Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 74 z 91 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 82 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 30 november 2019 - 10:31

Ahojte. alien

Dnes: 66,2 kg, cca. 87,5 cm (-0,1 kg, cca. +0,5 cm).

Aj som rozmýšľal, či si tento týždeň nezapíšem ako referenčné meranie až to zajtrajšie nedeľné, pretože zrovna včera som zbaštil vyše 14 tisíc kJ žrádla, takže toto sobotné meranie nevie kvalitne zobraziť medzitýždňový posun. Skrátka som si to včera pokazil. V týždni sa mi však darilo z rôznych prežratí si nerobiť smútky, takže som si toto predsavzatie splnil. Priemerne som jedol 11 100 kJ - prakticky sa mi striedali dni s okolo 9 tisícmi s dňami s okolo 12 tisícmi. Teda okrem toho piatku, kedy som "trochu" vybočil z trendu.

Nuž, a viac asi nemám, čo napísať k veci tento raz. V ďalšom týždni budem pokračovať v trende, skúšať znižovať príjem energie smerom k priemeru 10 500 kJ. Dokopať sa k systematickému kardiu sa mi dlhodobo nedarí, takže hoci po ňom túžim a myslím si, že by mi v snahe zužovať pás výrazne pomohlo, zostáva mi akousi horou, na ktorú sa ešte len učím štverať (a stále sa z nej zošmykujem). Very Happy Teda že sa mi nedarí vypestovať potrebný návyk. Chybu môžem vidieť, isteže, akurát tak v sebe. Embarassed Embarassed Embarassed

Cieľ do budúcej soboty: nový dosiahnutý priemer papania 10500-11000 kJ, prípadne menej, a pás na najtučnejšom obvode nejak blízo 87 cm winter
Predsavzatie: v rámci tvorby návyku aspoň dvakrát kardio v týždni shooting3

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 15 december 2019 - 10:40

Ahojte.

Toto obdobie sa mi vyznačuje vo veci "zužovania pásu" tým, že si menej pravidelne zapisujem stravu a kilojouly, tiež som podostával mikulášske nádielky plné sladkostí, takže aj v tomto smere nebola strava optimálna. Na druhej strane sa vyznačuje aj značným posilňovaním, hoci nie cieleným, lež v podobe prenášania ťažkých krabíc plných tovaru a kníh, denne mám v rukách asi okolo tony tovaru (krabica asi 25 kg, krabíc je okolo 40 denne, a každú prenášam z rampy na vozíky, a potom hore z vozíkov skladať na predajňu a ešte potom preniesť do kancelárie, kde sa spracováva, čiže aj trikrát každú prenášam). O centimeter sa mi zväčšili vďaka tomu bicepsy, čo síce znie, že nie o veľa, ale opticky je to vskutku vidno. Celkovo mám pocit, že sa mi rysujú celé ramená, aj hrudník. Momentálne mám miery po 2 týždňoch od posledného zápisu 67,2 kg, 87 cm (+1 kg, -0,5 cm). Pribratie o kilo sa teda vôbec nedostavilo do pásu, takže sa domnievam, že môže ísť o svalovinu. A ak nie, tak aspoň to nie je na bruchu. Smile

Vzhľadom na to, že cítim, že mám pohybu dosť, tak som v tomto období vec nedopĺňal kardiom alebo cieleným cvičením, skôr nejaké tie ohýbačky chrbta boli, alebo ľahký strečing. Chrbát zatiaľ slúži, som za to strašne vďačný, lebo už poznám viacero ľudí vo svojom okolí, ktorým v mojom veku, hoci som ešte z kategórie relatívne mladých, už chrbtica neslúži a mávajú bolesti, seknutia, vyskočené platničky. Neviem presne pri tom mojom zdvíhaní hore-dole, že čomu vďačím, že ma zatiaľ neseklo, ani mi nič nevyskočilo, že či tým každodenným ohýbačkám a strečingu, alebo... neviem. Strašne si to ale vážim, lebo naozaj v okolí vidím, že tie ich problémy s chrbtom nie sú vôbec sranda. Sad  sad and unhappy

Ku kardiu sa plánujem pravdepodobne vrátiť, resp. k snahe mu privyknúť sa plánujem vrátiť asi až po sezóne, teda po Vianociach. Smile V nasledujúcom týždni sa chcem vo veci tejto témy zamerať na pravidelné evidovanie stravy, keďže v tomto som trochu poľavil. Cieľ do budúcej soboty: asi len nezhoršiť miery, upevniť zatiaľ tých 87 cm. I love you

matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 22 december 2019 - 9:01

Ahojte, bojovníci. Super!

Pre dnešok: 66,7 kg, 87 cm (-0,5 kg, +- 0 cm). Pod rebrami 81 cm.

Zdá sa, že cieľ z 15. decembra sa mi podarilo nejak s odretými ušami splniť a nezhoršil som si pás. Na druhej strane zapisovanie stravy nebolo úplne úspešné, resp. asi 2 až 3 dni som si nezapísal. Prakticky sa pod to podpísalo moje spontánne uváženie, že "asi som to so stravou až tak neprehnal vzhľadom na denný pohyb", takže môžem uprednostniť naliehavejšie činnosti, než evidenciu kJ. Bol to týždeň, kedy som chodil domov z práce až okolo pol ôsmej večer, takže aj preto takéto uprednostnenie.

Dá sa teda uzavrieť, že sa približne hore-dolu udržujem na podobných mierach už celé mesiace. V podstate to hodnotím kladne, hoci to zužovanie obvodu pásu mám v hľadáčiku naďalej. Nasleduje týždeň vianočných jedál, dá sa povedať. Určite sa však neplánujem prežrávať každý deň, dávam si predsavzatie pomaly, ale isto obnovovať zápis kJ a pekne si dodržovať limit aj počas nastávajúcich sviatkov. Azda iba v ten Štedrý deň to bude istotne premrštené, ale potom chcem už papať kvázi-normálne.

Cieľ teda vzhľadom na sviatky do budúceho víkendu: nepokaziť si výrazne miery, udržať sa do 87,5 centimetra

Hurá na to. shooting

Všetko dobré, priatelia! Očko
matej
Snow 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 24 december 2019 - 11:42

Z nejakého, mne neznámeho dôvodu, som trošku schudol na 66 kg a 86,5 cm. A to napriek včerajším zbašteným 14 tisícom kilojoulov. Zírám Každopádne na týchto číslach vstupujem do vianočných sviatkov. Cieľ na nadchádzajúce dni je mi teda jasný už z nedele: nezhoršiť si pás nad 87,5 cm na najtučnejšom obvode. Už som si trochu spísal kalorický rozpočet na dnes, tak uvidím, do akej miery s ním budem úspešný. Včera som ho mal tiež spísaný, mal som ho uzavretý na nejakých 11 tisícoch, no, žiaľ, ovládli ma večer chute a nedodržal som ho. Musím sa z celej sily snažiť, aby sa to nestalo aj dnes. Very Happy Je pravda, že sú síce sviatky a ľudia sviatky obvykle oslavujú práve navýšeným jedením a dobrotami. Takže človek by povedal, že to k tomu proste patrí a nemám si s tým robiť starosť. Ale ak by som si to pokazil nad 88-89 cm, tak viem, že by som to ľutoval, vianoce-nevianoce. Predsa len po sviatkoch sa už končí tento rok a budem bilancovať dosiahnuté výsledky, tak by bola škoda celoročné snahy zmariť práve na jeho konci. Je to akási irónia, že najväčšie obžerstvo sa má podľa tradície konať akurát v závere roka, kedy sa hneď na to pôjdu bilancovať výsledky v riešení zužovania pásu. laughing

Hurá do boja. jumping

matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 28 december 2019 - 8:39

Ahojte, kamoši a kamošky. Super!

Som veľmi rád, že som z Vianoc vyšiel v podstate s takmer rovnakými mierami: 66,7 kg a cca. 87 cm (+0,7 kg, +0,5 cm). Pozerám, že som ich mal teraz nalačno na chlp rovnaké ako ráno nalačno na Štedrý deň. Zírám

Prežrania sa konali hlavne na Štedrý deň a potom aj v stredu. Neskôr to už bolo o čosi rozumnejšie a mal som akú-takú snahu o nejaké "seba-kočírovanie". Very Happy Čo ďalej? Idem pokračovať v zabehnutej metóde zápisu kJ, v snahe jesť makroživiny podľa oficiálnych doporučení a tiež limitovať si strop denného príjmu energie na nejakých zhruba 10 tisíc. Yes Keďže už sezóna v práci skončila, stáva sa znovu aktuálnou aj otázka cieleného kardiocvičenia a posilňovania. To bude vyžadovať odo mňa vybudovanie návyku od svojho začiatku, lebo už som stratil niť s niekdajším čo-i-len-sporadickým návykom občas cvičiť... Bezradný Bude to jedno z mojich predsavzatí do nového roka. lol

Cieľ do budúcej soboty: asi tiež okolo 87 cm, prípadne medzi 86,5 a 87 Učiteľ

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 11 január 2020 - 10:22

Ahojte, priatelia.

V ostatné 2 týždne som sa pomerne prekrmoval sladkým, no nakoniec som limit nepremršťoval príliš často. Zdá sa, že ak aj 3krát za týždeň zjem nad 12 tisíc a ak potom zvyšné dni týždňa mám približne v limite hore-dolu medzi 9000-11000, tak dohromady výsledne udržím miery na prijateľnej úrovni. Dnešok mi priniesol 66,1 kg a cca. 87 cm (-0,6 kg, +- 0 cm).

Hmotnosť mám teda na výšku okolo 177-178 cm aj relatívne nízku, no BMI je ešte naďalej v poriadku, nehlási vyziabnutosť. Pás na svojom najväčšom obvode dlhodobo kolíše okolo 87 cm, čo je ešte nie dobré, lebo to pôsobí pri nahatosti vypuklo. Pokojne by som mohol siahať na méty 82-83 cm, si myslím. Na to by mi najviac okrem číhania na stravu pomohlo kardiocvičenie a čiastočne aj brušné cviky. Brušné cviky som od začiatku decembra začal zanedbávať, až som si odvykol, takže v tomto sa musím znovu naštartovať. A kardio je otázne, veľmi rád by som ho cvičil doma v súkromí, lenže môj minirotoped mi nevie rozbúšiť srdce. Vlastne ani v minulosti riadny rotoped, ani elipťák mi nevedel vyhodiť tep nad 80. Jediné, čo mi ho rozbúši nad krásnych 100-110, je beh. Bezradný A tak sa neviem namotivovať aspoň na ten minirotoped, lebo hoci sa kalórie spaľujú, mám tak trochu pocit kvázi-márnosti, keď srdce nebúši. Ale asi je to zlý prístup, musím sa zamerať hlavne na to, že sa vôbec energia spaľuje, a to sa bezpochyby spaľuje. To, že už mám srdce prispaté, tak to mi len akurát tak znižuje efektivitu spaľovania z tukových zásob, a azda iné dôsledky to možno ani nemá. Aj keď rečník B. Tracy mi včera v knižke hovoril, že kardio dodáva veľa energie a ja by som chcel z neho získať teda nielen efektivitu spaľovania z tukov, ale aj tú energiu do života.

Takže ak to uzavriem so snahou nevyhovárať sa, ale prísť aj s nejakým riešením, tak ako zatiaľ-riešenie budem mať ten minirotoped. Budem si rozvíjať návyk cvičiť práve na ňom. Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. Very Happy

Cieľ do budúcej soboty: atakovať milimetríky medzi 86,5 a 87 cm  I love you

S vrúcnym pozdravom
matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  relouth Ne 12 január 2020 - 13:04

AHoj,mam otazku.
Po AP sa pribera pretoze,je vecsia chut do jedla,alebo preto ze sa spomali metabolizmus ?
Preco sa spomaluje metabolizmus ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 12 január 2020 - 14:29

Ahoj, spomalí sa ti metabolizmus aspoň u mňa to tak bolo. Naposledy na leponexe som pribral 12 kg za mesiac, pričom som nejedol až tak veľa. Prakticky nemal som ani čo znižovať, čo sa týka stravy. Podarilo sa mi schudnúť už cca. 4-5 kg cez sviatky.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  relouth Ne 12 január 2020 - 14:35

Cez sviatky priberaju aj ludia bez liekov,ako sa ti to podarilo ? A 18kg za mesiac ? to si musel pribrat skoro polkila denne..co je tak kilo jedla denne Smile
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 12 január 2020 - 14:44

Pripisujem schudnutie nižšej dávke, lebo potom čo som slintal a pribral tak zakročil i doktor a dávku mi znižil na minimum. Tento mesiac som už to mal asi úplne vysadiť, ale doktor naposledy mal dovolenku tak ten mesiac tých 25 mg ráno a večer poberiem. Snáď čo sa týka antipsychotika budem po najbližšej kontrole len na depote a niečo opäť schudnem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 19 január 2020 - 9:41

kimi2028 napísal:Ahoj, spomalí sa ti metabolizmus aspoň u mňa to tak bolo. (...)  Podarilo sa mi schudnúť už cca. 4-5 kg cez sviatky.

Kimi, gratulujem k úbytku na váhe! Je to paráda, teším sa a tlieskam. Applause jumping Super!

Čo sa týka liekov, aj ja si myslím, že spomaľujú metabolizmus niektoré, pričom niektoré aj zároveň povzbudzujú do jedla. Napríklad u mňa olanzapín, vtedy v podobe Zyprexy, nielenže spomaľoval čo do metabolizmu, ale mi aj náramne chutilo jesť, bol som vyslovene stále hladný. To sa kombinovalo s nepeknými depresívnymi a tiež mínusovými stavmi, ktoré mávam tendenciu ja zajedať. Niektorí ľudia pri problémoch chudnú, prestávajú jesť, nechutí im. Ja patrím medzi tých, ktorí, keď im je duševne zle, tak emočné strádanie idú zajedať a jedia teda ešte viac, než obvykle. Toto všetko ma vypáslo na olanzapíne a tiež risperidóne cez 20-25 kíl na hmotnosti, a to pomerne za krátku dobu... najviac 3 mesiace.

---

Čo sa týka môjho víkendového referenčného merania, dnes mám 66,0 kg a 87,5-88 cm. Čiže na páse trošku zhoršenie. Stravovanie v uplynulom týždni nebolo veru optimálne. Za všetko môžem spomenúť to, že som si väčšinou vôbec nezapisoval prijatú energiu a stravu, pričom mi je dosť jasné, že som ju pravidelne premršťoval. Nuž, nevadí, nie je to také zlé, stále som ešte vlastne v norme. Jediná nevýhoda, ktorá mi z môjho úsilia-neúsilia vyplýva, že sa neposúvam do lepších centimetrov. Možno sa začnem v tomto posúvať, až keď si trošku upracem v hlave a budem prežívať menej stresu... tento január mám totiž na stres veľmi bohatý. Strašiak Po skončení tohto náročného obdobia si, verím, nájdem čas aj na nejaké športovanie, ktoré, ako som vravel už minule, by mi pomohlo najviac.

S úctou a pozdravom
matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 25 január 2020 - 10:51

Ahojte. winking

Dnes: 66,8 kg, cca. 87 cm (+0,8 kg, cca. -0,5 cm).

Skáče mi to hore-dole, ale je to všetko v rámci udržiavania. Niekde som čítal, že udržiavanie je pohybovanie sa mier v rozsahu plus-mínus 5%. Shocked Ale zdá sa mi tá definícia nejaká nedokonalá, neúplná... scratch

V uplynulom týždni som si, žiaľ, čas na rotoped alebo nejaké systematickejšie cvičenie nenašiel. Iba pravidelné ohýbačky, naťahovačky, strečing, chrbát. Občas drepy. Čo ma však prekvapuje oveľa viac, je, že už aj 2 týždne mám problém si zapisovať stravu do účtu na Kalorických tabuľkách. Čiže si neevidujem, čo papám a koľko toho papám. Bol to už roky môj pevný, železný zvyk, priam posvätný, ktorý mi veľa pomáhal. A tu zrazu, ako mám napratané dni povinnosťami, tak sa mi to náhle nechce zapisovať, alebo si na to vyčleňovať čas. Zatiaľ ma toto zanedbanie nepotrestalo výraznejším zhoršením mier. Ale istú obavu mám, lebo sa cítim rozožratý. Suspect

Uvidím, ako ďalej. K zapisovaniu by som sa rád vrátil, nechcel by som sa uspokojiť s tým, že si odvyknem. Čo sa týka cvičenia, zatiaľ pôjdem na to véééľmi pomaličky, nebudem si robiť veľké oči, že zrazu prejdem rovno na rotoped, a to najmä teraz v skúškovom. Takže v rámci pohybu si mienim dôkladne precvičovať strečing, chrbát a naťahovačky/ohýbačky každý jeden deň, prípadne aj dvakrát za deň. Toto mi veľmi vie pomáhať, cítim sa bezprostredne po tomto dobre, takže je tu aj istá uchopiteľná motivácia. Smile Navyše to netrvá dlho - ohýbam sa zhruba 3-5 minút, a stačí to na vzbudenie pocitu vitality. cyclops  

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 74 z 91 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 82 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore