Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 32 z 83 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 57 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ne 3 január 2016 - 14:09

Tuto napísal:Tak som si uvaril kávu nad ránom, zjedol malý kúsok koláča "na raňajky" a ešte, že si chvíľu oddýchnem a samozrejme som aj zaspal. Ráno som bol o 7:30 užiť lieky a zase som zadriemal. Snívalo sa mi o akomsi výlete v malom kamennom mestečku, ako som tam chodil po dlažbe a pozeral, čo tam je. Zobudil som sa až o 11:00.  Suspect scratch

Skrátka, Tvoja aktívna vlna je medzi niekedy 14:00 až 2:00. Tam je jadro 12 hodín, kedy si čulý a aktívny. Smile Naopak medzi 2:00 ráno až 14:00 si skôr ospalý, venuješ sa odpočinku, ľahšie sa Ti vtedy spí - a pokiaľ nemusíš ísť do práce, tak si spánok rád dáš aj doobeda. Myslím si osobne, že je to akýsi Tvoj biorytmus, Tuto, takže je svojským spôsobom prirodzený. Oproti "normálu" ho máš posunutý smerom k noci a jadro noci sa Ti presúva až smerom na doobedie, ale aj tak sa domnievam, že to vlastne nevadí. Smile Takto je nastavené Tvoje telo, a preto by som Ti vlastne odporúčal tento biorytmus prijať a uspôsobiť si žitie podľa neho. Smile Myslím, že v tejto súvislosti, by sa Ti dobre hodili poobedné smeny, čo však chápem, že v momentálnej práci nie je možné. Workman Iba tak nahlas uvažujem, ako by sa Ti mohol zladiť životný štýl s Tvojím biorytmom. Aj akožepovinnosti vlastne presúvať hlavne na večer medzi 17:00 a 0:00. Horšie je ale, ak sa cítiš v noci medzi 22:00 a 02:00 už unavený a prejavuje telo záujem spať, no nedarí sa mu v tom. To by bola istá komplikácia voči normálnemu fungovaniu v tomto nočnom čase, ktorú v zmysle biorytmu by si mal mať ešte aktívnu... very sad2

Ja som si teraz všimol, že tiež neviem dobre fungovať doobeda a rozbieham sa, pokiaľ nie som v práci, až pobede po 13:00. Večerné seansy medzi 20:00 a 0:00 sa mi ukázali ako dobre fyzicky zvládnuteľné, z čoho dedukujem, že môj biorytmus tieto večerné hodiny chápe ako aktívny čas. Po 0:00 už vypínam, včera som o 0:30 už nevládal a išiel som spať. No ale tiež až niekedy okolo 11:00 som dnes pochopil, že je vlastne nový deň. Máme to čiastočne podobné, hoci Ty svoj biorytmus máš posunutý ešte viac smerom k nočnému nadránu. Meditation

Držím palce. Smile
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 3 január 2016 - 20:51

Ahoj Matej,
potešila ma Tvoja reakcia na moje vypisovačky tu na "Spánku". Takpovediac ma hnevá, že v nemocnici vo VZ na akútnom aj otvorenom, som spal úplne dobre. Teda, o 22:00 bola večierka a okolo 6:00 sme vstávali. Neviem aké čary to boli, ale spal som ako podľa harmonogramu podľa pravítka. Doma sa to hneď zhoršilo. Aj u koncu pobytu vo VZ to bolo už otáznejšie, ale hlavne som videl, že sa to dá vyladiť. Momentálne sa mi to akosi pomiešalo, či čo. Lepšie spím, keď chodím do práce, ale zasa to je zaspávanie cca o 1:00, takže som nedospatý.  Shocked
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  filipka Ne 3 január 2016 - 21:10

Skús zmeniť polohu postele. Vlastná skúsenosť.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 4 január 2016 - 0:21

Ďakujem za poradenie filipka aj Matej.

Momentálne som užil Gerodorm, ale akosi som sa zapozeral do filmu na JOJke so Stalonom, tak namiesto spánku čumím na bedňu. Nemám najmenšiu chuť spať, ale ešte uvidím. No jednoducho "vysoká" spánková hygiena a rovnaká sebadisciplína...

Príjemný a bezproblémový prac. týždeň praje Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Montag-Woche-Arbeit-Schule-T-Shirts
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 4 január 2016 - 0:44

Film práve pred malou chvíľkou skončil, tak to balím. Snáď sa vám nebudem ozývať okolo tej štvrtej, že hurá na kávu a utekám do obchodu pre čerstvé pečivo... Stále si pripadám, akoby bolo nejakých tých 15:00 a ja v pohode prežívam deň.(Do)Brú(noc). Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto Po 4 január 2016 - 1:44

tak zase sa mi nedarý zaspat skusal som to polihovanim v posteli ale výsledok žiadny užil som aj tabletku na spanie ale zatial nezabrala cez den som nespal tak dufam že sa mi do rana ešte podarí zaspat.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 4 január 2016 - 2:19

Nazdar rasto,
tak želám aby si rýchlo zaspal a zároveň bol aj Tvoj spánok hodnotný.

................

Ou! Akosi máme už pondelok vyše dve hodiny istý, stále nespím (asi už tým neprekvapujem). Momentálne ani neviem, či sa mám tešiť do práce, teda, hlavne to prípadné zobúdzanie bude asi "pecka", možno by bolo fakt lepšie, keby som celú noc prebdel a v práci to do tej dvanástej vydržal. Následne by som zdriemol na jednu, dve hodiny a večer išiel skoro spať. Myslím, že práve to by bol ideál.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 956-i-hate-mondays
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto Po 4 január 2016 - 2:58

dakujem tuto,ale silno pochybujem že sa mi podarí do rana zaspat lebo som akosi vyspatí vobec nepocitujem potrebu spat najhoršie je natom to že ked v noci nespím tak konzumujem vela sladkeho a ked neni čo tak sa hodím aj do samotneho cukru a potom sa stažujem že sa mi nedarí schudnut.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 4 január 2016 - 3:47

Ahoj rasto,
Tvoje slová sú priam, akoby som ich písal ja. V noci sem-tam vyjedám, po Vianociach toho ešte čosi zostalo. Inak som pri notebooku, momentálne mi tu beží opakovanie TVnovín na JOJ, ale momentálne to vypínam, len, že napíšem čosi na web.

Teraz plánujem si podriemať a snáď, že by mi tých pár chvíľ relaxu prinesie čerstvosť ráno.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Good-morning22
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto Po 4 január 2016 - 4:24

ahoj tuto,je zaujímave že ma cez den na sladke ani moc netaha rano si dam do kávy 5 ližičiek cukru ale cez den sladke nevyjedam ale noc je iná.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 5 január 2016 - 0:42

Čo to toto Tuto?
Tak a je noc a klepem tu do klávesnice. Pred chvíľkou som bol na cigarete, prekvapilo ma, že sam nemal "hlasy", asi vymrzli, alebo čo. Napíšem príspevok a idem sa pokúšať o spánok. Zajtra som najmä doma. Príde mi vzácna návšteva... Už dnes prebehli určité prípravy. Teším sa, doobeda sa môžem pohodlne dospať. Dúfam, že zajtrajšok bude dobrý deň. Verím, že sa mi bude dobre spať, aby som bol do rána fit, lebo sa o mňa pokúša nejaké prechladnutie, alebo také čosi.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 6 január 2016 - 0:25

Ahojte kamaráti,
znova sa vám ozývam na prelome dní, teda utorku a stredy. Na NB tak trochu pozerám WAU telku a aj sa za to trochu hanbím, lebo by som sa mal radšej venovať niečomu konštruktívnejšiemu. Akosi mám v posledných dňoch viac a viac chuti len tak leňošiť a celkovo uľahčovať si život. Kde je tá disciplína z študenských čias? Kam sa podel ten vyšportovaný a po vedomostiach hladný človek? Ani neviem čo sa stalo také. Žeby tá liečba? Lieky? Nemocnice? Som to ja skutočne takýto? V skutočnosti sa síce nemám na čo sťažovať, ale predsa len bývavalo aj lepšie. Viem, že je hlavne na mne ako sa budem premáhať a v realite aj fungovať. Asi to, čo robím doteraz nestačí. Bol by čas pohnúť sa zase pohnúť vpred... Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 32 Workout_funny_motivation_cat_start_meow_poster-rb1e7eb63ce53481c8b3a9694db5ac528_zec_8byvr_1200
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 32 z 83 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 57 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore