Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 48 z 86 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 67 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Po 25 február 2019 - 17:25

Ako dlho berieš AD? Ono ten žiaduci účinok u SSRI nastupuje až po 2-3 týždňoch. Akú dávku berieš? Aj to je dôležité.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Po 25 február 2019 - 20:28

Ahojte ľudkovia,
dnešok hodnotím opäť kladne. Mal som sa veľmi dobre, čas mi ubiehal pri zmysluplných mojich tradičných činnostiach, ktoré ma príjemne naladili do ďalšieho dňa. Myslenie bolo v zásade správne, čo sa mi počítalo. Mám radosť z toho, že boli len dobre myšlienky a nerozmýšľal som o svojom živote, ktorý je taký, aký je.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Idris999 Po 25 február 2019 - 20:59

No už su to 4 tyždne
Idris999
Idris999
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 13
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 29.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Doma

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Elicea

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Po 25 február 2019 - 22:56

Ahojte. Wink

Prvý deň týždňa som sa mal približne ok. clown V práci veci odsýpali, chuť do povinností bola v norme, hoci ku koncu smeny som sa už trošku zašíval. Dnes som mal ako stimulant len 1 malý energeťák + 3 cofi-tabletky. Skúšam eliminovať energeťáky, no mám z toho opodstatnené obavy, lebo doteraz také pokusy vždy skončili navodením depresie. Navyše som si dnes večer zacvičil, aj kardio v podobe menej intenzívneho intervalového tréningu, plus tie obávané činky, s ktorými sa mi často viaže zlá nálada na druhý deň. Neviem, nechcem si to privolávať, ani si to sugerovať dopredu. Vykročím do nového dňa s optimizmom a pokojom, ale obavy, tie mám. A keď sa začnem sypať, ani nebudem vedieť z čoho, že či z vysadenia svojho stimulantu, alebo či z činiek. Ono sa tieto situácie prejavia priamo zvýšenou precitlivelosťou na podnety a iritovanosťou. Kvôli tomu sa mi vždy v dané dni v minulosti spúšťali "stavy", stačil drobný stresor ako štart. No ako vravím, pôjdem do nového dňa nastavený na dobré očakávania. Dúfam, že sa mi to podarí zvládnuť. Sertralín som mal dnes štvrtý raz, zajtra mám ešte pauzu, a potom od stredy si ho už budem dávať každé ráno. Láka ma napísať, že jeho nežiaducim účinkom je bolestivé, stvrdnuté brucho, lebo sa mi to stalo už druhý raz. Ale proti hovorí to, že som cítil tie bolesti až poobede a dosť priamo som ich cítil ako reakciu na sladké koláče od kolegyne. Dúfam teda, že opäť ide iba o zhodu okolností, a že keď ten sertralín už budem užívať každý deň, tak sa preukáže, že mi žiadne nežiaduce nerobí (okrem nepokoja končatín a poklepkávania nohami, to mi robil aj escitalopram, nutkanie k pohybu, neposednosť).

Opäť som si uvedomil, ako na mňa strašne zle pôsobí nuda. Skrátka nemôžem si dovoliť záhaľku, lebo okamžite sa mi začne zóna pohodlia scvrkávať a zrazu šíre more možností a povinností mi príde náročné a že sa mi nechce. Dokonca aj taká vec ako popratať nejaký kus oblečenia do komody ma začne iritovať a príde mi namáhavá. Nieto ešte umývanie riadov, alebo niečo povinované. Musím si ustavične udržovať určitý štandard proaktivity a čiastočne si rozširovať, koľko tých činností ešte znesiem v určitom čase vykonávať. Vtedy mi ani neprídu ťažké, ani namáhavé, je to veľmi podobné stavu, akoby sa mi to všetko vlastne chcelo robiť. Tento víkend som mal strašne mrtvolný, pasívny a tá záhaľka ma skoro zahrdúsila... až v nedeľu večer som si zacvičil, schytil som vôľu pozametať, náhle som sa dostal k umývaniu riadov, sprchovaniu a tak ďalej. Už mi pri nedeľnej večierke bolo opäť takmer ľahké dačo robiť - bolo ľahšie niečo robiť, než nerobiť nič. Záhaľka je, zdá sa, môj veľký nepriateľ. Musím sa ustavične obklopovať nejakými nápadmi a príležitosťami niečo robiť. Je príjemné zistiť, že mi väčšinu tých, či už vymyslených, alebo nevyhnutných činností potom neskôr sprevádza už určitá namotivovanosť, ktorá vzniká až v priebehu ich vykonávania, a tiež že ma potom výsledky tých aktivít aj vedia reálne tešiť. Hoci často ide o skutočné drobnôstky, napr. o popratanie papiera do koša, alebo o odloženie umytého príbora do šuplíka. Smile Lebo cez ten víkend veru nebolo ani toto, lemravý som bol ako voš. Shocked

Známka dnes 1-. Pretty good

Držím Vám, priatelia, všetky palce! giving a hug
Ďakujem za prečítanie. Ďakujem


Naposledy upravil Matej dňa Po 25 február 2019 - 23:04, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : štylistika, gramatika)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Ut 26 február 2019 - 0:06

Idris999 napísal:No už su to 4 tyždne
Takže to by malo uz účinkovať. Beries dávku 10 mg? Skús si o tom pohovoriť s lekárom, možno zvýši dávku na 20 mg. Keď to nepôjde, tak si musíš uvedomiť, ze každý ma aj horšie dni, musíš sa naučiť zvládať to.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Mirec91 Ut 26 február 2019 - 9:40

Paralyzovane, omámene.. Nemám rád zmeny, zvlášť keď sa mení počasie na viac slnečné..
Pravdaže nie je to hlavný dôvod, skôr to, že sa moja osobnosť často rozpadáva..
Mirec91
Mirec91
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 21.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  regina Ut 26 február 2019 - 13:38

Ahojte,

mam sa celkom fajn. Teší ma toto teplejšie počasie a mám dobrý pocit z práve vykonanej práce. Včera mi totiž napadlo, že náš zničený záhon jahôd by som mohla obnoviť. Dnes som naplnila kelínky hlinou a do nich nasadila plantičky jahôd zo starého záhonu. Zatiaľ 64 ks. Verím, že sa uchytia a po presadení späť do záhrady zhruba o mesiac budeme mať nový záhon jahôd. Jahody som dala do malého fóliovnika, čo mame na dvore a zasadila tam aj jeden riadok cibuľky, snáď bude skôr. Ta práca vonku na vzduchu ma dosť unavila, hoci mi to trvalo len zhruba dve hodinky. Zároveň som si naložila na ďalšie obdobie povinnosti - denne otvárať fóliovník a polievať to tam. Ale hádam úroda bude stáť za to.
Chvíľu oddýchnem a idem variť niečo pod zub. Muž mi príde o dve hodiny domov z práce hladný.
Vážne sa čudujem a zároveň teším, že netrpím príznakmi psychického ochorenia. Napriek 6 hospitalizáciám za 19 rokov a riešeniu mojich epizód zakaždým elektrošokmi. Liekov tiež užívam minimum - 10mg Aripiprazolu. Práca doma mi vyhovuje, mám eliminovaný stres. Jediné, čo postrádam sú širšie sociálne vzťahy. Stretávam sa a komunikujem prevažne len s rodinnými príslušníkmi, ak neberiem do úvahy predavačky v obchodoch a vodičov autobusov Laughing Je to daň za ID a neschopnosť chodiť pravidelne do zamestnania. Teda možno by som nejaký pol úväzok aj zvládla, no zároveň sa starať o domácnosť a záhradu - to by som už ťažko zvládala a tak ani nič nehľadám a som viac- menej spokojná doma na ID.

Prajem aj vám, aby oteplenie prinieslo do vašich dní radosť a nie ťažkosti.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Veroni Ut 26 február 2019 - 17:56

Mirec91 napísal:Paralyzovane, omámene.. Nemám rád zmeny, zvlášť keď sa mení počasie na viac slnečné..
Pravdaže nie je to hlavný dôvod, skôr to, že sa moja osobnosť často rozpadáva..
Ahoj Mirec, zaujalo ma, že nemáš rád zmenu na slnečné počasie.
Popravde aj mne to robi problém... Ale keď už sa počasie ustáli a jar je už plne tu už je to v pohode.
Ako myslíš, že sa ti rozpadáva osobnosť?

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Ut 26 február 2019 - 18:00

Tiež nemám rád slnečné počasie. A obzvlášť leto.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Osamelá Lolita Ut 26 február 2019 - 19:08

Včera som mala hrozný deň..
A dnešok tiež nebol o moc lepší...

_________________
Pretože som len ... svojej depresie...
Osamelá Lolita
Osamelá Lolita
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 23.02.2019
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: depresia, sociopatia, a možno aj depersonalizácia a derealizácia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: nediagnostikovaná a neliečená

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ut 26 február 2019 - 19:16

Ahoj regina, som rád, že ťa naše ochorenie v súčasnosti trápi menej. Si šikovná gazdinká, máš dobrý deň režim tak nie je dôvod, aby sa ti nedarilo. Problémy so sociálnymi kontaktmi má viacero ľudí. Nie je to jednoduché, ale snažím sa robiť, čo môžem aj v tejto sfére. Hoci momentálne veľmi obmedzene. 3 týždne žiaden sociálny kontakt okrem rodiny. Som rád, že si môžem písať aspoň s vami kamaráti moji.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ut 26 február 2019 - 20:11

Ahojte, kamaráti. Sun 1

Druhý deň týždňa mi prebehol zhruba podobne ako včera, teda asi ok. V práci sa dalo, hoci boli určité stresové situácie, ktoré mi spúšťali kolotoč negatívnych myšlienok a iritovanosti, no relatívne rýchlo sa mi v mysli vedelo vyjasniť. Dokázal som sa ukľudniť a zmeniť počasie v hlave približne do 20-30 minút od podnetu. Žiaľ, neobišlo sa to bez môjho stimulantu,... energeťáku. Doobeda som sa ešte držal iba na vode, ale poobede už boli niektoré stresory dosť vypäté, tak som siahol po tejto mojej pomocnej barličke. Nerobím si z toho nič, skrátka zajtra skúsim znovu bez neho a dám si ho, až keď sa už nebudem vedieť zariadiť inak. Od zajtra už budem papať sertralín každé ráno 50 mg. Takže som zvedavý. V posledných zhruba 7-9 dňoch necítim výraznejšie depresívne rozlady, ktoré by spĺňali nejaké diagnostické kritériá. Ak sa mám zle, tak len na nejaký, azda adekvátny čas a tiež len ako reakcia na konkrétne podnety. Zdá sa mi, že takto nejako to majú aj ľudia vôkol mňa, hoci ešte sa im musím viac pripodobniť v tej hĺbke negatívnej reakcie, skrátka aby mi to nespustilo také fatalistické negatívne myslenie typu: "toto je nafigu ---> takže všetko je nafigu ---> celý môj život a celý svet je nafigu". Je to taká spádová reťaz myslenia, rozvíjanie indukcie až po absurdné zovšeobecňovanie. To, myslím, podľa mojich pozorovaní ľudia vôkol mňa nerobia, oni sa trápia nad podnetmi izolovane, nie že by z jedného zlého podnetu vyvodili, že je zlé komplet všetko. Embarassed

Ak to mám teda zhrnúť, mám sa asi aj dobre. Známka 1-.

Zajtra po práci som pozvaný kolegyňami na suši do nejakej reštaurácie. Ideme teda grúpa viacerých z kolektívu, suši som ešte nejedol, tak som zvedavý. Zároveň sa bojím interakcie, lebo - ako sa poznám - budem asi celý čas dosť ticho. Neviem sa zapojiť do debaty, keď sa debata realizuje skupinovo (3 a viac ľudí). Keby sme boli len dvaja, tak viem aj prebrať iniciatívu nad dialógom, ale akonáhle sme viacerí, mám tendenciu sa stiahnuť a správať sa ako typický introvert. Navyše veľmi zakríknutý. Čo už, aspoň skúsim nejaké nové chute. A dosť si vážim, že ma pozvali, lebo po mojich stých vycúvaniach z každého ich pozvania niekam, sa čudujem, že sa ma opäť pokúsili niekde zavolať. A tiež sa sám sebe čudujem, že som tento raz neodmietol, hoci váhať som váhal. Shocked Dám vedieť, či to dopadlo dobre. Dojatie 2

Prajem Vám všetko dobré, priatelia - mnoho zdravia v tele i na duchu, lásky v srdci a kusisko duševnej rovnováhy. Držme sa! community together

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 86 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 67 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore