Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 22 z 86 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 54 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Ut 25 december 2018 - 22:25

Ahojte!
Ten dnešok je celkom fajn deň. Vlastne aj včerajšok. Skutočne cítiť príjemnú atmosféru sviatkov, hoci ešte pred nimi to bola skôr upratovacia kalamita. Priam ma prekvapilo, že sa toho veľa postíhalo a až som s údivom pozeral na mamu, ktorej to všetko išlo skutočne rýchlo a priam dokonale. Prirodzene som sa v tomto zapájal ako to bolo potrebné a žiaduce. Páčil sa mi síce skôr ten Štedrý deň. Prebiehal tradične a jeho vyvrcholením bola večera. Posedeli sme si s darčekmi pri Popoluške a bolo cítiť akési to rodinné teplo a celkovo som veľmi rád, že sme sa takto stretli v plnom počte, čo verím, že aj o rok...

I. sviatok vianočný je pomerne pohoda, navarené a napečené je dosť, takže každý má čas aj na seba, aj na prehodenie pár slov. Z posledných dní mám dojem, že ľudia v mojom okolí sú akýsi milší a viac sa usmievajú, čo som rád.

Kamaráti držme sa, aby sme mohli spomínať na tieto Vianoce 2018 len v dobrom a v zdraví.
Prajem krásny zbytok sviatkov. Tuto santa

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej St 26 december 2018 - 12:25

Ahoj, Tuto. winking Som veľmi rád, že sa Ti a Tvojej rodinke Vianoce vydarili a sú pekné. Čo si viac priať? santa Aký darček lepší dostať? Pretty good Takže super. Prajem Ti nápodobne príjemný zvyšok sviatkov, užívaj si aj medzisviatky, drž sa. Super!

---

Ahojte. winking

Dni mi plynú pomerne dobre. Spomínané negatívne myšlienky, ktoré som rozobral v minulom príspevku, sa mi čiastočne polepšili a behajú mi po rozume menej. Trochu som k nim a ich obsahom zaujal aj iný prístup - chcem si celú tú asertivitu a papuľnatosť vyhodiť okamžite z hlavy. Chcem byť pokorný, strašne sa mi táto cnosť páči na ľuďoch, dokonca ma priťahujú ženy, pokiaľ sú pokorné, vtedy by som ich prenasledoval všetkými darmi sveta, len aby som ich "vyvýšil" v ich poníženosti. Je to divné myslenie asi, ale táto cnosť sa mi zdá najsympatickejšia a chcel by som ju vo svojom živote nasledovať aj ja. Problém je v niekoľkých mojich povahových vlastnostiach, no musím sa ich učiť proste prispôsobovať - človek sa musí asi celý život vychovávať... keď s tým prestanú rodičia, musí opraty výchovy prebrať sám mladý dospelý človek, a to až nadosmrti. Embarassed

Prvý vianočný sviatok som strávil polku dňa na fóre, druhú polku v počítačovej hre. Dosť ma bolel zadok od toľkého sedenia. laughing Naťahovačky a strečing som mal iba krátky, asi 4 minúty. Joulov som zjedol asi niečo vyše 11 tisíc, čiže dajmetomu ok. Uf Večer som aktivitu presmeroval na stránku schizo.sk, aktualizoval som tam zopár vecí, plus napísal blogový článok (link tu). Po polnoci som šiel spať, kvôli čomu som dnes vstal až po desiatej. Je to des. Neviem Ale cítim sa vyspato aspoň. Smile Dnes ešte užívam trochu relaxu, uvidím, čo všetko porobím. Zajtra idem už do práce, ale iba na štvrtok, a potom na piatok. Následne príde nový pekný víkend, takže sa ani nejak extra nestihnem vyšťaviť, si myslím. Shocked Šéfka mi odporúčala na tie 2 dni dovolenku, ale nedal som si ich z dôvodu, že by mi bolo príliš dlho doma od poslednej soboty až do Silvestra, či nebodaj do druhého januára. Veď to je pomaly 9 dní doma! By som sa tu začal škriabať na steny od nudy. laughing  Embarassed

Známka dnes: približne 1.  Sun 1

Prajem Vám krásny svätoštefanský sviatok, kamaráti. Držme sa. Vitaj

matej
Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Št 27 december 2018 - 17:50

Ahoj Matej!
Osobne len toľko, že dávam klobúk dole, že si zvládol predvianočné obdobie v kníhkupectve. Teda to Ťa už pasuje v skúsenosti v tomto obore pomerne vysoko. Obdiv máš, že Ťa to aj teraz ťahá smerom k práci, hoci by si si oddych zaslúžil.

............

Ahojte!
U mňa celkom OK. Zrovna dnes som si dal také dve prechádzky do pohody po meste, išiel by som aj niekde do prírody, ale v okolí je to samé blato, takže v tomto a realizovať nemienim. Samozrejme, ani dnes nechýbala kniha a výpomoc v domácnosti. Celkovo cítim takú pohodu a prekvapilo ma, že som dnes nemal žiadne "hlasy", a dokonca ani zásadnejšia vzťahovačnosť jednoducho nebola. Hoci dnešok nebol zážitkovo silný, mám z neho dobrý pocit. Nejako sa ešte teším buď na mrazy, alebo sucho, aby sa dalo poprechádzať po okolí mimo asfaltiek.

Kamaráti, prajem vám pohodu do nasledovných dní a iste aj napíšte, ako je to u vás a poprípade s vami. Kľudne príďte aj na Zello dialógy (So. a St. o 20:00) môžeme podebatiť. Pekný deň prajem! Tuto study

community together

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Št 27 december 2018 - 19:57

Ahoj Tuto. Poklona Ďakujem Ti vrúcne za podporu a povzbudivé slová. Chcem aj ja Tebe poblahoželať k dobrému dňu bez hlasov a celkovej pohodičke, akú si mal, hoci si sa nemohol ísť poprechádzať mimo asfaltky. Teším sa z toho a naozaj Ti prajem takých dní čo najviac. Yes Applause Všetko dobré, drž sa, Tuto! Super!

---

Ahojte, priatelia. winking

Dnes mi veľmi bodlo, že som mal akúsi nutnosť sa vyhrabať z bytu a ísť do práce. Podarilo sa mi vstať hneď na budík bez jeho následného presúvania o ďalšie minúty. Ráno som tak nemal stresové, uponáhľané, lež všetko som stihol v relatívnom kľude. Využil som odchod hneď na vynesenie smetí. Trochu ma zamrzelo, že v kontajneri na papier boli napchaté vrecia s bežným odpadom... nejaký čas to už všetko triedim a využívam všetky tie druhy kontajnerov každý na to, na čo je určený, a tak mi to prišlo smutné. Čo už, aj ja som pred nejakými mesiacmi ešte neseparoval, tak asi sú aj ďalší v bytovke, ktorí sa na to ešte nepodujali...  

V práci bolo ok, žiadny stres, takmer žiadne negatívne myšlienky. Šiel som načas o 17:00. Cez obednú prestávku som vybehol k holičke, som vyšmýkaný. Embarassed laughing Teraz si to nechávam boky a vzadu tri milimetre a vrch hlavy nožnicami na asi 1,5 cm. Páči sa mi ich pasta na vlasy, tak som si bol po práci nejakú kúpiť. Po supermarkete a nákupe drobných potravín hygiena, večera, káva, internet. A bum, som tu. Very Happy Bude osem, pôjdem si dať večerné lieky, dám si ešte horčík a rozmyslím si, čo ďalej. Rozvrh papania mám až do soboty večera, nákupný zoznam na víkend v mobile pripravený. Takže čo ďalej? Asi skúsim niečo na schizo.sk... hrať sa mi na PC už nechce, síce mám tam rozohratú hru jednu, ale už som sa počas Vianoc z toho nejak "pre-hral", začal mi z toho mäknúť mozog... Very Happy Tým mám na mysli, že ma to začalo prílíš pohlcovať a prestal som vnímať skutočnú, nevirtuálnu realitu. Tak som na to stratil chuť nateraz. Embarassed

Známka dnes: približne 1. Stav "približne 1" je niečo medzi jednotkou a 1- s tým, že to túžim ohodnotiť bez mínuska, no zároveň na úplnú, dokonalú jedničku to zas nie je. Takže dávam "približne 1". Pretty good

S úctou a prianím príjemného piatka
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 28 december 2018 - 9:17

Ahoj tuto som rád, že sa nám v posledných dňoch ozývaš, to je dobre kamarát. Teší ma, že si prežil tieto sviatky v pohode. Je to určite skvelé tak si užiť vianoce, onedlho príde silvester a nový rok. Aj keď na silvestra sa už nepripravujem ako kedysi (kopa rakiet, rímskych svieci, domáci ohňostroj). Niekedy kým som to všetko popúšťal tak trvalo to hodinu. Dnes sa mi už to nevidí moderné, na sídlisku už nepúšťa nikto tak som sa tomu prispôsobil.

Ako som sa mal cez sviatky až do teraz? Tak sviatkovalo sa mi príjemne, problémy neboli žiadne. Páčila sa mi pohoda, Škoda, že šachový tréning som nerobil, ale tak včera večer som to trochu poriešil. Výsledok nebol najlepší, nedokázal som spočítať. To je tá únava, keď som unavený, ale tak dobre bolo.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Pi 28 december 2018 - 16:32

Ahoj Matej!
Dlhodobo čítavam o Tvojom príbehu tu na fóre a považujem to, čo robíš za perfektné. Vlastné bývanie, hodnotná práca, samostatnosť v žití... Možno ešte priateľka a spoločná budúcnosť... venovanie sa schizofóru. Super. Som rád, že tu máme taký vzor ako si Ty. Len ma mierne na duši mrzí, že i o mne sa, po pravde, nedá tak napísať.

...............

Ahoj kimi!
U nás sa Silvester a Nový rok zvykli oslavovať s pomerne hlučnou hodinou, ktorá začínala o polnoci, niektorí netrpezliví to "dali" už aj cez tohtoročné Vianoce. Uvidím aké to bude teraz. Drž sa kimi, nemáme to jednoduché, hoci snažiť sa o lepšie môžeme...

..............

Ahojte!
Dnes som mal pomenšie hlasy. Akosi ma mrzelo, že som jednej osobe o sebe povedal snáď aj viac akoby mi prospelo. Následne ma ťahalo do depky, že mám radšej niekedy držať jazyk za zubami. Mierne ma prenasleduje únava a ľahká unaviteľnosť. Spím prazvláštne a môžem len skonštatovať, že môj spánkový režim je výrazne narušený. Inak sa mám poslabšie OK, moje krátkodobé plány sú tak na 2, ale tie dlhodobé dosť slabota. Akp. funguje, a týmto spôsobom sa snažím aspoň po krokoch napredovať. Zišiel by sa mi väčší pohyb, ktorý si aj moje telo potrebuje.

Majte sa pekne a poprípade dobehnite aj na Zello v sobotu. Tuto

community together

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Pi 28 december 2018 - 17:15

Ahojte!
Páči sa mi výzor fóra Smile No a ako sa mám? Všetko po starom. Vôbec nič nové, asi. Hrám po troche Shadow, počúvam hudbu, premýšľam, ako si vyplniť čas (viac čítam, že konečne) a teším sa, až bude po sviatkoch, popravde, pretože sa konečne plánujem dokopať na všetky prehliadky u lekárov, takže uvidíme, nakoľko je to so mnou už biedne Very Happy Inak by som mala asi viac aj blogovať, ale nenapadá mi jediná téma, o ktorej by som mohla písať :O Asi som vyhorela. Aj v tomto. Vo všetkom. Nemá niekto trochu chuti do života na prenájom? Cool
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 28 december 2018 - 19:51

Ahoj Tuto. winking

Nevnímal by som seba ako vzor. Stále mám v živote v mnohých otázkach a myslení neporiadok, tiež ochorenie je síce v reziduálnej fáze, no aj tie rezíduá nie sú výhra. Momentálne žijem samostatne a starám sa o seba, ale vzťahy v rodine nemám na poriadku, najmä s najstarším bratom. Tiež by som chcel byť praktizujúci veriaci, no ako kresťan stojím za starú bačkoru. Môj morálny profil je tiež v niektorých vlastnostiach biedny a potrebuje rezívie, viac sebavýchovy, viac sebapredsavzatí. Spomenul si aj priateľku, veru tieto veci ohľadom partnerských vzťahov u mňa absentujú úplne, nemám s nimi žiadne skúsenosti a cítim sa osobne v tom už po rokoch aj zablokovaný, neviem si vzťah predstaviť, špeciálne intímny, v tom som bloknutý totálne a neviem prekročiť svoj tieň. Mám tiež čo doháňať aj v oblasti citovej a mentálnej zrelosti, rozhodne nie som mentálne na úrovni 32-ročného mladého muža, ale skôr sa cítim mentálne niekde na začiatku dvadsiatych rokov, akoby som ešte len rozbiehal dospelý život.

Každopádne som Ti ale vďačný za povzbudivý názor na mňa. Potvrdzujem opätovne a skutočne úprimne, že aj ja mám na Teba veľmi kladný názor. To, že nemáš tie veci, čo si menoval, že mám ja, to sa nedá tak ľahko porovnať. Lebo ja skutočne obdivujem, že musíš zápasiť a aj statočne zápasíš s každodennými hlasmi, vzťahovačnosťou, nábehom na depresie, úzkosti, silné problémy so spánkom. A ktovie aké ešte ďalšie príznaky a stavy. To si treba jasne pomenovať, že máš výrazne sťažené podmienky na ďalšie rozvíjanie a kráčanie smerom k hodnotám, ktoré si menoval, no ale robíš v ich rámci všetko, čo len vieš. A robíš to dobre, bojuješ dobre. Unaviteľnosť, pohybová pasivita, to vôbec nie je Tvoja chyba, ja som posledný, čo by si myslel, že to závisí od človeka samotného a jeho postoja. Niekedy som sa tak začal pod vplyvom dlhej neprítomnosti depresie domnievať, že som si zlepšil životnú situáciu akosi ja sám svojimi postojmi, myšlienkami a čítaním vhodnej literatúry. Už som si to v tento rok 2018 pekne vyhodil z hlavy,... ak nie sú lieky, tak môžem sa aj na hlavu postaviť a neoklamem, že keď mi je zle, že mám v moci sa mať dobre. Máme skutočné ochorenie, je jedno, čo ho spustilo, či dedičné vlohy, alebo psychologické vplyvy a nepriaznivé okolnosti v mladom veku. Už keď je raz spustené, môžu sa aj nepriaznivé okolnosti dať pekne do poriadku, človek sa môže debordelizovať psychologicky a vyrovnať sa s minulosťou, aj tak toto ochorenie neodíde len tak... verím v jeho fyziologicko-chemickú podstatu, nie psychologickú, hoci by aj spúšťačom boli iba čisto psychologické vplyvy. Toto nepíšem preto, aby som vyjadril nejaký pesimizmus nad vecami, píšem to všetko preto, lebo chcem povedať, že nič z Tvojho súčasného stavu a symptómov nie je Tvoja vina, Tuto. Je to objektívna záležitosť. Asi to aj vieš sám, myslím že áno, no chcel som potvrdiť, že aj ja si to myslím, a preto si určite na Teba zachovávam veľmi silný kladný názor. Si skutočný bojovník a neboj, robíš dosť. Snažíš sa dostatočne, žiadne výčitky o opaku nesmú byť.

Držím Ti teda jedným dychom aj všetky palce, Tuto, zostávam s Tebou prítomný na Tvojej púti životom, rád sa totiž teším Tvojim príspevkom a rád si prečítam o všetkých Tvojich chodníčkoch, myšlienkach, i o všednej každodennosti. Na to toto fórum akoby aj slúži, teda v tom vnímam jeho taký akýsi hlavný zmysel, sprevádzať sa na každodennosti pri našich špecifických problémoch a byť si tak blízko, radiť si, povzbudzovať sa, utvrdzovať druhých v dôvere, že ich chápeme a prijímame takých, akí sú. Tuto, mám Ťa rád, drž sa!  giving a hug  Super!

---

Ahoj Kimi. Posielam Ti pozdravy k Vám na Východ a po, zdá sa, Vašich vydarených Vianociach Ti prajem príjemné chvíle uvítania Nového roka. Všetko dobré! Super!

---

Ahoj Meret. Poklona Dnes som mal ja celkom dosť chuti do činnosti, škoda, rád by som Ti nielen prenajal kúsok tejto chuti, ale rovno kusisko z nej daroval. Very Happy Cítim z Tvojho príspevku, že pomaly rekapituluješ, uzatváraš starý rok a s príchodom Nového roka sa otváraš novým možnostiam, akoby si vyrazila na novú etapu. S nimi je veľmi fajn si formulovať zľahka nejaké aspoň drobné ciele... takže Ti tlieskam, že pôjdeš k tým lekárom. Applause To dokonca nie je ani drobný cieľ, ale priam závratné predsavzatie, ktoré ma veľký význam. Yes Strašne Ti držím prsty, aby k tomu naozaj došlo a aby aj výsledky ich návštev boli priaznivé. Rozhodne Tvoje telo potrebuje takú starostlivosť, lebo keď sa má ono dobre, tak sa zvyšuje prudko pravdepodobnosť, že aj v psychike sa budeš mať Ty dobre. A to Ti úprimne prajem, zaslúžiš si pohodu, mier v srdci a pozitívne emócie i myšlienky. Smile Drž sa, Meret, Kimiho som pozdravoval na Východ, Teba tuším mám pozdravovať kamsi na Záhorie, či mýlim sa? To mi niečo pamäť hovorí z Tvojich dávnych príspevkov... Takže srdečne pozdravujem na ďaleký Západ. Pretty good Ahoj, Meret. giving a hug

---

matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 28 december 2018 - 20:03

Ahojte po druhýkrát, tento raz všetci. Very Happy

Dnes som sa mal vlastne dobre. V práci ok, veci išli. Povinností bolo už viacej, než včera, aj tlaky boli a čiastočne som cítil aj stres. No nič neprekonateľné to zatiaľ nebolo, ten medzisviatkový režim je stále vnímateľný ako určitý útlm po tom hektickom období. Po práci nákup potravín na víkend... doma hygiena, vykladanie nákupu, na večeru som si dal pečivo s florou light a horčicou, rajčinka. Tiež jogurt. Ešte plánujem si dať jablko a pomaranč, mám ich v režime naplánované takmer každý deň kvôli sledovaniu gramáže vlákniny. Snažím sa držať vlákninu nad 25 g denne, nielen kvôli odporúčaniam medicíny, ale aj celkovo to cítim už teraz v podobe optimálneho trávenia a wecka. Smile Embarassed To je strašné, ja tu normálne vypisujem o wecku! laughing Mal by som sa spamätať, že niektoré detaily už písať skutočne netreba. Embarassed Večer trávim na internete, plus teraz schizofórum. Mal som telefonát s mamou. Ide osem hodín, hrať sa mi naďalej nechce, takže asi začnem dačo editovať a tvoriť na schizo.sk, ako včera. Nemám momentálne vlastne nič lepšie na robote... vlastne nemám teraz rozčítanú žiadnu knihu a predo mnou je víkend, čo si počnem? Hrozí nuda. Zírám Uvidím... len aby som nezačal strašne hlboko zas rozmýšľať, lebo moje rozmýšľanie je mi obvykle na ťarchu. Dojatie 2 Lepšia je činnosť, než zamýšľanie sa, to mám už odsledované. Bolí ma hlava

Známka dnes: 1.  Ďakujem

S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 So 29 december 2018 - 15:49

Ahoj tuto to si vystihol pekne. Musíme sa viac snažiť a robiť to, v čom nás choroba nelimituje resp. limituje menej. Môžeme si i my žiť svoje dní síce menej náročnejšie, ale s láskou a radosťou. Robením vecí, ktoré ma bavia a ja obľubujem na tebe chuť sa vzdelávať aj v cudzej reči. Môžeme mať napriek všetkému veľmi veľa aktivít len sa musíme premôcť.

Ahoj Matej ty dokážeš už skutočne robiť veľké vecí na to, že máš takú chorobu ako my ostatní. Tiež my slúžiš ako vzor. Tvoje zaradenie do spoločnosti hodnotím, ako veľmi kladné. Si o dosť bližšie ku svojej samostatnosti, ako my ostatní. To by malo byť pre všetkých našim cieľom.

Ahoj mer, som rád že si sa nám tu ozvala bohužiaľ neviem, čo poradiť ako prekonať tú nechuť do vecí, ktoré ťa kedysi bavili a napĺňali.

Ako sa mám dnes? Tak myslím si, že je to pomerne dobre. Páči sa mi, že ku riešeniu šachových diagramov som si vypracoval pravidelnejší návyk. Momentálne mám vyriešených 79, ale ide to správnym smerom. Tiež venujem čas vlastným partiám, keďže zlepšujem si poznatky o hre ako takej a musím vždy niečo zapísať, lebo na českom šachovom youtube som dozviem vždy nový poznatok. Fitness centrum tento týždeň opäť žiadna sláva. Aj keď včera som bol po druhýkrát v týždni vychystaný, že tam pôjdem. Koleno reagovalo čudne už pri chôdzi tak som si na bežiaci pás netrúfol. Ďalší týždeň si to vynahradím.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 30 december 2018 - 9:58

Ahojte. winking

Včerajší deň sa mi, žiaľ, nevydaril. Už hneď zrána som bol spavý, aj som si zdriemol ešte na gauči doobeda. Zúfalo som sa nudil, nebavilo ma hrať sa na PC, čítať som si čítal len zopár strán... bol som akýsi nesvoj. Nič ma nebavilo. Dokonca som si pustil telkáč, čo už je vrchol nudy, keď ja si pustím televízor. Mám síce zrušenú káblovku, ale zopár kanálov tam chytám aj zadarmo, tak som pozeral dajakú rozprávku na detskej ČT. Aj tak som si ju nedopozeral, lebo som pritom nevedel obsedieť. Nakoniec sa mi nechcelo robiť už ani to málo, čo som robiť mohol, trebárs dať prať, a takéto. Čím menej som mal toho na robote, tým paradoxne viac sa mi nič nechcelo. Keď neviem, čo robiť skôr, že je toho tak veľa, tak vtedy akoby fungujem lepšie a efektívnejšie. Shocked Embarassed Večer mi prišli nejaké veci ľúto, tak som si poplakal. Nehodnotím to ako depresívny výkyv, nebolo mi duševne zle. Iba som si pri čítaní jednej knihy na čosi z minulosti spomenul a prišlo mi to ľúto, rozcitlivelo ma to. A potom som si vyplakal oči. Shocked Embarassed

Celkovo tá sobota nebola teda dobrá. Dal by som jej známku asi 3+.

Dnes som vstal s väčšou chuťou do činnosti. Pekne o ôsmej, aby som nevydrichmával. Hneď zrána zmytie hlavy, zuby, holenie, umývanie riadov a dal som prať prvú várku. Perú sa mi tričká na štyridsiatke, takže tento program, žiaľ, bude trvať až do jedenástej, dve hodiny. Mal som totiž nejaké škvrny, na čo som si skúsil kúpiť sprej Vanish. Poznal som ho z reklamy, že je na škvrny. Tak som strašne zvedavý, že keď sa to doperie, tak či tie škvrny zmizli. Very Happy

Teraz som pred chvíľkou doraňajkoval, dal si lieky a popíjam kávičku. Trištvrte slabej lyžičky Nescafé, trištvrte lyžičky cukru, pol deci mlieka, zvyšok voda. Yes Patrí to medzi slabšie šálky kávy, takže si ich viem niekedy dopriať aj 4-5 za deň v poslednom čase...  Je to kofeínu pomenej, resp. tak akurát, asi 240 až 300 mg, lebo ide o vskutku slabé šálky. Počul som, že niektorí si vedia dať aj 2 plné lyžičky kávy do šálky! Takže to som ešte na tom ako-tak schopne. Zírám

Dnes teda periem, zametal som, budem asi čistiť zase raz kúpeľňu a wecko. Treba utrieť prach. Poobede som zase raz pozvaný k rodičom, tradičná nedeľná návšteva. Medzitým asi nejaká kniha, internet, hra,... ach. Snáď ma bude niečo baviť. Zajtra do práce... robím ale iba do 16:00, lebo je Silvestra a zatvára sa skôr. Bezradný Hm, teraz mi tým pádom napadlo, že si musím nakúpiť potraviny skôr, už ráno pred prácou, lebo po smene už bude supermarket zatvorený spolu s nami. Hm... bude to chcieť zase nejaký zoznam. Shocked

Prajem Vám, kamaráti, príjemnú a krásnu nedeľu. Užite si deň. giving a hug

matej
Rain 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Mischelll Ne 30 december 2018 - 15:13

Ahojte Wink

mám sa dobre....dokonca z prebytku volného času som sa pustila čitať novú knihu...a je super...každý deň jednu kapitolu.... study  a tiez každy den sa snažím učiť anglicky...ale občas aj zabudnem...no nič sa nedeje...a čo sa priatela Kiss 2  týka bol u nas na 2.sviatok vianočný ale potom ako sme sa dohodli uz neprišiel....takze nic moc....a čo mám ešte nové zajtra ideme na nakup po dlhom týždni čo sme doma boli ....jo bola som v divadle štvrtok a bolo super...kulturný zážitok.....:-) a počasie je nanič...ani zo psom nemožem isť sa prejst po tom blate  Snow 3 ....ale apson beham na bežiacom páse...

Prajem krásny silvester exploding Cheers2 Kiss 3

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 22 z 86 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 54 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore