Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 28 september 2010 - 18:35

Cisordinol je klasicke AP tusim z rady thioxantenov. Vygoogli lol!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ut 28 september 2010 - 18:36

prepana. este som nepocul o nikom, kto by ho bral. jeden chalan na staciku bral depotny haloperidol a bol uplne v pohode. to len na okraj.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ut 28 september 2010 - 19:21

Ďakujem Vám za vyjadrenie k mojmu problému.Na súd to asi hnať nebudem,no porozmýšľam čo s tým. Lapaj,kamoška z nemocnice brala 15 rokov Leponex,potom jej ho museli vysadiť kvoli zlým krvným testom.Bola tri krát za sebou hospitalizovaná,dávali jej aj šoky.Teraz berie 800mg Seroquelu a depotný Fluanxol a zdá sa,že je konečne v pohode.Len je tušim mierne hypomanická,ale teraz sa s ňou dá baviť o mnohých témach,čo sa s ňou pri Leponexe nedalo.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 29 september 2010 - 0:00

Krv sa neberie kvoli peceni, ale kvoli sledovaniu mnozstva a spektra bielych krviniek.

Ja len tlmočím, čo mi povedal doktor. Z výsledkov krvného testu po užívaní Leponexu som údajne nemal dobré výsledky ohľadom pečene. Prečítal som si leták, a tam uvádzajú ohľadom pečene len možný zápal v zriedkavých prípadoch.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 29 september 2010 - 0:33

Mne by nevadilo brať akékoľvek psychofarmakum, keby som vnímal pozitívny efekt. Ani vtedy nie, keby ma to malo za 10 rokov zabiť. Lepších je 10 rokov aspoň trochu dobrého života, než 100 rokov mizerného.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor St 29 september 2010 - 8:39

Ja som na začiatku liečby bral tiež Leponex, dokonca 300mg no nepomáhal mi, lebo problém bol niekde inde, liečili vlastne len dôsledky a nie problém samotný, preto mi nepomáhal, prešiel som širokým spektrom antipsychotík, bral som aj Zyprexu, ale pri nej som dosť pribral, tak ma nastavili na Abilify, no pri predposlednej hospitalizácii mi lekár povedal, že moje ochorenie Abilify neutiahne, tak mi nasadili Invegu, s ňou som spokojný, lebo nepociťujem vedľajšie účinky, ale cez to všetko sa aj tak necítim 100%-tne.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo St 29 september 2010 - 11:13

Ahojte kamaráti. Ja beriem Leponex už dlhodobo a zatiaľ mi sestrička zobrala krv iba 2-krát. V minulosti som bral Leponex 25 mg 1 tbl ráno, 1 tbl poobede a 2 tbl večer. Ponovom, už dlhodobo ráno Leponex neberiem a to kvôli tomu, lebo ešte keď som chodil do školy tak mi rannú tabletku doktorka vysadila, lebo som v škole zaspával. Teraz beriem poobede 1 tbl a večer už nie 2, ale 3, aby som nepočul "hlasy". Niekedy večer zjem všetky 3 tabletky naraz a niekedy najprav jednu a o hodinu 2. Ešte sa Vás chcem spýtať, milí kamaráti, či si kupujete raz za rok modrú nezábudku, ktorá je určená na finančnú zbierku na pomoc ľuďom s duševnými poruchami-teda s nami. Tohto roku budú modrú nezábudku "predávať" od 11.10 - 13.10 2010. Ak by ste chceli finančne prispieť a modrú nezábudku už nedostanete alebo nekúpite, tak môžte poslať SMS v hodnote 1€ na číslo 833 v sieti Orange Slovensko a T-mobile. Tým finančne prispejete ako som už spomínal,ľuďom s duševnými poruchami. Ale ak nechcete, tak nemusíteja Vás do toho nenútim , je to dobrovoľná zbierka a či už na ňu prispejete, alebo nie je už len a len na Vás. Tí, ktorí sa rozhodnete prispieť, tak budem veľmi rád, lebo nám všetkým treba pomáhať... Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo St 29 september 2010 - 11:16

A ešte som Vám zabudol, že SMS-ka sa posiela od 27.9. do 31.10.2010. Majte sa krásne, Robo. flower flower flower flower flower
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 29 september 2010 - 11:29

Ja mám napríklad len negatívne, kognitívne a afektívne symtómy schizorénie, spojené s derealizáciou. Antipsychotiká sú útlmové, tlmia pozitívne prejavy schizofrénie a tie ja nemám. Ak beriem antipsychotiká, tak sa mi moje symtómy schizofrénie ešte zhoršujú, pretože som dosť utlmený aj bez nich.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto St 29 september 2010 - 12:59

Mne to zase zaberá všetko skoro ako má. Momentálne problémy som už písal, takže mám dojem, že tie sa dajú regulovať aj vôľou a disciplínou. Žiadne bludy, halucinácie, manické epizódy, vážnejšie depresie, paranoia ... no nič za posl. 4 roky.

Keď som začal mať problémy, pár rokov trvalo vyladenie liekov, následne už relatívna pohoda (zdôrazňujem však slovo RELATÍVNA).

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Animated_brain


Máte skúsenosti s liekom SOLIAN resp. jeho generikom AMISULPRID ??
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor St 29 september 2010 - 13:44

Akurát včera som poslal SMS na 833, v rádiu dávali na to upútavku ,tak som reagoval
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 29 september 2010 - 13:49

Ja mám pocit, ako keby som mal len vnútornú dušu a o vonkajšiu prišiel. O tú, čo ma spája s vonkajšou realitou. Proste ju nemám. všetky inerakcie s vonkajšou realitou robím cez vnútornú dušu. Nieže by som to tak chcel, ale inú možnosť nemám. Pocit derealizácie vo mne vyvoláva práve tento defekt chýbania vonkajšej duše. Vonkajšia duša má pocity, ktoré človeka spájajú bezprostredne s vonkajšou realitou. Ja tie pocity nemám. Vonkajšia realita je pre mňa cudzí svet, od ktorého som oddelený. Snažím sa v ňom žiť tak, ako keby tomu tak nebolo, ale nepomáha to.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore