Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Partnerské-ľúbostné vzťahy

Strana 13 z 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  regina Ne 10 november 2019 - 19:27

Pekný večer, Enusik,

chválim Tvoje rozhodnutie založiť si rodinu. Sama tú skúsenosť s chorobou a tehotenstvom alebo úplne malým miminkom nemám, lebo keď som ochorela mala som už dve deti - 9 a dva a polročné. Avšak práve oni boli pre mna motiváciou, aby som sa chorobným stavom nepoddávala. Tiež pri mne stál vždy manžel a počas opakujúcich sa epizod mi neraz pomohla i mama so sestrou.
Keď som sa snažila presvedčiť moju psychiatričku na to, aby sme úplne vysadili lieky, povedala mi o jednom jedinom prípade, čo lieky na istý čas vysadila a to bola mladá žena, ktorá chcela bábätko. Viem, že teraz má už dvojročné dievčatko a vraj to zvládajú. Takže, áno, počula som o tom, že sa to dá.
Verím, že aj tebe sa to podarí a držím palce.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Enusik Po 11 november 2019 - 15:07

Ahoj regina,

ďakujem aj za tvoje povzbudenie, pekne sa to číta. Myslím si ale, že úplne bez liekov ma môj psychiater nebude chcieť nechať. Chce aby som ostala minimálne na olanzapíne, tak uvidím ešte, čo mi povie na konzultácii. Viem, že sú tam isté riziká aj s tým byť na nejakom lieku ale asi je to v tom prípade to "mänšie zlo" ako padnúť do nejakých fáz. Škoda, že sa neviem dopracovať k nejakým konkrétnym prípadom žien, ktoré si podobnou situáciou už prešli ale samozrejme, každý kladný pohľad na vec ma poteší.

Ďakujem teda ešte raz za povzbudenie Smile

Enusik
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Bosorka So 23 november 2019 - 22:15

Zkus si přečíst knihu od Jindřicha Jašíka Cesta ze schizofrenie.🐞
Anonymous
Bosorka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Bosorka So 23 november 2019 - 22:28

Stránky schizahelp a studio27 Zaostřeno na duší
Anonymous
Bosorka
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Dušan Št 28 november 2019 - 19:51

Ahoj,

Dnes krátko po zotmením som išiel po chodníku a oproti mne išla okoloidúca pekne oblečená žena. Ako sme sa obchádzali sme sa nechtiac trkli, zachytili rukamy a jej kabelka jej spadla. Všetko v nej sa porozlialo po chodníku. Tak som sa zohol, že jej to pomožem zozbierať. A jak som rychlo zareagoval pohybom sa zohnuť, sme si nechtiac dali čelovky. Sranda, ani nás to nebolelo. Ospravedlnil som sa jej a ona na mňa hodila ten najprekrásnejší úsmev. A aj som ho jej opätoval. Tak sme hodili reč, prvé dojmy vyzerali slubne a dohodli sme sa na stretnutie na kávu do Relaxu.

Tak som plný očakávania, v sobotu večer sa páni a dámi idem baviť, zoznamovať! Držte mi palce.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Matej Št 28 november 2019 - 20:43

No, to znie priamo ako začiatok pravého romantického príbehu. Applause Veľmi Ti držím, Hulk, palce! cheers

heart !

(@Hulk DF 365)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Dušan So 30 november 2019 - 18:46

Ahoj,

Tak pred chvíľou som dorazil domov zo stretka. Všetko to vypadá sľubne. Dohodli sme si dalšie stretnutie a to v pizerii nedaleko mesta.
Stretko prebiehalo v duchu zoznamovania sa a bavenia sa. Vymenili sme si telefónne čísla, a email. Teraz budeme spolu komunikovať aj takto.

Musím sa priznať, nie ľahko sa mi o sebe rozprávalo. Nehal som ... aby sa vyrozprávala a dačo dozvedel o nej. Potom prišli otázky na mňa a musel som falošne zaklamať. Tvrdil som o sebe, že pracujem v jednej firme a mám vytýčené veľké ciele. Z jej výrazu som usúdil, že má záujem o mňa samotného. Pot, stres a panika pomaličky začali upadať. Potom na rad prišli záujmy, koníčky, priatelia a minulé vzťahy.

Dozvedel som sa o nej, že pracuje v jednej firme ako účtovníčka, čo by mi v budúcnu mohlo padnúť vhod. Má 32 rokov a je to príjemná, veselá kopa rozvedenej ženy. Má dve deti, ktoré chodia do základnej školy tu v meste. Rada číta beletriu (romány) vo voľnom čase. Televízor ju až tak nebere. Je nefajčiarka a na otázku, či jej vadí moje cmoganie cigariet, odpovedala keď sa posnažím, tak nie. Nuž hold, konečne prvá motivácia ako prestať fajčiť.

Domov sme išli v tejto zime pešo, navrhol som jej, že ju odprevadím domov, nuž odmietla. Nevadí, je priskoro.

Dík za prečítanie, a milý forumáci mám vás rád.Držte sa.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Iacobus Po 2 december 2019 - 13:33

Včera som trochu čítal, našiel som jeden citát, ktorý presne vyjadruje môj postoj k láske.
Znie: "Nie. Nemôžem, nie som natoľko človek, aby som si mohol dovoliť mať rád."

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Partnerské ľúbostné vzťahy 3

Odoslať  Dušan Pi 27 marec 2020 - 20:37

Poctila ma návštevou spolužiačka zo základnej. Podebatili a pospomínali sme, bolo o čom hovoriť.
Keď odišla, tak akoby všetky tieto príznaky schizofrénie pominuli.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/03/partnerske-lubostne-vztahy-3.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Dušan Ut 21 júl 2020 - 20:41

Najlepším vzťahom je vzťah sám so sebov, láska k sebe samému. Po 40-tke, sa čoraz viacej uťahujem do samoty. Samotarčina je úžasná vecička. Nikoho nepotrebujete, na nikom ste neni zavyslí, máte veľa času na seba tym pádom ste flexibilnejší. Ste slobodnejší, voľnejší.

Láska k sebe samému, to je ten pravý vzťah. Samota mi nevadí, priam vyhovuje. Je preavda, že nežijem sám, ale toto je téma o ľúbostnom partnerovi. A ten, ako sa zdá je vo mne.

Nechcem Vás drahí forumaci nasmerovať do vmutra sebe sama. Máte svoju voľbu. Mojou voľbou je samotár bez ľúbostného partnera. Samotár so vzťahom k seba samému.

Láska je vychodom von (Big Bang) a meditácia vchodom do vnútra (Big Crunch). Ten kto miluje a zároveň medituje nepozná schizu, nepozná rozštiepenosť. Dosiahol jednoty, je v jednote.

Samotár nepotrebuje ľúbostný vzťah, ale môže ho mať. V tom prípade je vzťah o mnoho zdravější, ako vzťah na ktorom je niekdo závislý.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  dzuli08 So 1 august 2020 - 20:38

Tak prispievam aj sem. Dnes mam nejaky plodný deň na prispevky... Ja len ze asi som zaľúbená, a tak som nechcela aby sa to stalo, iba komplikuje veci.. Ach no. Mozno to prejde. Cim skôr.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028 and Neti like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Anonymka Ne 2 august 2020 - 14:53

Kamoši, ja som tiež zaľúbená, ale nie do toho kamaráta, čo som ho pred rokom spomínala Very Happy teraz som to hľadala, že akú správu som napísala, až som sa zasmiala, keď som si ju prečítala. haha... že ako som to vnímala vtedy... joj pekné spomienky Very Happy

teraz som zalubená do jedného chlapca... a myslím si, že už nikoho nebudem tak zbožňovať, ako jeho. Je to silné... a ak nebudem s ním, budem možno sama... nemôžem predsa byť s niekým iným a tváriť sa, že jeho milujem najviac... v tomto ma skoro nikto nechápe, že prečo sa chcem trápiť celý život. Mne nevadí cítiť bolesť (až tak moc), ale uprednostním dobro... Neviem fakt, čo na tom ľudia nechápu. Je aj taký citát... -> Skutočná láska nemá šťastný koniec, lebo skutočná láska nikdy neskončí...

Dúfam, že ma chápete! :DDD
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

kimi2028 and Neti like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 17 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore