Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 35 z 65 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 50 ... 65  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 9 december 2019 - 16:13

Ahojte!
Tento pondelok som rád a vďačný za doobedné "samotenie". Akosi mi padlo dobre, že je v byte úplne ticho a nič sa nedeje. Možno inokedy by som to bral ako záťaž, ale práve dnes som si to ticho užíval. Na krmítku som zaznamenal pohyb druhov. Vzácnosťou mi boli hneď 4 straky, ktoré zobkali slnečnicu pod prerobenou petfľašou.

Zdravotne je to zatiaľ najmä o zlepšení. Myslím tým, že mi záťažou bola len jedna vzťahovačnosť a to v podobe smiechu a rehotu tínedžerov, hoci pohľad z reálu to veľmi pravdepodobne nesúviselo. Uvidím čo ďalej, do večera.

Pekný deň a pohodu praje Tuto!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan St 11 december 2019 - 12:16

Ahoj

Niekolko mesačné hlasy, hovoriace mysliace bytosti, sa pomaličky rozplývajú v prítomnu.

Totiž vymazal som s pamäti za pomoci vesmíru veškerý ich obsah.

Tato chyba plynula z letného, či januárového pohovoru do práce. Tam padla otázka, čo to mám za chorobu.

Nuž a táto stupidna otázka po neprijatí do zamestnania vo mne kolovala až do teraz.
Zaoberal som sa psychiatriou a diagnózou.

Napokom som zistil, že je dobré byť hlúpy a nič o nej nevedieť. Všakže? Nie som majster odborník na mozog. Nie som psyvhiater.

V praxi to znamená, ak sa ma niekto spýta na túto problematiku, odpoviem mu, že neviem, nie som psychiater.

V skutočnosti ma psychiatria a moja diagnóza nezaujíma a nebude zaujímať. Je to len záujem zo strany psychiatrie.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Št 12 december 2019 - 21:22

Ahojte!
Potecha dnes bola akási biednejšia. Počas miniprechádzky mrholilo a pre dnešok sa z toho vykľula nič moc nálada. Keď sa tak zamyslím, tak bolo fajn, že som obsahovo a čítaním "dal" knihu, takže aspoň po tej stránke dobre. Snáď už doznie chrípka či čo, lezie mi to na hlasivky, čo bolo isto počuť aj na Zelle. Ostatné po starom.
Do pohody piatok praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  regina Po 16 december 2019 - 21:44

Dnes ma teší, že napriek rannej únave som toho stihla dosť veľa. Oprala som, bola na nákupe, ale hlavne som ulo´žila v obývačke do knižnice knihy, ktoré boli od septembra, kedy sme prerábali obývačku v škatuliach. Navečer som ešte opražila a od šupiek očistila lieskovce a zamiesila na dvoje linecké. Večer som zavŕšila oddychom pri počítači a lúštením krížoviek. Z dnešného dňa mám dobrý pocit.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Matej So 21 december 2019 - 14:48

Dnes ma veľmi potešilo, že som získal zápočty k dvom kľúčovým predmetom v škole a že som vlastne takto zavŕšil vyúčbovú časť semestra. Hurá do skúškového obdobia! Tiež ma veľmi teší, že mám za sebou náročný týždeň v práci, kedy prichádzali tony tovaru a podarili sa všetky spracovať načas a vlastne aj s prehľadom (avšak nie je to o mne, lebo mi zásadným spôsobom s vecami pomáhala šéfka, na jedného by to bolo priveľa, +šikovná pomoc brigádničiek/brigádnika a +všetka česť kolegyňkám na predajnej ploche, ktoré tovar po spracovaní statočne roznášali do regálov a popritom čelili obrovským davom nedočkavých a náročných zákazníkov). Teraz mi stačí odrobiť len osmičku v pondelok, kedy už nečakáme veľa tovaru, skôr zopár krabíc... a sezóna tým pre mňa skončí. jumping Veľmi ma tiež teší aj to, že je teraz víkend a mám voľno a že si môžem dovoliť vypnúť od všetkého toho zhonu, či už v škole alebo v práci, a len tak skysnúť na pár hodín trebárs pri počítačovej hre. Teší ma tiež, že vidím rozvidnenú oblohu a svetlo vonku... hoci trochu prší a je zamračené, no je to stále super oproti neustálej tme, s ktorou sa stretávam obvykle. Teším sa, že ide elektrika, lebo doobeda tu vraj nešla. Smile Teším sa, že mi chutila káva, ktorú som pred chvíľou dopil po sto rokoch. Teším sa z novej knihy "Algoritmus štěstí", ktorú teraz čítavam pri zaspávaní a veľa ma inšpiruje. A ešte z veľa vecí sa teším, ale už by som pomaly, ale iste zachádzal do triviálností, takže skrátka uzavriem, že som rád, že som rád. What a Face

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 23 december 2019 - 3:03

Ahojte! Včerajšok bol celkovo fajn. Nič zásadné sa neudialo. Mohol som sa tak viac venovať záľubám, špeciálne čítaniu. Mierne ma dnes mrzí spánok a pokusy zaspať. Na druhej strane som včera zaspal a spal veľmi hodnotne. Mierne sa teším na Vianoce, ktoré budú v zmysle papučovej kultúry.

Na záver len toľko, že tešenie mi vychádza ako pozorovanie krmítka, čítanie, TV, skupiny na FB a pohoda doma. Krásny predvianočný čas praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan St 25 december 2019 - 19:14

Ahoj

Dnes ma teší sviatok spoločne so sestrou a synovcami.
Urobil som prechádzku z malým a postažujem sa na moj rozmer, totiž ledva som zapal gombík na riflach. Postavil som sa na váhu a tam + dve kila. No hrůza.

V myšlienkových mapách si zapisujem všetky slovíčka z angličtiny a odtialto si ich memorujem do hlavy. Som len na začiatku a začína ma to baviť.

Dnes som aj niečo popil i keď sám, švagor sa nedostavil, jeho smola.

Teraz tu vysedavam v mojom húpacom ktesle a idem na myšlienkové mapy.

Sestra doniesla plnú veľkú misu domácich zákuskov, no zbohom.
Jedla na tri týždne.

Tešíma dobrá nálada a pohotový večer
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Mischelll St 25 december 2019 - 20:46

Ahojte Wink

tak no mam sa v celku dobre...aj ked su sviatky...a segra prišla domov....zase začali tipické vyčitky a krik mojej segry...Matej ti to asi poznaš...že chodím domov a beriem si jedlo z domu do Ke...a že som nesamostatná...a že neupratujem doma...aj ked to nie je pravda.....všetko je inak...a ja si často pripadam ako upratovačka doma...čo chodí raz týždene domov upratať...nič iné....no vyčitky boli aj ďalšie...že už davno som mala mať vlastnu rodinu...a starat sa .... v jednom ma pravdu...ano aj ja chcem mat vlastnu rodinu...ved to viete ako sa velmi snažím...ale nie je to take lahke ako len lusknut prstom....proste to nejde, aj ked velmi chcem...ale nastastie zajtra ide segra rano preč....aj ked už od štvrtka tych vyčitok bolo dost...a sem tam je aj ticho....a sem tam vyčita mame niečo alebo otcovi....tak nie vždy som na muške len ja...ale fakt jej už mame dosť...a neviem či sa to tak može/ma napisať...ale neviete kym nezažijete...toto bolo na mojich vianocach to čo by sa nemuselo opakovať....inak v celku pohoda...

Prajem krásny zvyšok sviatočných dní community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 35 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Št 26 december 2019 - 17:11

Ahojte! Dnes toho na tešenie zase nebolo tak veľa. Bol som rád ukončenie denného hnevu s mamou, prišlo mi to akosi ľúto, lebo vlastne pohnevanie bolo úplne zbytočné a vlastne bez logiky. Milo ma prekvapil spánok, ktorý priam zodpovedal normalite a bolo tam aj hodnotné zdriemnutie v poobedí. Otázne bolo, že som si nedal včera na noc polku Haloperidolu (predpísané podľa potreby) a zdá sa, že jeho užívanie bude asi zbytočné. Z toho pozitívneho asi všetko. Inak deň je fajn. Držte sa! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 35 z 65 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 50 ... 65  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore