Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ne 30 máj 2010 - 14:33

Podľa dostupných informácii, smrť českého speváka nezapríčinila kombinácia alkoholu a liekov ,ale to že si veľa vypil a keď prišiel domov, tak v pití pokračoval a dal si k tomu jedlo, potom zaspal a zadusil sa zvratkami, ktoré sa mu dostali do pľúc. je známe, že keď niekto veľmi veľa alkoholu vypije, tak počas spánku sa môže udusiť zvratkami a pritom nemusí brať žiadne lieky. Keď vypije dosť, ale nie až tak veľa, tak pri potrebe zvracať sa dokáže prebudiť, on to asi s alkoholom príliš prehnal a vypil oveľa viac ako je jeho telo schopné zniesť.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný Ne 30 máj 2010 - 15:09

caute, nuz, ja pisem basnicky aj ako psychotik, potom, co mi nastavili farmakoliecbu, plus som predbezne dohodnuty s istym vydavatelom, ze by mi koncom roka vydal zbierku...este sa ale idem v priebehu roka osobne dohadovat s nim o podrobnostiach...drzte palceky, aby mi to vyslo, bol by som dostupny v martinus.sk a velkych slovenskych knihkupectvach...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Ne 30 máj 2010 - 21:26

Obdivujem Ťa tomas,že píšeš básne stále a držím palce,necg Ti to vyjde s tou zbierkou. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  hviezdička Ne 30 máj 2010 - 23:06

Ahojkaj Laura. Depakine Chrono som brala ja, ale cítila som sa jediná na tomto fóre, kto ho berie, no potom sa mi zdá, že Robko ho bral, alebo Igor, už neviem, možno sa mýlim, ale viem, že nakoniec som tu nebola sama. Mne ho nasadili v nemocnici, už skoro keď ma šli prepúšťať, bo som z ničoho nič aj po elektrošokoch začala byť ku koncu manická, furt som chcela upratovať a dávala som doktorom zvláštne otázky, tak si pamätám, že doktorka veľmi milá a dobrá si chytila hlavu do dlaní a sestričkám vravela, dáme ten Depakine. On je to liek pre epileptikov, ja som záchvat epilepsie nikdy chválabohu nemala a keďže sa mi zdalo, že som tu jediná, pýtala som sa pani doktorky, že či by mi ho nemohla vysadiť. Ona povedala, že keď nemám zatiaľ s ním žiadny problém, nech ho nevysádzam, že on tlmí tie skoky z mánie do depresie a naopak, že reguluje náladu, aby som vlastne bola stále na jednej úrovni, aby tam neboli tie výkivy nálad. Epileptikom asi pomáha preklenúť obdobie, aby nemali veľa záchvatov. Mňa smrť Petra Muka veľmi vzala, hoci až taký blázon som doňho nebola, ale vedela som, že hoci nieje schizoafektik, má mániodepresiu, čo mám aj ja, viem že mal za sebou pokus o samovraždu, čo mám aj ja, bol viackrát hospitalizovaný a v jednom rozhovore čo som s ním čítala vravel, že keď mál mániu, zložil najviac pesničiek, všetko mu klapalo a vychádzalo a keď mal depresiu, všetko, čo spravil sa mu zdalo zbytočné, a preležal celý deň v posteli. Mali sme vskutku veľa spoločného. Aj ja sa venujem poézii a tak. Nikdy však nezrušil žiaden koncert, aj keď mu bolo zle, iba pred štyrmi rokmi, keď sa mu mala národiť dcérka, bol hospitalizovaný a musel porušiť koncerty. To že pil, alebo drogoval, myslím, že to je každého vec a nikoho za to neodsudzujem, hlavne nie maniodepresívneho človeka, ktorý si možno myslel, že si takto pomáha. Vlastne každý hľadá niečo...čím by riešil svoje problémy... a pritom si neuvedomuje, že sa dostáva ešte do väčších problémov. Ja sa nechcem schovávať za chorobu, ale viem, že keď mi prdlo v hlave, tak nebolo pomoci, nevedela som, čo robím a hoci by si všetci mysleli, že to bola samovražda, ja som mala hlasy, a oni ma dohnali pod vlak, a to sa stalo behom dňa, nikto nevedel, že to bol schizoafekt, tak by si všetci moji blízky mysleli, že to bola samovražda, ak by ma anjel strážny nezachránil. To si myslím že velikánske percento samovrahov, nevie, že čo idú spáchať, takže sú v tom vlastne nevinne... Ale to je už iná téma ako Depakine Chrono... Dobrú noc Laura, aj všetci...Papa
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Laura Po 31 máj 2010 - 7:33

Ďakujem Hviezdička za skúsenosť.Krásne si to opísala aj s tým českým spevákom.Idem za hodinu doktorke a spýtam sa jej na to Depakine Chrono
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 31 máj 2010 - 15:23

Hviezdička ja som nebral ten liek čo spomínala.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Po 31 máj 2010 - 15:56

Milá Hviezdička. Ani ja som ten spomínaný liek nebral, neberiem. Ahoj Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Po 31 máj 2010 - 15:58

Ahojte kamaráti. Zajtra mám celý deň ústne maturity. Budem rád, ak by budete držať palce. Diki Vám všetkým, Robo. affraid albino flower jocolor queen farao sunny study king dog
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Po 31 máj 2010 - 17:10

Tak to ti drziem vsetci palce, aby si dobre zmaturoval. jumping2
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  hviezdička Po 31 máj 2010 - 17:42

Milý Robko, milý Igorko, prepáčte, že som načrtla práve Vaše mená, aj viem ako sa to stalo. Prešla som celé fórum, aj to, čo dal Matej ako to prvé, teraz sme v druhom Ako sa dnes máš...takže, na celom fóre som nenašla nikoho, kto by bral Depakine Chrono, okrem mňa. Takže sa Vám Robko, Igorko veľmi ospravedlňujem, že som udala Vaše mená. Pomýlila som si to s Ketileptom, ktorý tu tiež nikto nebral, tak som bola veľmi smutná, že prečo práve ja mám také lieky, čo nikto nemá, lenže som našla, že Ketilept berie, alebo bral Igor 300ku, tak som sa potešila, že nie som jediná, kto berie Ketilept, no a pomýlila som si to s tým Depakine. Odpustite mi, prosím. Robko, Tebe na zajtra budem veeeeeeeeeeeeeeľmi držať palčeky, neboj, určite to dobre dopadne. Laura, asi sa Tvoja pani doktorka čudovala tomu lieku, pretože som na celom fóre sama, kto ho berie...Takže fakt neviem, spýtam sa, čo s ním ďalej. Myslím, že je zbytočné ho jesť, alebo som nejaký špeciálny prípad...Hihihi.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  popoluska Po 31 máj 2010 - 18:58

Aj ja ti prajem Robo z celeho srdca,aby si uspesne zmaturoval jumping
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 1 jún 2010 - 17:05

Hviezdicka, Depakine chrono vobec nie je nejaky zvlastny specialny liek, pokojne ho uzivaj. Dava sa, pokial pacient ma sklony k maniam, co ty mas. Depresiu az tak velmi neovplyvnuje. No a Ketilept je to iste ako Seroquel, takze je nas viac, co uzivame prave tuto molekulu. jumping2
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore