Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 21 z 91 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 56 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 február 2015 - 18:09

Mischelll, srdečne gratulujem k pokroku pri cvičení. Je to veľká vec, že pomaly zvládaš už aj hodinu cvičenia. Vtedy ide tuk dole už dokonca aj hneď počas cvičenia, takže celý boj je značne efektívnejší. Môj boj je trochu inakší, nejdem cez priame zhadzovanie tuku, ale skôr cestou deficitov. Ale koniec-koncov, aj Ty si takto vytváraš deficit energie plus navyše oxiduješ tuk už aj hneď vykonávaním cvičenia. Takže fantázia.  jumping Gratulujem a držím palce do ďalšieho boja! Nech sa darí.  it is perfect  Smile

---

U mňa už to bude týždeň, 7 dní, od začiatku evidovania deficitov prostredníctvom racionálnej výživy a mierneho cvičenia. Ku dnešnému dňu som v deficite asi 15800 kJ, čo je už takmer 57% zhadzovaného kilogramu. Takýmto tempom štvrtok ráno po wecku by som mohol mať už konečne kilogram tuku dole. Je to naozaj pomalé tempo, ale isté, presné a trváce (relatívne trváce). "Pomaly ďalej zájdem." Smile

Miery a váha - všelijako sa to hýbe, ale keď ide o také pomalé tempo zhadzovania, tak ide o nevýrazné zmeny. Každopádne kolíše to medzi 79,8 a 81 kg, medzi 100 a 102 cm. Shocked

Zatiaľ som mal počas svojho aktuálneho úsilia dva pády, resp. dva zničené energetické rozpočty a zdevastované pomery živín. V stredu a dnes. Za dnešok a za stredu mi však nevykázali tabuľky žiaden prebytok energie, skôr to vyšlo zhruba na nulový deficit, vyrovnanie. Zdá sa, že občas, zhruba každý tretí deň, niekedy každý štvrtý deň, padnem a doprajem si aj nezdravé potraviny. Vtedy sa aspoň snažím ich nejesť neskoro večer, ale dať si ich ešte v časovom odstupe od spánku 3 hodiny, plus snažiť sa zachovať aspoň nulový deficit, teda nevyrubiť si prebytok kJ. Prvá podmienka sa mi v stredu nepodarila, no druhá podmienka sa podarila aj v stredu, aj dnes. Smile

Teším sa na stredu ráno, alebo štvrtok... strašne som plný očakávaní, lebo matematika nesmie klamať. Smile
Držme sa, priatelia!
Staňme sa navzájom sebe sparing-partnermi pri chudnutí. Dokážeme to. Smile

Matej
jumping2

PS: Ale musím krotiť svoje nadšenie, lebo čo znamená, že na desiaty deň budem mať o kilo menej? Že budem mať 80 kg? Veď to mávam hocikedy aj teraz, keď mi to všelijako kolíše a hocijako stúpa a klesá. Takže reálny pokrok bude asi až o dosť neskôr, keď zaevidujem pokles aspoň 3 kilá, a to je podľa výpočtov očakávateľné v horizonte až ďalších 20 a viac dní. To the wall laughing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Ne 22 február 2015 - 15:38

ako som pisal uz predtym, aj ja sa snazim chudnut.

som na tom vyskovo a vahovo skoro rovnako ako Ty, Matej. vazim teraz 79 kg a chcem to znizit na 65 (dost odvazne) az 70 kg (realnejsie). uz by som davno vazil aj tych 75, nebyt toho alkoholu ostatne dni, kvoli tej alvente. za den som totiz schopny schudnut 0,2-0,3 kg. ale niekedy dva dni chudnem, na treti pride pad, u mna v podobe alkoholu a vaha je naspat tam kde pred tromi dnami. alkohol je strasne kaloricky, aj pivo, aj vino. ja sa nejak nedivam az tak na zlozenie stravy, skor sa snazim jest 5-krat denne v odstupoch a s mensimi porciami s tym, ze obed mam normalny, co sa prave uvari.

celkom sa mi dari takto chudnut. schudol som od jesene z 85 kg na terajsich 79 kg. a to vlastne bez pohybu. takze pocitam, ze ak mi bude v lete dobre a zapojim trochu bicykel alebo korcule, tak to pojde este lahsie. len sa vyvarovat toho alkoholu! Evil or Very Mad

drzim Vam ostatnym palce. Mischell, Teba obdivujem s tym hodinovym cvicenim a Mateja v tom, kolko sa mu vo svojej "kariere chudnutia" uz podarilo zhodit. pamatam si za starych cias, ze sa Tvoja vaha pohybovala okolo 100-ky. to mozes byt na seba naozaj pysny. aj keby to uz nizsie nemalo ist, co urcite pojde, je to skvely vykon. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Ne 22 február 2015 - 16:46

opadané lístie - ďakujem....

Inak k tomu hodinovému cvičeniu tak štvrtok som aj z prestávkami odcvičila....proste pol hodina a pol hodina.....ale v piatok som cvičila hodinu v kuse...čo bolo dosť namáhavé...ako mala som počas cvičenia 2x krízu okolo 32 minút a potom v 50 minúte....ako už som to chcela vzdať, ale nakoniec som predsa len docvičila....ako inšpirovali ma aj relácia o chudnutí obéznych ľudí v telke - Extrémne premeny .....ako ísť ďalej aj nad svoje pohodlne a zaužívane cvičenie....ale na svoju hranicu....myslím, že hodina na bežiacom pase je moje maximum....ako je pravda, že keď som už došla na hodinu tak som mala skôr takú zotrvačnú energiu bežať už ďalej ...ako nebolo to rýchle tempo....ale už som nemala ďalšiu hodinu na beh....ako aj keď bolo by to aj pre mňa prekvapenie, keby som toľko zabehla....lebo, nebolo to vôbec jednoduché....tento týždeň plánujem tiež 2 x cvičiť po 1 hodine....len neviem ci si to rozdelím...alebo skúsim zase vkuse....ale čo ma teší je, že som nemala žiadnu svalovku....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 23 február 2015 - 16:50

Akosi som už unavený z toho chudnutia. Mám tlsté brucho. Za chvíľu sa budú nosiť tričká a ja budem v hanbe. Šak čo, celý život som v hanbe. Nedokážem to zhodiť. Som slaboch.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 25 február 2015 - 8:09

Predchádzajúci príspevok som mal ovplyvnený depresívnymi rozladami v pondelok. A tiež tým, že som pribral na 102 cm, no dnes som pochopil, že to nebolo o tuku, ale o fyzických problémoch s vyprázdnením.

Dnes sa veci zlepšili a mám späť 100 cm, čo je oveľa lepšie. Dokonca lepšie než 101 cm, ktoré som mal takmer týždeň v kuse.

Čo sa týka váhy, tak stále to isté... okolo 80,5 kg. Je streda, mal by som mať už výsledky, ale nemám, čo pripisujem hlavne mojich 4 pádom, kedy som sa prežieral neskoro večer sladkosťami a tučným. sad and unhappy Aj preto som napísal, že som slaboch, lebo mám pocit, že telo vládne mne, a nie ja jemu... ono mi nadiktuje: "Matej, si strašne hladný a chceš strašne toto a tamto zjesť." No a ja ho poslúchnem, lebo inak ma mučí desivými fyzickými pocitmi hladu a šialenými chuťami. Rolling Eyes Iste ma v tom chápete, mnohí z Vás asi žravosť poznáte.

Nebyť mojej návalovej žravosti, tak som dávno úplne chudý. A zdá sa, že všetky bežné rady, ktoré čítam na nete ako rady proti návalovej žravosti, mi nezaberajú. Asi v tom majú prsty aj tie lieky nezbedné, že? Smile

No čo už, tak kráčame ďalej. Uvidím, čo bude. Nevzdávam sa, ale nie som už taký do veci nadšený. Shocked
Matej
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Št 26 február 2015 - 12:16

Asi sa stal zázrak, ale dala som sa na počítanie kalórii....čo som do teraz dosť povedzme, že nemala rada....alebo skôr sa mi to nepozdávalo.....a zdalo sa mi zbytočne.....no kedže ešte aj v mojej obľúbenej relácii to odporučili tak som sa do toho pustila....nie to to vôbec tak ťažké ako vyzerá....dozvedela som sa, že chlieb ktorý jem má veľa kalórií a aj ostatné veci by som si mohla odpustiť.....ale čo je ešte zaujímavejšie, že aj napriek cvičeniu som stala na rovnakej váhe, alebo dokonca par gramov priberala....čo je aj tak dosť podivne...no už viem prečo....môj metabolizmus je spomalený ....vyšlo mi to keď som počítala bazálny metabolizmus podla Harris - Benedictovej rovnice....aj keď stále mam pocit, že som sa nejako pomýlila, kedže mi vyšli o dosť nižšie čísla, no myslím že to bude ten rozdiel v počitani muž a žena scratch ....inak započítala som podla tabuliek všetko čo jem aj čokoládku aj iné maškrty....a stále som na tom bola dobre....aj na večeru sa mi zvýšilo 400 kalórii....čo si myslím, že je dosť keď niekedy ani nevečeriam.....ale ten spomalený metabolizmus to asi všetko vysvetľuje a aj príčinu viem - pijem malo vody lol ....teda tekutín....no nič tak našla som kde je pes zakopaný....a pokúsim sa zase raz zvyšovať pitný režim....tento týždeň mám už odbehané, takže možno budem len tak ešte cvičiť navyše....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 1 marec 2015 - 16:39

Mischelll, vrúcne podporujem Tvoje nové skúsenosti a ak by si chcela, rád pomôžem. Wink

---

Nuž, je prelom mesiacov, čas na zhodnotenie uplynulého obdobia. Opäť nebudem uvádzať každodenné údaje, len zostručním vec na odpoveď, že moja priemerná hmotnosť počas februára bola 80,45 kg. Prvá polka februára rada dosahovala aj 81 kg dosť často, pričom 103 cm bolo obvyklých. Druhá polka sa umúdrila a prevažujú hodnoty okolo 80, resp. dosť často už okolo 79,6 kg. Pás sa tiež umúdril na 100 cm, ktoré sú, zdá sa, momentálne stabilné.

Čiže isté zlepšenie situácie vidím. Vidieť na váhe číslo pod 80 už nie je také neobvyklé. Myslím, že ešte dajaký týždeň snahy a už budem mávať pod 80 aj celkom stabilne.

Ide to veľmi pomaly. No nejak to ide našťastie.
Ako chybu evidujem, že som posledný týždeň necvičil vôbec na rotopede. Toto športovanie chcem čoskoro obnoviť. Smile Naďalej však som slabý pri korigovaní návalových hladov... napr. v piatok po brigáde som večer zjedol aj to, čo v chladničke nebolo Laughing

Bojujeme ďalej. shooting
Držím všetkým prsty. it is perfect
Matej
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 31 marec 2015 - 10:00

Ahoj kamaráti a kamarátky Smile

Marec, ak ho mám zrekapitulovať, bol úspešnejší čo do chudnutia. Celkovo sa moje priemerné hodnoty za celý mesiac sumárne pohybovali takto:

  • hmotnosť cca. 79,78 kg
  • pás cca. 99,52 cm


To je priemerne takmer o 700 g menšia hodnota, než vo februári. Takže myslím, že to má našťastie klesajúcu tendenciu a čo je hlavné, nedochádza k priberaniu.

Mínusom marca 2015 je zanedbanie cvičenia, nepoužívanie rotopedu. Plus dosť veľa dní som si nezapisoval ani kilojouly, takže som nebadane prekračoval limity. very sad3 V tomto sa musím polepšiť. Tiež je sprievodným znakom marca snaha vysadiť kofeínové nápoje - kofolu a kapučíno. Neúspešne... Ale nejak s tým nespokojný až tak nie som - je mi to v podstate jedno. What a Face

Začína apríl, nové šíre možnosti. Chcel by som svoju priemernú hmotnosť znížiť na úroveň 78 až 77 kg. Je to dosť odvážny plán, ale až koniec apríla mi ukáže, či bol reálny alebo nie. Smile Ako vidno, idem na vec veľmi plazivo a pomaly, lebo neznesiem nejaké silné zásahy do stravovania a cvičenia. Aby ma proces neodrádzal, tak musím ísť na to velice pomaly. Smile

So srdečným pozdravom
Matej
clown

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Št 9 apríl 2015 - 10:42

A je po sviatkoch Smile

toľko sme toho nachystali, že som po sviatkoch pribrala 1,70 kg....teda skoro dva kg....čo je dosť na to že bol post a moc som nejedla....a potom no neprežierala som sa, ani koláče moc nejedla....len som už druhy týždeň necvičila nič....mam teraz pocit keď som včera zase cvičila, ako by som rok necvičila....ale zase začínam a zase rozcvičujem telo  jumping ....asi tak....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Št 9 apríl 2015 - 10:51

Pridám sa aj ja... v Košiciach sme tomu hovorili, že sa nám tvoria letokruhy na bruchu... ja som poctivo papal a pribral som 3 kg!!! To je horšie jak na zyprexe! Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  ester Št 9 apríl 2015 - 17:27

...tak 1,5kg som pribrala,ale necvičila som skoro 2 týždne...zajtra zase začínam. Ale nakoĺko mi dnes pridala lieky,neviem neviem... dúfam,že nezačnej opäť priberať
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 21 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Št 9 apríl 2015 - 19:34

Lieky preco? Zas nabiehas?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 91 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 56 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore