Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Pi 3 september 2010 - 8:39

ahoj, kami. a v akom vztahu si k tomu chalanovi? priatel, priatelka, kamarat..? a co take ho trapi, ze sam nie je schopny prebrat sa k zivotu? napis o tom trosku viac.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 6 september 2010 - 13:18

Tomas, teraz ked si už doma, tak nám napíš ako bolo na Mallorke? Aká bola strava, pláž, ubytko atď...
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 13 september 2010 - 13:14

Zaujímavé skutočnosti o farmaceutických spoločnostiach.

John Rengen Virapen s kariérou vo farmaceutickom priemysle začal ako jednoduchý zástupca-predajca liekov, až sa stal riaditeľom švédskej pobočky americkej farmaceutickej spoločnosti Eli Lilly, jedného zo svetových farmaceutických gigantov, ktoré tvoria takzvanú Big Pharmu.

viac: http://www.zdravie.sro.sk/
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Po 13 september 2010 - 18:47

Vo farmaceutickom priemysle sa vzdy tocili velke peniaze, je to spolu so zbrojarskym priemyslom najvynosnejsi biznis na planete. Pytam sa vsak, kde by sme boli bez neho? priemerna dlzka zivota by bola tych 40-50 rokov ako v stredoveku a my vsetci, co sem prispievame, by sme trcali v blazincoch vo zvieracich kazajkach. Ak by sme teda mali to stastie, ze by sme sa dozili veku, kedy by prepukla psychicka choroba. Mozno by sme zomreli hned po porode na novorodenecky tetanus, do 1 roku zivota na zapal pluc, zaskrt ci osypky, vyskytnut by sa mohol cierny mor, cholera, tuberkuloza, ale aj rotavirusova hnacka, ci zapal stredneho ucha mozu byt smrtelne. Deti s vrodenymi srdcovymi chybami by tiez mreli hned po porode. Neexistovali by ziadne operacie, lebo by neexistovala anestezia, premedikacia ci antisepticke latky. Zuby by sa trhali bez umrtvenia. proti nicomu by sa neockovalo. Vsetky srdcove choroby by sa urychlili a zhubne nadory by zabijali do par tyzdnov, maximalne mesiacov. Neexistovala by moznost umeleho oplodnenia, antikoncepcia, daleko viac plodov by bolo potratenych. Ludia schopni posuvat dopredu vyvoj v akejkolvek oblasti by zomierali skor, ako by mali moznost rozvinut svoje schopnosti a vsetko by sa spomalilo.
Farmabiznis byva casto spinavy a ide hlavne o peniaze, ale znacna cast tych penazi ide prave na vyskum novych liekov. Lieky nie su dokonale a maju mnozstvo neziaducich ucinkov a mozu aj zabit, ale kde by sme boli bez nich?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 13 september 2010 - 20:09

Filipka, však ani ja netvrdím, že s tým pánom súhlasím, len som to našiel náhodou na internete a beriem to ako pohľad z určitého uhlu pohľadu na farmaceutickú loby. Tiež súhlasím s tým, že keby nebolo liekov, tak aj vážne duševne chorí ľudia by museli väčšinu života tráviť v ústavoch, tak ako to bývalo pred 50-timi rokmi.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 14 september 2010 - 7:51

Filipka, tu vôbec nejde o to, že by zdravoveda nebola užitočná. Tu ide o to, že by bola oveľa užitočnejšia, keby jej v prvom rade išlo o zdravie človeka a nie biznis. Je to ale všetko o ľudských povahách. Ak sú majiteľmi farmaceutických firiem ľudia, ktorí majú radšej peniaze než ľudské zdravie, budú sa ich myšlienkové pochody uberať týmto smerom a týmto smerom potom pôjde aj ich ponuka. Viď jeden príklad takéhoto uvažovania: http://veda.sme.sk/c/5541825/vitaminy-proti-demencii-lepsie-ako-drahe-lieky.html . To čo objavili títo vedci bolo objavené už pred desaťročiami, len to nebolo finančne podporené. A ako tvrdia oxfordskí vedci ohľadom tejto štúdie, nebude tomu zrejme inak ani teraz. Tu je zachytený ich názor: Sami autoři nadějného výzkumného projektu přiznávají, že je potřeba nové poznatky dále rozšiřovat. Zároveň se ale obávají, že pro další výzkum neseženou peníze. Vitamín B si totiž farmaceutické firmy, které jsou hlavními investory do lékařské vědy, mohou stěží patentovat.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 14 september 2010 - 18:17

Chcem vidiet jedneho jedineho pacienta, ktoremu vitaminy B vyliecili demenciu. Skutocne jedineho a prestanem sa trpko smiat. Kolkych ludi so skutocnou demenciou, ci uz alzheimerovskeho typu alebo vaskularneho, ci ineho povodu, ste videli? Kolki z nich sa liecia? Co viete o mechanizmoch vzniku demencie? Co viete o mechanizmu ucinku kognitiv? Ak clovek ovlada minimalny zaklad, tak si uvedomi absolutnu nezmyselnost nejakeho z vitaminov skupiny B v boji za uplne vyliecenie tychto chorob. Keby mal hociktory z vitaminov skupiny B schopnost VYLIECIT demenciu, bez ohladu na to, co si zelaju alebo nezelaju farmaceuticke firmy, by sa nim demencia liecila. Vitaminy skupiny B su nevyhnutne pre fungovanie ludskeho organizmu. Ale DEFINITIVNE vyliecit demenciu B-komplexom je nerealna tuzba. Vitaminy skupiny B mozu zlepsit do istej miery fungovanie metabolizmu. Homocystein nie je jedina molekula, ktora sa zucastnuje na poskodeni neuronov u demencie. Tvrbu amyloidnych plakov pri Alzhemeri to nezastavi. Bolo by uzasne, keby to fungovalo. Priam fantasticke. Sup, uzijem kyselinu listovu a nemusim sa bat, ze sa nebudem na stare kolena pocuravat do plienok, bludit po meste a postupom casu zabudnem, ako sa volam a ake je rocne obdobie. Famozna myslienka. Ma to jeden hacik, a to ten, ze to nefunguje.
Co sa tyka penazi, ide o ne vsade. Peniaze a moc su hnacou silou tohoto sveta. Nejdem tu rozoberat otazku, ci to je alebo nie je spravne. Beriem to ako fakt, ktory je ocividny a nezmenitelny. Clovek je dravec potlacajuci konkurenciu. Myslienka, ze by v medicine islo vylucne o nejake zachranovanie zivotov a zdravie ludi, je absolutne nerealna. Taky system by zanikol, pretoze by nemal z coho fungovat. Postavenie lekara a samana ma v sebe mnohe analogie. Mnohi lekari si na nom vyslovene zakladaju, aj ked sami v sebe musia vediet, aki su v skutocnosti bezmocni.( Horsia tragedia je, ked si lekar tu svoju bezmocnost ani neuvedomuje a sam svojmu vynimocnemu postaveniu samana uveri.)
Za vsetko sa plati. Aj za zdravie.
Otazkou je aj to, co to je DRAHY LIEK. Kto definuje financnu hodnotu urcujucu, ci je liek lacny alebo drahy. Aj tie B-vitaminy treba vyrobit a nieco stoja. Kto urcil, ci je B-vitamin lacny? Pre niekoho lacny nemusi byt a najma nie vo vysokych davkach.
Uz tu bola aj teoria, ze protizapalove lieky mozu predchadzat demencii alzheimerovskeho typu. Tiez na tom robili nejaki straaasne vyznamni americki vedci. Tiez dokazali, ze to robi zazraky. V skutocnosti ale nebola referovana jedina kazuistika, kde by bol Alzheimer vylieceny ibuprofenom, kyselinou acetylsalicylovou alebo diklofenakom. Kto z vas sa podujme uzivat ibuprofen v kombinacii s vit. skupiny B? Mozeme si urobit taku nasu malicku studiu. Ja sa otvorene pridavam k tym, ktori budu kontrolna skupina uzivajuca iba placebo:-) Uz len zostavit subor obeti, ktori budu uzivat lieciva.
P.S. Vo svojej rigoroznej praci som sa zaoberala derivatmi stobadinu. Je to latka vychytavajuca volne kyslikove radikaly vznikajuce vplyvom oxidacneho stresu. Jednym z moznych uplatneni je i vyuzitie pri Alzheimerovej chorobe. Osobne som presvedcena, ze je to zase jedna zo skupin latok, kde sa preukazal "isty" ochranny vplyv na neurony. Ale nehrniem sa do toho, aby som derivaty stobadinu skusala na vlastnej kozi vo viere, ze mi to pomoze odvratit hrozbu demencie. osobne som totiz presvedcena, ze to nemoze fungovat.
Howgh!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 14 september 2010 - 22:26

Filipka, toto som fakt nepochopil. Môžeš mi to prosím ťa vysvetliť? Myslienka, ze by v medicine islo vylucne o nejake zachranovanie zivotov a zdravie ludi, je absolutne nerealna. Taky system by zanikol, pretoze by nemal z coho fungovat

Posledný prípad účinku béčiek na schizofréniu, ktorý poznám: http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=284&Itemid=45

Moja osobná skúsenosť s béčkami. Sú tomu tri týždne, čo som začal užívať vyššie dávky béčiek. Konkrétne B3 1500mg a B komplex stopäťdesiatku denne. Hneď po prvej B3 som pocítil neobyčajné zlepšenie všetkého negatívneho v sebe smerom k pozitívnemu. Až ma to prekvapilo, lebo som to nečakal. Bol som skeptický v tom, že by mi to mohlo zabrať. Po troch týždňoch užívania môžem konštatovať , že tieto béčka majú najdramatickejší účinok na môj chorobný stav v zmysle rozvrátenia chorobných príznakov. A to som toho vyskúšal fakt veľa.

Keďže moji rodičia sa blížia do veku, kedy má altzheimera každý prvý, rozhodol som sa zásobovať ich. Môžem len získať. Ublížiť im to neublíži, a ak je to s tými béčkami pravda, môže im to len pomôcť, a nie len im, ale aj nám, ich deťom, pretože lepšie je mať rodičov v realite, než mimo.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 14 september 2010 - 23:29

Filipka, napadla ma ešte jedna súvislosť ohľadom tejto tvojej vety Homocystein nie je jedina molekula, ktora sa zucastnuje na poskodeni neuronov u demencie. To máš pravdu, ale napríklad Homocysteín Vitamíny B12, B6 a kyselina listová mení na dve užitočné zlúčeniny, SAM a glutatión. Glutathion je detoxikátor, ktorý chráni mozgové bunky pred inváziou toxických látok denne prijímaných zo životného prostredia a SAM enzým je zodpovedný za konverziu noradrenalínu na adrenalín. Nedostatok tohto enzýmu má za následok inaktiváciu „cytosolic enzyme catecholamine-O-methyltransferase“, ten je zodpovedný za poruchu adrenalínu, dopamínu a iných „catecholamines“. Pri pitvách alzheimerových mozgov vedci zistili, že sa v nich nachádza významne väčšie množstvo toxických kovov než v mozgoch bez alzheimera. takže súvislosť je taká, že starší ľudia majú horši metabolizmus vitamínov do tela z potravín než keď boli mladí. Nedostatok béčiek neštiepi dostatočne homocystein na SAM a glutathion, čo má za následok inaktiváciu neurotransmitérových procesov a ochrany mozgových buniek pred toxickými látkami , takže výsledok ako Alzheimerova choroba je ako následok ľahko predstaviteľný. Ak k tomu prirátame aj kornatenie ciev a zhoršené zásobovanie krvou v mozgu, je užívanie béčiek určite užitočné, pretože môže tento proces poriadne pribrzdiť. Ak človek prestane jesť rafinované tuky,ktoré tvoria najväčší podiel kornatenia, béčkami eliminuje zlý cholesterol a omega 3 mastnými kyselinami si udrží steny ciev hladke z nemožnosťou zachytenia kornatenia, robí si veľkú službu pre krajšiu starobu.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 0:01

Otazkou je aj to, co to je DRAHY LIEK. Kto definuje financnu hodnotu urcujucu, ci je liek lacny alebo drahy. Aj tie B-vitaminy treba vyrobit a nieco stoja. Kto urcil, ci je B-vitamin lacny?

Vitamín B nemožno patentovať , lebo je evidovaný ako prírodný produkt. Náklady na jeho výrobu sú v porovaní s liekmi malé, pretože nepodliehali vynálezu, ako tomu je v prípade syntetických liekov. Výskum, vývoj, testovanie. To pri nových liekoch stojí obrovské peniaze, ktoré chce producent späť, plus zárobok. Takýto produkt si môže dať patentovať a mať výhradné právo ho predávať niekoľko rokov bez konkurencie, kým sa umožní generická výroba aj pre ostatných výrobcov. Dovtedy je tento originál nehorázne drahý. Určite sa občas pozriete, aká je pôvodná cena liečiva napísaná na krabičke. Psychiater mi predpísal antidepresívum 4 generácie,originál, zopár tabletiek za skoro 10 000 korún. Bola to dávka tak na dva tri týždne.Efekt? Na mňa bez účinku. A takto podobne drahých som ich užil niekoľko. Z jednej kapsle B3 som mal väčší úžitok než z takto drahého lieku. Takže toto tým bolo myslené.

Američania majú v potravinových doplnkoch, medzi ktoré patria aj vitamíny jednu výhodu pred Európou. Uvedenie na trh podlieha potravinovým zákonom, takže nie je treba certifikáciu predaja za drahé peniaze. Preto sú tam tieto doplnky oveľa lacnejšie než u nás. Každý výrobca si tam ale dáva pozor na kvalitu, ak sa chce udržať na trhu, pretože je tam veľká konkurencia, a sťažnosti na prípadné poškodenie zdravia ich užitím je tam veľmi prísne trestané prostredníctvom FDA, ak sa sťažnosť ukáže ako oprávnená, preto si výrobcovia dávajú pozor, aby sa nič také nestalo. Syntetické lieky sú od tohoto princípu oprostené, pretože tie zo zákona môžu mať škodlivé vedľajšie účinky, a to, či užitočnosť prevyšuje škodlivosť je už len na zvážení lekára, ktorý má oprávnenie o tom rozhodovať.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 1:14

Ahoj Matej a Lapaj. Chcem zareagovať na vaše príspevky. Dobre chápem aj Lapaja aj Mateja. Môj názor je taký, že pravda je uprostred toho, čo ste napísali. Prečo si to myslím? Dlhoročná prax. Najprv som bol ako Lapaj, a keď som zistil, že tadiaľ cesta nevedie, tak som bol ako Matej. Matej, máš pekné meno, také sme dali aj synovi Wink
Matejovou cestou sa dá dokázať oveľa viac, ale ak ťa schizofrénia po mnohých rokoch takéhoto života neprejde, unavíš sa a budeš musieť hľadať ďaľší spôsob existencie, na ktorý bude stačiť tvoj potenciál. A ten spôsob je niekde medzi vašimi dvomi polohami.
Schizorénia je handicap, ktorý robí život ťažším. Posadiť sa pred prekážkou na zadok nie je optimálne riešenie, pretože takýmto spôsobom človek smeruje k hlbokej psychologickej depresii, a úplne stačí schizofrénia, netreba k nej pridávať ešte aj psychologickú depresiu. Takže ako ti radil Matej, začni robiť všetko, čo chceš robiť, napriek handicapu. Pozri sa, ja som sa unavil až za 18 rokov od takéhoto rozhodnutia, a za ten čas sa toho dá fakt veľa stihnúť. Ja som si za ten čas dokončil školu, oženil sa, splodil deti, vytvoril si firmu, spravil si vodičák okrem autobusu na všetko, postavil dom, a až potom som skolaboval. Ale stihol som toho dosť, čo povieš?
Teraz to už len všetko udržiavam v rámci svojich schopností a možností a snažím sa nájsť cestu, aby som mohol chytiť druhý dych. Nuda je niečo čo nepoznám od doby, čo som sa takto rozhodol. Aj keď nevládzem, vždy si nájdem niečo, čo zodpovedá môjmu energetickému potenciálu, a pri čom sa najlepšie cítim. Mňa vôbec nezaujíma, či ma to baví alebo nie, to nie je argument ktorý by ma zaujímal, pre mňa je dôležité to, či mám pri tej činnosti pocit užitočnosti. Doménu baví-nebaví som nahradil týmto spôsobom. Mám všetky stavy, ktoré si opísal, to mi ale nebráni ich ignorovať a hľadať užitočnú polohu s potenciálom ktorý mám. Tú užitočnú polohu vnímam ako vnútornú harmóniu, vzhľadom na všetky okolnosti, a tú sa snažím udržiavať. Ja tomu hovorím maximum za minimum energie, čiže maximálna efektivita.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka St 15 september 2010 - 12:08

Ak ta vitaminy skupiny B definitivne vyliecili, tak ti to zo srdca zelam. Nepises nic o svojej diagnoze ani o jej dlhorocnej liecbe, az kym ta nezachranil vitamin B. Ak ti staci ku stastiu tak malo, si jeden z mala stastlivcov, na ktorych sa osud usmial a ja ti rozhodne nechcem kazit pocit radosti. Uzivaj si ho, kym ti to osud dovoli, lebo nemozes vediet, co bude zajtra.
Nikdy som nevystupovala proti doplnkom vyzivy. Omega-3 su velmi dolezite a ich zastupenie v nasej strave vyrazne pokleslo pod ziaducu uroven. Sama som ich pomerne dlhy cas uzivala. Predstav si, ze som uzivala aj B-vitaminy. Nevyliecilo ma to a urcite nie som sama.
Co sa tyka pantovatelnosti prirodnych molekul, nie je to take ciernobiele, ako to prezentujes. V praxi sa denne stretavam s pantovanym derivatom tiaminu, ktory ma lipofilnejsi charakter ako prirodny vitamin B1 a tym padom ma vyssiu afinitu k neuronalnemu tkanivu, ked neurony su z velkej casti tvorene lipidmi, a tym ma lepsiu biologicku dostupnost.
Kazdemu, kto toto cita, chcem povedat, ze NEEXISTUJE ANTIDEPRESIVUM ZA 10000 korun. Uved konkretny nazov a ja uvediem presnu cenu a vyvratim tvoje tvrdenie. Cena niektorych AP sa skutocne pohybovala v minulosti okolo cca 6000sk, ked prichadzala u nas na trh Zyprexa, jej OFICIALNA cena bola okolo cca 7000SK ZA 10MG balenie. Tato cena vsak bola u nas takmer okamzite umelo znizena firmou, nakolko sucastou tejto ceny bol vtipny doplatok 1500sk.
Chcem povedat este jedno: Kazdy ma pravo na vysadenie svojich liekov, nikto ho nemoze nutit uzivat ich. Kazdy ma pravo uzivat vitaminy skupiny B alebo hocijake ine, ake mu len pridu na rozum. Modnych teorii je vela a sloboda vyberu plati. Lenze treba zaroven povedat aj to, ze v tom pripade clovek nesie plnu zodpovedanost za nasledky a ked sa nedostavi ocakavane zlepsenie, pripadne sa dostavi zhorsenie, musi si priznat svoj nemaly podiel zodpovednosti.
Takze ti, Ivan, zelam vela uspechov v lieceni svojich problemov a co najmenej komplikacii. A NEZABUDNI MI UVIEST NAZOV TOHO ANTIDEPRESIVA, KDE STALO PAR TABLETIEK 10000SK!!! Netrpezlivo ocakavam.
P.S.Ked budes citovat nejake clanky, pouzivaj prosim slovensku terminologiu. Alebo tie anglicke slovicka nedokazes prelozit? Co si ma napriklad hviezdicka, Lapaj, Matej ci Laura predstavit pod pojmom "cytosolic cathecholamine-o-methyltransferase"? Popis im laicky, co to je za enzym a popis im biochemicku kaskadu, na ktorej sa tento enzym podiela. Popis im, ako presne suvisi so schizofreniou. Inak to ostanu len z kontextu vytrhnute doslovne opisane nic nehovoriace slovicka, ktorymi sa snazis ohurit.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore