raz za 3 týždne/raz mesačne, nejak jej nemám čo povedať. Predstava sedenia u nej ma frustruje. Dúfam, že ma vyrazí, teším sa, že sa budem môcť po rokoch slobodne dorezať, čo je prvá vec, ktorú po tom urobím. Zbytočne zabitý čas u nej, nemala som tam ani chodiť. Rolling Eyes
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Pi 15 február 2019 - 19:14

Zdravím @Meretseger,
je mi ľúto, že sa cítite zle. Máte pravdu, samovražda nikdy nie je 100%, preto to ani neskúšajte, len by ste si poškodili zdravie. Chcem Vás poprosiť, aby ste začali brať lieky, vidíte, že bez nich to je ťažké. Ja osobne som tiež nechcel brať lieky z nejakého dôvodu... Asi preto, lebo som nechcel, aby som na liekoch závisel, nechcel som, aby moje konanie bolo pozmenené liekmi, chcel som byť sám sebou. Lenže je potrebné uvedomiť si, že tak ako každé somatické ochorenie je podmienené nejakým patofyziologickým procesom, aj psychické je spôsobené nerovnováhou vylučovania určitých neurotrasmiterov v mozgu.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Pi 15 február 2019 - 19:38

Ahoj @Iacobus
poprosím Ťa o tykanie, po prvé je to tu na fóre zvykom, po druhé sa práve cítim zúfalo staro Very Happy Keď mi aj deti povedia občas "dobrý deň, teta", tak mám nábeh na celodennú depresiu, šmárja, však mám len 27 a vyzerám na 17 Very Happy Samozrejme viem, že by som tie lieky mala brať, asi som len dúfala, že mi nič nie je a zmáknem to aj bez nich. Pritom mi je jasné, že do konca života budem na inzulíne, čo na tom, že aj na psychiatrických liekoch?
Ksakru. Deptá ma, že som bez nich zdeptaná, podráždená, náladová, etc., etc. Pripadá mi to ako slabosť, nevedieť fungovať bez nejakej stupídnej tabletky na psychiku.
Crying or Very sad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Pi 15 február 2019 - 20:12

Tak teda prepáč za vykanie. Ja vykam aj 20-ročným. Príde mi divne začať niekomu tykat, keď ho vôbec nepoznám. Aj tu na fóre je to celkom divny úzus. Veď sú tu aj starší a z mojej strany ide iba o úctu, ktorú sa snažím takto vyjadriť. Takže žiaden zlý úmysel.
Brať lieky na psychiku nie je slabosť, ale nevyhnutnosť, lebo je to tiež choroba ako každá iná.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 15 február 2019 - 21:38

Ahoj
Čudujem sa, čo je to za život, keď človek pomýšľa o samovražde, viem si predstaviť človeka ktorí trpí ukrutními bolesťami alebo človeka s amputovanými končatinami, ale to sú fyziologické choroby. Čo je to za psychickú chorobu, ktorá by ma dohnala k samovražde? Nuž neviem. Nepoznám takú chorobu. To by som musel byť psychicky labilný slaboch, nemal žiadnu vnútornú hrdosť!!!

Sám som mal niekoľko rokov, ukrutné bolesti nôh a panvy, svalstvo sa mi neustále napínalo keď som nebol v pohybe. Nedalo sa v pokoji ležať, sedieť a stáť. Jak doma, tak aj vonku som neobstál a utekal som do perin s myšlienkou spať nekonečne dlho s pocitom bez bolesti.

Zajtra hráme doma s dunajskou 5. ligu a v nedelu 4. ligu v modranke.

_________________
Moja myseľ je nástroj, ktorý môžem
používať podľa svojej vôle, akokoľvek
chcem.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tomas Pi 15 február 2019 - 23:55


_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 16 február 2019 - 11:13

Ahojte, kamaráti.

Záver pracovného týždňa bol vcelku príjemný, piatok som mal subjektívne vydarený. Síce sa mi niektoré povinnosti akoby nechceli robiť, aj som sa čiastočne zašíval. Ale nálada a komunikatívnosť boli dobré. Taktiež odolnosť voči podnetom bola nadštandardná v porovnaní s časmi, keď mám "stavy", v podstate ma nič nerozhodilo, nedeprimovalo, a pritom boli "na programe dňa" aj podnety, ktoré ma obvykle veru deprimujú a frustrujú, a teraz nič. Takže super, tešil som sa tomu. Vždy vravím sám sebe v duchu, že ja v skutočnosti nemám objektívny problém s ľuďmi na pracovisku, alebo s pracovnou náplňou - proste ak náhodou naozaj mám, tak to je len umelo vytvorená reakcia vzhľadom na moju vtedajšiu (asi chorobnú) precitlivelosť a neurotickosť. Ak mi je "náhodou" akurát dobre, tak ma proste nič netrápi a aj najväčšie problémy sa mi zdajú v pohode. Zatiaľ čo, keď mám "stavy", tak vtedy ma dráždi aj to, že si niekto kýchne, povedané trochu nadsadene.

Myslím, že za zlepšenie môže štvrtkové voľno a relax, krásne počasie v piatok, zníženie Wellbutrinu a Spitominu, afirmácia "Mám sa rád!" a kvalitné piatočné wecko ( Laughing ).

Teď víkend,... musím dať bytík do poriadku, poupratovať. scared Ani nie tak ukladať veci, ale skôr čistiace práce ako prach, zametanie, kúpeľňa,... Ani sa mi do toho popravde nechce. Treba dať aj prať. Ale ak si s tým pohnem, tak vyčistené vie byť všetko do polhodiny. Nebývam v haciende, aby mi to trvalo týždeň upratať. laughing Poobede ma čaká asi čítanie si. Už dosť dlho som sa nehral na PC, tak možno tomu dám šancu, ale neláka ma to. Uvidím, čo deň prinesie, istú podstatnú časť nechám na voľnobeh. Voľnobeh vnímam subjektívne ako podstatnú súčasť relaxu, nemať nič na pláne mi príde v danej chvíli uvoľňujúce, regenerujúce. Yes Ak to, samozrejme, nie je príliš často. Embarassed

Známka asi 1. Dá sa dať aj mínusko, ale tak to vždy sa nájde dôvod na mínusko, ak sa človek zamyslí. Tak radšej nech sa nezamyslím. Smile

Držím Vám všetkým palce. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger So 16 február 2019 - 16:23

Netrep tu o psychickej labilite, fajny, keď tu spamuješ na fóre svojimi psychotickými kravinami, jasné? Vypisuješ blbosti, ktoré nikoho nezaujímajú a myslíš si o sebe bohviečo. Osobne ťa mám už fakt plné zuby.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 42 z 86 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 64 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore