Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný So 26 jún 2010 - 22:55

popoluska, napokon pozeram, ze predsa len, ubytovanie by ma stalo 42.5e na tych 5 dni a boli by to trojpostelove izby, hm, ja by som chcel byt sam...a hotel si platit nebudem...ono este by som mohol chodit kazdy den ta, najlepsie na vlaku, to by ma stalo 13e na 5 dni...len daleko je to od stanice, ta ulica, kde sa hra...pozeral som este jeden turnaj v BA, ten je uz o tyzden, no v BA sa nevyznam vobec, sam by som sa tam stratil Smile tak asi napokon nepojdem nikam, pockam si, kym bude nejaky turnaj tu, v okoli...a mozno zacnem hravat ligu, stacilo by prist sa parkrat po rokoch ukazat v piatok na trening a v nedelu by som mohol hrat, ked zacne sutaz...ak teda budem este dostatocne vykonny, neviem, nehral som sutazne este, co som chory...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anka So 26 jún 2010 - 23:12

Ahojte, dakujem Vam za Vase prispevky o tom, ci moze clovek s F25 verit v Boha. Dakujem najma Matejovi za obsirnejsie venovanie sa tejto teme. Tuto informaciu som chcela vediet kvoli tomu, ci by som nejakym sposobom nemohla dosiahnut anulaciu nasho manzelstva, kedze sme sa brali v kostole. Kedze pre mna viera velmi dolezita, nechcem sa jej vzdat, ale to zaroven znamena dodrziavat svoj manzelsky slub vernosti cloveku, ktory ma sklamal.
Mam ale dobru spravu. Dnes sa moj muz odstahoval od svojej novej zeny a prisiel naspat k svojej rodine. Vraj nechce sklamat deti a chce sa o ne starat. Takze by som sa mala vlastne tesit. Nejako vsak uplne vychladol moj zaujem onho. Vyzera, ze obnova vztahu bude dost tazka. Ale snad je to mozne.
Chcem sa Ti, Matej, podakovat, ze si vytvoril tuto stranku. Pomaha mi to pochopit ludi s F25, a teda i mojho manzela. Zdravim Smile
Anka
Anka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 02.06.2010

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 6:59

Ahojte,

ahoj slnecnica. tiez som uz dlhsie neprispel. vacsinu svojich dni travim pri pocitaci, pocuvam hudbu, chatujem a sledujem forum. mam sa tak asi priemerne. nemam takmer ziadny konicek momentalne ktory by ma bavil. nechce, alebo sa mi skor neda citat ani pozerat dlhsi film. south park este zvladnem. mam pocit, ze to ide so mnou postupne dole vodou, ale mozno sa mi to len zda fakt neviem. chcel by som doktorke navrhnut zmenu liecby, hoci neviem ci je to dobry krok, kedze som momentalne relativne stabilizovany. trapia ma vsak negativne prejavy-strata motivacie, subdepresivna nalada, anhedonia, uzkost...viem, ze tieto priznaky sa zvladaju ovela tazsie ako pozitivne, ale co mam doslaka robit?! to mam cele dni presediet pri pocitaci?! niekto na mojom mieste by sa s tym mozno zmieril ale to ja neplanujem. mozno prave preto nebudem nikdy stastny, mozno mierim az prilis vysoko a stavam vzdusne zamky. ked sa ale pozriem na cas po ochoreni cca 3 roky dozadu je to bieda. v podstate som len zivoril a nechcem aby to tak bolo aj nadalej. v poslednej dobe ma vobec nezaujimaju ludia. kedysi mi bolo strasne luto, ze kvoli uzkosti nemozem budovat vztahy, dnes mi je to jedno. aj keby nebola uzkost, tak na to kaslem. to sme to dopracovali-ucitelka ale naprosto nepoucitelna. fakt riesim dilemu ohladne tych liekov. ste na tom s cinnostami lepsie? bavi vas momentalne nieco? co mna momentalne bavi je vyvazanie sa trolejbusom, nakupy a prechadzky vsetkeho druhu. dnes ideme do zahrady, v kotrej budem sediet na riti a sledovat co robia rodicia.
skuste mi prosim vas poradit...mam zostat na liekoch, ktore beriem momentalne a som relativne stabilizovany ale z vyraznymi negativnymi priznakmi (uzkost, anhedonia, nezaujem o ludi, ziadna cinnost neprinasa potesenie, cele dni sa nudim), alebo sa pokusit o nove lieky, kde riskujem ze mi mozno bude horsie, ale naopak moze mi byt podstatne lepsie. co vy na to?
to by bolo z mojho tarania asi vsetko
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 7:07

konecne som sa prinutil nieco ucelene napisat. What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ne 27 jún 2010 - 8:46

Lapaj, ja som uz v poslednom case toho nazoru, ze na negativne priznaky nepomoze snad nic, ani farmakoterapia, ani ECT, ani skupinova terapia...a to som uz vyskusal vsetko hadam, sam mam vyrazne negativne priznaky, tiez som vacsinou pri pc, no parkrat do tyzdna ma zavolaju von kamosi, tak aspon troska spolocnost...


Naposledy upravil tomas dňa Ne 27 jún 2010 - 10:32, celkom upravené 1 krát.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Ne 27 jún 2010 - 10:11

Lapaj napísal:(...) tiez som uz dlhsie neprispel. vacsinu svojich dni travim pri pocitaci, pocuvam hudbu, chatujem a sledujem forum. mam sa tak asi priemerne. nemam takmer ziadny konicek momentalne ktory by ma bavil. nechce, alebo sa mi skor neda citat ani pozerat dlhsi film. (...) chcel by som doktorke navrhnut zmenu liecby, hoci neviem ci je to dobry krok, kedze som momentalne relativne stabilizovany. trapia ma vsak negativne prejavy-strata motivacie, subdepresivna nalada, anhedonia, uzkost...viem, ze tieto priznaky sa zvladaju ovela tazsie ako pozitivne, ale co mam doslaka robit?! to mam cele dni presediet pri pocitaci?! niekto na mojom mieste by sa s tym mozno zmieril ale to ja neplanujem. mozno prave preto nebudem nikdy stastny, mozno mierim az prilis vysoko a stavam vzdusne zamky. (...) co vy na to?

Ahoj Lapaj alien

Som veľmi rád, že sa Ti podarilo opäť šikovne prispieť na fórum "jak za starých čias". Smile Nemohol som sa zdržať reakcie na Tvoj príspevok, lebo sme si až priveľmi podobní a mám pocit, že sme si aj vždy boli. Ty si bol prednedávnom v nemocnici a dávali Ti ECT a ja o čosi skôr som tiež bol v januári hospitalizovaný a tiež mi dávali ECT. V literatúre som čítal, že drvivá väčšina psychotikov po vyliečení z pozitívnych symtómov vykazujú bohatý rozmach negatívnej symptomatológie. To obzvlášť platí, ak je to vyliečenie z plusových príznakov rýchle a to sa deje práve pri ECT. Preto sa domnievam, že obaja sme vlastne obeťami tohto pravidla, že keď sme podstúpili ECT a rýchlo sme sa dostali z pozitívnych príznakov a stabilizovali sme sa pod vplyvom nových liekov, tak teraz isté obdobie budeme prežívať pomerne silné negatívne symptómy. pale

Ale môžem Ťa povzbudiť aspoň tým, že je to len dočasné obdobie. Čiže neplatia slová, že nebudeš nikdy šťastný, lebo postupne, ako sa bude naťahovať čas odstupu od Tvojej hospitalizácie, tak negatívne príznaky budú slabšie. A aby si vedel, že netáram, tak za príklad dávam seba. Viem, že pozorne sleduješ fórum, tak zrejme si čítaval aj moje jarné príspevky, keď som písal, ako ma nič nebaví, a vlastne všetko, čo za negatívne príznaky u seba nachádzaš Ty. Postupne, ako šiel čas, som však doktorku žiadal, aby mi znižovala Rispen a naozaj príznaky ustupovali. Dnes mám Rispen vysadený (hoci asi len dočasne, žiaľ, to vysvetlím zajtra, keď sa vrátim z kontroly), a negatívne symptómy sú na brutálnom ústupe. Preto hlavu hore, Lapaj. giving a hug Wink

Aké berieš lieky a v akých dávkach? Možno by ani nemusela byť prehodnotená Tvoja liečba ako celok, keďže Ťa dobre stabilizúva, ale skôr znížené niektoré lieky, lebo viem naisto, že aj niektoré AP spôsobujú citové ochudobnenie a celkovo negatívne príznaky. pig

Verím teda, ešte raz, že ako budeš mať čoraz väčší časový odstup od nemocnice a ECT, že to pôjde lepšie a bude sa Ti viac dariť. Držím Ti veľmi palce. Nie je to totiž vec, ktorá by nevyhnutne musela sprevádzať stabilizovaný stav. Vidím to nádejne aj vďaka svojmu prípadu. cherry

Drž sa. Ahoj. heart

community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ne 27 jún 2010 - 11:04

Tomas prosim ta,doporuc mi nejaku dobru psychologicku knihu.Docitavam Norske drevo.Diky.Ja mozem doporucit od M.Scoott Peck-Postel u okna.Je to v cestine,ale hadam to nikomu nebude robit problem Wink z nakladatelstva portal.Je to psychologicky roman s detektivnou zapletkou.Super
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ne 27 jún 2010 - 11:17

noze vyskusaj tuto knizku: http://www.martinus.sk/?uItem=63859
uz som raz o nej pisal sem na forum...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ne 27 jún 2010 - 11:40

Diky,uz som sa aj zaregistrovala a objednala som si ju,podla toho,co som si precitala,moze byt super Wink
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Ne 27 jún 2010 - 12:50

Mam jeden problem,s ktorym si neviem rady.
Ked bol moj stav stabilizovany a v remisii,poziadala som moju doktorku,ci by som si mohla urobit vodicak.Suhlasila,ale s tou podmienkou,ze pojdem na psychologicke testy.Tie pozostavali z dvoch casti:I.Q.testy,ktore som v pohode urobila, a test ostrazitosti a postrehu na PC,ktory som tiez urobila.
No neviem sa stale rozhodnut,ci sa mam prihlasit do autoskoly winking ,co si o tom myslite vy?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 15:12

ahoj, Matej. ano sme si dost podobni, co sa tyka priznakov schizofrenie, ale ja nemam az take vyrazne pozitivne priznaky ako mas ty. ale zhodujeme sa v socialnej uzkosti i v negativnych prejavoch. ano pamatam si, ked si po hospitalizacii pisal, ze ta nic nebavi a podobne...takze vravis, ze tebe sa to postupne zlepsilo? ja u seba taky dojem vobec nemam.
uzivam: zyprexa 20mg, zeldox 140mg a Amitriptylin 275mg.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 16:02

kniha skor nez zomriem? pred casom mi ju kamoska doniesla, aby som si to precitala... ano, zdalo sa mi to dost realisticky napisane ale... ja neviem mozno som divna, vadili mi tam tie opisy erotickych scen. nebolo to vulgarne.. ani nechutne.. len mi to proste vadilo.. ja viem kniha je pisana teenagerskym jazykom kedze je to o 16 rocnom dievcati je to celkom logicke, pritom nie je lacna, to je vsetko fajn.. len ten sex mi tam vadil. ale to je asi moje "postihnutie".

ahoj lapaj. neviem, co s tymi neg.priznakmi. ovela tazsie sa zvladaju ako pozitivne. ja ani schizofreniu v papieroch nemam a tiez cele dni sedim pred PC, keby som nemala psov tak ani nos z domu nevystrcim, chodim s nimi len tu pobliz, najprv som s malou nemohla daleko chodit lebo bola zima a ona bola malicka, teraz ked uz trocha vyrastla, nemohla som chodit na dlho z domu lebo som sa ucila, jedine kam chodim je jeden park kam chodia ludia tiez so psami, aj minule sme tam boli ale vyhybame sa ludom a psom- aj preto ze mala ma agoru a soc. fobiu, musime ist na to velmi pomaly.. ale tak ci tak, doma nerobim nic- nezaujem, z toho vyplyvaju neustale konflikty s matkou ktora mi vycita ze v byte nepohnem prstom (co je v podstate pravda), ze zijem ako prasa, ona takto zit nechce, blabla.. ja by som bola najradsej keby som mala kam sa odstahovat, mala by som svaty pokoj od buzeracie a mohla by som si zit ako chcem. s osobnou hygienou je to tiez take vselijake Embarassed cize umyjem sa len ked ked je to uz nutne, nic ma nezaujima, v podstate sedim doma a revem a pes ma utesuje, no super na tom som. ani knihy necitam, nerobim nic. a tiez uvazujem o liekoch.. co som tym celym vlastne chcela povedat, neviem ci by nejaka zmena liekov ti prospela, ono sa moze stat aj to, ze sa ti pohorsi a ked sa vratis k liekom ktore teraz beries, uz ti nemusia tak zabrat, niekedy sa to stava. ale.. ja by som to asi riskla.. teda ja to aj risknem, ked mi doktor schvali iny liek. takze do toho.. drzim palce Wink

popoluska, a preco sa neprihlasit do autoskoly? nemas diagnozu ktora by to vylucovala (F20 alebo F34). ja mam tiez vodicak a pritom mam u jedneho lekara aj F34 Embarassed a jazdim.. sice minule som skoro zaspala za volantom, to sa mi stalo dva krat po sebe, ale to som sla zo statnic a bola som nadopovana xanaxom, inak sa mi to nestava. ked nemas vypadky vedomia a netaha ta na spanok kam sa pohnes, nevidim problem.. okrem toho, to ze sa prihlasis do autoskoly este neznamena ze ten vodicak aj dostanes, takze sa kludne prihlas, keby si instruktor nieco vsimol tak ti to povie, teda.. MAL BY ti to povedat ak je normalny. takze kludne.. poznam pacientov co soferuju.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore