Partnerské-ľúbostné vzťahy

Strana 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Goto down

Partnerské-ľúbostné vzťahy - Stránka 13 Empty Re: Partnerské-ľúbostné vzťahy

Odoslať  Enusik za Pi 8 november 2019 - 17:49

Neti, zrejme sa nerozumieme. Ja nechcem úplne vysadiť lieky lebo viem, že to reálne isto nebude ale chcem si prečítať nejakú skúsenosť mamičky s mojím prípadom. Ty mi tu dávaš rady do života ako keby som bola včerajšia o to ale ja nestojím, vďaka za pochopenie. Oslovovala som mojím dotazom skôr to ženské publikum.
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

Návrat hore Goto down

Odoslať  dzuli08 za Pi 8 november 2019 - 18:15

Ahoj Enusik,
hoci neviem ako ti poradit v tomto ohlade (nemám rodinu ani šťastie na chlapa - zatiaľ Wink, chcela by som len vyjadriť, že ma veľmi teší, že si odhodlaná založiť si rodinku a veľmi ti fandím Smile....určite to konzultuj s lekárom, ale sama si spomínala, že už je aký taký postup na pláne ....
ja by som raz tiež možno chcela rodinu- vek na to už mám - ale ja sa skôr obavam ako by som sa vedela o dieťa postarať, je to určite krásny pocit dať život inému stvoreniu, no zatiaľ som ja v tomto skeptik ...
dzuli08
dzuli08
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 203
Reputácia Reputácia : 80
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Enusik za So 9 november 2019 - 10:51

Ahoj dzuli08,
ďakujem za tvoju podporu a krásne povzbudenie Smile. Ja mávam občas tiež tie pochybnosti ako to všetko zvládnem ale ženie ma vpred ten pocit, že chcem aby tu po mne niečo ostalo a vidieť vyrastať ten kúsok mňa. Nebudem na to úplne sama, je tu mama a milujúci partner. Síce pracuje v zahraničí ale nejak by sme to skĺbili aby mohol byť častejšie so mnou. Uvidím, čo mi ešte poradí na konzultácii môj psychiater. Túžba mať dieťa je však vyššia, než aby som mala výčitky, že som sa o to ani len nepokúsila. Držím ti palce aby si si našla niekoho, kto ťa bude ľúbiť takú aká si. Smile
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

Návrat hore Goto down

Odoslať  regina za Ne 10 november 2019 - 19:27

Pekný večer, Enusik,

chválim Tvoje rozhodnutie založiť si rodinu. Sama tú skúsenosť s chorobou a tehotenstvom alebo úplne malým miminkom nemám, lebo keď som ochorela mala som už dve deti - 9 a dva a polročné. Avšak práve oni boli pre mna motiváciou, aby som sa chorobným stavom nepoddávala. Tiež pri mne stál vždy manžel a počas opakujúcich sa epizod mi neraz pomohla i mama so sestrou.
Keď som sa snažila presvedčiť moju psychiatričku na to, aby sme úplne vysadili lieky, povedala mi o jednom jedinom prípade, čo lieky na istý čas vysadila a to bola mladá žena, ktorá chcela bábätko. Viem, že teraz má už dvojročné dievčatko a vraj to zvládajú. Takže, áno, počula som o tom, že sa to dá.
Verím, že aj tebe sa to podarí a držím palce.

regina
regina
regina
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 467
Reputácia Reputácia : 168
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Enusik za Po 11 november 2019 - 15:07

Ahoj regina,

ďakujem aj za tvoje povzbudenie, pekne sa to číta. Myslím si ale, že úplne bez liekov ma môj psychiater nebude chcieť nechať. Chce aby som ostala minimálne na olanzapíne, tak uvidím ešte, čo mi povie na konzultácii. Viem, že sú tam isté riziká aj s tým byť na nejakom lieku ale asi je to v tom prípade to "mänšie zlo" ako padnúť do nejakých fáz. Škoda, že sa neviem dopracovať k nejakým konkrétnym prípadom žien, ktoré si podobnou situáciou už prešli ale samozrejme, každý kladný pohľad na vec ma poteší.

Ďakujem teda ešte raz za povzbudenie Smile

Enusik
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Zdravotný stav