Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 54 z 86 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 70 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 17 marec 2019 - 0:24

Ahoj @Matej,
ja by som sa pridal ku @hulk. Určite by bolo dobre, keby si bol činný aj doma. Chápem, že pri dvanástkach je ťažké niečo robiť doma, ale mohol by si skúsiť sa premôcť. Nemusia to byť ani veľké vecí. Stačilo by kľudne menej, ale rôznorodejšie napr. určiť si 3 oblasti vzdelania (každá po 30-45 minút), ktorým sa budeš venovať. Tiež skúsiť si doma po dobrej práci pravidelne zacvičiť. To sú dobre činnosti, ktoré by si mal zvládať aj unavený. Navyše by si sa mohol niekde posúvať. Prípadne by si si mohol vytvoriť nejaký dobrý projekt doma napr. mohol by si písať odborné práce o filozofii, ktorú si vyštudoval. Možností je veľa.

U mňa nie je nič nové, všetko po starom. Mám sa super. Nerobím nejaké zaujímavé vecí, venujem sa šachom, postave, či vzdelávaniu. To je tak v krátkosti všetko, chcel som len podporiť mateja a usmerniť ho nejako.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 17 marec 2019 - 10:10

Ahoj Iacobus (@Iacobus). Mrzí ma veľmi, že sa opäť cítiš zle, hoci ešte pred zopár krátkymi dňami Ti bolo výrazne lepšie. Myslím, že z Teba ohľadom smrti hovorí ochorenie, resp. silné utrpenie, ktoré z nej plynie. Tiež si myslím, že keď sa cítiš lepšie, vidíš svoje možnosti reálnejšie a perspektívnejšie, v hlave máš jasnejšie. Preto moc neverím, že by mal nejaký schopný význam pridávať z mojej strany argumenty v prospech života, skrátka Ty ich vnímaš sám, ibaže sa musíš cítiť lepšie. A tak Ti chcem aspoň úprimne vyjadriť porozumenie, kamarátske objatie a zároveň mocné držanie palcov, aby Ti dobré stavy prevládali nad tými zlými. Drž sa, kamoš, nedaj sa, si príliš vzácny a originálny človek na zmárnenie! giving a hug

Ahoj Hulk a Kimi (@Hulk, @kimi2028). Smile Ďakujem Vám vrúcne za povzbudenia a nápady, ako si polepšiť voľný čas. Uznávam, je to inšpirujúce, niekedy je ale dosť ťažké zápasiť s tou nechuťou a demotiváciou. Ale začínam veriť, že je to len prechodný stav a že akonáhle si zvyknem na nepitie energy-drinkov, tak sa mi chuť do činnosti čiastočne vráti a stavy sa mi aspoň v niektorých aspektoch normalizujú. Verím tomu! Takže som momentálne v akomsi prečkávacom období. Určite si však Vaše rady ponechám v srdci a inšpirujem sa. Smile Držte sa, kamaráti! Super!

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 17 marec 2019 - 10:26

Ahojte. winking

Prvú polku víkendu by som mohol označkovať výrokom: Dobíjal som baterky. Smile Ráno som sa venoval webu, v priebehu dňa som sa hral celé hodiny na počítači, popritom pračka oprala 3 várky, ktoré som priebežne vešal. Okolo tretej som skočil voliť, neskôr bol telefonát s mamou a pokračovanie v hre. Limit energie som dodržal. Cvičiť som cvičil len naťahovačky a strečing, ohýbačky na chrbát. Totiž musel som dlhé sedenie prerušovať a vždy sa nejak precvičiť... aj tak ma ale k večeru už zadok bolel. Very Happy Iné som počas soboty nič takého svetoborného nerobil. Spať som išiel okolo 22:45, pričom som zaspal asi okolo 23:30.

Dnes som hore od 7:45. Zatiaľ mám za sebou len tradičné ranné rituály, plus čítanie webu, spravodajstva, fórum. Vidím to tak, že sa pôjdem ešte povenovať svojej hre. Na obed tradične postrhám prádlo a poobede zas tradične idem na nedeľnú návštevu k rodičom.

Ako vidno, v mojich dňoch nič nové, mnohé tie moje víkendy sa v ostatných týždňoch podobajú ako vajce vajcu. Embarassed Som však rád, že ma včera tá hra na PC bavila - som vďačný za všetko, čo ma vie aspoň na okamih baviť. Shocked Hoci nešlo o nijako zmysluplnú činnosť, to si priznávam. Ale ako víkendové odreagovanie môže byť. Smile

Náladovo teraz celkom schopne. Známka asi 2+. winking

Prajem Vám, priatelia, pokojnú a príjemnú nedeľu. it is perfect

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Ne 17 marec 2019 - 12:52

@Matej,
ozaj si veľmi vážim Tvoje vrúcne slová. Zvlášť v týchto ťažších časoch mi veľmi pomáha takáto podpora. Ďakujem ti.


Prajem všetkým pekný zvyšok nedele!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Ne 17 marec 2019 - 13:30

Ahojte!
Prajem všetkým krásnu nedeľu, ona ešte zopár hodín tu pre nás ostane, aby sme si oddýchli.
 
Držím palčeky všetkým fórumákom, pravidelne čítam vaše príspevky.

Hlavne ale teraz Iacobovi, aby sa tento stav čoskoro zlepšil. Matej má pravdu, nič a nikto na svete nestojí zato, aby sme kvôli nim trpeli tak, že si chceme vziať život. Toto teraz fakt píšem ja...wow. Čo sa stalo, stalo sa. Malo to tak byť. Človek má pochybnosti o sebe, obviňuje sa, ale keď to prejde, tak príde na to, že čas strávený to veľkou bolesťou nestál za to. Jasné, treba všetkým si prejsť, aj tým smútkom, bolesťou, ale nie nehorázne dlho, a nie si situácie v duchu opakovať. Smútok sa zväčšuje, až kým nezíska nadvládu nad životom. A to je zle. Sama som vždy roky prežívala smútok, lútosť nad tým čo sa stalo, ale stratila som medzitým svoj život, dlhé roky z neho. Nedovol smútku vládnuť na tebou, nemá zmysel sa zabiť kvôli nikomu. Nik si také nezaslúži. Možno sa cítiš zle, ale máš svoje krásne, dobré vlastnosti, ako každý z nás. Si v pohode chalan

A ja no...som na úplnom bode zero. Problémy sa len kopia, za ktoré si môžem sama. Východisko nevidím, len možno odísť na čas pracovať do zahraničia. Toho sa však bojím. Vlastne všetkého sa bojím. Trčím v jednom mieste, kde sa situácia každým dňom zhoršuje, a nemám duševnú silu to zmeniť. A áno, viem, že mám všetky predpoklady nato žiť a pracovat inde, ale tie som mala vždy. Nikdy nič nechcem zmeniť, nemám rada zmeny, pripomína mi to situáciu, keď ma niekto opustí. Vždy toto. Nezvládnem ten stav, keď ma niekto opúšťa, alebo keď musím niečo v živote radikálne zmeniť. Vraj je všetka zmena pozitívna z istého pohľadu. Avšak odjakživa moja duša proti nim protestuje. Som slabá sama proste
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Po 18 marec 2019 - 10:51

Ahoj @Matej s tou nechuťou je to ťažké. Najlepšie je pre toto obdobie si stanoviť nejaký ten plán boja. Napísať si ráno na papier, tak po práci budem napr. cvičiť, budem písať nejakú prácu z filozofie, pozriem sa do angličtiny, upracem byt atď. Napísať jednoducho ráno si svoje predsavzatia po práci na papier, nemusia byť nejaké dlhé a snažiť sa ich. Mne to veľmi pomáha, vidím čo mám robiť aj robím to. Napr. niekedy sa mi nechce ísť do posilovne, ale mám to napísané a chcem si dať po splnení tohto cieľa "kvačku", že vykonané. Dokážem do nej chodiť 4-5x týždenne, čo je dosť. Dobre je aj to, že nie som pri tom nervózny, včera som napr. nedal si geografiu počas dňa tak som musel ju robiť večer nejakú hodinu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Po 18 marec 2019 - 18:06

Ďakujem pekne aj Tebe, @anjelik. Napísala si to pekne. Máš naozaj pravdu, nič nestojí zato, aby som sa chcel kvôli tomu zabiť. Teší ma aj to, že vo mne vidíš aj dobré vlastnosti. Lebo mám dojem, že ľudia ich nevidia. Každý poukazuje na môj egocentrizmus, samozrejme, okrem tých úplne najbližších. Zároveň ma mrzí, že máš problémy.

Dnes som sa pokúsil vysvetliť doktorovi, že žiadnu psychózu nemám. Ale bezúspešne. Stále mi nechce uveriť, že ma ľudia naozaj sledujú. A konkrétne jeden človek, ktorý má na to ľudí. Mám o tom aj jasný dôkaz... Ale nebudem to tu rozpisovať, iste to nikoho nezaujíma. Keď mi nechcel zrušiť schizofréniu, tak som mu navrhol, aby to aspoň preklasifikoval na schizotypovú poruchu, čo je podľa mňa akýmsi ľahším stupňom schizo. Ale nepristúpil ani na tento kompromis.
Napriek tomu mám dobrý pocit, lebo ma ubezpečil, že ľudí nestigmatizuje nálepkou začínajúcou na písmeno F, ale rieši konkrétne problémy. Páči sa mi taký prístup.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Po 18 marec 2019 - 18:51

Ahojte,
mám sa fajn. Lieky stále neberiem a nejak mi to aj prestalo chýbať, proste mám dojem, že je to momentálne bez nich lepšie, než s nimi. Vlastne i záchvaty načisto ustali, divné, divné. Užívam si, že nemusím chodiť na terapie a v podstate nijak zvlášť ani k lekárom - iste, musím sa objednať na očné, dia, dentálnu hygienu, ale nejak to zvládam zatiaľ aj bez toho. Hádam v dohľadnej dobe sa ale konečne budem(e) sťahovať a tá lokalita je dosť odruky, takže by som sa mala mobilizovať. Neviem, či som to spomínala, no brácha a mama sa vyjadrili najprv, že ma tam nechcú, teraz zas nie je problém ani s prenášaním mojich (mnohých) vecí, takže zrejme nie som v rodine jediná, čo nevie, čo chce/mení názory ako aprílové počasie Very Happy
S Jimom som napokon cez Messenger úspešne pokecala a bolo to skvelé, na záver ma priam dojalo, ako sa dušoval, že veď moja angličtina je super, div že nikdy lepšiu nepočul Laughing No že dobre, no. Inak sa našťastie neozýva vôbec nikto a nijak zvlášť mi to teda nevadí. Celé dni hrám, najmä TR, pozerám ešte stále Ostré predmety (Sharp Objects v origináli), jo a zistila som, že bohovská logická Lara Croft GO sa dá hrať i na počítači, no nedaj to potom po miliónty raz, že Very Happy Mierne som sa i rozčítala (po sto rokoch). Snažila som sa ráno venčiť kočičáka Sissi, ale nejak si odvykla a keď je na vodítku, tak sa nalepí na vchodové dvere a piští, že chce ísť dnu. Čo už teda s ňou.
Po psychickej stránke teda v princípe no prob, po somatickej... tiež to ujde.
(29.-31.3. je AnimeSHOW a ja tam zase nebudem, fňuk Evil or Very Mad Síce cosplay ma už ani náhodou nedrží tak, ako ešte minulý rok, ale predsa len... raz som ísť chcela. Nuž, čo už. Beztak sú tam ľudia, ew affraid )
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 2 Po 18 marec 2019 - 20:01

Ahoj

V piatok som si zobral späť recept na quetiapin a dnes na poliklinike mi dali náhradu quetiapin mylan, už mam v sebe jednu pirulku, do prcic s migrenami!
Ešte som si vybavil papiere u sestričky do soc. poisťovne ohľadom dôchodku. Tento týždeň by som chcel ísť k dia na krv a kontrolu, skopírovať papiere a tot eto vsio.

Mam sa dobre a žijem!

Pozdravujem vás a mam vás rád, myslím na vás.

Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 22 marec 2019 - 8:42

Guten Morgen! Very Happy

Ja sa momentál cítim lepšie. Neviem čomu to pripísať, lebo problémy sú takisto, kopím,kopím very sad3 , slnko a teplo neznášam, ale tak možno mi šibe. Who cares  Razz 

Posledné dni, keď mi bolo veľmi zle, som dostávala pomocnú ruku od ,,rezerva,, bračeka,a strašne veľa úprimnej lásky, takže to pomohlo. Beriem to ako jedinú pozitívnu vec teraz.

Mala som už aj deň voľna. V práci sme nemali elektrinu.
Meine matka, ktorú vidím nanajvýš raz za mesiac, ma pozvala na ,,výlet,, do BA, tak v zmysle istého duševného zadosťučinenia, že ju využijem na malý darček, som s ňou teda šla. Mávam také...Odpustiť jej neviem, a myslím si že v živote to nedokážem, lebo mi ubližovala v dospievaní veľmi, ale tak raz za mesiac-dva sa s ňou stretávam už teraz. Ono je to tak vlastne, že deň, max dva sa neobávam s ňou byť, lebo zvyčajne jej zašibrinká v hlave ten druhý deň spoločnej existencie v jednom priestore, a až potom je iná, a chce ma zničiť Very Happy 

Takže tak. Boli sme v BA, užívala som si to tam. Nebola som už rok aj pol, čo som si uvedomila len podľa obdržania IKEA darčekovej karty : )


Dostala som sa domov len večer o 9, lebo som vybabrala s matkou nechcene v ten deň dvakrát Very Happy. Nechcene. To asi moje podvedomie po tom túžilo Cool 

Prvý krát, plánovala som odchod vlakom z GA po deviatej ráno, ale musela by som tam čakať vyše hodinu, lebo som išla až z dediny. Tak mama, že príde na 8 do GA, a môžme tým, čo má východiskovú stanicu v GA. Dobre...zrazu som zbadala na stanici, že prichádza vlak pred ôsmou, s cieľom na Hlavnú, tak som kúpila lístky a bežali sme naň. A ona tam...sadne si a povie že však sú tu chlapi zo Šale... Shocked  Ja som to proste v rozpise nevidela, že chodí pred ôsmou aj tento vlak, s ktorým by vedela prísť priamo z SA : )  No ništ Cool 

Druhá šupa večer... naliehala som na ňu, aby sme si išli už sadnúť do vlaku čo po siedmej večer odchádza, keď už ho teda pristavili. Veď... Sedíme v ňom už 40 minút, vonku tma ako v hrobe, no a ja som sa kochala okolím... Vedľa nás už bol pristavený druhý vlak. Taký nový. Tak ja ako malinká...veľmi sa viem kochať v maličkostiach. Nadšene sa pozerám, že ako pekne elektronicky píšu smer jazdy na bokoch vagónov. Celkom čisto som to ale nevidela. Vlak z vedľa pomaličky štartuje, ja sa kochám v jeho posledný vagón, že jeej...tu píšu cieľová stanicu už väčším písmom...a ja že..Nové Zámky Shocked 

Logický vetrík v mojej hlave...že...prečo by z vedľa seba púšťali dva vlaky do Zámkov Shocked 
Matke že...,,nechcem ťa strašiť: ale asi práve odvedľa ide náš vlak na ktorý sme mali ísť... scared2

Tak ona skoro odhodila všetky veci z ruky.
Sme sa spýtali pani vedľa, že kam teda ide ten vlak, na ktorom sme už sedeli pol hodinu a ona, že do Piešťan a Trenčína scared2 
Tak beh dole...Dole práve stojí výpravkyňa, a tá sviňa s prepáčením sa nás spýta, či ,,sme sa boli hore ohriať,,?!!!! Mad  Pozerám...WFT I disagree  No prosím?!...boli sme krásne oblečené, akurát len s kopou igelitových tašiek z nákupov. Opice sú no....tomu sa človek nevyhne... I disagree 

Tak sme teda čakali ďalšiu hodinu ešte na náš vlak. Avšak vo vynovenej starej čakárni, s prekrásnymi vyčačkanými neorenesančnýmii stlpmi s ornamentami anjelikov. Nemôžem zato...my world...my dream place, my soul- Sissi éra I love you   heart heart heart 

Prišiel pre mňa na stanicu ,,rezerva braček,, čo bolo čudné tak neskoro večer, alebo on vtedy už nieje ochotný na nič.

Taakže tak... Ešte treba vydržať tento pracovný deň, a potom sa budem snažiť aspoň trocha dostať do vodorovného meditatívneho stavu, lebo sa musím ukľudniť, problémy si stále kopím na budúci týždeň.
Prajem vám všetkým krásny dník a pekný víkend.
Mám vás rada community together
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Pi 22 marec 2019 - 19:42

Zdravím,

mám sa už o niečo lepšie. Samovražedné myšlienky sa dostali do takého normálneho stavu, že iba myslím, aké krásne by bolo zomrieť a nič necítiť, avšak už nemyslím na to, ako čo najlepšie pripraviť svoju smrť. Nemyslím už ani, ako zariadiť svoj pohreb po organizačnej stránke, ani na závet a rozlúčkový list. Takže som spokojný.

Písal som si s jednou paňou, ktorá pred rokom bola so mnou hospitalizovaná. Myslela si, že súrne potrebujem hospitalizáciu, že som akútny stav. Chcela volať mojej matke, číslo som jej nedal, lebo by sa vystrašila a zľakla. Bola však odhodlaná niekoho z mojich blízkych kontaktovať, tak som jej dal číslo na otca, aby bola spokojná. Vedel som, že on bude reagovať mierne a že ho to nerozruší, čo sa aj potvrdilo, reagoval presne podľa očakávania. Pre istotu som zašiel za MUDr. nasledujúci deň. On si však nemyslel, že potrebujem hospitalizáciu, takže je všetko v poriadku. Keď nad tým tak uvažujem, tak možno by som na hospitalizáciu aj pristal, lebo sa cítim psychicky chronicky vyčerpaný a potrebujem relaxovať, ale teraz je škola, tak je to neprípustné. Možno tam pôjdem cez letné prázdniny, ale to je možné relaxovať aj inde, všakže.

Dnes som na labáku z farmakognózie dokazoval prítomnosť metylxantínových derivátov, ako kofeín, teobromín a teofylín v drogách Camelliae folium a Koffeae semen metódou TLC a Murexidovou reakciou. Potom som stanovil ich množstvo vo vzorke.
Tieto dni sa budem intenzívne učiť, budúci týždeň mám dva zápočty.

Prajem pekný piatkový večer a príjemne oddychový víkend!


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 54 Empty Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Oriax Pi 22 marec 2019 - 23:56

Hey hey people, Oriax here.

Ok, mame za sebou prezidentske volby a zaroven pred sebou volby.
Ja nesledujem politiku, a vazne neni dobre na psychiku ju sledovat.
Televizor som vyhodil uz davno, chces pozerat film? Mas tam viac reklamy ako filmu.
Reality show su na pi... A televizne noviny su cisto negativne a zvieratko na zaver to vazne nespasi.

Posledny mesiac dost nocna mura. 3 tyzdne som sa liecil na zapal priedusiek.
Nedokazal som sa zbavit cigariet, a furt dost vela fajcim.
3 tyzdne som nebol vonku a zacal som sa strasne prejedat. Mal som 78kg a teraz mam asi 93 kg noo:(
Trapi ma to kazdy den, ale ked bude teplo a nebude blato budem chodit tak 3 hodiny kazdy den na turistiku, a budem menej jest.
Ak budem mat volu, tak to dam. 1 obdobie v mojom zivote, ked som bol
za rok asi 6 krat vonku - pre tabletky. Mal som osobne maximum 113 kg.
A schudol som na 70kg. Vlastne cely moj zivot je o priberani a chudnuti.
Dalsia vec, v poslednej dobe ma nic nebavi. Hry, serialy, filmy.
Mam velku depresiu.
Videl som celkom fajn film Aquaman, presiel som 1 hru, ktora ma aj bavila a aj otravovala - Far cry New Dawn.
A kazdy den youtube videa, asi som uz zavisli...
Chcel som si pozriet Black Panther, nie mal som nejake tmave video, kde som ani nerozoznal hercov....

Som vlk v temnote, som vlk vo svetle
Kdekolvek hladam, kamkolvek bezim...
Vsade bude ako ma byt,
Pretoze Velky Vlk chrani nas.

Ok, drzte sa a majte sa co najlepsie.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 57
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 86 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 70 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore