Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 49 z 86 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 67 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Mirec91 St 27 február 2019 - 9:38

[/quote]
Ahoj Mirec, zaujalo ma, že nemáš rád zmenu na slnečné počasie.
Popravde aj mne to robi problém... Ale keď už sa počasie ustáli a jar je už plne tu už je to v pohode.
Ako myslíš, že sa ti rozpadáva osobnosť? [/quote]

Hej, je to tak podobne aj u mňa. Keď sa raz počasie ustáli, je to o dosť lepšie.
Hát.. S osobnosťou to vie byť niekedy problémové hlavne v tých kritických chvíľach. Proste nemôžem zostať v úmysloch silný. Obraciam sa proti sebe. Vyhýbam sa veciam, ktoré viem, že musím urobiť, bežím proste.. A pravda v náraste napätia prichádza ku "prázdneniu" vo forme hrešenia - čo by som za normálnych okolností nikdy sebe nepripustil. Prichádza ku zmenšeniu prahu tolerancii.
A sú veľaráz periody, keď proste "neviem kde som" v tomto všetkom.. Ako keby si nevedela nájsť záchytný bod. Niekedy potom už musím znova definovať sebe, že kto vlastne som ako osobnosť..

Dnes sa to nezačalo dobre, neodišiel som na pracovný rozhovor na jednu celkom zaujímavú pracovnú príležitosť.. Proste nervóza, strach z toho, že som sa dostatočne neupravil, že budem vyzerať ako blázon a pravda bežanie..

Mirec91
Mirec91
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 21.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 St 27 február 2019 - 17:55

Ahoj matej, to je obrovský pokrok dobrým smerom, že si prijal pozvanie slečien. Dúfam, že sa ti bude medzi slečnami páčiť, dobre si pohovoríš s nimi. Zabavíš sa, príjmeš aj ďalšie pozvania. laughing Treba ťa pomaly pripúšťať aj ku takýmto veciam a zaslúžiš si to...

Čo sa mňa týka, tak mám sa výborne v posledných dňoch a nemal som sa zle ani dnes. Signály od okolia sú také, že nebudem zrejme už dlho na pozitívnej vlne. Moja mimika predznamenáva už, že blíži sa opäť depresia (čulosť vyprchala), ale mienim s ňou bojovať. Tentokrát som si na ňu pripravil krízový plán, že každý deň si zapíšem do diára svoje aktivity a budem si dávať známky, ako som sa cítil pri daných aktivitách. Pričom sa budem snažiť zapojiť sa do každej aktivity v mojom diári.

Dnes bol pilotný deň tohto projektu, aby sa urobil návyk ku tejto aktivite. Musím povedať, že prechádzky, fitness centrum, čítanie, či počúvanie dobrej hudby ma potešilo dnes. Najlepšou aktivitou dneška bolo čítanie. Čítam si odbornejšiu knihu o svete bankovníctva, ale vôbec mi to nevadilo. Dokonca sa mi podarilo dostať na 90 minút čítania denne, rozdelené na dve 45 minútové etapy. Vo fitness centre bolo zase tých ľudí pomenej, boli sme celú dobu tam len traja. Cvičil som tentokrát na strojoch a s činkami, ale vzhľadom k tomu, že mám menšie problémy s kolenami. Tak dával som len po dve série. Zajtra by som mal už ísť na stacionár, ale neviem či tam pôjdem. Nie že by sa mi nechcelo tam ísť, ale nemá ma tam kto odviezť. Obaja rodičia majú chrípku.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus St 27 február 2019 - 22:29

Nalada 1-. WOW. Proste dobry pocit. Taky som dlho nezazil a to beriem len terapeuticku davku antidepresiv. Proste mi dobre sadli. No zial co sa tyka inych symptomov tak je to bieda. To zostava.

Mam dojem ze som bol aj tento krat zle diagnostikovany. Nesedi mi ze by som bol hraniciar. Proste ako to vysvetlit. Z kazdej diagnozy co mi doteraz urcili nieco sedi a nieco nie. Ja proste chcem diagnozu kde by som mal vsetko co tam je napisane. Chcem vediet cim trpim aby som si mohol vyvinut co najlepsie mechanizmy obrany a zvladania choroby. Ale takto to nejde ked mi uz 4x menili diagnozu. Okej jedine v com som si isty je ze mam chronicku depresiu. To je iste. Mam zvysene intrapsychicke napatie a som hypersenzitivny. To je tiez iste. Z priznakov co teraz pocitujem je pocit prazdnoty, pred hospitalizaciou psychicka bolest teraz uz mensia, apatia, ziadna energia, emocna plochost... no a povedzte mi co to je prosim Vas... lebo ja uz fakt neviem. Mam nejaku tazku poruchu. Ale neviem aku a to ma trapi. O mesiac mam ist za novou psychiatrickou a ta mi snad odporuci psychologicku a budeme na tom pracovat. Psychiater ku ktoremu teraz chodim mi nevyhovuje. Takze prechadzam k nej. Snad to bude lepsie.

Ale co sa tyka mojho relapsu,nemocnice atd... tak opat by som mohol napisat ze sa teraz citim stabilizovanejsi a dufam ze pred dalsou hospitalizaciou ubehnu aspon 2 roky. Viete psychicke choroby su sinusoiduhoveho charakteru. Teraz idem hore. Uvidime ako dlho pojdem hore a ako dlho tam zostanem ale opat potom pojdem dole a bude potrebna dalsia hospitalizacia. Uz teraz viem ze za zivot absolvujem nad 10 hospitalizacii. Lebo sa mi to vratilo a ak by som to nezachytil v tej skorsej faze a nesiel do nemocnice kto vie ako by to dopadlo. Vsetko je teraz v rukach zivota. Ako dlho mi dovoli zvladat tu naladu a kedy ma opat zivot zlomi.

Odomna len tolko. Majte sa a drzte sa. A ak Vam je tazko alebo rozpoznavate varovne priznaky tak mi kludne napiste. Ja sa s Vami velmi rad porozpravam ako som to uz pisal v druhom prispevku v inej kategorii tohoto fora. Pekny zvysok vecera noci alebo co je to teraz za cas. Smile
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Št 28 február 2019 - 5:41

Ahoj matus, som rád, že už ti je lepšie. Nové lieky ti pomáhajú, ale je mi ľúto, že opäť si sa nenašiel vo všetkom a máš pochybností. Máš na ne plné právo, keďže každý raz hovoria, že trpíš niečím iným. Duševné poruchy sú aj o tom, že v niečom sa vyznačujú aj inými symptómami a u každého sa môžu prejavovať aj niečím iným. Tiež nie je isté či trpíš len jedným ochorením, aj keď už teraz máš minimálne dve ochorenia, a to tú chronickú depresiu a tú tvoju novú kamarátku hraničnú poruchu. Časť príznakov môže robiť jedno ochorenie, zvyšok druhé.

Navyše všetko má k tomu svoje individuálne prejavy, aj preto len liekmi nepodchytíš všetko. Na ostatné prejavy by mali slúžiť psychoterapie. Práve na nich by si sa mal veľa pýtať a naučiť zvládať všetko, čo ťa trápi a neovplyvníš liekmi. Ako hovorí moja psychologička tak lieky nie sú všetko. Časť zodpovednosti za svoju poruchu by si mal prebrať aj ty sám, aby si sa mal dobre. Tam by mali ti dávať tam konkrétne návody, ako zvládať tvoju poruchu lepšie a ty by si ich mal zapracovávať do svojho denného plánu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Št 28 február 2019 - 15:10

Zdravím,
v utorok som mal labák od 7:30 do 16:30. Keď som prišiel domov, bol som taký unavený, že som si ľahol a zaspal. Spal som do noci, kedy som sa zobudil, umyl sa a pokračoval v spaní až do stredy ráno.
V stredu som mal o 13:00 dve prednášky. Po škole som si čítal, premýšľal a surfoval po internete. Driemal som od 21:00, čo považujem za veľkú stratu času. Zvyknutý som spať od 0:00 do 7:00, to je pre mňa optimum, ale ak spím dlhšie, tak ma z toho chytá úzkosť kvôli tomu, že som nevyužil čas zmysluplne.
Dnes  ráno ma začalo bolieť hrdlo. Bol som na troch prednáškach. Do večera mám naplánované čítať Farmakológiu, hrať Šach a možno popracovať na svojej seminárnej práce.
Prestávam fajčiť, čo beriem ako pozitívum.
Inak sa mám tak nejako neutrálne, som taký bez emócie, prázdny, ako kúsok masla, ktoré je rozotreté na priveľkom krajci chleba...
Stala sa mi jedna nemilá vec. Mám prsteň s čiernym kameňom uprostred, okolo ktorého sa ovíjajú dva hady, avšak ráno, keď som sa zobudil, som zistil, že kameň chýba.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Št 28 február 2019 - 16:08

Ahojte kamaráti
dopoludnia bolo to veľmi fajn. Aktivity som mal hotové už do jedenástej hodiny, čo si vybralo daň. Takú, že som premýšľal opäť o zlých veciach, keďže v mojom živote nie je to veľmi ideálne a darilo sa mi sa systematicky ničiť, čo sa mi aj podarilo. Aj to sa stáva, ale keď isté vecí prídu človekovi veľmi ľúto. Chcel by žiť normálny život, ale nemôže. Zajtra budem snáď OK, dnes skutočne od 4:30 som makal na aktivitách a to nie je asi veľmi dobre no. Navyše sa cítim unaveným. Som rád, že som si popísal tu aspoň s jednou kamarátkou, za čo jej veľmi pekne ďakujem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Št 28 február 2019 - 18:41

Ciao.
Momentálne som roztrpčená. Po troche totiž sledujem politiku a je mi úprimne zle z toho, ako to vyzerá, jediné, čo mi zdvíha v tomto smere náladu, je to, kto vedie v prieskumoch pri voľbe prezidenta. Už som požiadala svojich SK priateľov na Facebooku, aby láskavo tiahli do vieme kam, pokiaľ sa chystajú voliť ten odpad (až na jediného normálneho kandidáta). No ale našťastie je toto fórum apolitické, aspoň dačo Very Happy
Inak sa mám vlastne fajn. Suicidálne myšlienky sú nateraz pasé. Týpkov, s ktorými som sa mala/pôvodne chcela stretnúť, som poslala do kelu a len si náhodne píšem s pár ľuďmi na zoznamke. Myslím, že to bol kimi, kto mi tu želal niekoho, koho by som mohla poslúchať, skoro som z toho hodila tyčku. Ale to sú holt slovenskí muži, čo si myslia, že žena je ich otrokyňa a má ich na slovo poslúchať a variť im a držať hubu a krok. Len jedno, kimi - žijeme v 21. storočí, po celom svete je momentálne trendom byť single (čoho sa držím i ja, určite si nehľadám niekoho, aby som sa trapne na pár rokov vydávala) a partneri sú rovnocenní, takže pokiaľ si typický slovenský muž so svojím stredovekým názorom na ženy - mno, nechcem byť zlá, ale potom sa teda nediv, že si nemôžeš nikoho nájsť, okay?
V skutočnosti mi začínajú extrémne prekážať slovenské názory na normálne záležitosti typu LGBTI, feminizmus, správanie sa k zvieratám, pravicové politické strany, otrasné sympatizovanie s fašistami alebo neuveriteľná miera takmer negramotnosti v písomnom prejave, preto sa začínam zamýšľať nad tým, ako bojovať proti trollom a hlupákom, ktorí ovládajú internetové diskusie a bohužiaľ i volebné miestnosti. Neviem, či by jeden človek niečo zmohol, ale pokiaľ viem, ako odozva na trollov vzniklo hnutie elfov, ale zrejme len v Čechách. No i tak, nemuselo by byť odveci niečo vymyslieť na potlačenie týchto príšerných kreténov, samozrejme by to muselo byť tajné, pretože tu človeka pokojne dobijú na ulici a nič sa nestane, že áno?
Nuž, ale aby som pokračovala optimistickejšie, v pondelok mám po dlhom čase terapiu a hodlám sa požiadať psychologičku, aby ma teda fakt vyhodila, prípadne sme sedenia osekali na jedno mesačne. Napĺňa ma to vcelku nadšením, mám jej plné zuby. Takže, akokoľvek protichodne to znie, pociťujem odpor a zároveň nadšenie, že tam pôjdem. Neviem, čo z toho bude, to ukáže len čas Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Št 28 február 2019 - 23:31

Dnes nalada na 2. Citim sa trosku divne. Dobabral som si spankovy rezim kedy som si chcel dal poobednajsieho slofika a spal som tak 5-6 hodin. Cize teraz v noci budem hore. Ak bude niekto z Vas este hore a mate ma na facebooku tak napiste. Pripadne ak ma tam nemate hodte mi ho do sukromnej spravy. Viete... co sa da robit v noci tak aspon aby som s niekym komunikoval.

Najblizsie dni bude najnarocnejsie si napravit spankovy rezim, donutit sa dodrziavat hygienu a snad sa mi podari venovat sa aj nejakemu hobby.

O par mesiacov sa mozno vratim do Bratislavy. Vyskytla sa taka prilezitost. Len neviem ake zamestnanie si mam vybrat. Programator? Skladnik? Opat McDonald? Fakt neviem. Poradte nejake prace. Dakujem.

Odomna na dnes vsetko majte sa pekne. Smile
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 1 marec 2019 - 14:09

Meret takto to nebolo určite myslené. Ja by som ti doprial nejakého prísnejšieho chlapa, ale neviem či takí ťa chcú. Nič viac nič menej. laughing

Matejovi by som doprial zase nejakú peknú slečnu, ale tam to bude ťažké. Matej robí konečne pokroky a prijíma pozvania slečien, hoci sám nepozve žiadnu. Aj to ho musíme naučiť.

dog

Ako sa mám dnes? Tak musím napísať, že dopoludnie som strávil pekne a ani sám neviem ako mi tak rýchlo zbehlo. Prechádzky, čítanie, či fitness centrum to je to pre mňa dobre žrádlo. Na poobedie tak niečo ešte čítať, potom neskôr pozrieť na hokej. music
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Pi 1 marec 2019 - 18:36

Ahojte!
Len v krátkosti len toľko, že momentálne cítim smerovanie do depky. Zdá sa, že budem musieť nabiehať do kľudovejšieho režimu. Zatiaľ však zvládam potrebné a nevyhnutné. Zvláštne je, že aj keď si hovorím, že už som také prekonal, vždy je to akoby odznova.

Prajem pekný víkend, pa! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 2 marec 2019 - 9:59

Tuto, myslím na Teba v tejto Tvojej ťažkej chvíli, keď sa cítiš deprimovanejšie! Drž sa, kamoš, ono to zase prejde, naozaj, a budeš sa opäť cítiť lepšie. Držím moc palce, máme Ťa veľmi radi. giving a hug

Ahoj Meret. Neviem presne, čo by Ti prospelo viacej, že či ponechať častejšiu frekvenciu psychologičky, alebo len raz mesačne... Určite ale nie zrušiť terapiu úplne, to rozhodne nie je vhodné. Potrebuješ občas predebatovať vec a získať iný pohľad na svoje ťažkosti. Len si spomeň na všelikoľko dobrých stretnutí s ňou, kedy si odtiaľ odchádzala na tom lepšie. Pamätám si také Tvoje príspevky. Iba sem-tam napíšeš skôr pohoršenia, no tie si netreba brať ako smerodajné, pretože nie vždy to vyjde, to je v poriadku. Smile Osobne by som Ti poradil zostať s ňou v kontakte na častejšej báze, resp. na súčasnej báze. Smile Ale určite neprerušuj terapiu kompletne, prosím. Fakt sa Ti to zíde a v dlhodobom horizonte je v Tvojom živote skôr pozitívom, hoci niekedy Tvoje emócie, žiaľ, cítia strašne silný opak, nakoľko sa Ti značne kvôli ochoreniu radikalizujú v čase, keď stretnutie nevyjde. Prajem Ti, aby si sa týmito emóciami nenechala strhnúť. A tiež Ti jedným dychom želám príjemný víkend, drž sa, Meret. giving a hug

Ahoj Matus. Smile Neviem presne poradiť prácu, ale asi by som v Tvojom prípade počúvol srdce. Čiže ak Ti srdce hovorí, že si sa mal skvelo v super kolektíve v Mekáči, tak by som asi šiel tam. Lebo kolektív je často to najlepšie, prečo človek ide rád do práce a prečo svoju prácu miluje. Poznám to aj zo svojho zamestnania, kde kolektív tvorí 90% dôvodov, prečo som tam už tak dlho vydržal aj napriek problémom a ochoreniu. Isteže, programátor je prestíznejšie niečo a vynikajúco používa Tvoj inak dobrý potenciál, nehovoriac o tých peniažkoch, ale ktovie akoby si sa tam cítil. A možno aj dobre, ktovie. Ja som skôr taký, že sa rád vraciam tam, kde mi už bolo predtým dobre. Niekedy je takáto hra na istotu ale nesprávna, to si priznávam. Osobne ale až príliš často počúvam srdce, než rozum. Tak preto mi toto odporúčanie napadlo aj pri Tvojej otázke. Držím Ti palce, Matus, maj sa dobre. Super!

Ahoj Kimi. Smile Ďakujem za prianie nejakej peknej slečny. Smile Zatiaľ som naďalej hanblivý, ale ktovie, možno raz naozaj dozrejem do bodu, že už budem na to pripravený. Je síce strašne smutné, a možno aj trápne, že som na vzťah nedozrel ani v 32 rokoch veku, ale tak necítim sa za to zodpovedný. Jednoducho to tak v mojej psychike vyšlo vzhľadom na dlhoročné psychické problémy. Nebudem sa z toho obviňovať. Ak mám raz na to dozrieť, tak dozrejem. Sú veci, o ktorých som si pred pár rokmi tiež nemyslel, že na ne niekedy dozrejem, a čuduj-sa-svete, dozrel som. Síce s výrazným oneskorením, ale prišlo to. Možno si tak teda neskôr nájdem nejakú relatívne staršiu, ešte nevydatú ženu, ktorá možno bude aj rada, že si predsa len našla po rokoch lásku, keď sa nevydala v mladosti. A ja budem tiež rád a zaláskovaný. Takže bude to medzi nami obojstranné víťazstvo a láska. Smile heart Celkom si viem takýto scenár predstaviť, hoci by nám obom už ťahalo na 40 (či aj viac?) Very Happy

Pozdravujem aj všetkých ostatných fórumákov, držím Vám moc palce! community together

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 2 marec 2019 - 10:35

Ahojte, kamaráti. winking

Uplynulé dni som mal rozmanité čo do psychického prežívania. Shocked Mal som aj náznaky "stavov", kedy mi bolo zle, cítil som sa unavene, demotivovane, deprimovane. Dosť to pripisujem neskorému zaspávaniu, zhoršenému počasiu a snahe eliminovať energeťák. Ten sa mi podaril eliminovať až včera v piatok, kedy som fungoval na rannej šálke kávy, a potom som mal v priebehu dňa zopár kofeínových tabletiek (aj päť). To mi zafungovalo až na takejto vysokej gramáži... Bežných 300-400 mg mi už momentálne nestačí, čo pripisujem vysadeniu nabudzujúceho Wellbutrinu a návratu k SSRI antidepresívu, ktoré tak priveľmi už nenabudzuje. Ukazuje sa ako účinná dávka okolo 700 mg. Vyskytla sa v súvislosti s tým rozklepanosť rúk a tlaky v hlave. Mentálne som sa ale po zaúčinkovaní cítil veľmi povzbudene, motivovane a dobre, cítil som, že ma veci bavia. Väčšinu z uplynulých dní pred zaúčinkovaním som sa však cítil horšie, presnejšie - približne 5 hodín z pracovnej osmičky nebolo ok.

Suši dopadlo vlastne dobre, ale bol som celý čas ticho, hanbil som sa, nevedel som sa zapojiť do konverzácie. To som celý ja, ani som nič iné nečakal. Jedlo v podstate chutilo, hoci ak by sme šli nabudúce, tak si vyberiem iný druh suši, nie tento, ktorý som si dal v stredu. Myslím, že tam majú aj lepšie druhy. Nabudúce pozvanie prijmem znovu a skúsim pokračovať v politike, že sa nebudem obviňovať a ľutovať z toho, že som neschopný sa zapojiť do debát a že som tam tak trápne ticho. Čo už. Skrátka v reáli som silný introvert... musím to akceptovať a nerobiť si z toho smútky. Yes

Teď pomaličky víkendujem. Plánujem relaxovať, asi sa aj hrať na PC, treba dať prať, umyť riady a zase bežný kolobeh upratovacích prác v bytíku, typických pre víkend. Bezradný Mám v pláne niekoľko aktivít na dnešok, aj z oblasti vzdelávacích akožepovinností - uvidím, či sa mi všetky budú chcieť robiť. Možnože skysnem za počítačom. Ale rozhodne nechcem byť taká lemra ako minulý víkend! To bolo niečo strašné tie 2 dni. Určite chcem byť o čosi aktívnejší, to je základné predsavzatie. Yes

Srdečne Vás všetkých pozdravujem a prajem Vám príjemný víkend, držme sa, priatelia! Super!

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 86 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 67 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore