Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 70 z 86 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 78 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 17 máj 2019 - 16:28

Ahojte kamaráti.
Mám sa veľmi dobre. Mám veľkú radosť, že sa mi nálada každým dňom zlepšuje. Doma sa venujem svojim koníčkom. Momentálne sledujem v TV majstrovstvá sveta a venujem sa šachu. Skúšam sa nakopnúť aj na to, aby som chodil do fitness centra. Dnes som už bol tam a to je dobrý základ. Tiež chodievam na 20-30 minútové prechádzky po vonku.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Pi 17 máj 2019 - 21:27

Zdravím,
dlhšie som nič nenapísal.
Nechystá sa niekto na hokej na zimný štadión v Ba? Hneď oproti mám fakultu, mohli by ste ísť na exkurziu. Dúfam však, že ma tam nestretnete. Teraz je tam zvýšený pohyb ľudí. A trochu sa obávam, že stretnem nejakých starých známych, ktorým ba som sa radšej vyhol.

Semester sa skončil, nasleduje skúškové obdobie. Mám za sebou jednu skúšku z farmakológie a toxikológie (1) ako predtermín. Veľmi zaujímavý predmet, dokonca zvažujem, či by som tam nešiel robiť diplomovú prácu, ale už som sa rozhodol pre organickú chémiu.

Je to rok, odkedy ma prepustili z nemocnice po hospitalizácii. Pri tejto príležitosti som bol pri doktorovi a zhodnotil som uplynulý rok pod jeho dohľadom. Bolo to veľmi dobré, musím objektívne zhodnotiť. Až na pár psychotických stavov, keď som sa rozhodol viac nepokračovať v liečbe. A pár depresívnych epizód. Bolo to naozaj dobré. Cítim sa skvelo. Idem, kde potrebujem. Kontaktujem sa so spolužiakmi. Dokonca, keď ma niekto osloví na ulici, tak slušne odpoviem. Kedysi by som to považoval za sprisahanie. Až mi to príde vtipné, ako som sa domnieval, že ma chceli zabiť a prenasledovali ma. Hmm, našťastie je to už preč.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 17 máj 2019 - 21:32

Ahojte, priatelia. giving a hug

Uplynulý týždeň som mal v náladách premenlivý. Thumbstone Všeobecne sa dá povedať, že mi nebývalo nejako extra zle, ale potrápili ma výkyvy smerom k demotivácii, nechuti pracovať, k lenivosti/záhaľke, tiež sa vyskytli pocity prázdnoty, azda aj smútku... v jeden večer som si trošku poplakal, pričom zvlášť reálny dôvod som nemal, iba som sa cítil ľútostivo z akéhosi nejasného vnímania svojho života ako prázdneho. V podstate ide o určitú malichernosť, si myslím, lebo som na tom v porovnaní s mnoho ľuďmi na tomto ubolenom svete ešte asi dobre. Akurát včera som videl na ulici za kríkmi bezdomovca v rohu istej budovy, ako sa prikrýva handrami a na starom matraci na zemi si akurát líhal spať. very sad2

Počasie tu nad mestom bolo veterné a upršané, a myslím si, že mali tieto meteorologické javy na mňa značne negatívny vplyv, špeciálne od pondelka do stredy som to zvlášť cítil. Rain 1

Už som nejakých 10 dní nečítal svojho Carlsona, obľúbeného autora, ktorého som si tak trošku nazval svojím psychoterapeutom cez jeho knižky. Skutočne jeho knižky vnímam ako kvalitnú náhradu momentálne nenavštevovanej terapie. A tak si vravím, že 10 dní je dlho a je to už na mne v nálade poznať (a tiež v myšlienkach, ktoré akosi "negatívnejú"), takže musím k nemu opäť "skočiť na slovíčko" ... resp. začítať sa do jeho riadkov. Mám to, iste, už všetko prečítané aj štyri razy, ale zakaždým ma vie niečo osloviť akoby nové, alebo znovuobjavené, znovu-pripomenuté. Totiž, priznám sa, rýchlo zabúdam a rýchlo strácam nadobudnuté poznanie zo zreteľa. Embarassed

V práci inak aj vcelku ok, moja prípadná záhaľka zväčša nespôsobila nejaké objektívnejšie dôsledky v rámci mojej agendy. Išlo skôr o to, ako som sa cítil ja subjektívne. Bolo ale aj mnoho času v jednotlivé dni, kedy veci boli ok a cítil som sa vlastne dobre. Takže aj preto som napísal v úvode, že som sa nemal nejako extra zle. O depresii sa nedá hovoriť, si myslím, iba tak, ako sa dosť rýchlo obmieňa počasie vonku, tak sa dokáže striedať aj počasie v mojej duši. Smile Snažím sa hovoriť si, že to tak asi už chodí a bolo by divné sa cítiť stále super. Tak ako je patologické sa cítiť stále zle. Asi. Som teda niekde v strede, jemne v prospech dobrých nálad - uzavrel by som to s tým, že asi 70% času sa cítim buď vyslovene dobre, alebo zhruba ok bez ťažkostí, a 30% času sa cítim zle (mínusovo, alebo depresívne)...

Teď víkend. Bude ozvláštnený tým, že som pozvaný na svadbu a aj hostinu, príbuzná sa vydáva. heart Snáď bude dobre, nechce sa mi síce nejako tancovať, ba ani nejako extra rozvíjať rozhovory, no teším sa na jedlo. Cool Sobášnemu páru tiež rád zagratulujem, prajem im to, aj sme bežne v kontakte, lebo občas ma prídu pozrieť do práce na pár minút, keď idú okolo. Smile

Mimo tejto udalosti to bude asi o bežnom víkendovom režime. Bezradný

Známka dnes večer asi 2+, možno posledné hodiny už aj 1-. Dojatie 2

Ďakujem za prečítanie, kamaráti. Všetko dobré Vám prajem, držím Vám všetky palce! Super!

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik So 18 máj 2019 - 0:57

Uplynulý deň som sa zo seba strašne sklamala. 
Mala som sa stretnúť s kamarátom, ktorého som spoznala cez písmenká v týchto týždňoch. Bol to preňho dôležitý deň, a ja som mu sľúbila, že sa stretneme. Za tých pár týždňov som sa neodvážila na to. Dneska sa ten strach znásobil natoľko, že som mu zrušila stretnutie, a je mi z toho hnusne. Ja som vlastne hnusná. Zľakla som sa hlúposti. Že on je chlap, a bojím sa, nemám už rada pohľady chlapov. Bojím sa pretože stále rozmýšľam o tom, čo si o mne myslia, keď ma vidia. Napadajú ma samé negatívne veci. Tak som dnes sklamala človeka, čo sa mi doteraz zdal byť úžasný, milý, a to kvôli strachu. Celý môj dospelácky život stagnujem kvôli strachu
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 So 18 máj 2019 - 17:21

Ahoj tuto mrzia ma tvoje problémy so spánkom. Pretože spať potrebuješ na to, aby si sa mal dobre. Vidím sám na sebe, že keď zle spím tak cítim sa veľmi zle. Páči sa mi, že sa ti darí plniť akožepovinnosti.

Ahoj Iacobus prajem ti veľa šťastia pri skúškach a viem, aké to je dôležité. Som rád, že po roku si na tom celkom dobre. Ja som na tom nebol až tak dobre. Tak dnes už je to OK relatívne.

Ahoj matej, to je dobre, že sa cítiš aspoň podľa slov dlhší čas dobre. Nie je to určite samozrejmosť. U mňa je to také často, že by mohlo to byť lepšie. Tak s tým nič nenarobím, negatívne príznaky ochorenia sú dosť veľkým problémom. Mám našťastie šachy a prechádzky.

Dnes je pomerne blbý deň. Mal som ísť s dedkom na futbal so Slovanom. Mal však prácu v záhrade tak sme nikam nešli. Podobne nemám sa dobre ani psychicky. Oproti včerajšku je mi horšie, ale tak dá sa to vydržať. Mám šachovú knižku tak budem študovať. Zaujímavé je, že ako som začal študovať šachy tak hra na internete sa mi zhoršila. Tak tam nejde o nič. Už sa teším na začiatok júna a na druhý turnaj tohto roka.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Don Jaro So 18 máj 2019 - 21:48

Ahojte vsetci nazdarek,neni som tu novy ale nemozem si spomenut na svoje prihlasovacie udaje,ako sa mate?ja po dlhej dobe som si spomenul na vas.zistil som ze od svojich 21rokov co mam teraz 31rokov som a casto ostavam doma len doma,ale clovek bud ide do roboty a zase je doma ja neviem ja si furt hlave asi mysli m ze mam 17rokov ze mam bit odrana kdesi vonku.hm asi stim si lamem hlavu ze preco som furt doma.nemam uz kamosov lebo to vecinou boli drogove kontakty a na ne som musel zabudnut pre vlastne dobro,hmm asi tak tolko s mojej strany na dnes.tak vas naozaj vsetkych pozdravujem.ahojte
Anonymous
Don Jaro
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Ne 19 máj 2019 - 16:27

Necitajte to ked nechcete citat o negativnych veciach. Pisem to preto lebo jedna nemenovana osoba ma tu drzost stazovat sa na to ze na fore o dusevnom zdravi niekto napise ako sa naozaj citi. Velmi nelogicke ale tak co uz nie kazdy moze mat nieco v hlavicke.

Zdravim, tak uz sa mi trosku polepsilo ale stale je to nic moc. Vcera aj dnes rano som mal este take samovrazedne stavy ze som uz hladal vhodnu kombinaciu tabletiek ale nakoniec som si povedal ze nejako vydrzim a zobral som len diazepam a zaspal som z toho. No a ako som spominal este ked som sa zobudil tak to par hodin trvalo ale teraz uz je to lepsie. Mam pocit ze fakt len v spanku sa mam dobre. Ked neexistujem. V utorok idem ku psychiatricke tak snad sa nieco opat pomeni lebo tazko je co i len existovat ked neustale clovek len trpi. Niekde som cital ze samovrazda nastane ked problemy presiahnu schopnost cloveka vysporiadat sa s nimi. Jednoduche a logicke. Zatial mozem konstatovat ze som vyhral tieto suboje a ze ich nebolo malo ba prevazuju nad vsetkym ostatnym v mojom zivote. To znamena bud to ze nemam gule na to to spravit alebo ze som velmi silna osobnost. Mozno oboje. Neviem co poviem psychiatricke. Ci sa mam tvarit ze je vsetko v poriadku alebo jej povedat o mojich stavoch a mozno skoncit opat v nemocnici. Este som sa nerozhodol ako to zahram. Iste je vsak to ze takto to dalej nejde. A tak tajne dufam ze z toho fajcenia dostanem rakovinu pluc a bude vsetko vybavene a o vsetko postarane. Kazdopadne Vam ostatnym prajem co najviac pozitivity, dusevneho zdravia a stastia v zivote.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Ne 19 máj 2019 - 17:06

Neti napísal:Obávam sa, že tvoju telesnú schránku máš len v prenájme, takže keď ju nenávratne zničíš, tak sa v budúcom živote narodíš so všetkým negatívnym x 2 a pozitívnym / 2. Možno ti práve mysľou prebehlo "čo ma po tom, nech si tie sr#čky rieši ten ďalší matus". Inu, presne rovnako uvažoval matus[N - 1] Wink. Do suicidálnej ideácie sa nevstupuje, inak ju posilňuješ, učíš, trénuješ ako angl. jazyk! Hlavne "nehraj nič" a povedz dr. ako sa veci majú. Inak si myslím, že si situáciu zvládol. Takto som to mal aj ja (chodil som spať o 7 v lete, len aby som necítil tú temnotu duše).

Som ateista cize neverim v buduci zivot. Tazko nevstupovat do tej ideacie. Nemam pocit ze by som mal na vyber. Predstava mojej smrti ma ukludnuje. Ze bude mojej bolesti koniec. Asi jej to poviem ale moznost ze skoncim znova v nemocnici kde mi opat nepomozu len ma stlmia ma moc nelaka.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Ne 19 máj 2019 - 17:34

Ahoj Matus!
Ja len toľko, že posledné 2 mesiace som bez prestávky mala tie stavy čo opisuješ. Písala som to aj sem. Teraz keď pôjdem k lekárovi na kontrolu všetko mu poviem. Nikdy nič také som im neprezradila, aj sa bojím, či to nezbagatelizuje, ale musím to povedať. Posledný týždeň sa mi výrazne polepšilo, čo aj zbadať, že tu vypisujem čo ma len napadá. Ono to trvalo teraz veľmi dlho, a musí sa to riešiť. Aj u teba sa to musí
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Ne 19 máj 2019 - 21:25

Ahoj Matúš,
choď k lekárke a povedz jej úprimne, ako sa cítiš, nemá zmysel hrať nejakú rolu. Ja som bežne pred rokom hovoril lekárovi o samovražedných myšlienkach a nikdy ma neposlal na hospitalizáciu, lebo asi vedel, že si to nemôžem dovoliť kvôli škole. Každopádne, nech to dopadne akokoľvek, dúfam, že sa ti polepší a držím palce.
Tiež som ateista, takže v tom s tebou úplne súhlasím, neverím na žiadny ďalší život ani dušu.
Musím, žiaľ, povedať, že Neti ma týmto názorom trochu sklamal. Veriť v niečo, na čo nie sú dôkazy, je nevedecké. My sa musíme striktne držať iba overiteľných faktov.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 86 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 78 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore