Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 56 z 91 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 73 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty :*

Odoslať  sarah222 So 28 október 2017 - 20:07

Ahojte, ja som sa dala na chudnutie mám osobného trénera a za dva mesiace som schudla 9 kg Smile z liekov som pribrala 20 čiže som v polovičke úplne skvelé sa to dá len treba makať a makať a makať a zdravo sa stravovať Smile ak chce niekto radu ako nato som tu a rada odpoviem Smile
Anonymous
sarah222
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 29 október 2017 - 9:18

Gratulujem, Sarah! it is perfect cheers

***

Ja dnes:
- 67,8 kg ľavou, 68,5 kg pravou
- 88 cm na najväčšom obvode nalačno a pri výdychu

Trochu to ide dolu. Papám v súčasnosti okolo tých 10 tisíc denne, včera cez 11 tisíc, predtým aj menej, len okolo 9500. Pohybu mám v tento týždeň pomenej, jeho navýšenie očakávam znovu od pondelka. Cieľ zostáva: skúšať ďalej na zatiaľ 87 cm. Dnes som si dal predsavzatie skúsiť brušáky a vyhľadať si o nich čo najviac informácií. Smile

Všetko dobré.
Cvik 4

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Suprafenestra Ut 31 október 2017 - 14:55

Matej, bohužiaľ brušákmi toho moc nevyriešiš. Odporúčam ti fitnessblender.com majú tam cviky pre pokročilých, bežne cvičiacich ale aj pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Majú veľa videí a dovoľujem si povedať, že si tam to svoje nájde každý. Ja s nimi cvičievam už niekoľko rokov a neviem si ich vynachváliť.
Suprafenestra
Suprafenestra
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.8, F34.0, F61
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax, Oxazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 1 november 2017 - 7:11

Suprafenestra napísal:Matej, bohužiaľ brušákmi toho moc nevyriešiš. Odporúčam ti fitnessblender.com majú tam cviky pre pokročilých, bežne cvičiacich ale aj pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Majú veľa videí a dovoľujem si povedať, že si tam to svoje nájde každý. Ja s nimi cvičievam už niekoľko rokov a neviem si ich vynachváliť.

Ďakujem, Suprafenestra. Mrknem sa na tú stránku a preštudujem si ju. Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Suprafenestra St 1 november 2017 - 12:39

Určite daj potom vedieť, či si si tam niečo našiel a čo si zistil. Prípadne ako by som ti mohla pomôcť, rada pomôžem.
Suprafenestra
Suprafenestra
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.8, F34.0, F61
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax, Oxazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  danka Št 2 november 2017 - 17:57

Neznášam jedno moje konanie - mlsanie, jedenie sladkostí, alebo kalorických pochutín, veľa jedla jesť. Ten zvyk  prekáža môjmu chudnutiu. Prírastok váhy od augusta 14 kilo je alarmujúce, obezita druhého stupňa. Ja viem, že mám na to ovládnuť sa, že to je nejaký zvyk iba, ale proste sa prestanem ovládať, zabudnem, uprednostním sladkosti vo velkom mnozstve a potom som z toho iba smutná, že ..zas som sa neovládla...dookola. Cieľ si dávam, obmedziť kupovanie keksíkov a jedenie sladkostí v takom množstve, tým začnem inak darmo sa hýbem, keď si neviem upraviť stravovanie ako normálny človek s vôľou. Asi mám nejaký problém s vôľovým konaním, ovládaním vôle, mám s tým problém aj v iných veciach scared Embarassed Crying or Very sad
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Št 2 november 2017 - 19:29

ahoj, danka. vela pacientov, ktori uzivaju olanzapin, ma zvyseny hlad a vacsiu chut konkretne prave na sladke. takze problem ani velmi nemusi byt v Tebe a v Tvojej voli, ale skor v tomto lieku. ak si behom kratkeho casu vela pribrala, mozno by bolo dobre spolu s doktorokou zvazit zmenu na nejake antipsychotikum, ktore je strnejsie k vahe.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  danka Št 2 november 2017 - 20:15

Milé opadané lístie, doktorke som to vravela, ale ona na to, že ona ani  neužíva lieky a má nadváhu. fakt je, že to je neúnosné a nemienim brať olanzapin dlho, len sa bojím , že keď ho vysadím čo bude, kontrolu mam až koncom novembra tak jej to znova navrhnem, ale je aj vo mne chyba, skôr v mojom štýle stravovania, mám v tom chaos. Nezapnem nohavice, oblečenie je mi malé, ťažko sa zohýňam ako guľa som. ale moj sen je schudnúť. Aj od antidepresiv som pribrala, ked som užívala len tie, ale toto skoro mať 100 kilo je však viete ... I disagree  Exclamation  Pozdravujem giving a hug  všetko najlepšie prajem drž sa.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka Pi 3 november 2017 - 12:50

Reakcia Tvojej doktorky je úplne zlá. Je vedecky dokázané, čo a prečo robí olanzapín s váhou, tak by si to asi mala naštudovať. Garantujem Ti, že keby Ta prehodila na niečo iné, tak záchvaty žravosti ustúpia, alebo sa významne zredukujú. Musíš na ňu tlačiť, že chceš užívať niečo iné. Keď to nepôjde po dobrom, tak jej povedz, že teda olanzapín prestaneš brať kvôli prírastku váhy. Dobrý psychiater berie na toto ohľad, pretože vie, že spolupráca v liečbe je najdôležitejšia.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  danka Pi 3 november 2017 - 14:56

Ďakujem Filipka za radu a povzbudenie, uvidím na kontrole čo mi na to povie, musím si pripraviť argumenty a uvidím čo bude ďalej. všetko najlepšie prajem kiss giving a hug
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina Ne 5 november 2017 - 21:08

Ahojte,

som na tom podobne ako Danka. Kedysi na zyprexe som pribrala takmer 30 kg. Minulý rok som lieky vysadila a hneď som za polroka zhodila 15 kg. Od januára som znova na liekoch a hoci už nie na Zyprexe, ale na Abilify, kde by podla psychiatričky nárast hmotnosti nemal byť až taký, napriek tomu, 15 kg je už späť. Som strašne žravá a chutí mi hlavne sladké. Darmo sa snažím aj cvičiť, keď stále mlsám. A k tomu ma lieky hrozne tlmia, veľa spím - 12 až 14 hodín. Hovorila som to psychiatričke a navrhovala jej, aby mi Abilify znížila z 15 mg na 10 mg. Odmietla to s tým, že 10mg je nízka dávka. Pritom ja som už na nej kedysi bola a fungovala som v pohode. Dokonca som vtedy zvládla aj dcérinu svadbu.
Kebyže nemám nadváhu, tak som celkom spokojná. Už sa mi aj ťažko vykonávajú niektoré cviky. O behaní možem len snívať very unhappy

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 17 november 2017 - 13:54

Za posledné 2 týždne hlásim pribratie 2 kilá a 2 centimetre:

- asi 70 kg
- 90-91 cm

Boli pravidelné pätnásťtisícovky plus svadba, kedy bolo 25 tisíc kJ prijatej energie. Denne spálim bežným metabolizmom a pohybom najviac 11 tisíc, takže sú tam cítiť silné prebytky prijatej energie, ktoré ako idú dni, sa mi ukladajú do tukových vankúšov najmä na páse.

Potvrdzujem, že v súčasnosti mám žravosť mimo kontroly. Neviem, čím to je, že tak veľa jem, moje telo si to proste pýta, je hladné a nervózne, pokiaľ to nemá. Asi mám v neporiadku glukózu, azda jem priveľa sacharidov, ktoré mi naženú do krvi priveľa inzulínu. Alebo že by lieky? Alebo nejaká citová nevyrovnanosť? Alebo len nezvyk odriekať si, keď sa ponúka?

Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 91 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 73 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore