Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 65 z 86 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 75 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 So 26 marec 2016 - 10:18

Ahoj Majet!

Aj ja som mala podobne problemy v robote, ako ty. Mali sme stale vela roboty a ja som bola pomerne sikovna a som to zvladala lepsie ako kolegyne. Aj ja som im zvykla rozpravat, ze tolko a tolko evidencnych listov mam uz spracovanych. A to len pteto, lebo som z toho mala radost, ze mi to ide dobre.
Osobne si myslim, ze v kazdej robote funguje ohovaranie. Moj nazor je taky, ze to prameni zo zavisti.
Aj ja som hovorila v praci len o robote. Sice niekedy aj o problemoch, ktore sa vyskytli v mojom zivote a nasledne sa celkom dobre vyriesili.
Jedna baba sa tam tvarila ako moja kamoska, tak som jej hovorila o svojej chorobe. No nemeskala a prevetrala to v robote.
Potom som sa dostala do nemocnice a bolo aj po zamestnani.
Ludia nemaju radi, ked vytrcas z davu. Ci uz si lepsi, ci horsi. Uznavaju len priemer. A veru ked ja nieco robim, tak vacsinou na 200%, lebo vtedy mam z toho dobry pocit a ked na mna pride ta moja pliaga, ako posledny tyzden, tak som uplne neschopna.
Nechcem ti hovorit, ze si z toho nic nerob, lebo urcite ta to trapi a len tak si to pustit z hlavy sa neda. Uz aj len z toho dovodu, ze pracujes s nimi a denne sa stretavas s tymto problemom. Neviem ake by bolo riesenie. Mna este pocas hospitalizacie prepustili (donutili ma podpisat dohodu o rozviazani PP) a to este ani zakon nedovoloval. Az nedavno sa to dostalo do legislativy, ze ta mozu prepustit aj pocas PN. Takze s odchodom z roboty sa to vyriesilo. Ale mala som rada tu robotu. Bolo mi aj luto. Teraz ta nechcem navadzat na vypoved, len som porozpravala svoj pribeh.
Vysyriedala som kopu robot a veru su aj take roboty, kde na teba pockaju, kym sa davas do kopy a vitaju ta s5 otvorenou narucou a laskavo.
Ale aj poslednu pracu som mala rada. No nastupom novej manazerky a jej sposobmi sa mi rapidne zhorsoval stav az som skoncila v depresiach. Bolo mi povedane aj to, ze nechcu so mnou ukoncit spolupracu, ze aspon ked bude treba vypomozem, alebo budu predavat moju bizuteriu vo svojich obchodoch. A stalo sa, ze uz ich neviem skontaktovat, takze cele moje nadeje s mojou bizuteriou su fuc.
Teraz od prveho aprila by som mala ist upratovat na ciastocny uvazok. Trocha ma stve, ze mam aj na viac, ale stale je to lepsie, nez niekde vystavat pri linke.
Takze Matej, aj ja som zazila podobne situacie, ale nikdy som nedosla na riesenie. Drzim ti palce, aby si to co najlepsie zvladol.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie So 26 marec 2016 - 10:35

Matej, skus sa o tom otvorene porozpravat s kolegynou, s ktorou si najviac rozumies. povedz jej to tak, ako si to napisal nam. ak to tam chodi tak, ako pises, klebetna kolegyna, ktorej si sa zveril, Tvoj postoj rozsiri medzi ostatne a situacia sa zlepsi. lol!
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav So 26 marec 2016 - 12:18

Priatelia, nebojte sa, žijem a verím, že zajtra bude po všetkom.

Diky za podporu.
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll So 26 marec 2016 - 12:52

Ahojte Wink

Matej - napadlo ma, že priprav si take neutralne temy...na rozhovor...ako je počasie....pri tom nic a nikoho neohovaras...ako ja som mala taku skusenost...ze v novom zamestnani este pred par rokmi ....bol tam taky starsí clovek co ako casto sme sa stretavali na obede v rade alebo nikde v bufete....a on stale začal s počasim....a ked nie on tak ja....nic ine sme nemali co preberat....tak no aspon tolko sme prehodili par slov....ako tato tema sa da aj krasne rozvíjat.....potom ma napadli aj ine ale napriklad ja nepouzivam moc ziadne....teda pri jednom kamaratovi ako vzdy sa opytam na priatelku...ako sa ma?...ci robi?...atd....a na jeho domace zvieratko netradicne - jezko....ako sa mu darí a to uz on zacne ked ma naladu ze krmil ho alebo nieco rozpravat....ale uz sa mi zo dva krat stalo ze nemal moc naladu ani on ani ja...tak som sa pytala na priatelku odvrkol iba fajn....jezko tiez dobre....a potom uz som nevedela co este sa ho opytat...a to soferoval...tak no ani som moc nechcela boli sme ticho......

Opadané listie - tiez krasnu strategiu si dal... it is perfect ...ako sa mi pozdava....

Tuto - tak citam tvoje prispevky....ale celkom nechapem ci riešiš niečo, alebo preco tak zle spavas?....čo je toho príčinou....sviatky, pocit osamelosti, alebo nieco iné?.....ani ja som nevedela prečo sa tak prejedam a prišla som na to mala prist segra domov sviatky sa blízia .....a zase doma ta ista atmosfera ta ista nálada.....proste segra komanduje....a kriči ale ja ani mama nemozme lebo sak pocuju susedia....len ona si tu pokrikuje po nas....a ze toto ako umyte a toto co ako upratane? a neviem umyvat a to este nedosla k tomu ze len doma som a ani umyt poriadne dlazku neviem.....a take veci....ako rodicia mi nic nevycitaju....jasne ze by boli radi keby som mala pracu, ale nemam.....no ked pride segra....tak ta vycita za vsetkých a ked jej odporujem....alebo nieco tak zacne rýpať ze som nezamestnana a ked este stale odporujem....tak ze mam 30 a neviem sa postavit na vlastne nohy....no proste to by ste tu mali byt....ako jasne teraz mi to doplo len ma chce umlcat....a to sa jej darilo uz po prvom odpore.....proste radsej som bola ticho ako to pocuvat....ale postupom casu som sa dopracovala k tomu ze viem ze vzdy by to islo dalej a dalej aj ked fakt neviem co vytiahne po 30-ke.....a to mne sa tiskaju slzy do oci....lebo hovori o mojom zivote a v podstate aj pravdu....len na druhej strane ja som si nepovedala ze ja teraz do 30 nebudem mat zamestnanie a budem doma atď....proste to tak vyslo....inak na dovysvetlenie sestra preto tak baziruje na upratovanii lebo jej priatel v tom biznise podnika...a ona mu pomaha.....takze on sekiruje ju a ona mna......este dobre ze som povedala na ich ponuku do prace nie....lebo to by som toto mala na dennom poriadku....ale podstata je ta, že dnes som neurobila to co vzdy a nepocuvala ju....aby mi rozkazovala toto povysavaj atd....proste som nechala cele upratovanie na nu.....ked sa slecinka citi tak nech uprace cely dom....sak co chcela som jej pomoct...jej problem.....a radsej som pomahala mame a otcovi z chystanim cvikli a velkonočných jedal....takze tak...ale som sa rozpísala....

Prajem peknú sobotu.... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 26 marec 2016 - 23:21

Ahoj Mischelll,
hneď na začiatku Ti prajem, aby Tvoj vzťah so sestrou bol čo možno najlepší a vaša konverzácia sa niesla len v tom dobrom duchu.

Ďakujem za vety, ktoré si mi v príspevku venovala. Pýtala si sa na to moje neslávne spanie. O tom asi toľko, že už od malička mám oštaru so spaním - zaspávaním. Aktuálne je to dosť hlavne o tom zaspávaní. Mám s tým problém, doktorka je o tom informovaná a aj preto mi predpisuje liek na spanie. Keby som však striktne dodržiaval spánkovú hygienu a spolu s liekami by to mohlo byť lepšie. Niekedy však nemám síl a pripadám si slabý, aby som to len tak sám od seba "dal" tak, aby to bolo OK. Práca mi v tomto dosť pomáhala. Hoci spanie nebolo tých osem hodín, ale bol som schopný o siedmej vstať a o jednej už zaspávať, cez víkend som tých pár hodín dobehol. Tak asi v stručnosti je to všetko, dalo by sa popíííísať veľa, žiaľ.

.................

Ako sa dnes mám?
Dalo by sa napísať, že celkom dobre. Po obede som si na dve hodiny zdriemol, a potom dokončil akp. Celkovo to bol taký kľudný deň, teda venovaný okrem iného aj odpočinku. Nič zvláštne sa nestalo, ale tomu som aj tak trochu rád. Za chvíľu vypnem NB a dúfam, že už do témy "Spánok" nebudem v noci prispievať.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 27 marec 2016 - 11:22

Ahojte. winking

Ďakujem Vám, priatelia, že ste mi odpísali a napísali ste svoje názory a rady. Beriem si ich všetky k srdcu. it is perfect  giving a hug

Dnes sa mám asi približne dobre. Na tvár si kydám Sensibio AR a ešte plánujem po oholení aj samoopaľovák Dermacol. Very Happy Takže flush je momentálne pod kontrolou... a možno aj vďaka tomu, že som už tretí deň doma. Mám strašnú flákareň. Prakticky nič nerobím celý čas. Občas si čítam wikipédiu, alebo sem-tam nejakú nenáročnú knihu. Ale pokrok bol v tom, že som prečítal 20 strán jednej štúdie, z ktorej neskôr budem robiť "odbornú recenziu" v rámci istého predmetu v škole. To ma trochu hreje na duši, že reku aspoň niečo. Laughing Ani nejdem písať, čo si akože idem plánovať na dnešný deň, lebo viem, že aj tak z toho spravím minimum. Proste musí sa mi to nejak samo chcieť, lebo na prekonávanie sa nemám ešte náladu. No Celkovo si prídem zlenivelý. Myslel som, že tieto sviatky budem intenzívne makať na škole a zatiaľ nič z toho. Ešte som ani byt nepozametal. pale Sústredím energiu skôr na riešenie takých typov duševného rozpoloženia a krízy, na ktoré obvykle počas zamestnania nemám čas. Asi mi to je skôr na škodu sa takto zamýšľať. Hneď teraz po odoslaní príspevku idem si do denníka vydiskutovať otázky, ktoré ma trápia, a uvidí sa čo ďalej.

Takže inak fajn. Hodnotím stav na 2+. Smile
Prajem krásnu veľkonočnú nedeľu, kamarátky a kamaráti. cheers
m.
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ne 27 marec 2016 - 13:45

Ahojte vsetci
mam sa fajn, som v praci dnes aj zajtra a uplne si tu vegetim. Vcera som prespal cely den a vecer bol na dlhsej prechajde s cubou. Dnes koncim o 2 hodky skor tak doma nieco podniknem. Ak sa mi bude chciet spravim poriadok v satniku alebo vycistim auto z vnutra (palubovku). Inak citam vase prispevky a drzim vsetkym palce. Vcera som bol inak v tom, ze zello nieje...
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 27 marec 2016 - 15:43

Ahojte priatelia,ospravedlnujem sa,že som sa tu zrejme nejaký čas veľmi neukazovala. Riešila som v sebe a vo svojom živote veľa vecí naraz. Ale stále som na Vás myslela:)

Matej - píšeš, že sa cítiš zlenivelý,ale z toho čo som od Teba teraz čítala mám skôr pocit, že si nezastaviteľne akčnýSmile Prečítať 20 strán odbornej štúdie nie je ,,med lízať,,. Držím palce aby v škole všetko dobre dopadlo. Držím palce aj v tom,aby ti tie dermato-prípravky zaberali a mali želaný efekt. Drž sa a všetko dobréSmile

APBTCANDY- Ty si v práci? Bože dobrý....to by som nedala. Teda nie len celkovo v práci:) ale hlavne takto na sviatky. Tak nech Ti to čo najskôr ubehne a mohol si užívať skutočne zaslúžený odpočinok! Smile

Mischell- musí to byť nervy-drásajúce a zraňujúce odolávať takým útokom Tvojej sestry. Mrzí ma to. Kiež by si to dala od Teba vysvetliť,alebo ťa aspoň možno lepšie počúvala. Komandovať vie každý ale počúvať a chápať, žiaľ málokto. Myslím na Teba, nech prežiješ tie skutočné krásne a požehnané sviatky, a nie len sviatky:)

Tuto, palec hore!Smile Myslím to v tom zmysle, že hoc máš mizerný spánok v noci, hľadáš oddych a kľud cez deň.Určite nezdieľam s Tebou názor, že by si bol slabý, lebo sám neprekonáš problémy so spaním. Verím tomu, že to nebude trvať večne, že raz dôjde k zmene a budeš si musieť nastavovať aspoň dva budíky aby si sa prebudil po minimálne 10hodinovom nočnom spánku Smile Držím Ti palce!!! Smile

Jožin, verím že žiješ a že si prežil , čo si prežiť mal a čo si cítil.

Ja si dnes užívam sviatočný pokoj a celkom to ide:) Včera mi bolo dosť ťažko, pretože som riešila veci s dcérkou, ktorá má zdr.problemy ale rozhodla som sa už nepodľahnúť tomu. Cítim sa teraz ale celkom fajn a snád to bude nadalej fajn:)

helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester Ne 27 marec 2016 - 20:15

Ahoj
Chcem vas poprosiť o modlitbu a kto nie ste veriaci,aby ste držali palce Jožkovi...už je v liečebni...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ne 27 marec 2016 - 20:45

Držať palce mu môžeme aj modliť sa za neho môžeme, ale čo mu to pomôže, ak bude naďalej nadšeným vysadzovačom liekov? Bohužiaľ, jeho príspevky to naznačovali už nejaký čas, že sa rúti dole z kopca, ale niečo mu písať by bolo hádzanie hrachu na stenu, on chcel počuť len to, že ide správnou cestou. Je mi veľmi ľúto, že to takto skončilo, a pritom vôbec nemuselo...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester Ne 27 marec 2016 - 20:49

posledné dni boli fajn, len ľudia, ktorí mu pritakávali, žiaľ, tiež som mu vo všetkom pritakať nevedela, mám ho však veľmi rada, je priateľ, ktorý mi pomáhal, keď som to potrebovala... Ale otvoril mi oči pri vysadzovaní a teraz som rada, že som na Willovi nebola...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ne 27 marec 2016 - 20:56

Už to nadšenie Willom bolo patologické, bohužiaľ úplne stratil reálny pohľad na vec. Ja Jožka nepoznám, na zello nechodím a držím sa spiatky, ale výsledok jeho nadšenia pre vysadzovanie je to, že bude brať viac liekov a vo vyšších dávkach, bohužiaľ. Odmietal počuť o tomto riziku, riskoval a je v liečebni.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 65 z 86 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 75 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore