Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 3 október 2014 - 21:27

Ahoj Sun 1

Dnes som mal pomerne pekný deň. Vstal som skoro, o nejakej pol ôsmej. Po raňajkách a ranných hygienách som tu spravil tú súkromnú sekciu. Potom som mal hlbšie hygienické očisty. Potom som mal obed a išiel do práce na konzultáciu s náhradou (akési zaškoľovanie). Vybavil som poštu a vytlačil som si jeden dokument do školy. Domov som prišiel o 16:00, dal som si kávu. Pokračoval som v intenzívnom upratovaní z doobeďajška. Triedil som oblečenie, pričom to, ktoré nechcem alebo sa doňho nevmestím, som nakopil na samostatnú haldu. Veľa som vyhadzoval papierov, kôš, a tak rôzne. Utieral prach, zem, umýval parapetu, dával veci na miesto. Večer po uprataní izby som ešte pozametal zem v obývačke a kuchyni. Dodržal som dnes aj kJ limit, a aj včera. Už sa mi aj váha pohla smerom dolu po tých niekoľkých bojujúcich dňoch. Uvidím, či sa to stabilizuje, lebo dnes som mal dva kúsky vyprážaného filé... Ešte som si nadnes naplánoval napísať sem príspevok a čítať si nejakú knihu, najlepšie z povinnej literatúry.

Náladovo som sa mal dobre. Doobeda sa mi však nechcelo nič extra robiť. Trošku ma tiež dráždi hrdlo na kašeľ. Bývam teraz troška nervózny, pričom skúsil som si opäť zavesiť boxovací mech, jak za starých časú. V podstate sa mi osvedčilo, že 2-3 minúty boxovania do mechu mi dosť dobre odbúra nervozitu a napätie, a to akéhokoľvek druhu a pôvodu. Musím sa teda k tomu opätovne vracať, čo za posledné 2-3 dni aj naozaj robievam.

Fyzicky zhoršene, zápcha.

Majte sa krásne, nech sa Vám darí, pekný víkend.  Pretty good
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa Ne 5 október 2014 - 10:45

Ahojte,

X vdaka za link na stranku, je to velmi zaujimave citanie

Mam sa celkom dobre, som trosku spomalena ale to prikladam liekom, citam coraz menej pretoze sa mi tazko sustredi ale snazim sa prekonat tym ze si poviem este jednu stranku a tak dalej.
Zajtra idem ku psychiatricke na depotnu injekciu a potom by som chcela nieco upratat, ist na prechadzku atd. na prechadzku pojdem aj dnes lebo tu mame krasne pocasie.

Majte sa pekne Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 5 október 2014 - 13:00

Ahojte,
venusa, som rád, že je to zaujímavé čítanie, mohla by si, prosím, na budúcom zellu povedať čo všetko si sa tam dočítala? Dosť ma to zaujíma, ale akosi sa mi nechce prečítavať celú stránku. Keď mám trochu čas, tak skôr upravujem iné stránky. Díky! V liečebni som sa tiež tak nejak premáhal, ešte jednu stránku, nešlo to, nechcelo sa... Ale nakoniec som jednu zvládol aj tam, a to už je čo povedať, lebo čítam aj normálne dosť pomaly.

Dnes som si bol zabehať vonku, prvý krát v mojej "zimnej" sezóne. Vzal som sebou dcérku na bicykli a tak sme sa naháňali, parádne to rozprúdilo krv.

majte sa pekne a nech vás zlé obchádza Smile, už to je taký fórumácky pozdrav by som povedal Smile

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ne 5 október 2014 - 21:01

Ahojte Wink

Dnes deň, nič moc ....síce som minule písala, že idem behať, ale nakoniec som nebola nejako nevyšlo....a aj dnes som strašne chcela behať, ale nemám na to teraz čas....a už dlhší čas som zase nebehala.....takže tak to je zo mnou...

No, ako sa mám? ....tak nie moc dobre....som nervózna z cesty, ktorá ma čaká a zo všetkého....respektíve zase prikladám tej ceste a všetkému väčší význam, ako by mala mať....no, po pravde cestovať vlakom, tak s toho mam obavy ....a pritom je to také jednoduché a ľahké ....neviem prečo je to u mňa vždy tak, že pred dlhšou cestou mam nervy...ako včera sa to ešte dalo to až dnes som si kúpila lístok...a teda je to oficiálne......že idem...aj keby som nechcela tak pôjdem lol!  ....totižto rozhodnutá som bola viac menej už štvrtok že pôjdem ....ale teraz už mam aj lístok a to je oveľa viac záväznejšie ....vlastne by som sa mala pripravovať, ale sa mi nechce tak radšej tu píšem.... lol ako asi každý ma nejaké slabé miesto a u mňa je to práve to cestovanie....ale len to predtým ....ako keď už nastúpim do vlaku tak dokonca aj zaspím, trocha, takže viac menej to je v pohode....ale to pred cestou to je pre mňa neskutočne utrpenie....neviem si povedať "bude ako bude" nie ja proste musím na nič nezabudnúť, vziať všetko, všetko dobre pripraviť, naplánovať, stihnúť všetko......ako až je to choré ....no dúfam, že bez problémov dnes zaspím....dnes ešte necestujem  Smile ...a tak zo mňa asi cestovateľka nebude Laughing
len som sa chcela vyrozprávať/ vypísať ....

Prajem dobru noc a pekne sny Moon

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 6 október 2014 - 6:57

Pre mna cestovanie v zmysle nieco sme zabudli a ideme tak daleko... uz sme sa cca 80 km vracali lebo som zabudol lieky, nastastie sme boli autom, vlakom neviem jak by sme to riesili. Raz po dlhej ceste vlakom som si v nom zabudol sako. Mal som ho na sebe 2x. Mozno by pomohlo urobit si taky zakladny kontrolny zoznam, ze ak je ten splneny tak navodi klud na dusi a zvysok su drobnosti. Kam ze to vlastne cestujes?
J.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Po 6 október 2014 - 9:35

Ahojte Wink

xkrchnav - cestujem do Bratislavy neviem či len, alebo až tam Smile ale idem len na otočku takže dosť s toho mam aj nervy...stihnúť všetky prípoje a neostať visieť niekde....ale našťastie dnes, teraz som kľudnejšia, ako včera večer a to ešte nie je tesne pred cestou to ako dosť vidno na mne, že mam strach....hlavne, že som tichšia a len premýšľam....ako dnes som sa ešte aj celkom dobre vyspala...síce som nemala veľmi hlboký spánok...skoro len taký plytký počula som každý jeden zvuk na okolí....ale ešte som sa ako- tak vyspala Laughing ...ten zoznam je asi dobra vec....no ja si robím pravé taký zoznam v hlave, dnes musím ešte toto a to a keď nestíham tak panikárim.....asi toľko k zoznamom, ale skúsim....možno len taký, čo pobaliť ....dik za radu Very Happy  

Dnes no od rana som nestihla ešte nič spraviť čo mi treba....a to som hore od siedmej....ale aspoň vybavujem veci atd....no ako som písala nie som až tak nervozna....uz ma nevytočí každá blbosť   jumping ....ale keď do obeda nestihnem, to čo mam naplánovane....tak budem v miernom strese...asi tak....

Prajem pekný deň  sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Ut 7 október 2014 - 16:11

Ahoj.
Mischelll aj ja mám problém cestovať,autom nie,ale autobusom. Mám pocit,že každí na mňa pozerá,asi to nie je úplne normálne. Preto aj málokedy autobusom chodím. Radšej prejdem peši. Ani na mestskej nechodím.
Tak ti prajem šťastnú cestu a daj vedieť,ako to dopadlo Very Happy Držím palce,aby si to zvládla...

Ja sa mám obstojne. Ani dobre...ani zle. Tento týždeň ma čaká jedna veľmi ťažká životná skúška...alebo ani neviem ako to nazvať. Som dosť nervozna...ale tak musí to prejsť. Také ťažšie veci nie sú na moju psychiku dobré... nedokážem dobre zvládať stres... cítim nesmierne vnútorné napätie... nedokážem spať.... z toho som potom cez deň unavená...tým pádom podráždená...nakoniec na to doplatí moja rodina....

Som na 4druhoch liekov a cítim,že je to veľa...no žiadna nádej,že by som mala lieky znížené sa nečrtá... dosť ma to štve,aj keď moja psychiatrička vraví,že to nie je také zlé...injekcie som nikdy nedostávala... neviem,čo je lepšie...ale keď si predstavím,aké svinstvo je v tých liekoch... I disagree ale tak nemám na výber...zaberať zaberajú...
Veľmi nad tým asi rozmýšľam...
Dúfam,že sa máte dobre...aj tí,čo nepíšu... Ak to číta nox tak ho zdravím,napriek toku,že už neprispueva a aj ostatných...
No som sa dnes rozpísala...
Pekný večer plný pohody a pokoja vám prajem...

ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Silvinka Ut 7 október 2014 - 16:21

Ahojte, našla som zaujímavý dokument :

"The Doctor Who Hears Voices".
Kontroverzní dokumentární film Lea Regana. Získal ocenění BAFTA (British film and television awards).
Příběh Ruth, která začala slyšet mužský hlas, který jí říkal, aby se zabila. Byla díky svému stavu propuštěna z práce z pozice lékařky. Začala docházet ke klinickému psychologovi, který je známý díky svému nekonvenčnímu přístupu k léčbě schizofrenie a kterému v minulosti byla rovněž diagnostikována schizofrenie. Kvůli potřebám anonymity a bezpečí, roli Ruth hraje herečka. Film je tak kombinací dokumentárních záběrů s hranými pasážemi.

Režie: Leo Regan (61 minut), UK, 2008, české titulky.





zacala som to pozerat, je to na youtube, ale iba po anglicky. Nestíham uz dopozerat, ale posielam. Napíšte potom čo si o tom myslíte, ked náhodou pozriete. Vyzerá to fajn :-)
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 7 október 2014 - 16:53

Máš nejaký odkaz kde je to pokope? Našiel som to na 7 kúskov... díky. Hodím to do zoznamu, z popisu to vyzerá veľmi zaujímavo! Díky!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Silvinka St 8 október 2014 - 0:03

tiež som to našla iba na youtube
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 8 október 2014 - 10:55

Ahoj Rain 1

Ako sa mám? No nejak to ujde... Shocked

Niekedy na seminároch v škole musím byť aktívny a pôsobí to na mňa terapeuticky, než školsky. Totiž spolužiaci sa učia na seminári vyjadrovať názory a argumentovať, a ja sa učím psychologicky vôbec povedať niečo nahlas v kolektíve. Laughing Pretty good Občas sa mi darí a naberiem odvahu a poviem dačo na hodine. Inokedy zlyhám, a hoci viem odpoveď na učiteľovu otázku, zostanem ticho, hanbiac sa pripútať na seba pozornosť triedy. Naposledy som na seminári musel argumentovať a dosť som mal pritom úzkosti, červeň. Čítal som dokonca text nahlas a mal som trému, triasol sa mi hlas. Snáď to bolo spolužiactvu jedno - nechcem aby ma vnímali ako labilného.

Takže tá škola je pre mňa v mnohých ohľadoch nie iba nejaká vzdelanostná, ale aj terapeutická. Ale ide to len s odrenými ušami, lebo mnohokrát to pre mňa psychicky nie je ľahké a trpím aj škody (úzkosť, červeň, tréma, zakríknutie, znížená schopnosť jasne formulovať myšlienku a podobne). Tiež niekedy vnímam nepríjemné stavy, že som pozorovaný a hodnotený - cítim, že na mňa niekto pozerá, a to mi veru nerobí dobre. Hneď sa začnem červenať, návaly do tváre, tréma, slzenie, tras,...

Povinností mám neúrekom, takže nuda nepripadá do úvahy. Len teda zápasím s istou mierou prokrastinácie, ktorú poznajú asi všetci študenti.

Náladovo teda takto, ujde to, je to akési šedé, priemerné. Neurózy sú zhoršené, fyzično zlepšené, chudnutie nič moc.

Želám krásny deň.
S pozdravom
Matej
Workman

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 8 október 2014 - 17:31

Ahojte!

Matej, mne pomohlo, že mi manžel dobre dohovoril: Kto si, že si myslíš, že sa všetci o teba zaujímajú? Nikoho nezaujímaš, nikto si ťa nevšíma! Každý sa zaoberá predovšetkým sebou.
A je to pravda. často si to vravím, keď mám ten chorý pocit, že niekto si ma všíma, že niekto o mne hovorí ...

A ako sa mám? Zajtra idem po ďalšiu dávku Abilify 10mg - čo je nižšia dávka, dávka pre mladistvých. Po znížení sa už cítim fajn, abstinenčné príznaky pominuli a žiadne problémy nepociťujem (ja viem, ešte je skoro hodnotiť, ale zatiaľ je to OK). S ochladením sa mi mierne zvýšila spavosť a prokrastinácia, hlavne čo sa týka domácich prác. Zato však rada bicyklujem a chodím po meste, po obchodoch - len tak obzerať, čo majú, našťastie neprepadám nakupovacej horúčke. S chudnutím je to lepšie. Od zníženia antipsychotík som zhodila 2kg a dúfam, že to ešte pôjde dolu.

S pozdravom a prianím všetkého dobrého

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore