Dnes ma teší 2 :-)

Strana 34 z 35 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Next

Goto down

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 34 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Neti za Pi 29 november 2019 - 17:04

Opravil som si konečne monitor. Bol som zvyknutý na 2 obrazovky, hlavne pri kopírovaní záznamov, účtovníctve (ktoré musím aj v tejto temnote pripravovať, teda nemusím, ale malo by to nepríjemné dôsledky), pri pozeraní filmov alebo seriálov a podobne. Aj teraz som si otvoril do jedného poznámky, čo vlastne chcem napísať (bo vždy zabudnem) a na monitore píšem tento príspevok. Lenže, keď sa to serie, tak sa poserie všetko, takže v marci mi z ničoho nič začal blikať a vždy po chvíli fungovania zdochol. Tak som ho rozobral, skontroloval súčiastky a jednu vymenil (7 centová oprava Shocked Shocked Shocked + doprava). A zatiaľ (klop klop na čelo) šľape ako hodinky. Veľmi ma to teší, dodalo mi to strááášne veľa dopamínu.

Tiež ma teší, že som zvládol cestu do Mordoru. Cítil som síce silnú vnútornú tenziu a odpor, ale prebehlo to podozrivo dobre. Kmital som ako Gastarbeiter, balil tašky, veci, ktoré mi chýbali, popral som 3 várky Laughing, záclony a nakoniec som navštívil aj saunu. Dear Lord, ako ja milujem saunu! Objatie 2 Úplne ma zresetovala.

Ďalej ma teší, že som "zazimovaný". Chodil som povinne toľko do obchodu (medzi ľudí, aby som rozbil/oslabil sociálnu fóbiu), že mám nakúpené až-až na dlhé obdobie. Obával som sa, že sa niektoré veci začnú kaziť, tak som si priniesol fľaše a cez víkend natlačím ďalšiu kapustu. Plus som včera ošúpal 3/4kg cesnaku a zalial olejom do pohárikov. Budem musieť s obchodmi prestať a nájsť inú činnosť, pomocou ktorej budem zdolávať svojich démonov - nemám to už kam dávať a momentálne mi aj tak príliš nechutí jesť (asi mám spomalený metabolizmus)

Dnes som umyl okná od najväčšej špiny, jedno vyleštil. Sám som z toho (milo) zaskočený, keďže som k týmto činnostiam nikdy neinklinoval (no poviem to na rovinu, nenávidím ich). A tešia ma tiež buchty, ktoré mi tu rozvoniavajú. Momentálne ich pečiem. Chcel som to vyskúšať, bo o tvarohových snívam asi pol roka, tak budú (len) lekvárové (z toho letného môjho). Len, čo dopíšem tento príspevok, idem si zobnúť.

Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 274
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: mám
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem paliperidón 3mg (Parnido), escitalopram 10mg (Teva), magnézium

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Pi 29 november 2019 - 17:19

Dnešný how I feel song publikujem do tejto sekcie. Mám skvelú, pokojnú náladu, bez výkyvov. Príjemný piatkový večer.
https://www.youtube.com/watch?v=vmE7uZs8qOE

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: poctivo zobem paliperidón 3mg (Parnido), escitalopram 10mg (Teva), magnézium

Návrat hore Goto down

Odoslať  Iacobus za So 30 november 2019 - 10:03

Včera ma potešilo, že v labáku som nemal žiadny tremor. Dobre sa mi pracovalo. A niečo z kolónovej chromatografii aj vyšlo. Takých 200 mg. Nevieme, čo to je. Ukáže sa to až na NMR. Všetci dúfame, že to bude ester geraniolu a kyseliny rozmarínovej.

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 224
Reputácia Reputácia : 43
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 21

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, olanzapín (Actavis) 20 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 30 november 2019 - 11:39

Mňa dnes strašne teší, že vidím po piatich dňoch krásne a jasné slniečko. cheers jumping sunny

Sun 1 Sun 2

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 34 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4566
Reputácia Reputácia : 577
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg)

https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Iacobus za Po 2 december 2019 - 11:59

Včera na potešilo, že som sa v Ba stretol s matkinou sestrou, ktorá bola cez víkend na Slovensku a v nedeľu cestovala naspäť do Rakúska. Boli sme sa naobedovat a v kaviarni na dobrú kávu a koláč. Bol som rád, lebo od leta, keď som pracoval v Rakúsku, sme sa nevideli. Potom sme sa rozlúčili zase na dlhú dobu.

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 224
Reputácia Reputácia : 43
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 21

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, olanzapín (Actavis) 20 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Ut 3 december 2019 - 16:28

Ahojte! Tento utorok som sa potešil istému telefonátu a aj predtým výbornej hubovej polievke na obed. Keď som bol minule na záhrade, tak som okrem chrípky prechladol a tak sa teraz s určitými úspechmi liečim. Pokiaľ budem rozumne v tomto konať, predpokladám, že koncom týždňa budem Ok. Teraz hlavne nohy v teple, C-vitamín, Nogrip... Z nášho chorobného smeru je to primerané, snáď aj lepšie. Zdá sa mi, že večery a rána sú otáznejšie. Chudnutie, nefajčenie, tendencia k pasivite... žiaľ stále osciluje ako doteraz. Hlasy a vzťahovačnosť je v miernom poklese, a to asi pre nedostatok podnetov a celkový kľud bez silnejšieho stresu. Ostatok už dobre poznáte s minulých príspevkov. Prirodzene som aj rád, že Meretseger je tu s nami. Držte sa! Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4512
Reputácia Reputácia : 488
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Št 5 december 2019 - 15:30

Ahojte! Máme štvrtok a na teplomeri najmä mínusové teploty. Mám rád chlad, najmä však počas spania. Je mi to priam vzácne. V záležitostiach okolo zdravia je zatiaľ prekvapivo dobre (psych. aj chrípka). Necítim sa extra chorý po žiadnej stránke. Faktom však zostáva, že v malej miere som aj dnes zažil menšie výkyvy, ktoré boli zvládateľné a zvládnuté, čo ma teší. Dúfam, že navečer to bude aspoň podobné.

Ešte len dodám, že zajtra je Mikuláša, teda nezabudnite dnes navečer potešiť blízkych malou pozornosťou v/pri topánke. Prajem vám pekné a pohotové dni. Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Št 5 december 2019 - 16:24

@Tuto napísal:nezabudnite dnes navečer potešiť blízkych malou pozornosťou v/pri topánke.
Well, moji blízky dostanú uhlie, nič viac si nezaslúžia - teda až na neter, tá za nič nemôže (do nášho mini pekla sa narodila).

Btw. sa teším, že som zdolal problémy s prieduškami. Vytrvalosť, trpezlivosť a nezdolnosť. Song na dnes: the world is mine (https://www.youtube.com/watch?v=13EsiCjsssY)

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Pi 6 december 2019 - 12:10

Rád by som porovnal súčasný stav s letom. Vôbec sa mi nič nechcelo, všetko som odkladal na neurčito, apatia, dysfória, na nič nálada. Intenzívny pocit, že to nemá zmysel. Asi čakáte rozprávku ako sa to zmenilo a teraz je už fajn. No nie je. Všetky symptómy pretrvávajú, ale sú, čo sa týka intenzity, slabšie. Niektoré zanedbateľné. Vytvoril som si dostatočnú hybnosť (vo fyzike rýchlosť násobená hmotnosťou), ktorá mi pomáha bojovať s negatívnymi stavmi. Naplánoval som si na december hafo činností a všetky AKP poctivo riešim. Nič neodkladám. Vstupujem do nepríjemného. Dnes som (konečne) napísal domovníkovi ohľadom tej konštrukcie, ktorú som už raz spomenul. I feel good (song na dnes). https://www.youtube.com/watch?v=c5BL4RNFr58

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  regina za Pi 6 december 2019 - 13:49

Dnes som mala isť do okresneho mesta vybaviť si predlzenie preukazu na vlak, ako inak autobusom. Ráno o siedmej ked mi zvoil budik, my muž povedal: "Pospi si este, pojdes neskor, ked uz bude teplejsie." Ked som vstala čosi po ôsmej a umývala si hlavu, ponúkol sa, že ma tam i späť odvezie autom, čo ma potešilo i prekvapilo, pretože v meste sú teraz kvoli uzavretému mostu zápchy a viem, že on ich strašne neznáša. Bolo to od neho milé prekvapenie pre mňa. Cestou späť sme stihli i väčší nákup potravin.
regina
regina
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 472
Reputácia Reputácia : 171
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ne 8 december 2019 - 4:51

Dnes ma tešia dve veci. Konečne som sa rozhýbal a objednal som si semienka od toho východniara, ktorého som spomínal. Inak strašný sympaťák. Zaujímavé je, že s AP liekmi sa už neobávam, že by ma chcel otráviť. Minulý rok som si radšej objednal od overenej firmy a drahšie, pretože som sa bál, že to môže byť zámerne kontaminované nejakou chorobou. 2 mesiace trvalo, kým som sa prinútil objednať danú potravinu. Takže na jar sadím chilli a teším sa ako dieťa na LEGO.

Druhá vec je tá, že som sa rozhýbal ohľadne čajov. Jednalo sa o ten istý problém. Čaje mohol predajca zamoriť čímkoľvek - toto som cítil v mysli ako problém. Samozrejme sa to môže stať - nenulová pravdepodobnosť, ale tá je nízka. Už som od neho objednával 2x, prečo by to robil práve teraz? Lieky mi pomohli, som rád za ne. Budem mať pekný darček na Vianoce...

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Ne 8 december 2019 - 19:50

Ahojte, dnes "tešenie sa" nebolo nič extrémne, ale bolo mi fajn pri obede a pozorovaní najmä sýkoriek na mojom kŕmidle. Vlastne je to síce len podľa Netu upravená petfľaša, ale vtáčiky si nájdu slnečnicu aj pod ňou aj v otvoroch fľaše. Chrípkovo a nachladeno sa zlepšujem a po F25 tiež pozorujem skôr príjemnejšie prežívanie. Prajem pohodový pracovný týždeň a aj sily do zásoby boja s ochorením. Tuto

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 35 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Next

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: