Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako ma to štve... !!!

Strana 8 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Matej Pi 13 máj 2016 - 20:30

Skrátka dneska to je:
-nekvalifikovaný - strašne málo, almužna
-kvalifikovaný - stredne veľa

A chcem, aby to bolo takto:
-nekvalifikovaný - stredne veľa
-kvalifikovaný - veľmi veľa

Coines_Euro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Matej Pi 13 máj 2016 - 20:52

Povedzme, že by som neriešil hypotéku a nešiel do nej. Že by som chcel len bývať v podnájme, nakoľko som chudobný. Tu v mojom meste sa nedá nájsť 1-izbový byt nájom pod 300 eur mesačne. A garsónka tiež nejde pod 300, možno v oblasti, kde je veľa Rómov, ponúkajú garsónky okolo 270 eur mesačne. A predstavme si seba ako invalidného dôchodcu. Máme nejakých 200 eur, šťastnejší 300. No môžete si ako jednotlivec dovoliť sám bývať bez rodičov? Dokonca aj bežné práce tu v meste, ktoré sú kvalifikáciou rovnakej úrovne ako moja robota, neprekračujú 500 v čistom (všetok priemysel, obchody, administratíva, úrady, služby - nič nejde nad 550 v čistom). A potom teda 500-300 = 200 eur na existenciu. To na jednotlivca môže síce stačiť, ale je vlastne odkázaný na doživotnú chudobu, lebo stačí, že príde nejaký dlh, nejaký náhly nedoplatok na energií alebo daň za byt... a nemám mať ako niečo vopred našetrené. 200 eur mu vyjde na samostatnú stravu v byte na mesiac, lenže trebárs sezónne boty sú vecou okolo 30-50 eur. Ako si na ne našetrí? Je to proste veľká materiálna chudoba a ustavičný pocit nedostatku. Najviac okliešťuje fakt, že si taký nájomník nič nemôže odložiť, nič našetriť, napr. na nový spotrebič, alebo na darčeky pre príbuzných na Vianoce.

Prepáčte, že sa tak rozčuľujem, nechcem vyznieť ako nejaký darmožráč, ktorý prahne po materiálnych statkoch. Sám vyznávam minimalizmus. Iba viem, že aj ja sám pri úplnom minimalizme, keď všetko hradia rodičia, a ja si hradím iba jedlo v robote a drobné potravinové nákupy na domov (nápoje...), tak pod 150 eur mi to nijak nevychádza. Denné náklady sú minimálne 5-6 eur, a to sa pritom snažím jesť každý deň cestoviny s omáčkou Carbonara, lebo tie sú v našom centre najlacnejšie, porcia len 2,50 eur. Šéfka na mňa už pozerá pomaly ako na držgroša, že tak šetrím. Skrátka chcem mať čo najnižšie výdaje. Lenže aj napriek tomu, že 80% mi hradia rodičia, tak aj tak náklady na bežný život mi dáva dokopy 200 eur. Čiže keby som žil sám a musel by náhle riešiť nájom, hypotéku, splátky, ďalej toaleťák, saponát, sprchový gél, zubnú pastu, sáčky do koša, ďalej oveľa viac potravín, lebo už by som si musel zabezpečiť aj večere (večere mám teraz vlastne na náklady rodičov z maminej kuchyne), tak by som musel prekročiť 200 eur, a teda to nemám ako platiť ten nájom. A to ešte keď si predstavím, že mnohí z Vás nemajú ani to, ale sú na ID, kde majú nizší príjem. Proste to na mojom rozhorčení ešte viac pridáva, lebo mi je nás ľúto. very unhappy

Riešenie je aké? Prerobiť spoločnosť, aby zdvihla minimálnu mzdu na 700 v čistom pri zachovaní súčasných cien? Alebo postúpiť na nejakú lepšie platenú robotu. Zdajú sa mi obidve možnosti dosť skľučujúce a nie som v nich optimista.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Meretseger So 14 máj 2016 - 10:48

Fu, Matej... prepáč, ale hlboko s Tebou nesúhlasím. Na nízkej pozícii 700-800 v čistom? Ehm... No comment...
Možno, že mne sa to ľahko hovorí, pretože ID mám vysoký, ale keby mi ho vzali a ja by som sa zamestnala, nadávala by som len a len sebe, že som bola idiot a nedorobila si VŠ, a nie štátu, ktorý síce je zle, kompletne zle zavedený, ale už i tak tu vládne komunizmus, kde všetci revú, aby inteligencia i lúza mali rovnako.
Brr. Nie, nie, nie. Celé zle.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Matej So 14 máj 2016 - 11:09

Strašne hlboko si ma nepochopila. sad and unhappy very sad5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Matej So 14 máj 2016 - 12:09

Ospravedlňujem sa za svoje "kvázipolitické" pampflety. Nebudem ich po sebe mazať, lebo majú svoje určité opodstatnenie v rámci témy. Ale aj tak sa za ne ospravedlňujem. Už mi je psychicky v tomto lepšie a nevnímam to všetko tak negatívne.

Všetko dobré praje
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Meretseger So 14 máj 2016 - 12:51

Neviem, ako som Ťa mohla nepochopiť, no ale dobre Wink
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Tuto St 18 máj 2016 - 22:59

Tak do siedmej-ôsmej svižne vyskočím z postele, dám si zopár cvikov, oblečiem sa a idem najmä po čerstvé rožky. Naraňajkujem sa, urobím "akp.", niečo hodnotné si prečítam, aspoň čosi sa podielam na príprave obeda, po sprataní hrncov, riadu... si na polhodinu porelaxujem, pozriem na Nete voľné zamestnania pre mesto a následne idem na záhradu, kde primerane pracujem aspoň 2-3 hodiny a po činnostiach si doprajem knihu. Večer Net, TV, podielnictvo na večeri. Nasleduje zacvičenie s činkami aj vlastnou váhou. Príprava na spánok, kniha, zaslúžené spanie okolo 23-24 hodine.

Štve ma jednoducho to, že to tak nie je. very sad2
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Matej Št 19 máj 2016 - 20:38

Záhradu tam máš pravidelne - verím, že si tam užitočný a rodičia i záhradoví susedia Ťa tam radi majú a vidia. Mačence nehovoriac. Akožepovinnosti tiež fajn fungujú, Tvoj duševný i intelektuálny rast je priam železný a nezastaviteľný. winking Nejaká kniha, občas pomoc v kuchyni... aj to občas spomínaš vo svojich hodnoteniach uplynutých dní. Myslím si, priateľu, že to máš celkovo dosť nádejné, takže v zmysle Tvojej predstavy nie si od cieľa ďaleko. Problémom býva napasovanie bdenia medzi 8:00 a 0:00, prípadne tie cviky. Ale to vidím optimisticky. Už to nebude dlho trvať a nejaký jeden-dva cviky urobíš, najprv nepravidelne sem-tam, a potom kde-tu viac. Chcel by som Ťa teda, Tuto, dajak povzbudiť, že si naďalej super a že si vedieš statočne, ako to mám už vo zvyku hovoriť. Posúvať sa je kde, ale to je vlastne len dobre, lebo verím, že cieľom je cesta. A na nej kráčaš dobre a čoraz lepšie. Smile To, že ju nemáš vydláždenú, čo už - pripomeňme si vtedy staré motto: "normálnosť je ako vydláždená cesta - dobre sa po nej kráča, ale nerastú na nej kvety". Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  Tuto So 21 máj 2016 - 21:22

Ahoj Matej,
ďakujem za povzbudivý príspevok, ráta sa mi to. Konkrétne ťažko rozoberať to jednotlivo, ale je to poslabšie, ako by som si prial sám.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  CHINAMAN So 21 máj 2016 - 23:11

Zacina byt teplo a ja sa citim co raz viacej unavenejsi a tym padom aj lenivejsi a ospaly.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  CHINAMAN St 1 jún 2016 - 22:24

Obcas minam vela penazi a robin unahlene rozhodnutia. Naberiem si pre mna vela "veci" spravit...niekedy to ale ma aj vyhody
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ma to štve... !!! - Stránka 8 Empty Re: Ako ma to štve... !!!

Odoslať  CHINAMAN Pi 10 jún 2016 - 22:45

Mám podozrienie na sledovanosť mojej osoby na tomto fóre zo strny xy ľúdí v mojom okolí (nejdem menovať detailnejšie). Proste to je taká paranoja dosť, ktorá má trápi a čakám aj na jedno vyjadrenie po ktorom budem určite kľudnejší a budem ďalej prispievať o svojom živote tak povediac "bez servítky"....zatiaľ budem okrajovo písať. ďakujem za pochopenie Cool
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore