Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 21 z 86 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 53 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 23 december 2018 - 11:14

Ahoj Tuto! giving a hug (@Tuto) Veľmi rád opäť čítam Tvoje písmenká. Strašne sa teším, že sa Ti v podstate vodí dobre. Cítim z Tvojho príspevku určitú vyrovnanosť a duševný pokoj, nadhľad. To plnenie dobrovoľných povinností je naďalej veľmi super. Spomenul si aj čosi, v čom sa Ti posúva v živote ťažšie, no mám z toho pocit, že to nie je ešte také skutočne vážne. Napr. to slabšie hýbanie sa, dá sa to považovať aj za sezónnu záležitosť, pretože v populácii je všeobecne rozšírené menšie hýbanie sa v zimnom období, len menšina to ide vyvažovať reálnym cvičením. Keď príde jar a záhrada neskôr, tak isto nabehneš s plnými silami aj do fyzickej aktivity. it is perfect Veľmi rád tiež čítam, že sa Ti tak dobre vodí v moderovaní Zella, úplne Ti to asi padlo aj dobre, že sa tam môžeš realizovať a máš na to aj vlohy. Úprimne Ti v tom držím palce. Naďalej Ťa rád považujem aj za moderátora tu na fóre, hoci by si prispieval menej. Môžeš s touto kvázi-funkciou rátať aj tu. winking Super! Tuto, si super a veľmi Ti držím prsty do ďalších Tvojich dní. Maj sa pekne, všetko dobré! Pretty good Vitaj

Ahoj Meret. Wink (@Meretseger) Veru, súhlasil by som s nejakým kurzom alebo nejakou ďalšou formou novej aktivity. Smile Mať řád, určitý stály režim dňa je vskutku super, človek je tak aj biologicky aj sociálne nastavený, a čím je starší, tým si to viac a viac priznáva. Verím, že k tomu poznaniu postupne dospeješ bez problémov aj Ty, istým spôsobom je to zákonité. Smile Ďakujeme za prianie krásnych sviatkov, aj Tebe prajem šťastné a veselé Vianoce, Meret! giving a hug Super!

Ahoj Antifajny. Shocked (@antifajny, @fajny) Žiaľ, nedá sa nepostrehnúť, že si skĺzol do psychózy. Tie pocity, že sa okolo Teba veci nejak zmenili, že je niečo inak, než prednedávnom bolo, že vzťahuješ na seba nejaké zvuky alebo myšlienky spoza okna, spoza kukátka, spoza mediálnych zariadení alebo z ich vysielania, či nebodaj ak počuješ priame hlasy, tiež Tvoje interpretácie vzťahovačnosti paranoidným spôsobom, že Ťa tie myšlienky/hlasy/zvuky/domnienky odsudzujú, súdia, zosmiešňujú, znevažujú, tiež to, že si snažíš urobiť odstup od svojho znevažovaného "ja" tým, že ho nazývaš nejakým "on" a dištancuješ sa od neho. Toto všetko je zmiešaný, dosť bežný vzťahovačno-paranoidný klinický obraz schizofrenickej psychózy. Viem to nielen z kníh, ale aj z vlastných skúseností, lebo nejak podobne som sa cítil pred nemocnicou v roku 2010. Vtedy som tie súdenia a odsudzovania interpretoval ja tak, že mi anjelské bytosti vidia do hlavy a súdia moje myšlienky ako hriešne, odsudzujú ma za to a znevažujú, hádajú sa voči mne a vyčítajú mi všetko. Tiež som mal pocit, že spoza nábytku číhajú na mňa štenice, kde "ktosi počúva" a súdi ma, a to najmä v negatívnom zmysle, pohoršujúcom sa. To isté susedia za dverami na spoločnej chodbe bytovky. Je to všetko len vzťahovačnosť a jej následná paranoidná interpretácia.

Doktor mi vtedy povedal, že veľmi zle je už vtedy, keď pacient začne byť podráždený a ide do vývrtky, pretože ho jeho interpretácie iritujú, rozčuľujú. Začína sa s nimi dávať do vzťahu, púšťa sa do komunikácie so svojimi interpretáciami. A vtedy je už veľmi zle a treba hospitalizáciu, alebo aspoň rýchlu úpravu liekov, lebo pacient začína strácať náhľad, začína veriť svojim interpretáciám a prestáva mať nadhľad nad svojou chorobou. Ty už, Antifajny, myslím, začínaš byť podráždený, ako si to sám napísal, že Ťa to hnevá, a svedčí o tom aj Tvoja vulgárnosť na fóre, za ktorú Ťa cenzurovaním vôbec neodsudzujem, to cenzurujem iba z dôvodu pravidiel. V skutočnosti Ti však rozumiem, že tak konáš pod vplyvom iritovanosti zo svojich interpretácií. Je to všetko o tom našom zapeklitom ochorení. Preto potvrdzujem a súhlasím s Filipkinými slovami - treba to ísť urýchlene konzultovať s lekárom a kým nebude nutná hospitalizácia, tak aspoň zvýšiť Kventiax alebo proste antipsychotikum.

Idú sviatky, je to des, že sa už tak ľahko k lekárovi nedostaneš. Preto by som si ja na Tvojom mieste prečítal svoj leták ku Kventiaxu a podľa neho si skúsil zvýšiť dávkovanie (z letáku sa dozvieš, aké dávky je možné nastaviť ako vyššie, než máš Ty teraz).

Inak, na poslednej kontrole som lekárke vravel, že si upokojujem myseľ čítaním hentej ezoterickej literatúry, čo čítaš aj Ty, hoci Ty vo zvýšenej miere, a ona mi prísne povedala, že taká literatúra rozhodne nie je vhodná pre nás. Všetky tie východné učenia o energetických telách, čakrách, iných životoch, aurách, telepatiách a podobne, to všetko je veľmi nebezpečné pre schizofrenika, ktorého delúzie a halucinácie môžu ľahko napodobňovať prvky z tých učení a destabilizovať pacienta smerom k strate objektivity a náhľadu na realitu. Fajny, nedoporučujem sa Ti v takej literatúre vŕtať, naozaj. Sám si potvrdil, že cítiš zmeny okolo seba práve odvtedy, ako si začal viacej čítať tieto knihy v posledných týždňoch. Myslím, že potvrdzuješ slová mojej lekárky. My pacienti sa musíme, žiaľ, držať dosť pri zemi, a niektoré filozofie jednoducho neštudovať, hoci by aj boli akokoľvek podľa našej viery pravdivé. Embarassed

Držím Ti palce, Fajny. Mám Ťa rád a myslím to všetko naozaj len v dobrom. Som s Tebou na jednej lodi.  giving a hug

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 23 december 2018 - 13:15

Ahojte, kamaráti. winking

Skončila mi sezóna! jumping jumping2 cheers

Veru tak, včera som ešte musel do práce na dvanástku, nakoľko kuriéri doniesli niečo vyše 70 krabíc a bolo treba s nimi fyzicky manipulovať, tak aby sa s tým kolegyne nenaťahovali so svojimi chrbátmi a platničkami, tak som to šiel riešiť ja. Nie som žiadny schwarzeneger, ale mám v tom už prax. Plus nahrávanie dodákov. Brigádnička mi pomáhala celý deň krabice vybaľovať a likvidovať, kolegyne tovar následne roznášali. Spravila sa obrovská tržba, ľudí milión-päťsto, a napriek tomu sa všetko stihlo nahrať, ale aj rozniesť! Lepší záver sezóny som si nemohol priať. Dojatie Večer sme si ešte dávali darčeky a lúčili sa. Niektoré kolegyne ešte robia aj zajtra a v pondelok. Mne už padla a idem do práce až budúci štvrtok v medzisviatkovom období. Dovtedy krásne voľno, asi dobyjem celý svet vo svojej PC hre Civilization! laughing Ale nie, chcel by som sa regenerovať aj aktívnejšie, trebárs dačo porobiť na stránke, na fóre, alebo si čítať rozčítané knihy. Dnes musím aj prať, aby som nepral cez Vianoce. Zajtra pôjdem na štedrý večer k rodičom, stretneme sa za stolom ja, rodičia a brat s manželkou. Zatiaľ nemajú deti, tak sme si všetci zvykli ísť večerať takto spolu. Darčeky ešte nemám zabalené, hoci sú už kompletné. Musím to pobaliť dnes, aby som prípadne rýchlo mohol riešiť nedostatky, keby niečo. Ešte sa dnes dá dačo v obchodoch kúpiť. Čo sa týka stravy, mám nakúpené na celé sviatky, takže do štvrtka neumrem od hladu. Navyše si myslím, že mi mama nabalí zo štedrého večera nejaké rezne alebo také veci, lebo ona to s tatinom nezje všetko. Aj bratovi nabalila minulé Vianoce, aj mne. Toto budú moje druhé Vianoce v bytíku. Priznám sa, nemám tu žiadnu výzdobu, ani stromček. Bolo mi ľúto na to dávať peniaze, lebo nemám ich veľa a aj tento mesiac to vyzerá, že idem do mínusu. A keď tu určite nebudem mať žiadnu návštevu, tak sa ani nemusím výzdobou prezentovať.

Cítim v sebe, že teraz, keď mi padla sezóna v práci, tak už sa zvianočnieva aj v mojej duši. Teda mám na mysli, že už sa cítim aj ja sviatočnejšie, vianočnejšie, doteraz to bol iba o komercii a povinnostiach. V dnešnú nedeľu už môžem dávať priestor aj iným rozmerom Vianoc, trebárs to posedenie na večeri, alebo prípadne kresťanský rozmer. Darčeky mám prichystané veľmi skromné, nie je to nič moc. Extra nadšenie nečakám, lebo sú to bežnosti, nič exkluzívne, ba ani prekvapivé. Ale sme už všetci tam dospelí, tak snáď už to nie je o tých darčekoch, už sa sústreďujeme skôr na tú večeru, jedlo a snažíme sa o pohodu. Vianočné, večne sa opakujúce rozprávky na pozadí. Smile

Psychicky som tú sezónu zvládal relatívne horšie, než minulý rok. Posledný, najsilnejší týždeň mi bol subjektívne paradoxne najlepší a stresory som najlepšie zvládal. V iné týždne sezóny som sa ešte len učil čeliť stresorom, nemal som ich sprvu ani rozpoznané, uvedomené a poddával som sa im. Keď som včera dal šéfke darček, súčasťou neho bola kartička s venovaním, kde som sa jej poďakoval za hojnú trpezlivosť so mnou tento rok, lebo to so mnou (s mojimi stavmi a náladami) nemala ľahké. Yes

Známka v nedeľu: 1. Opatrne mínusko preč, ale dal by som si ho k jednotke, lebo sa cítim dnes dosť lenivý a nič sa mi nechce. Možno je to ale po včerajšku aj normálne, lebo to bol ozaj ťažký deň, najmä fyzicky s toľkými ťažkými krabicami. Bezradný

Prajem Vám krásnu nedeľu, priatelia, užite si ešte čas do Vianoc. Pravdepodobne sa ešte dovtedy ozvem, lebo... "lebo nemôžem bez Vás žiť". Very Happy

Ahojte, všetko dobré! Vitaj

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Mischelll Ne 23 december 2018 - 16:55

Ahojte Wink

tak mierne naštvane....lebo už som bola pred dokončením príspevku ked mi zmyzol....mojou vinou.....ale, tak už nezopakujem čo som v nom písala....čo ma mrzí....skusím aspon hlavné myšlienky prispevku....tak už máme tak povediac poupratované....len segra terorizuje s poriadkom....ale, už ju vedšina rodiny ignoruje....ako hovorím jej že na Vianoce nepríde kontrola z hygieny ale Ježiško....na čo ona, že čo s tym mám....ako je to vtip...ale pravdivý.....u nas do písmenka....chcela som ešte napísať, že Matej vobec nepotrebuješ stromček a ozdoby...hlavné je to, že stráviš Vianoce v kruhu rodiny....inak velmi ta obdivujem za to že si si kupil byt a že v nom v pokoji nažívaš - ja viem, už druhy rok....ale proste obdivujem ťa, že čo si si naplanoval tak aj realizuješ....teda už zrealizované to máš.....ja, sice šporím, ale pred rokom som si chcela kupiť byt a teraz auto.....no ani jedno nemam lebo, zatial to nepotrebujem.....respektíve nie je to nevyhnutnosť pre mna.......preto ta vlastne obdivujem, že ti sa do toho pustil do bytu a že si to dotiahol do konca.... it is perfect ....a ešte k piatku- prial si mi krásne prežity piatok....no, priatel neprišiel, lebo musel do práce....robí totiž šoféra na RZP ale napisal mi skor....a dohodli sme sa, že príde na druhý sviatok vianočný.....neviem sa už dočkať....aj keď...chystám sa mu povedať o mojej chorobe....už je na čase.....a on tomu rozumie....má aj zdravotný kurz....takže o to to je tažšie....lebo hned bude vedieť o čom to je ...čo to je za choroba....a že to nebude lahké zo mnou......takže tak.....no neviem...chcem mu určite povedať....čim skor....ale dufam ze to príjme....a že ma nenecha ako to hovorí mama.....tak no....inak počas Vianoc mám dovolenku a teším sa velmi lebo z kamoškou Majou idem do divadla....prví krát mimo školu.....ako nejde o vystupenie...ale teším sa aj na ten zázitok, a že elegantne tam pojdem....a hlavne na kamošku dlho som s nou nebola .....proste na všetko....

Prajem krásne prežité Vianoce v kruhu najbližších..... community together heart giving a hug flower santa

P.S.: Až dovtedy kým, Vám najbližší (rodina) nebudú liesť na nervy... lol lol! Very Happy

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Dušan Ne 23 december 2018 - 17:36

ahoj,

@Matej presne si to vystihol, takto sa to vleče už 16 rok, kde v počiatku deštrukcie, skazy a totálnej katastrofy seba samého som navštevoval zo 10x liečebňu. V posledných rokoch som tam chodil priam rekreačne.
Z touto diagnózou pocitoch prenasledovania a reakcií na moju prítomnosť som už v štádiu v stabilizovanom stave, nakoľko som zažil toho a všeličoho veľa, už ma nemôže rozhodiť, rozčúliť žiadna stupidita!!! To čo pišeš, sú len moje pocity, ktoré sú plne v mojej moci a pod kontrolou!

Čo píšeš o čítaní vhodných kníh, je to vec doktora. Mňa čítanie napĺňa, obohacuje ma o vedomosti, i keď niektoré sú mnou dávno prebádané, a niektoré nové, dopĺňajú mi volný čas! Mám obdobie čítania na dobu neurčitú. Môže skončiť zajtra, o týždeň, o mesiac, či i rok. Potom nastupuje daľšia fáza obdobia taká akú si zvolím, po zväčša tá ktorú som už vykonával.

Budem sa opakovať, moj režim pozostáva s 13. bodov na deň. Záleží len od pevnej vôli a výššej moci, či keď budem líhať do postele, budem spokojný so žitím a bytím.

ahoj,

mám sa fajn, stará klasika, psychicky 2- a fyzicky stále 5+.
mamucha vypeká kolače, aj by som jej pomohol, ale v skutočnosti by som jej prekážal v kuchyni, večer postavím strom a poupratujem v obyvačke, ešte dám variť zemiaky na šalát + nejaké drobnosti okolo jedla,
dnes som na diete a to som zamýšľal pôst.

Zajtra budeme už len variť kapustnicu, udené koleno, parížsky alebo tresku, rybu s ryžou a to je asi všetko.



Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Vankus-vesele-vianoce-2
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Po 24 december 2018 - 10:40

Ahoj mer, pokiaľ máš tu možnosť ísť na nejaký kurz tak smelo do toho. To ti určite pomôže vo tvojom ťažkom období, v ktorom máš aj myšlienky na skončenie cosplaya. Bude to určite fajn, ale vyber si niečo zmysluplné v čom budeš môcť aj napredovať a bude ťa to veľmi baviť.

Ahoj matej, som rád, že si sa dožil ukončenia hlavnej sezóny. Makal si ako dravec a dal si to ako pán aj ťa obdivujem, lebo ja by som takéto tempo určite nezvládol. Aj preto klobúk dole pred tebou.

Ahoj tuto som rád, že si sa ozval. Vidí sa mi, že nažívaš si dobre, čo sa mi veľmi dobre čítalo. S tými povinnosťami je to skutočne ťažké. Oveľa lepšie ide to v lete, ako v zime. Tak verím, že dá sa to ako tak dodržiavať.

Ahoj fajny, ono nechcem ti zle, ale fakt nie je to asi najvhodnejšie také filozofické veci čítať. Aj mňa pred tým svojho času varoval doktor, že by som sa mal rôznym filozofickým veciam vyhnúť. Netušil som to svojho času, čo tým myslel. Vďaka tvojim príspevkom som to pochopil. Nechcem ti zle, to patrí už do tvojej osobnosti, ako to aj sám píšeš.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Po 24 december 2018 - 10:50

Tak ešte raz ľudkovia, dovoľte mi popriať šťastné a veselé vianočné sviatky. Držím vám prsty, aby sa vám tie očakávania, ktoré máte o pár hodín naplnili a blízky darovali vecičky rôzneho druhu.

Ako sa mám v tento sviatočný deň. Tak veľmi dobre páči sa mi, že vyhráva u nás krásna pohodová vianočno relaxačná hudba. Je všetko také ako má byť. Vianočných povinností bude na štedrý deň menej, lebo včera sa väčšina vecí pripravila. Už len urobiť kapustnicu s klobásou a hubami alias kozaroška a bude všetko, ryby a bobaľky sa dajú nejako do rúry a môže sa večera začať. Potom prídu darčeky...

V posledných dňoch som sa mal veľmi dobre, fungoval aj šachový tréning. Nálada, ako môžete cítiť je viac sviatočná, čo je dobre.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  jardoss Po 24 december 2018 - 14:11

Prajem vsetkym stastne a vesele Vianoce..dufam ze ich prezijete v pokoji a mieri...citam Vas pravidelne a velmi mi pomohlo Vase kazdodenne zdielanie radosti ale aj starosti...dakujem Vam vsetko dobre prajem Smile
avatar
jardoss
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 10.01.2017
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Lučenec

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Po 24 december 2018 - 14:20

Aj ja sa pripájam, všetkým vám želám krásne Vianoce a v novom roku veľa veľa zdravia, aby vám bolo dobre a lásky, úspešných dní... Kiss 2
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Po 24 december 2018 - 19:30

Prajem všetkým prekrásny Štedrý večer a pokojné sviatky. Plné lásky heart community together
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  dzuli08 Po 24 december 2018 - 19:35

Všetkým prajem krásne a hlavne pohodové prežitie vianočných sviatkov, mám vás rada. community together heart
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ut 25 december 2018 - 1:08

Pridávam sa aj ja, priatelia - Šťastné a veselé Vianoce všetkým!  santa  jumping

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Nativi10

Huge smiley Snow 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ut 25 december 2018 - 11:05

Ahojte. winking

Štedrý deň mi dopadol vlastne dobre. Wink Zrána som balil darčeky, potom som sa trochu hral na PC, upratoval. Okolo 14:30 som šiel k rodičom trochu pomôcť s niektorými vecami, napr. doniesť stoličky z pivnice k štedrovečernému stolu, pozametať, riešil som čiastočne technickú poruchu maminho televízora, hoci doklepnúť sa to podarilo až bratovi večer. Smile Okolo 17:10 sme začali večerať, všetkým chutilo. Potom bolo zopár darčekov. Pretty good Brat s manželkou odchádzali okolo 19:45, ja som odchádzal okolo 20:30. Potom som doma ešte vybaľoval, čo mi všetko mamina nabalila, dala mi aj 2 rezne, 2 filé, šalát, zemiaky, kapustnicu... Skrátka ani som si nemusel pomaly robiť potravinové zásoby v supermarkete. No čo, mnou nakúpené zostane do ďalších dní.  laughing  Pomaranče sa mi trochu kazia, už dva splesniveli. Dúfam, že je chleba ešte v poriadku... Very Happy

Po vybalení som sa ešte hral na počítači zhruba do polnoci, potom som mal trochu negatívne myšlienky ohľadom nadriadenej mojej šéfky, lebo si s ňou v poslednom čase dosť zle vychádzam. Začala viacej kritizovať moju šéfku a ja som si ju už viackrát zastal za cenu konfliktu. A viete, ja a konflikty, to sa roztrasem, rozklepem a mám z toho fabulácie v hlave ešte dlho po hádke, čo som mohol povedať inak, ako som to mohol povedať, čo ešte treba povedať... Pravdepodobne ju bude chcieť ona vyštvať zo svojej funkcie a ja som už avizoval, že dám výpoveď na jej podporu, ak šéfka kvôli nej odíde. Dosť mi na šéfke pracovne aj citovo záleží, naviazal som sa na ňu a mnohé svoje pracovné výkony som motivoval práve pre ňu, aby sa jej odbremenilo v práci a mala vo mne spoľah. Žiaľ, dôsledkom tohto naviazania je aj to, že sa mi nedá pozerať, ako zle znáša manažérkinu kritiku, preto s manažérkou prichádzam čoraz viac do prestrelky. Nehovoril som Vám o tom v posledných týždňoch takmer vôbec, ale moja výpoveď je dosť pravdepodobná, lebo som zásadovo založený a viem takéto gesto na šéfkinu podporu skutočne urobiť. Že keď už nám chce rozbiť manažérka kolektív, tak teda úplne. Žiaľ, ona sleduje svoje ciele aj cez mŕtvoly, a preto jej veľmi padá vhod, že odídem a povzbudil som ju tým ešte viac, aby šéfku odstránila z postu. Lebo keď odídem ja a šéfka, tak si môže do prevádzky dosadiť svojich ľudí, ktorí jej budú po vôli, a to od začiatku chcela, odkedy našu prevádzku pribrala do svojho regiónu. Aj preto som Ťa okrem iných dôvodov, Tomas, nevedel posunúť do sereďskej prevádzky, lebo to má na starosti regionálka, a ako píšem, som s ňou na tom vzťahovo zle. Našťastie som sa už behom posledného obdobia s prípadným odchodom zmieril a myslím, že, hoci nenájdem isto lepší typ agendy, než tu, zmena kolektívu na neženský, odpútanie sa od šéfky, od toho prostredia, od tých zákazníkov, započatie nového štartu s novým psychologickým štítom, to všetko by mi čiastočne duševne prospelo, ale hlavne duchovne čo do roviny mojej viery. To možno niektorí nerozumejú, čo mám na mysli, ale skrátka už tým, že som v tejto práci zažil oveľa lepšie podmienky a teraz ideme stále do horšieho kvôli regionálke, tak som začal byť papuľnatý, podráždený a viem si zastať názor. To nie je v súlade s mojou predstavou pokory, lebo už aj ju dosť ohováram a cítim k nej zlobu, ale aj vo vzťahu k iným situáciám sa viem rozčuľovať. To voľakedy vôbec nebývalo, nebýval som taký pyšný, alebo taký asertívny. Duchovne by mi preto nový štart prospel. Reštartoval by som sa späť na určitú pokoru a zvýšila by sa pravdepodobnosť obrátenia v spovedi. Horšie by bolo na psychiku prípadné cestovanie alebo nevyhovujúca náplň práce.

Negatívne myšlienky na tieto veci ma sprevádzajú každý deň a dosť ma to trápi. Chcel by som, aby to už bolo za mnou, myslím ten odchod. Žiaľ, výpovednú by som mal až do konca marca. Ale ako vravím, na jednej strane ma to mrzí a trápi, na druhej strane som s týmto scenárom zmierený a sústredím sa na všetky jeho kladné stránky. Sú isto-iste aj záporné stránky, to niet pochýb, lepšiu prácu už nenájdem, ale tých kladov nie je málo a sú dosť pre mňa motivujúce, najmä ak ešte spolu s tým vyjadrím zásadu podporiť vyštvanú šéfku. Ide totiž aj o princíp, a kde ide o princíp, tam viem byť veľmi tvrdohlavý. Yes  

Dnes som vstal okolo 9:40 a idem pomaly odpočívať, hrať sa na PC a uvidím, čo bude potom. Chcem ten deň nechať na voľnobeh. Smile

Šťastné a veselé, priatelia! Applause

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 86 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 53 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore