Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 22 z 84 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 53 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  ahojka1 Ne 27 jún 2010 - 18:00

je mi blbo, neznášam nedele. Crying or Very sad Neviem čo robiť, asi zoberiem frontin, ale ešte troška počkám lebo potom by som zaspala a v noci by som sa zobudila a nemohla by som spať. Neviem... Ničomu nerozumiem... Zajtra idem na tu injekciu..Už sa až bojím tam ísť...

Popoluška určite si urob vodičák. Ja si to bez neho neviem predstaviť. ked chcem niekde ísť niesom viazaná na autobus, sadnem a idem. Vlastne autobusom som už nešla pár rokov, iba autom. Myslím, že psychicky ťa to posilní.
ahojka1
ahojka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 18:16

ahojka, ak je to ten apaurín tak sa nicoho neboj..ved ho uz poznas ci nie? tiez som chodila na take kury a dobre bolo. tiez neznasam nedele.
uz od piatku sa chystam zavolat kamoske ci nejdeme von, tiez ma psa, chcela som ist niekam do lesa. nuz, dajak som sa k tomu nedostala... a teraz cele prazdniny bude mama doma cele dni, je ucitelka v lete ma volno, asi ma porazi...
potrebujem plakat...mam kopu neodsmutenych veci, potrebujem vela a dlho plakat ale neda sa..
je to cele na hovno, vlastne- to len ja som na hovno. za vsetko si mozem sama. neznasam sebalutost ale nie som taka silna aby som jej neprepadala. neviem ako sa mam zbavit toho zufalstva vo vnutri. nicim to nejde odstranit. ani samovrazda nie je resenie lebo sa narodim znova a bude to este horsie, ovela horsie... nedesi ma smrt, desi ma ZIVOT
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ne 27 jún 2010 - 18:42

slnecnica,mna ked prepadnu taketo a podobne myslienky,snazim sa urobit si nejaku radost,potesit sa,kupit si nejaku malickost,alebo knihu,alebo nico pekne do bytu....pomaha mi to Smile ten vodicak si skusim urobit,uvidim,ako mi to pojde affraid
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  ahojka1 Ne 27 jún 2010 - 18:42

Slnečnica myslím, že to že nemôžeš plakať je príznak našej choroby. Ani ja nemôžem plakať aj keby som ako chcela. Aj jedna doktorka sa ma už nato pýtala či ja vôbec viem plakať.

Nebojím sa injekcie, bojím sa celkovo ísť tam...
ahojka1
ahojka1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 03.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 18:44

tiez mam problem s emociami I disagree
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 19:05

hej viem ze nie som jedina co nemoze plakat.. raz mi psycholog povedal ze to moze byt z antidepresiv, tlmia prezivanie emocii, ako negativnych tak aj pozitivnych a ze z toho mozem mat aj dojem ze nic necitim. no, neviem..
a coho sa bojis? co v tom "ist tam" je take desive?
popoluska, ja som sa isty cas bala jazdit. a to som uz mala vodicak. nejazdila som, mala som z toho strach.. a potom som mala hyposku tak som zasa jazdila hore-dole a co najrychlejsie, potom zas nic.. a jedneho dna som proste sadla do auta a isla som. a zatial ma to drzi, bavi ma to, mam priestor rozmyslat.. aj v autobuse mozem rozmyslat, ale tam je okrem mna vela ludi a to ja neznasam, velky pocet ludi na malom priestore. v aute som sama, resp. so psami. ked mam ich, jazdim zodpovednejsie, nechcem ich zabit.. a tiez, nemozem premyslat tak ze sa odtrhnem od reality lebo musim sledovat cestu, takze je to aj taka terapia, resp. relaxacne cvicenie.. len keby ten benzin nebol taky drahy :/
inak, k tomu placu a celkovo k smutku.. u mna je problem ze som v izolacii, aj keby som chcela nadviazat kontakt tak nemam s kym a aj keby som mala s kym, tak nemozem.. pri najjemnejsom naznaku hroziacej blizkosti zdrham... a sama sa nemam o koho opriet, o samu seba sa opriet nemozem lebo som nalomena. a najhorsie, (alebo skor.. najbolestnejsie?) je to, ze VIEM ze to nikdy nebude inak.. cely cas ako budem zit, budem nestastna. jasne ze nie v jednom kuse, smutok sa prejavuje vo vlnach, ale prevazujuci pocit je zufalstvo, beznadej.. viem ze to tak bude, navzdy. viem to uz dlho. aj keby som sa z celych sil snazila na tom nieco zmenit, nepodari sa mi to. nie je mi dovolene byt stastna. nie je mi dovolene mat moznost byt stastna. ale mozem si za to sama, to viem tiez..
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ne 27 jún 2010 - 19:14

ako sa ja v tych vasich riadkoch vidim...napriklad tiez neviem plakat...a utekam od vztahov, zoznamovania sa s ludmi, som rad sam...no prichadzam na to, ze mi to vyhovuje celkom...len ono to bude nevyhnutne, ist medzi ludi raz, nebudu tu nasi vecne, ze im dam 100e mesacne a postaraju sa o mna...desim sa toho, ze raz by som mal byvat sam a vsetko si platit...to by chcelo potom prekonat ten strach a nechut z ludi, co mam uz par rokov...uvidime, ked sa vratim posledny augustovy den z dovolenky, chcel by som konecne najst nejaku pracu, len sami viete, ake je to tazke, pre niekoho s obmedzeniami...rad by som robil v takom knihkupectve, chcel som robit v martinuse v nitre, ked sa to pred mesiacom otvaralo, poslal som si CV, no ani mi neodpisali Sad
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 19:22

aj ja by som rada robila v knihkupectve. alebo, este lepsie, v antikvariate. tam chodi fakt malo ludi. len nepredpokladam ze z toho platu by sa dalo vyzit..mozno keby som zila sama v nejakej garsonke, ale uz teraz mam dvoch psov a hoci su mali, su na ne vydavky, veterinar... ja si vzdy hovorim, ze sa musim dobre vydat Very Happy jasne ze je to absurdne a nerealne ale tiez si uvedomujem ze treba z dacoho zit a nemam predstavu ako to dokazem.sama.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 19:27

ale preco si myslis, ze si za to mozes sama? niektore veci ty ovplyvnit nemozes. ja napriklad nie som schopny lasky (len sebalasky), ale nevinim sa za to. proste to asi tak ma byt. zaujimave na tom je, ze mi to takmer vobec navadi. proste budem sam a hotovo. preco sa z toho vinit?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Po 28 jún 2010 - 11:19

Matej,pekne si to vymyslel,vsetka cest it is perfect
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Po 28 jún 2010 - 11:35

Ahoj cat

Akurát som došiel z Bratislavy od svojej psychiatričky a okrem toho, že som dostal včeličku Risperdal Consty, som ju podrobne oboznámil s aktualitami z môjho prežívania. Usúdila, že ma tie antidepresíva Escitil vlastne dosť prehnane nakopli a rozlietali sa mi myšlienky. Zvýšila sa úzkostlivosť a nervozita. Ale všetko pri zachovaní veľmi dobrej nálady.
Neutral

Potvrdila mi tiež, že tie moje agresívne podráždené stavy sa naozaj volajú rezonantné expanzívne nálady, ktoré súvisia s chorobou a môžu byť výrazom agitovanej depresie. What a Face Predpísala mi zatiaľ na ne Prothazin a Rispen s tým, že Escitil znížila. Dám si vždy jednu 25mg tabletku Prothazinu, keď mi bude veľmi zle a budem nielenže depresívny, ale aj agitovaný a podráždený. To by mi vraj malo pomôcť sa upokojiť, alebo ma to minimálne aspoň uspí, lebo Prothazin si rovnako budem dávať aj večer pred spaním, aby som nezaspával dve-tri hodiny, ale normálne do polhodiny. Twisted Evil

Ani som nemal ten Rispen dlho vysadený. Zase ho v dávke 1 mg na večer mám brať. Bude to tak lepšie aj podľa doktorky, aj podľa mňa. cyclops

Escitil sme prehnali, tak už budem brať len 10 mg ráno a 5 mg na obed, prípadne na obed môžem aj úplne vynechať. Závisí to od toho, ako sa mi stabilizujú rezonantné expanzívne nálady. Ohľadom včeličky a Orfirilu a Rivotrilu sa nič nezmenilo. pig

Tak dúfam, že sa mi niektoré veci takto dotiahnu a polepšia. cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Po 28 jún 2010 - 11:40

popoluska napísal:Matej,pekne si to vymyslel,vsetka cest it is perfect

Ďakujem, popoluška. Ešte potrvá asi 2 týždne, kým sa všetky katalógy googlu a iných vyhľadávačov aktualizujú, takže po tejto dobe by sa sem mali ľahko dostať aj schizofrenici, schizotypáci a bipolárni, ktorí majú záujem o diskusiu alebo si diskusiu čítať. Teším sa na to. jumping
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 22 z 84 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 53 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore