Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Dušan Ne 10 december 2017 - 21:36

hlavna vec ze uz niekolko rokof mam v kalendari ci v dennych ulohach poznacene kondicka alebo beh,nuz povedat ze rano vstanem a serem nato,neni motivacie,ranny ritual bez tichto cielof mi dava hodinu pauzy,nic nerobenia,namiesto toho chodim raz za dva tri dni do obchodu a potom cele dni do vikendu nic,slopem hektolitre kavy,enormne mnozstvo cigaret,zerem vsetko co najdem v kuchyni,no neni mi dobre?,tento nezdravy zivotny styl je nahovno,naprd,viem a mam zdravy z.s.naplanovany a odskusany, ale je niekde v mimoze,neuskutocneny ciel,moze za to ekonomika a suvisiaci system zitia,moje motto "kupuj potraviny a var si ich,nekupuj,zer vsetko a ser na zdravie"dokonalost sama o sebe je nemozna aj keby som sa roztrhal na miliardu kuskof.

tuzim po kondicke a behu ako aj po inych nesplnitelnych cieloch,keby boli prachy bola by i dovolenka,kultura ci pamiatka + dalsie aktivity takto mam uz len sachy,
sipky padli,dufam ze ne natrvalo,MMK dodrzujem,skolu tiez,hry obcas,

ale street dance,bojove umenie,sexualne zdravie ako styk so zenou,na bode hlboko pod nulou,

viem ze vsetko sa neda a aj keby boli prachy ,by mi sa nakopili dalsie mile/nemile povinosti,

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Rastlenka Po 5 marec 2018 - 1:55

Ahoj, mne sa darilo sportovat isty cas sep 2017 - dec 2017 aj som schudla 20 kg. Ale tento rok sa mi nedari nastartovat. Aj ked bola som parkrat rano behat. Ale potom zas nic. Cize zas priberam. A mrzi ma to. Neskutocne vela jem.
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Dušan Po 5 marec 2018 - 4:32

tak tento mesiac som nabehol po dve serie na kondicke,prve cvyky strach a hroza,z toho dychynia a busenia som mal stavy ze odpadnem,ale teraz po mesiaci mozem povedat ze som presiel s neexistujucej kondicky na katastrofalnu,vydrzim rychlo dychat do 10 min,parada
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Dušan St 4 apríl 2018 - 22:23

nuz s cvikmi je to tak ze rano je bud neskoro alebo bojujem snevolou,

idemi hlavne o kondicne cviky teda výdrz,spravne dychanie s cinnostou srdca,mal som vplane aj behat ale vsetko to je len plan,ktori je daleko,najprv potrebujem skresat vahu dole aby som potom mohol aj 45min.max behavat a tim padom o kondicku a dychanie by bolo postarane,

uz nabehol tusim treti mesiac,co znamena tri serie - drepy,kliky a mozno aj brusaky,zatial tie rana nezvladam ale pokusim sa nakopnut do toho ved to je len max.20min namahania sa a dychania.

ako dalej a ci sa mi dari aj vtomto napredovat dalej sa vam tiez ozvem.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  rasto So 21 apríl 2018 - 9:35

ja sa k cviceniu niejako nemozem dokopat a tak velmi by som to potreboval na zhodenie aspon niejakych kil mam vlastne nakupene aj cinky rozne vahy aj kladku mam len miejaka lenivost somnou lomcuje snad to niekedy prekonam najhorsie natom je ze cim dalej v tej lenivosti zostavam tim je to horsie.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 493
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  rasto So 12 máj 2018 - 10:43

tak dnes som pocvicil zase s cinkami ani som sa nemusel niejako nutit proste som mal chut asi tomu prispelo aj to ze som sa dobre vyspal prespal som 7 hodin.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 493
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej So 12 máj 2018 - 10:51

rasto napísal:tak dnes som pocvicil zase s cinkami  ani som sa nemusel niejako nutit proste som mal chut asi tomu prispelo aj to ze som sa dobre vyspal prespal som 7 hodin.

Gratulujem, Rasťo! cheers jumping jumping2

dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej So 26 máj 2018 - 11:22

V momentálnych týždňoch moja mini-sústava cvičenia pozostáva:


  • brušáky (10 brušákov 2krát)
  • kliky v 45-stupňovom uhle o kuchynskú linku (10 klikov)
  • 10 drepov s pridržiavaním sa o komodu
  • plank (aspoň 15 sekúnd 2krát)
  • činky v rukách (hmotnosť jedna asi 4 kg) - predpažmo 10x, pripažmo 5x, ponad-hlavu 10x 2krát, zovieranie bicepsov posediačky 20x 2krát)
  • strečing (točenie rukami v ramenných kĺboch aj obe naraz 10x, aj každá zvlášť 10x dozadu, 10x dopredu, predklony: aj rozostupmo, aj spolu nohy, aj každá zvlášť opretá o gauč - vždy minimum 10x čo najviac k špičke /zatiaľ sa ale špičky naďalej neviem dotknúť/
  • minirotoped 15 minút, priemerná rýchlosť pádlovania, nastavený minimálny magnetický odpor
  • chrbtica (točenie hlavou, točenie chrbátom rôznymi smermi, do strán, snaha rôzne točiť a hýbať postupne od vrchu po spodok všetkými časťami chrbtice, obvykle sa to spája so strečingom, lebo súčasťou ohýbania chrbáta sú aj predkony k špičkám rozostupmo, aj s nohami pri sebe
  • ľahnutie si na holú tvrdú zem, vystretie tela a úprava rôznych deformácií držania tela (asi 1 minúta)


Celé mi to zaberie asi 30 minút aj s tým rotopedom, niekedy 35 minút. Niekedy niečo vynechám, alebo odfláknem. Predsavzatie počíta s výkonom každý druhý deň, niekedy to však býva skôr každý tretí. Chrbtica a strečing má byť každý deň, no niekedy sa naozaj prichytím pri tom, že to cvičím skôr každý druhý. Takže frekvenciu si ešte len nastavujem a pracujem nejak na nej. Myslím, že ona sama je dôležitejšia, než samotné cviky tejto mini-sústavy, takže sa mám naozaj ešte v čom zlepšovať. Embarassed

V ostatnom čase som mal dosť svalovicu okrem brušných svalov práve v krku z točenia ramenami. Krčné svalstvo mi mierne vzrástlo, čo mi povedala aj kolegyňa. Trochu sa mi rozostúpil hrudník a plocha prsných svalov je akási na centimetre štvorcové o čosi väčšia. Ale to je len detail, skôr som chcel povedať, že ma bolel ten krk, čo mi evokovalo dojem únavy. Preto som v niektorých týždňoch mal pocit, že ma to cvičenie unavuje a psychicky potápa. V tejto súvislosti sa teším, že akurát tento týždeň došlo k zlepšeniu vo veci svalovice na krku a už ma to tak nebolí a nemám tak ustavične pocit, "že potrebujem pomasírovať". Embarassed Uvidím, ako ďalej...  confused

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  kimi2028 So 26 máj 2018 - 17:40

Ja tiež začínam preferovať domáce cvičenie v týchto dňoch pre skvelé pocity. Mojou úlohou bude seriózne makať každé ráno na sebe aspoň 15 minút. Pôjde o jednoduché základné cviky na dobre rozcvičenie sa. Plánujem zaradiť tieto cviky:

  • krútenie hlavou
  • kývanie hlavou dopredu-dozadu a do strán
  • točenie rukami v zápästí, predlaktí, ramenách a plecami
  • krútenie trupom
  • predkopávanie, zakopávanie
  • malý indián
  • angličáky a výpady
  • krútenie v členkoch, kolenách
  • brušáky
  • kliky
  • bicyklové skracovačky
  • sklapáčky
  • drepovanie


  • dotýkanie sa s rovnými nohami špičiek nôh

Myslím si, že by to na začiatok mohlo aj stačiť, najprv robiť všetko po 10x a časom 20x.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej So 2 jún 2018 - 9:54

Uplynulý týždeň som svoju mini-sústavu cvičenia dosť zanedbal. Mrzí ma to. Síce som naťahoval chrbát a trošku strečoval, ale činky, rotoped a takéto veci, to vôbec nebolo. Neviem presne, čomu to pripísať, asi proste iba mojej pohodlnosti, že sa mi jednoducho nechcelo. Embarassed Azda to súviselo s tým, že som do štvrtka bol mimo kofeínu, takže som bol cez večery dosť unavený a chodil som aj skoro spať, takže som nemal energiu ešte cvičiť. Jo, myslím, že toto môže byť dobré vysvetlenie, ako k tomu došlo. Teraz mám kofeín opäť v krvi, takže dnes si musím mini-sústavu určite dať, už ma nič neospravedlní. Embarassed

matej
Shocked

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej Ut 5 jún 2018 - 22:50

Uplynuli ďalšie dni bez poriadnejšieho cvičenia. Možno by sa k fyzickej aktivite mohla prirátať pondelnajšia prechádzka k miestnej automobilke, čo dohromady tam aj späť spravilo asi 80 minút rýchlej chôdze. To môžu byť pekné kilojouly dolu. Chrbát ohýbam ale inak len po troške, v ostatných dňoch bolo o dosť menej aj strečingu, pričom úplne nula bodov je rotoped, činky a ostatné cviky v minisústave. very sad3 Neviem, či si mám vynadať... alebo sa len pozbierať a konať. Zase som stratil kondíciu v bruchu a je mi aj 10 brušákov ťažkých. Už som myslel, že desať dám, že reku som si už zvykol, a veľmi rýchlo ochabujem, ak kondičku neudržujem pravidelnými cvikmi. Neviem, či je to už vekom, niektorí mi vraveli, že po tridsiatke sa už ťažšie niečo formuje a udržuje, iba akurát tak pupok vie vďačne rásť bez problémov. Very Happy Takáto predstava ma však desí, takže kašlať na tridsiatku, budem sa aj tak snažiť budovať dobrú kondíciu. Samozrejme, je to na dlhé lakte, lebo ako prichádzajú a odchádzajú u mňa rôzne nálady, tak sa mení aj ochota dodržať termín cvičenia. Až príliš často si proste neviem rozkázať, ak nie som v dobrom duševnom rozpoložení. A nevhodné rozpoloženie vie spraviť aj trebárs taká vec, ako je počasie, alebo ako som sa vyspal. Shocked Smile

Jediné, čo je isté a čoho sa treba držať za každých okolností, je heslo: Nikdy sa nevzdať. Ak to nevyjde tisíckrát, tak treba skúsiť tisíci-prvý raz. laughing

Snáď sa ozvem neskôr s reportom, že som dačo odcvičil.
Cieľ do soboty: 2 odcvičené minisústavy (streda/piatok), strečing/chrbát každý deň

lemra matej
affraid

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej Št 7 jún 2018 - 22:10

Ahojte. Smile

Vzhľadom na to, že moje cvičenie je skôr už súvislým necvičením, a to z dôvodu, že ma odrádza jeho námaha a vôbec sa na svoju minisústavu už neteším, tak - ako spomínam v téme "Súčasný stav ochorenia" - prechádzam na určitý čas späť do východzej pozície - chrbtát a strečing, plus minúta ležania na holej tvrdej zemi. To ma aj bavievalo, aj predstava o tom ma i teraz celkom pozitívne nalaďuje.

Musím si na to opäť privyknúť, takže vytyčujem to na dlhý čas. V knižkách píšu, že treba pestovať úplne hocijaký pohyb, ktorý nás bude baviť, aby sme pri ňom celoživotne vydržali. Takže nebudem si programovať činky nateraz, keď ma proste tento druh pohybu až tak nenapĺňa. Maskulínny výzor ma nikdy nelákal. Za to strečing a ohyby kĺbov i chrbtáta - to je už niečo! Very Happy To ma už baví a prináša mi okamžitý pocit vitality. Yes

Takže zatiaľ s mojím cvičením takto. Myslím, že to tak ponechám dlhodobo, s tým, že dosť veľa pohybu mi bude tvoriť naďalej obyčajná chôdza (chodenie po byte hore-dolu vzhľadom na neposednosť, chodenie schodami dolu, časom možno aj hore, vyhýbanie sa dopravným prostriedkom, preferovanie státia v práci vždy, keď to povinnosti umožnia, brigáda v priemysle, kde sa tiež bude len chodiť a stáť 8 hodín... ). Shocked

Snáď mi tieto veci prispejú nejak k vitalite a dobrej nálade. very sad3
S pozdravom a prianím veľa životnej energie,
matej
Tanec

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore