Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 47 z 86 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 66 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Ne 24 február 2019 - 10:01

Zdravím,
chcel som tu už napísať včera, ale neodhodlal som sa.
Tak ako sa mám? Pre mňa momentálne ťažká otázka. Vždy zo zvyku odpovedám - dobre. V skutočnosti mám problém s introspekciou, a tak pomenovať, čo vlastne cítim, je zložité. Nepovedal by som, že sa cítim vyslovene zle, ale ani dobre. Takže to bude nejaký neutrál.

Samozrejme, občas(na konci článku som si uvedomil, že je to viac ako občas) ma prepadnú samovražedné myšlienky, ale tomu už nevenujem pozornosť, beriem to ako súčasť mojej osobnosti. Nemyslím si, že by ma to ohrozovalo na živote, lebo teraz prevažuje racionálna časť myslenia, ktorá hovorí, že by som ublížil blízkym, svojmu zdraviu a s najväčšou pravdepodobnosťou by to skončilo ako naposledy, a teda prebudením sa z kómy na ARO.
Bojím sa však okamihu, keď príde relaps a ja budem mimo realitu a nebudem vedieť so suicidálnymi myšlienkami bojovať.

V piatok som bol so spolužiakmi v bare na oslave spolužiačkiných narodenín. Trochu som sa opil. A nechtiac som spolužiakom porozprával o svojej chorobe a, hmm, o sexuálnych úchylkách. Čo ma teraz strašne trápi, dúfam, že na to zabudnú. Osobne strašne nemám rád tieto opité reči, preto nepijem. Ale občas to neustriehnem.

Pokúšam sa hrať šach, ale stále neúspešne, asi si budem musieť načítať taktiky, lebo inak to nevidím. Klasicky čítam knihy. Včera som bol dosť pasívny, veľa času som len tak prespal. Nemám rád takéto mrhanie časom. Dnes to všetko dobehnem, naučím sa do školy, poupratujem si izbu a dočítam Millennium 2.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 24 február 2019 - 11:01

Ahojte kamaráti,
mám sa veľmi dobre. Po psychickej stránke mám veľkú radosť z toho, že som sa za posledné týždne dostal z toho najhoršie. Je skvelé to, že nepotreboval som k tomu pomoc od iných. Tabletky meniť nepotrebujem, nemocnica nie je potrebná. Uvidím, aké to bude v nasledujúcich týždňoch.

Dnes som splnil zatiaľ len čítanie. Čítalo sa mi vcelku príjemne, nič ma nevyrušovalo. Pozornosť nebola najhoršia, dokázal som čítať riadok za riadkom a dal som 5 strán. Večer by som chcel dať ďalších 5, ale neviem, či sa k tomu dokopem. Rád by som išiel do fitness centra si v predvečerných hodinách na kardio. Hneď po obede idem s otcom na výlet na Domašu. Tak istý rámcový program na dnes mám.

Ahoj@Hulk, tak niečo podobné zažíva každý, kto je na invalidnom dôchodku. Ja mám vysoký dôchodok, ale učím sa žiť v striedmosti. Napriek tomu, že mám veľa peňazí tak ma nezmenil. Ostal som stále tým skromným chalanom, akým som vždy bol. Nejaká vlastná rodina nebude.

Ahoj @meretseger, tak zoznámky neviem, či sú to pravé. Ja by som ti doprial nejakého prísneho alfasamca, ktorého by si musela poslúchať. Takíto sa nelepia na teba. Skús sa pustiť aj do štúdia. Budeš mať dobrý program a nejaké zaujímavé vecí sa určite naučíš.

Ahoj @matus, som rád že v našej komunite máme takého dobrého človeka, ako si ty. Vieš rozdať aj vcelku zaujímavé rady ako aj pohľady na vec. Teším sa z tvojho pozitívnemu príspevku.

Ahoj @Iacobus niekedy ani ja neviem odpovedať ako sa mám. Preto radšej nenapíšem nič laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Ne 24 február 2019 - 13:55

Ahojte,

rozhodla som sa, že už nechcem veľmi prispievať. Ak by niekto popísať chcel, môže v súkromnej správe. :-) Tam s radosťou odpíšem, predebatujem a tak... Majte sa.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ne 24 február 2019 - 14:24

kimi2028 napísal:
Dnes som splnil zatiaľ len čítanie. Čítalo sa mi vcelku príjemne, nič ma nevyrušovalo. Pozornosť nebola najhoršia, dokázal som čítať riadok za riadkom a dal som 5 strán. Večer by som chcel dať ďalších 5, ale neviem, či sa k tomu dokopem.  

Ahoj @kimi2028
Tiež moje prvé pokusy viedli päť strán až desať za deň. Ale to neni ono. Ak chceš mať knižku rýchlo a dobre pochopenú doporučujem ju čítať aspoň 100 strán denne, takto jednu knižku prečítaš za dva až štyri dni. Som motorický (kinetický) orientovaný typ čitateľa, čo znamená, že si robím aj poznámky, aby som si to do kotrby čo najviac zafixoval. U motorického typu čitateľa je pravdepodobnosť zapamätovania až na 90% toho čo sme predviedli.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Ne 24 február 2019 - 14:32

le pluie napísal:Ahojte,

rozhodla som sa, že už nechcem veľmi prispievať. Ak by niekto popísať chcel, môže v súkromnej správe. :-) Tam s radosťou odpíšem, predebatujem a tak... Majte sa.
Ahojte!
Milá le pluie, je mi lúto, že to tak cítiš. Je to čudné, aj ja cítim teraz tak, že prispievať moc nechcem. Ani nemám o čom, celé sa to umňa drží vyše mesiac v horšom. 
Drž sa, si úžasná. Určite napíšem, akonáhle nebudem zababúšená, nekomunikatívna.  giving a hug
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Ne 24 február 2019 - 17:20

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Som veľmi rád, že tak trošku viac píšete. Teraz ma to potešilo, hoci mnohí záležitosti okolo ochorenia nemajú rozhodne jednouché.

U mňa v zásadných "veciach" bez zmeny, teší ma najmä prichádzajúca jar. Vlaste, zmenila sa moja diagnóza s F25.2 na F25.0, hoci si myslím, že fázujem občas aj o niečoho čo depresiu dosť pripomína. Možno to stojí za zamyslenie, osobne mám dojem, že sa mi tam vo väčšom rozťahuje nielen depresia, ale aj úzkosť a zopár fóbii. Tak kto sa v tom má vlastne vyznať?

Bežný - priemerný deň je v duchu akp., domácnosti, TV, Netu (email, fórum, FB), čítania a naberania nových vedomostí... Nie je to úplne niečo extra, ale za čas sa objavia rôzne činnosti, ktoré dňu dodajú punc výnimočnosti. Medzi ne radím aj Zello, na ktoré vás srdečne pozývam.

Želám všetkým vám príjemný pracovný týždeň a aj dôvodný úsmev na tvári počas neho. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Ne 24 február 2019 - 17:57

Ahojte. Vcera som uplne zabudol na zello a velmi ma to mrzi lebo rad s Vami rozpravam... nabuduce si nastavim nejaky budik alebo nieco. Kazdopadne nalada opat na 2. Objektivne hodnotenie mojej mami je ze mam mierne nadpriemernu naladu. Takze asi som dobre nastaveny na antidepresiva. Ale vnutorna prazdnota je tu stale. O dalsich priznakoch nema vyznam pisat kedze by som sa len v kazdom prispevku opakoval. Spat som siel o polnoci aj ked lieky na spanie som zobral o nieco skor mozno o takej desiatej. Riesil som rozne problemy inych ludi tak som zostal aspon do tej polnoci. V noci som siel na zachod a samozrejme ze som nabural do skrine. Very Happy Diazepam a hypnogen dokazu poriadne dezorientovat cloveka to musim povedat. Very Happy Sestra ma tiez nejake problemy s napatim nervozitou stresom atd. kvoli zdravotnym problemom a neurolog jej predpisal Ansilan 10mg 2x denne. Keby ste videli ako ju to odpisalo no ja som na take stavy zvyknuty. Ale ona nie a hovori ze uz nevezme ani jednu. Proste jej predpisal privysoku davku.

Zivot mam pekny, naladu dobru, ale vnutorne prezivanie takmer nulove... Sad

Zaroven sa forum troska ozivilo aspon je o com debatovat.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 24 február 2019 - 18:18

Ahoj @hulk, ešte neviem ako budem čítať. Mne nevadí, že budem to čítať mesiac alebo dva. Ide hlavne o ten dobrý pocit terapie. Chcel by som čítať teraz len hodinu denne s tým, že časom budú to 2 hodiny denne. Za takýto čas neprečítam veľa strán, terapia bude dobrá.

Ahoj @tuto, no máme to ťažké. Hlavne tie nejasnosti, prečo trpím nižšou formou sociálnej fóbie? Sakra napr zajtra ani pozajtra nemôžem ísť pozrieť hokej, lebo bude vypredané (4 000 ľudí) a je to finále 1. ligy. Zhoršenie pocitov nechcem riskovať. Budem sledovať cez internet, hoci veľa toho neuvidím na streame. Dávajú tam samé tľapkajúce rukavice, reklamy a toho hokeja málo. Uvidím aspoň góly a budem fandiť na diaľku.

Ahoj @matus, myslím si, že podobne prázdny ako ty sa cíti viac ľudí a pridávam sa k tebe. Aj keď dnes mám za sebou veľmi pohodový deň s kvalitným popoludním. Už môžem si len sadnúť a relaxovať. Všetko, čo som mal dať dnes tak som to dal. Dostal som od otca na nový rok diár a začnem ho využívať na to, že aby som si pospisoval do neho všetky aktivity každý deň, čo vykonám.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Veroni Po 25 február 2019 - 13:59

Ahojte všetci.
No ja sa mam fyzicky na prd, cely chrbát boli very unhappy
Takže som zacala s miernymi cvikmi na presťahovanie svalov.
Snáď to pomôže.
Inak nestihla som zello, zapla si ho dostatočne skoro a isla niečo robit a úplne som zabudla Shocked
V stredu tiež nestíham very sad2
V sobotu detto, takže snad ďalší týždeň sa mi podarí.
Idem sa pokúsiť niečo uvariť Huge smiley
Tak zatiaľ papap

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Idris999 Po 25 február 2019 - 17:00

Ahojte . Jak mi bolo minulý týžden dobre tak dnes v práci zas nahovno tak ako mi aj bolo pred začatím liečby . Sad kedy toto skončí
Idris999
Idris999
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 13
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 29.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Doma

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Elicea

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Po 25 február 2019 - 17:04

Kde pracuješ?
Čo sa stalo, že dnes to bolo zlé?

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Idris999 Po 25 február 2019 - 17:20

Prcujem v oblasti striech . Práca trošku náročnejšia ale nič čo by zdravému človeku (čo ja nie som momentálne Very Happy ) prekážalo,aj je dobre platená čo sa toho týka . Ani neviem čo sa stalo ,nič také sa nestalo v práci pohoda len na mna prišli zas tie stavy čo som mal predtým než som začal brat AD .úzkosti ,únava , nechuť do roboty úplná len som sa tam flákal nevládal som vôbec sa mi nechcelo ,celkovo nálada zas mínus
A ty čo ,ako
Idris999
Idris999
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 13
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 29.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Doma

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Elicea

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 86 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 66 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore