Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Anonymný St 15 september 2010 - 13:42

filipka it is perfect
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 16:21

Filipka, oprav ma prosím ťa, ak môj pocit nie je správny, ale mám pocit, že ti nie som sympatický, a že informácie ktoré tu uvádzam nepovažuješ za príliš užitočné pre ľudí, ktorí na toto fórum chodia. Z toho čo si napísala mám pocit, že pracuješ niekde v lekárni a určite sa lepšie vyznáš v legislatíve ohľadom liekov a potravinových doplnkov než ja, takže je úplne v pohode keď ma opraviš. Som rád, keď sa tu uvádza pravda, a som rád, ak niekto v tomto zmysle opraví nepresnú informáciu, ktorú som uviedol samozrejme nechtiac, a to nie preto, že by som to chcel, ale preto, lebo som si neuvedomoval, že je nepresná. Ani keby si ma zastrelila si nespomeniem, o aký liek to išlo, kde bola cena medzi 9000 a 10000 Sk. Ale pokúsim sa to zistiť. Je ale celkom možné, že si to pamätám zle, a že to bolo okolo 6000Sk. Pozriem sa, ktoré AD 4. generácie boli pred 5 rokmi a možno si spomeniem. Aj tak si ale myslím, že ak by vitamíny B boli účinnejšie na psychózy než psychofarmaká, bolo by to lacnejšie liečenie.
Fakt tu nechcem nikoho ohurovať cudzokrajnými výrazmi. Neviem po anglicky, takže na preklad používam len google translátor. Keď som ten anglický text ohľadom SAM dal do translátora tak mi tie slová proste nepreložilo. „cytosolic enzyme catecholamine-O-methyltransferase“ bude nejaký enzým, ktorý je zrejme zodpovedný za dobrú funkčnosť dopamínového a adrenalínového procesu v tele. Nemám akademické medicínske ani farmaceutické vzdelanie, som samouk v týchto veciach, a nebol by som v nich samouk, keby som bol spokojný s medicínskymi a farmaceutickými službami pre moje zdravie. Začal som sa tomu venovať až v dobe, keď mi ich služby ani po rokoch nepomáhali k mojej spokojnosti.
Nechcem nikomu ublížiť, ani nikoho vystaviť nejakému nebezpečenstvu. Chcem aby ste boli všetcia zdraví, je mi úplne jedno, či prostredníctvom lekárov, psychofarmák, alebo iných možností. Chcem len jedno, aby ste boli zdraví, a preto tu ponúkam informácie, ktoré tu ponúkam. Som si istý, že by niekomu mohli pomôcť. Rozhodnutie je ale samozrejme na vás. Ak nemáte chuť niečo z tých informácií vyskúšať na sebe, tak to neskúšajte. Skúšajte to len vtedy, ak to chcete skúsiť. Je to len na vás, na vašom rozhodnutí. Ja vám nič nezaručujem, žiadne zlepšenie, len vám ponúkam ďaľšiu možnosť, ak by ste neboli spokojný s tým, čo máte teraz. Ponúkam vám ju preto, lebo to pomohlo viacerým ľuďom so schizofréniou a depresiou, takže je to len ďaľšia možnosť. Nič viac a nič menej.
Asi pred rokom som vyskúšal naraz 200mg B3, necítil som nič pozitívne, tak som sa béčku prestal venovať. Na určitý podnet som sa ale k tomu pred tromi týždňami vrátil, a môžem povedať, že toho vôbec neľutujem. Začal som ale s dávkou nie 200, ale 500mg trikrát denne, plus veľké dávky B komplexu a efekt je úplne iný, než pred rokom.
neviem či ste čítali knihu od Marka Vonneguta, Expres do raja, aj on sa vyliečil vitamínami.
Filipka, ja som nepísal, že ma béčka vyliečili, písal som, že mi pomáhajú viac ako čokoľvek pred tým. Ako desaťročný som upadol do derealizácie a som v nej v kuse 37 rokov. Mám diagnostikovanú paranoidnú schizofréniu.
Možno práve aj preto mám pocit, že ti nie som sympatický, alebo sa mýlim? Je to pravda, alebo len moja paranoja?
Idem zistiť, aký to bol liek, čo si pamätám že stál skoro desať tisíc. Mňa ale tiež zaujíma, ako si to myslela s týmto: Myslienka, ze by v medicine islo vylucne o nejake zachranovanie zivotov a zdravie ludi, je absolutne nerealna. Taky system by zanikol, pretoze by nemal z coho fungovat.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 17:02

Najskôr to bolo niečo na tejto báze Venlafaxín. Pamätám si, že som bral Efectin. Viem že to vtedy bola novinka a psychiater mi hovoril, že si to dávajú predpisovať významní ľudia, aby podávali lepší výkon a boli odolnejší. Predpísal mi ho asi preto, lebo bol kamarát s mojím svokrom. Ale fakt si pamätám, že to stálo okolo 10 tisíc. O dnešných cenách nemám vôbec prehľad. Je ale možné, že novinky sú oveľa drahšie než po piatich rokoch na trhu, alebo keď už je možné vyrábať generiká, ktoré sú vlastne konkurenciou.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka St 15 september 2010 - 18:19

Ivan, v tomto pripade vobec nejde o nejake sympatie alebo antipatie. Vobec ta nepoznam, preto nemozem prechovavat voci tebe nejake pocity alebo city. Ty prezentujes svoje nazory a ja svoje. Reagujem v tomto zmysle preto, lebo stale vznikaju rozne viac ci menej rozumne a viac ci menej bizarne teorie o liecbe psychickych poruch. Ludia, ktorych sa to osobne dotyka, sa ich casto chytaju v nadeji, ze im zachrania blizkych alebo ich samych. Asi nezabudnem na pripad, kedy babke s rozvinutou Alzheimerovou chorobou rodinni prislusnici vysadili lieky naordinovane psychiatrom a neurologom a nasadili protizapalove latky s prevedcenim, ze ju vyliecia. "Ved na to predsa prisli vedci z Ameriky!!" Skus hadat, ci jej to pomohlo, mas 3 moznosti: a)nie, po b)nie, po c)nie a stav sa este zhorsil.
Medicina ma strasne obmedzenia v sucasnom stave znalosti veci. Stale nevieme takmer nic. Co z toho, ze pred niekolkymi rokmi bol kompletne zmapovany ludsky genom, ked sa nevie, na co sluzi vyse 90% z neho. Clovek pozna pismenka a nevie, co znamenaju. Medicina vie nieco liecit, ale takmer nic vyliecit. Ma to len jeden hacik-ze nic ine nemame. Ak sa nieco podari, je to v celom komplexe problemov len maly krocik dopredu, ale pre jednotlivca to moze mat absolutne zasadny vyznam. Ak niekomu pomahaju vitaminy B, super. Niekomu pomoze navsteva Lurd a niekomu moderne lieky. (Problem je v tom, ze ake-take studie a dokazy maju len tie lieky.)
Pytas na system v medicine. Samozrejme v nom prevladaju ekonomicke zaujmy. Nejde len o majitelov farmaceutickych firiem, ale o spolocnost vo svojej podstate. Aby system fungoval, musi mat energiu. Aby produkoval, musi prijimat. Zakladny zakon prirody. Aby system mohol liecit, musi mat na to peniaze. A system chce liecit, pretoze len zdravi, alebo relativne zdravi ludia zase tvoria peniaze. Aby bolo cim liecit, treba vyvinut lieky. Vyskum stoji strasne peniaze, preto lieky stoja tiez peniaze. Aby boli peniaze na vyskum, musia sa lieky predavat. Vsade plati nieco za nieco. Je to uzavrety cyklus, na ktorom profituju aj ludia, ktori ziadne hmotne hodnoty netvoria. System funguje, len ak v nom vladnu subjektivne zaujmy. Experiment, kedy vsetkym patrilo vsetko, takze nikomu v skutocnosti nezalezalo na nicom, tu uz bol a vieme ako dopadol. Svet davno ovladla globalna ekonomika. To je len konstatacia faktu. Majitelia farmaceutickych firiem sustavne obchoduju a fuzuju v snahe ziskat co najviac penazi a sucastou toho je aj vyskum a liecenie chorob. Ktora spolocnost, ktora chce prosperovat, potrebuje nefunkcnych obcanov? Ziadna. Farm.firmy sa spajaju do stale vacsich celkov, vacsie pohlcuju mensie a vysledkom je financny zisk. A cast z toho zisku umoznuje vyvijat lieky a liecit. Profituju takmer vsetci. Netvrdim, ze je to moralny system. Ale opat plati, ze nic ine nemame. V medicine ide o zachranovanie zivotov ludi, ale nie vylucne. Ide o to, aby sa spolocnost vyvijala a tvorila zisk, ktory bude zakladom pre dalsi vyvoj. Zatial sa kazdy iny system ukazal ako utopia. Jediny clovek, ktory tvoril zisk s nulovym kapitalom na vyvoj, bola Matka Tereza. Mysliet si, ze svet tvoria same Matky Terezy, je absolutne nerealna. Ani psychiater kazdeho z Vas by Vas nepocuval, keby sa to nedostal zaplatene. Za vsetko sa plati, za pravnicke, instalaterske, dopravne, upratovacske ci akekolvek ine sluzby. Nie je jediny dovod, aby medicina bola vynimkou. Kto za medicinske sluzby neplati osobne, platia za neho spoluobcania. Ja osobne ekonomike ani ekonomii prilis nerozumiem, najma nie tej globalnej. Kapital sa prelieva hore-dole a malokto staci sledovat jeho tok. Ale princip je uplne jasny, staci pozorovat svet a nase miesto v nom.

AD 4.generacie su tri-venlafaxin, milnacipran a duloxetin. Ani jeden z nich v historii nedosiahol hodnotu 4000sk. V sucasnosti stoji venlafaxin 150mg/28cps cca 20eur, cena duloxetinu sa pohybuje na urovni 35eur.


filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka St 15 september 2010 - 18:23

Katechol-O-metyltransferaza (KOMT)je enzym umoznujuci odburavanie katecholaminov, kam patri dopamin, noradrenalin a adrenalin, ktore vznikaju v jednej biochemickej kaskade za sebou. Na trhu su uz aj lieky proti Parkinsonovej chorobe, ktore su inhibitormi KOMT (entakapon, folkapon), a tym zvysuju dostupnost katecholaminov v nervovom tkanive, ktora je pri Parkinsonovej chorobe vyrazne znizena a umoznuju spomalit progresiu choroby a dlhsie umoznit pacientovi kvalitnejsi zivot.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 21:29

Filipka, pamätám si len, že ma tá cena prekvapila a že to bolo medzi 9000 a 10000. Ale možno to bolo o polovicu menej a ja si to špatne pamätám. Neviem.
Ďakujem za vysvetlenie tejto vety: Myslienka, ze by v medicine islo vylucne o nejake zachranovanie zivotov a zdravie ludi, je absolutne nerealna. Taky system by zanikol, pretoze by nemal z coho fungovat.
Takže som to pochopil tak, že na to aby smerovala výlučne k zdraviu by potrebovala oveľa viac peňazí na výskum a vývoj. Dobre som to pochopil?
Prečo ale nechce financovať výskum účinku béčiek na organizmus, keď to je oveľa menej nákladné ako vývoj nového lieku, a pritom sú už s béčkom perspektívne výsledky?
Ja som čítal výcuc z nejakej vedeckej štúdie, kde testovali B3 na psychiatrických pacientoch. Zarazilo ma, prečo im dávali len 200mg denne, keď terapeutická dávka začína až od 1500mg? http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2084715?dopt=Abstract
Žiadnu inú štúdiu ohľadom B3 zo strany školskej medicíny som nenašiel. Nie sú na internete alebo nie sú vôbec? Alebo len neviem hľadať? Čo si o tom myslíš?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan St 15 september 2010 - 21:48

Filipka, a ty máš akú diagnózu?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Št 16 september 2010 - 6:58

Už vám niekedy niekto povedal že vás má rád? Mám vás rád!!!! Je oveľa príjemnejšie mať ľudí rád, než nemať Very Happy
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Št 16 september 2010 - 14:59

keby to bolo take jednoduche. scared
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Št 16 september 2010 - 18:29

Myslim, ze si ma nepochopil uplne spravne. Podla mna, nech nalejes do mediciny akukolvek velku sumu, vzdy sa niekde strati a stale to nebude dost. Aj na ten vyskum a vyvoj ide len cast penazi a to pomerne mala. Peniaze a moc tvoria nerozdelitelnu dvojicu. V sucasnej spolocnosti je liecenie ludi nie cielom, ale prostriedkom, lebo iba funkcni ludia zase nieco produkuju. Aj peniaze na vyskum a vyvoj sa davaju na tie oblasti, ktore perspektivne mozu priniest zisk. Uvediem konkretny pripad tzv.orphan-drugs, t.j.lieky-siroty. Tento pojem laik nepozna. Ide o lieky, ktore su urcene na mimoriadne zriedkave ochorenia, napriklad ochorenia, ktorymi trpi na svete par desiatok az tisicok pacientov. Aj take choroby existuju. Tieto lieky sa preto nazyvaju siroty. Trh pre tieto lieky je mimoriadne maly-t.j. tych par desiatok az tisicok pacientov, co znamena, ze vyvoj tychto liekov je vyrazne stratovy. Naklady zdaleka nedosahuju zisk, ak sa vobec o zisku da hovorit, jednoducho sa to neoplati. Ale na druhej strane nie je velmi eticke vykaslat sa na chorych ludi len preto, ze ich je malo. Ziskat peniaze na orphan-drugs je velmi tazke, rozhodne ovela tazsie ako na perspektivne vyznamne projekty, ale nie je to uplne nemozne. Tuto dieru musi zase zalatat vyskum v inej oblasti, ktory prinasa vysoku navratnost. Skor by som vsak povedala, ze na vyskum "sirot" idu skor peniaze z roznych grantov poskytovanych nadaciami, ale zas tak hlboko do toho nevidim. Lenze nadacie su zase krmene prostriedkami pochadzajucimi zo zisku, takze ten kolotoc penazi je obrovsky. Na to, aby niekto daval, musi najprv ziskat a to ziskat ovela viac, lebo nikto nevenuje vacsinu svojich prijmov na nieco, z coho nic nebude mat. Asi toto som tym chcela povedat. Bez ohladu na mnozstvo kapitalu tento system nikdy nebude smerovat vylucne k zdraviu. (okrem toho, keby sa vsetci vyliecili a nepotrebovali by dalej zdravotnu starostlivost, kto by v nej vytvaral zisky?)
Preco sa nevenuje vela penazi na vyskum B-vitaminov je tazka otazka. Jednak neviem, kolko sa tych penazi do toho investovalo a jednak netusim, kolko by ich bolo treba. Studie ohladom toho som nehladala, okrem toho zdaleka nie vsetko najdes v googli. V skutocnosti sa neda povedat ani to, ake uspechy sa s tym dosiahli, proste je to velka neznama.
Nejaky nadsenec, ktoremu vyslo pozitivne par pokusov, sa vyjadri pre media a hned je uzasny objav na svete. Ale konkretna studia, kde bude presne povedane, kolkym pacientom bol liek podany, metodologia, akym bola studia spracovana, presne ciselne vyjadrene vysledky, statisticke udaje, porovnavaci standard, to mi tu chyba. Nieco ine je povedat, ze nieco sa slubne ukazuje a nieco ine je dokazat to. Tomu sa hovori evidence-based medicine-t.j.medicina zalozena na dokazoch. Tvoj argument, ze na synt. lieky existuju patenty, ktore prinasaju peniaze, je pravda. Keby si mal moznost skumat nieco, co ti moze priniest v buducnost nemale prachy a nieco, z coho ti asi tazko nieco kvapne, tak velmi zavahas..? Dnes je vedecky vyskum zalozeny na ohromnom supereni, ide vyslovene o preteky a patenty sa mnozia. Ale z toho, co sa ukazuje ako slubne, sa nakoniec ako pouzitelne liecivo preukaze iba miniaturny zlomok. Treba nasyntetizovat desattisice az statisice latok, aby z toho vypadlo jedno naozaj pouzitelne liecivo. A na vsetku tu pracu okolo toho sa vynakladaju ohromne prostriedky, ktore nemaju navratnost a treba tieto naklady pokryt. Aj na to idu peniaze z patentov za uz pouzivane lieciva. Liek, ktory uz funguje, zaraba aj na lieky, ktore sa len rodia a aj na tie molekuly, ktore sa liekmi nikdy nestanu. Opat kolobeh kapitalu.
no dufam, ze som ta prilis neunavila.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Št 16 september 2010 - 18:55

Ahoj priatelia cyclops

Dlhšie som neprispieval, lebo som sa cítil urazený Deniskou, no už som sa cez to preniesol - bližšie o tom napíšem v danej téme, v ktorej sa to stalo. Teraz už je lepšie a ja sa cítim slobodnejší sem prispievať. Bránila mi doposiaľ v tom pýcha a zášť. Ospravedlňujem sa. Embarassed

Chcel by som hrdo privítať nášho najnovšieho člena Ivana, vítam Ťa medzi nami. Cíť sa tu príjemne, prajem Ti, aby si sa tu mal možnosť podeliť čo najefektívnejšie so svojimi názormi, myšlienkami, náladami a všetkým, čo Ťa trápi a zaujíma. Väčšinou, keď sa zaregistruje nový člen, tak po registrácii mlčí a priespievajú naďalej tí istí. Ale Ty si sa chopil úlohy členstva v našom (už i Tvojom) fóre veľmi dobre it is perfect ; môžem povedať, že si priniesol nové názory, nové pohľady, čerstvý vzduch, čerstvé živé podnety. Som Ti za to, Ivan, vďačný. Vaša diskusia s Filipkou to tu opäť rozprúdila ako za starých čias. Teším sa. jumping

Ja som taký rojko, že keďže som sa bol v pondelok zapísať do tretieho bakalárskeho štátnicového ročníka a blíži sa mi dosť veľký stres, pričom trpím čoraz viac viacerými mínusovými príznakmi, tak som sa rozhodol po zvážení situácie, že vyskúšam terapiu s tým B-vitamínom. Filipka sa asi chytila teraz za hlavu, ale ja to urobím tak, že vyhoviem aj jej argumentom, čiže inými slovami, neprestanem brať svoje lieky. To by som si nedovolil a ak áno, tak by som stál ako admin psychofóra za starú bačkoru. Filipka rozumie dobre prečo. Admin psychofóra by nemal byť "alternativista", ako to nazývam ja v protiklade k "psychiatristovi", chi. Razz Idea

Takže som si práve dnes kúpil Niacín 500 mg a B-komplex 50 mg. Užívam to ako Ivan. Som zvedavý. Cool Dnes sa cítim všeobecne dobre, neviem či vďaka niacínu (vitamínu B3), ale cítim sa tak už od rána skôr preto, lebo som mal dobrú spirituálnu chvíľku včera večer. Povedané po lopate: dobre sa mi modlilo, veľa sme si s Bohom povedali. Smile Tak som prirodzene nadobudol dobrú náladu, ktorá pretrvala dodnes. Neviem, dokiaľ to vydrží, lebo zajtra už idem na preventívnu prehliadku k svojej obvodnej lekárke, chce moč a krv kvôli pečeňovým testom. Budú to moje prvé pečeňové testy. Liečim sa 5 rokov, som zvedaf, v akom stave po toľkých medikamentoch je moja pečeň. Ale hanbím sa tam ísť, no musím, lebo som predvolaný. Bude to tak lepšie. Mám totiž aj iné problémy, a síce hemeroidy. very sad2

Pokračujem, samozrejme, v braní aj všetkých ďalších, psychiatričkou predpísaných, liekov. Takže asi neschudnem ako Ivan "z 90 na 65", resp. v mojom prípade zo "103 na 80". Ale o tom máme samostatnú tému vo "Všeobecnom fóre".

Predstavte si, neviem či som to spomínal, ale prosil som psychiatričku o nootropikum a predsa len mi nejaké dala. Pirabene. Beriem ráno a na obed. Celkom lepšie sa mi vtedy sústredí a pamätá, aj som začal viac čítať, pričom zvýšená potreba čítať je u mňa jasným indikátorom, že sa mi naozaj zlepšuje koncentrácia. Skúšal som aj alternatívne spôsoby, ako napríklad Beta mozgové vlny v stereo slúchadlách, kde v popredí je rozjímavá 30-minútová skladba. Asi to treba dlhodobejšie, neviem, ale nejak mi to nepomohlo. I do not agree lol

A na večer papám 2 Rivotrily, aby som zaspal. Spolu s tým prothazinom, rispenom 1 mg a Orfirilom 1000 mg. Konečne sa mi lepšie zaspáva... keďže som mal veľké úzkosti a dosť značné konfrontačné, expanzívne, rezonantné nálady, tak mi predpísala doktorka ešte aj Rivotril ráno jeden 0,5 mg. Ale ten už neberiem, lebo tieto úzkosti už nie sú počas rána a dňa také veľké, vlastne to ustúpilo, takže som ho z rána vylúčil, lebo mi spôsoboval, že som potreboval ešte doobeda medzi raňajkami a obedom spať. A to je márnosť nad márnosť. Teraz, keď už niekoľko dní si ráno Rivotril nedám, tak vydržím nespať. flower

No, čo Vám ešte napíšem? Samozrejme, hneď ako zverejním tento príspevok, idem mrknúť do ďalších tém a pokúsiť sa tam zareagovať. Hm, pamätáte si, ako mi bolo vtedy tak zle, že som bral aj 7 Rivotrilov? Tak o dva dni to dávali v správach na JOJ, že bola nejaká astronomická priamkovitá zhoda postavenia Slnka a Mesiaca voči Zemi, pričom Mesiac bol akurát v splne, a normálni odborníci z univerzít tam hovorili, že tí, čo sú meteosenzitívni, alebo hákliví na spln Mesiaca, tak práve v takom postavení Zeme, Mesiaca a Slnka, v akom boli práve v tých 4-5 dňoch, tak tí sa museli cítiť mimoriadne zle, čo sa prejavovalo úzkosťami, podráždenosťou, rezonanciou v nálade. A presne tak som reagoval ja. Dlho som si nechcel priznať, že som meteosenzitívny, ale už tomu verím, no že som háklivý na postavenie Slnka a Mesiaca a na jeho spln, tak to som netušil. Áno, myslím si osobne, že to mi bolo vtedy preto tak zle práve kvôli tomuto, o čom som písal. To the wall shooting

To sa ešte skombinovalo s tým, že som už vyše mesiaca mal znížené antidepresívum Escitil z 20 mg na 10 mg. Takže sa zdôraznili negatívne príznaky. Hm. Poprosil som doktorku, aby mi to zvýšila naspäť (pôvodne sme to znížili kvôli tomu, že som bol dosť "náladovo rozbehnutý" a nemohol som dobre zaspávať). A skutočne, vyhovela mi. cherry Opäť beriem 20 mg Escitilu zhruba asi 3 týždne a je mi lepšie. Zlepšuje sa to pomaly, lebo sa čoraz viac prehlbuje strach zo školy, ale zlepšuje sa.

Čo sa týka školy, tak tam som zapísaný. Kvôli nadštandardnej dĺžke štúdia by som mal zaplatiť za posledný bakalársky ročník 610 eur, čo je pre nás, tatina invalidného dôchodcu, mamu nezamestnanú a mňa študenta priveľa. Preto sme zbehli k doktorke obvodnej a ona nám dala potvrdenie, že som zakaždým prerušil z vážnych zdravotných dôvodov. Tak som sa vlastne dostal k tomu predvolaniu ohľadom pečeňových testov, ktoré budú zajtra ráno. Prečítal som si interné predpisy a smernice našej univerzity a mám možnosť požiadať o odpustenie alebo zníženie školného, ak je nadštandard spôsobený zdravotnými dôvodmi alebo sociálnou situáciou. Ja mám obidvoje. Tak skúsim zatlačiť na správne miesta listami, mám na to nárok, budem Vás informovať, ako to dopadlo, lebo 610 eur zaplatiť školné len za to, že ste donútene museli prerušiť, lebo ste mali ataky choroby, nie je zrovna fér. Proste v zákone je definovaná výnimka a ja s rodičmi si myslíme, že sa do jej definície vmestíme. Tak držte palce. I love you

Tak zatiaľ to je všetko. Keď mi niečo napadne, tak napíšem. Ešte raz vítam Ivana, nech sa Ti tuná dobre píše, hoci je to tu také trošku komornejšie, menšie. Nech sa Vám darí, aj ja Vás mám rád. heart

Ahoj.

cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Št 16 september 2010 - 19:22

Matej, ďakujem za privítanie. Dúfam že budem pre ľudí na tomto fóre užitočný. Tuším ti nabieha dobrá nálada. Len tak ďalej. Ak to chytí aj ostatných, tak tu budeme mať za chvíľu karneval cool
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore