Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 16 z 42 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 29 ... 42  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Pi 5 apríl 2024 - 12:04

Juraj no to bol strasidelny sen. Mne sa niekedy tiez snivaju blbosti.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 5 apríl 2024 - 15:31

@Juraj
No hlavne, že sa človek z toho prebudí - hoci také nočné mory je lepšie si nepamätať...
Inak i mne sa to v noci občas riadne domotá, hlúposti piate cez deviate, niekedy sa i smejem z toho, čo mozog v spánku dokáže vyprodukovať.
Pravidelne nedokážem vytočiť číslo tiesňového volania, vždy mi "popreskakujú" číslice, šľak ide z toho trafiť 😬
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 266
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Juraj, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 5 apríl 2024 - 19:32

Ahoj. Necital som teraz prispevky, tak napisem len o sebe, az to bude odveci 😂 Ja s tym Rexom krpatym furt, mrchavy je jak sto certov 😀 Sak chcel som Rokyho 2, tak ho mam 😀 On vonku zastane, lahne a nejde, mozem mu hovorit, ze podme dalej, nepojde. On sa necha aj po zemi suchat 😂 doslova po zemi suchat, jak vreco 😂 Ale nepojde narocky. Snorky mi rozhryzol na teniskach, vytiahne z botniku tenisku a ohryze snorky 😂 Ale inak, bude peknejsi jak Rokyk bol a o dost. Taky krpaty nufak ma aj usi krpate. Roky mal predlzeny ten nufak. Rexik bude peknejsi o dost. Ale som rozmyslal, skoda, ze sa nikdy nestretnu. Rexik by po Rokym skakal, aby sa hrali. A Roky by urcite chvostom vrtel. Aj tak nad tym Rokym kolko razy rozmyslam. 15rokov je 15rokov. A hinto krpate, mrchave je to jak sto certov 😂 Ale zase som ho naucil na FUJ, papier vonku zobral, som mu povedal fuj a vyplul to. Roky jedol sacky 😂 Tak papier je este v pohode 😂 Ale nechcem, aby volaco vonku hryzol, palicky hryze, to moze. Rokymu som kolko razy sacok vytahoval z papule 😂 Ten bol expert na sacky a na papiere. Rex to nerobi nastastie. No idem uz. Ahoj
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, rasto, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 6 apríl 2024 - 20:24

Ahojte bojovníci, tak trochu Vám napíšem aj ja
Dnešné pekné jarné dni som trávil v záhrade, doma sme sadili, u babky sa sadilo, trávu som kosil, dnes som dosť betónoval s ocinom pri pálenici, na prechádzky chodím. Snažím sa tieto dni tráviť aktívne a pomôcť čo sa dá doma rodičom, aspoň maličkosti, oni sa už narobili dosť v živote a zaslúžia si trochu oddychu aj už.
Čo mám nové? začal som chodil k psychologičke až do 60-70km vzdialenej Galanty od nás, mám za sebou 2 sedenia. Je tá pani príjemna a snaží sa mi pomôcť, sedenia trvajú hodinku a platí sa 45 eur za jedno sedenie, čiže dosť ale rodičia mi to platia lebo chcú aby som tam chodil a chodím každé 2 týždne. Ani tie 2 sedenia nestačili aby som jej povedal všetko čo ma trápi, je toho veľmi veľa a snažím sa jej vyrozprávať trošku aspoň, lebo rodičia si myslia že moje zrejme funkčné ťažkosti tráviaceho traktu majú problém v psychike, spravil som to pre nich a šiel som k nej teda.

Bol som medzi tým na gastroskopii znova, bolo mi aj tam veľmi zle a doktorka sa snažila to rýchlo spraviť lebo ma veľmi veľmi napínalo a doktorka sa snažila rýchlo, žiaľ nič také mi nezistili čo by mohlo robiť problémy ale v krvi som mal zvýšene nejaké protilátky ktoré majú ľudia s Crohnovou chorobu, takže možno ma čaká ešte kolonoskopia, bojím sa aby som nemal tú chorobu, je to ochorenie na celý život.

Včera sa ozvali zo sociálky, povedali mi aby som doniesol tento týždeň čo bude vysvedčenia, že spíšeme zápisnicu. Totálne som zamrzol Vám poviem pravdu. Vôbec to toho nechcem ísť, viem že som spravil chybu a ľutujem to. Bál som sa, že nebude mať kto za mňa platiť odvody do zdravotnej poisťovne, ktoré činia v tomto roku 97,80 eur každý mesiac a každý rok sa to zvyšuje, tie musí platiť každý jeden človek a ak je nezamestnaný bez úradu práce musí si ich sám platiť. No ani momentálne ich za mňa nikto neplatí, asi som Vám nespomínal ale som momentálne na PN na úrade len.
Ale teraz k tomu dôchodku, už túto noc som nespal kvôli tomu. Neviem si predstaviť ich pred posudkového lekára a rozprávať mu čo a prečo a ako. Ide o to, že ja si dôchodok vôbec nezaslúžim, absolútne mi nepatrí a viem, že z fleku mi to zamietnu a zbytočne som to robil. Ide o to, že doktorka mi nenapísala dobrý posudok, v nemocnici som ušiel po chvíli a napísali mi tam prechodné psychotické poruchy, čiže nestihli ma ani vyšetriť a napísali toto. No doktorka mi píše dlhodobo schizofréniu, ale v tom posudku napísala že objednaný do Nemocnice za účelom diferencovania na diagnózy presnej, píše si mi síce paranoidnú schizu ale tú si myslim aj ja osobne, že nemám, skôr nejaká iná alebo schizoafektívka. A toto keď napísala do správy a doktor si to prečíta, nemá prečo váhať a rovno ma pošle preč, ved vy nemáte ani presnú diagnózu a žiadate o invalidný. Navyše nevedia ani koľko sa liečim, neni to nijak zdokumentované ani doktorka nenapísala.

Navyše pýtali záznamy staré 5 rokov dokonca k tomu, vtedy som sa neliečil ani na schizofréniu ale úzkosť len a doktorka mi dala celkovo len pár záznamov kde skoro nič neni a vždy som vravel, že sa cítim dobre a nič sa nemení, pretože som normálne fungoval a užíval si život tak nemal som dôvod jej klamať. Chcel som Vám priatelia napísať len, že nepožiadal som o invalidný kvôli schizofrénii, ja som s ňou žiť vedel, až tak ma neobmedzovala v žití, spravil som to zo zúfalstva zrejme kvôli nekonečným funkčným ťažkostiam žalúdka, ktoré ma ničia a zmenili na nepoznanie a dostali to takých depresií a úzkosti, že nezaberajú na to lieky ani a to beriem dvoje antidepresíva.

Keď si predstavím, čo museli vytrpieť ľudia aspoň z polovičným invalidným ako napr, ak sa nemýlim Tuto ho tu má polovičný a keď si predstavím čo on musel vytrpieť v nemocnici kvôli len polovičnému dôchodku na túto chorobu tak keby ho mám ja dostať aspoň taký istý bolo by to nefér. Doktor by ma musel uznať aspoň za stredne ťažkého a to by som musel mať pekne zdokumentované všetko čo nemám a aspoň možno absolvovať 2 hospitalizácie aj na akútnom prípadne elektrošoky aby som dostal aspoň ten polovičný a to je sakra veľký rozdiel. Moje ochorenie určite neni závažné ani stredne ťažké, ja som s touto chorobu vedel normálne žiť a bol som rozumný, nemal som ani bludy ani nič podobné. Preto Vás obdivujem čo všetko ste si museli vytrpieť kvôli dôchodku a čo všetko ste museli zažiť hospitalizácie dlhé, elektrošoky a pod. Navyše keď sa to dozvie môj otec ma zderie aj z kože, všade roztrúbi že mi zamietli invalidný.

Budem rád priatelia ak poradíte čo robiť v tejto situácii, uvedomujem si svoju chybu a neviem fakt čo spraviť, hanbím sa tam aj ísť vôbec.
Majte sa pekne a držte sa a bojujte.

Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 So 6 apríl 2024 - 20:55

Ahoj Jaro, to je fajn ze si aktivny v zahrade aj ze chodis k psychologicke. Aktivity hlavne na slnku pomahaju k dobrej nalade, tak snad ti to pomoze. Teraz, ked je teplejsie a slnecno sa mnohym ludom zlepsi nalada, mne tiez. Psychologicku je fajn mat, mozes sa niekomu vyrozpravat a aj ta usmerni. To s tym invalidnym dochodkom je dobre ze si si ho podal a drzim ti palce, aby ti ho uznali. Vsak ak sa budes v buducnosti citit lepsie, mozes sa zamestnat alebo dalej studovat a si ho nechas zrusit. Ty si urcite momentalne vhodny uchadzac na invalidny dochodok, lebo mas velmi tazke a narocne obdobie v zivote a momentalne nie si schopny pracovat. Tak toto by ta zatial tak podrzalo kym sa ti stav zlepsi. A ja verim tomu ze sa raz zlepsi, si este mlady. Treba vyriesit v prvom rade ten zaludok, aby si sa citil lepsie a bol schopny normalne fungovat. Daj sa otestovat na crohnovu chorobu, ked budes mat diagnozu, aspon sa budes moct liecit. Na to su lieky, plus trocha upravit stravu, pridat vlakninu a probiotika a bude lepsie. Ja napr. jim kazdy den na ranajky ovsene vlocky, to mozes tiez, to ma vela vlakniny. Na tu kolonoskopiu chod, aj keby to nebola crohnova choroba, mozu tam nieco zistit z coho mas tie problemy. Ja som bola na kolonoskopii pred 20 rokmi, neviem ako to robia teraz, ale vtedy bezne nedavali narkozu. Za narkozu sa mohlo priplatit. Urcite si daj narkozu, ja som bola bez a bolo to tak strasne bolestivé, ze to ani nemohli dokoncit. Drzim ti palce nech sa ti coskoro polepsi a nech ti uznaju invalidny.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, rasto, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek So 6 apríl 2024 - 22:53

@Juraj  @Lucas  Mně se zase nedávno zdál sen, že mi bratr vnucoval drogy. Nejdřív marihuanu, po které mi v tom snu bylo divně a pořád jsem usínala a když jsem se probudila, zjistila jsem, že jsem na policejní stanici, kde s námi policajti sepisují protokol, že jsem ty drogy užila dobrovolně. Já jsem se bránila a najednou vidím, že jeden chlap z bratrovy party vytáhl injekční stříkačku s pervitinem a přes můj odpor mi ji píchli. A pak jsem se probudila.
Sny o tom, že potřebuju volat záchranku a nemůžu vyťukat číslo (např. místo čísel jsou na klávesnici písmena řecké abecedy), se mi zdávaly v minulosti poměrně často.
Teď se mi spíš zdá, že je mi zle, nebo že mě někdo nutí do něčeho hrozného, co nechci.

@Jaro123444 Nechci do toho moc rýpat, ale mám pocit, že třeba vůbec nemusíš mít žádné schizo-onemocnění. Neměl jsi nikdy bludy, ani hlasy, ani halucinace, ne? To jsou typické příznaky schizo-nemocí. I když ty halucinace i hlasy někdy být nemusejí. Bludy ale bývají. Pokud by tomu bylo tak a ty bereš antipsychotika, aniž bys je potřeboval, můžou ti ty AP napáchat hodně škody včetně těch žaludečních potíží.
Být tebou, tak tu psychiatričku, která tvrdí, že máš schizofrenii, vyměním. Myslím jsi psal, že jiné psychiatričce jsi připadal spíš neurotický, to bude asi rozumnější diagnóza, a dodala bych možná ještě depresivní. Teď neřeš, jestli bys na to dostal ID nebo ne; důležité je, aby byla nasazena správná léčba, která by ti pomohla a neubližovala jako ta dosavadní. Protože pokud tě dobře zaléčí, tak možná ten ID ani potřebovat nebudeš, protože budeš schopný fungovat jakžtakž normálně. A pokud nebudeš, pak bude na místě ten ID.

A jak se mám? Momentálně docela pseudo-pracovně. Kamarádka si vymyslela, že bychom spolu mohly jet na dovolenou. A zařizování nechala na mně. Zase se neumím prosadit a část úkolů delegovat na ni. Já tam chci jet - jely bychom do Hradce Králové a já se těším, že bychom mohly navštívit Opočno, nejkrásnější zámek v ČR. Mám ráda historické památky a zvlášť miluju zámky. V Opočně jsem už byla před skoro 30 lety, ale od r. 2022 je tam otevřený nový prohlídkový okruh "soukromé pokoje Colorado-Mansfeldů" a to by bylo něco pro mě. Smile
Strašně mě štve náročnost mojí kamarádky, která po mně chce, abych sehnala ubytování v Hradci takové, aby bylo levné a zároveň luxusní, přičemž jí současné ceny připadají moc drahé a argumentuje tím, že v roce XY, asi dávno před inflací, sehnala nějaké hodně levné ubytování na horách přes nějakého svého známého. Těžko jí vysvětluju, že já žádného známého, majitele hotelu v HK, který by mi udělal cenu, nemám a že v posledních letech ceny strašně stouply. Někdy se dá sehnat dobré a levné ubytování, ale to je hrozně moc o štěstí.
Tímto se chci omluvit svým přátelům, že na ně momentálně nemám čas. Veškerý volný čas věnuju vyhledávání ubytování, zapisování informací o nalezených ubytováních a vyhodnocování. Jsem z toho poslední dny dost vyřízená very sad2 , hlavně kvůli tomu, že kamarádka má stále další požadavky a nic se jí nezdá dost dobré.
Říkám si, jak dlouho to ještě vydržím, než mi bouchnou saze a důrazně řeknu kamarádce, ať taky něco dělá pro naši dovolenou ona.
Navíc kamarádka mě donutila, že mám přijet příští pátek za ní stáhnout jí fotky z foťáku do počítače, protože ona to neumí. Snad desetkrát jsem namítala, že neumím stahovat fotky do počítače po kabelu, my na to máme čtečku SD karet. Připadám si mírně důsledná, ale kamarádka je důslednější, a tak pojedenácté mě přinutila, že mám přijet.
Kromě toho jí doslova dělám sekretářku. Kamarádka si vůbec nerozumí s počítačem a asi se bojí cokoliv se naučit sama, všechno ji musí učit někdo jiný, nejlépe někdo z jejích kamarádů nebo kamarádek zadarmo. Musela jsem ji naučit i takovou základní věc jako, jak nakopírovat URL adresu do mailu, aby mi mailem mohla posílat odkazy na webstránky.
Čekají mě koncem měsíce narozeniny a tak ráda bych je strávila v klidu a ne tím, že si budu sama kupovat a platit v e-shopu dárek a posílat ho na adresu kamarádky, protože kamarádka samozřejmě neplatí kartou na internetu, ale chce mít dárek fyzicky u sebe a přivézt mi ho v den oslavy a peníze za něj mi předat v hotovosti. A navíc vůbec nemá zkušenosti s Českou poštou ani jinými doručovacími společnostmi, takže jsem jí musela vysvětlovat, co se bude dít, až jí můj dárek budou doručovat, jak si má vyzvednout balík na poště, co je to výzva k vyzvednutí zásilky atd.
Omlouvám se i za delší a nudný příspěvek, potřebovala jsem se vypsat. Smile Čest všem, kteří si dali tu práci a dočetli ho až sem. Děkuji. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Juraj, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 7 apríl 2024 - 0:04

Motylek to mas teda narocnu kamaratku. Ako vobec moze fungovat v nasom svete ked nevie ani ist na postu vyzdvihnut si balik. Ja som mala tiez komplikovanu kamaratku, vzdy muselo byt po jej. Ked sme isli na dovolenku, bola tiez neuveritelne narocna na ubytovanie, nic jej nebolo dobre. Na vylety sme chodili tak o 14-stej hodine, lebo ona sa potrebovala vyspat a navarit si. Mohli sme ist len tam, kde boli poruke zachody, lebo ona v lese curat nebude. Ked sa jej pokazilo auto, viezla som ju dost daleko, lebo ona sa boji soferovat po dialnici. Na dovolenku lietadlom sa s nou nedalo ist, lebo sa boji lietania. Chcela ist na dovolenku len autom, ktore bude soferovat jej kamarat na dobrom aute, lebo jej alebo mojim autom by nesla. Proste strasne komplikovana. Za moju pomoc sa mi odvdacila tak, ze ma odkopla a prestala sa so mnou bavit. Vtedy som si uvedomila ako som jej vela krat pomahala a ona mne nie. Mala som zlost na nu ale aj sama na seba. Cert vem taku kamaratku.

Inak ako sa mam, je to stale lepsie. Slnko mi robi dobre, mam lepsiu naladu. Len v praci nie som spokojna, mam malo roboty a ked nie je praca, neviem co mam robit. Takto sa to taha uz dlhsi cas a bude tahat dalej. Moj priatel minuly rok hovoril, ze by som sa k nemu mohla zaciatkom leta prestahovat, tak dufam, ze to plati a nebude to posuvat. Vraj si chcel zrenovovat byt, kupit novy gauc a neviem co, zatial nic nekupil, nic nezrenovoval. On furt nema peniaze co neviem ako je mozne lebo zaraba vela, ja netusim kam to dava. Casto je na ucte v minuse co ani mne sa nestava a to zarabam ovela menej nez on. Koncom aprila zaciatkom maja ideme na tyzden na dovolenku na Malorku, budeme turistikovat, uz sa tesim. Psychicky sa mam dobre, lieky ma drzia, uz niekolko mesiacov som nemala nejake zle stavy. Obcas sa mi stane ze nemozem v noci spat, ale vobec, kedysi sa to ale stavalo castejsie, teraz uz len obcas, tak cca. raz za mesiac alebo aj menej. Takto pred rokom som na tom bola o dost horsie. Tie lieky chcem rozhodne brat aj nadalej, stabilizovali moj zivot, som ovela pokojnejsia a vyrovnanejsia. Len sa z nich citim taka akoby utlmena. Majte sa vsetci pekne, nech sa vam dari.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, rasto, Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ne 7 apríl 2024 - 0:51

@Catherin4 Víš, ta kamarádka je pro mě dobrá zase v tom, že mám s kým jít na výlet, na dovolenou, do kina na romatické filmy (ty mám ráda), do fitka, v létě na koupaliště.... to jsou všechno místa, kam nemám s kým chodit. A sama se bojím někam chodit, bojím se, že se někde ztratím a už se nenajdu. Smile (Mám špatný orientační smysl, špatně vidím, jsem nevšímavá, špatně se soustředím, jsem úzkostná... a vše mám zhoršené od vypuknutí nemoci).
A zase výhoda kamarádčiny dominance je v tom, že ona nemá narozdíl ode mě nejmenší problém se kohokoliv na místě na cokoliv zeptat (já se stydím). Takhle třeba když jsme byly ve fitku a trenéři selhali v tom, že nám neukázali skoro žádné stroje, které tam měli, tak kamarádka místo placení drahých trenérů oslovila jednu ze slečen, která cvičila na stroji, jestli by nám ty stroje mohla ukázat. A slečna nám ukázala téměř všechny pro nás důležité stroje. A takhle já zase využívám její odvahy, kterou já nemám. Jen ona jí má prostě nadbytek, až moc, takže mi všude dělá ostudu, že reklamuje a stěžuje si na každou blbost, která se jí nezdá (třeba malinko připečenou pizzu v pizzerii).
Co se týká tzv. "funkční gramotnosti" (tj. jak si člověk umí poradit s věcmi v běžném životě - tj. uživatelská PC gramotnost, schopnost užívat bankomat atd.), tak já mám bohužel polovinu svých kamarádek málo gramotných, jsou to vesměs schizofreničky nebo jinak psychicky nemocné ženy, které se v životě moc s technikou nesetkaly. Ačkoliv u této mojí jedné kamarádky je to i její chyba, že je tak počítačově negramotná - vše na PC pro ni vždy dělala její dcera a ta když se teď odstěhovala za přítelem, tak kamarádka je najednou jako bezruká.
Pokud se teď divíš, co na ní vidím, tak to, co jsem napsala v prvních 2 odstavcích.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ne 7 apríl 2024 - 11:14

@motylek
Ono je to tak, je veľmi fajn mať spriaznenú dušu, respektíve aspoň hubatú sprievodkyňu do dažďa 😁 každý má svoje plusy i mínusy a niekedy je ťažko zistiť, čo viac prevažuje... ale ak ťa bude v
tom krásnom hrade veľmi vytáčať, pohroz jej, že
také persóny bežne zaživa zamurovali a viac sa s nimi nebavili 😂 to len, samozrejme, na odľahčenie
@Catherin4 - mrzí ma tvoja bolestivá skúsenosť s kolonoskopiou, niečím podobným si tiež prešla sestra pred vyše 20 rokmi na chirurgii, kde ju prijali pre akútne bolesti brucha s horúčkou a nič jej nedali od bolesti pri vyšetrení! Chudera plakala od bolesti. Hlavy by som odtrhol takým zdravotníkom! 😡 Vtedy sme ešte toho veľa nevedeli, darmo, teraz ľudia sa rozčuľujú, že nemôžu deň pred vyšetrením jesť a musia do seba liať roztok na vyčistenie čriev...
Inak nakoniec sa Crohnova choroba našťastie nepotvrdila, ale užívala dlhodobo preventívne Pentasu, s ktorou sa jej výrazne uľavilo a nakoniec ju vysadila časom. 
@Jaro123444 - čo sa týka kolonoskopie, je to nepríjemné vyšetrenie, ale zase konečne sme si v mnohom zobrali príklad z okolitých krajín a už sa nerobí "nasucho" ako kedysi - teda bez vhodnej analgosedácie! Na toto sa určite treba opýtať gastroenterológa, lebo je veľký rozdiel - ako som mal ja, že mi pichli Novalgin (prepláca poisťovňa 1 ampulku, že wau 🙄) a dali vypiť roztok 7.5 mg midazolamu na utlmenie za 10 € (mizivý efekt u mňa) - alebo keď podajú kombináciu liekov vnutrožilovo - čiže injekcia v kombinácii opioidového analgetika proti bolesti + spazmolytikum proti kŕčom v čreve + midazolam/diazepam na upokojenie inj. Zdôrazňujem to preto, lebo nie všade to robia, ale pri takejto kombinácii si de facto na zákrok nespomínaš a nepocituješ bolesť. Od známych viem, že bežne sa to robí v zahraničí i v Čechách, dokonca sa to bežne praktizuje i v Bratislave (určite aj niekde inde). Má to výhodu v tom, že nemusíš podstupovať riziko celkovej narkózy a, samozrejme, vysoliť za to nemalé peniaze (nadštandardné služby). Do narkózy sú indikované detičky, ktoré by nespolupracovali. Rozhodnutie je na tebe.
Držím palce na posudkovej, aspoň to skús, nemáš čo stratiť a nik ti z hlavy neodhryzie. Tvoje obavy nebagatelizujem, práveže chápem tie úzkosti, ale nie je to policajný výsluch s hrozbou väzby.
Prajem vám všetkým peknú nedeľu!  😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 266
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 7 apríl 2024 - 13:26

Motylek chapem ze ma ta tvoja kamoska aj vyhody, obcas ta sice ponervuje ale potom je zas dobre a vyvazuje to inym. Ta moja vela vyhod nemala, len ze som mala s kym ist von a nakoniec ma odkopla lebo raz nebolo podla nej. Co uz s takou. Prajem vam, aby ste si uzili dovolenku a vsetko dobre dopadlo.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Pi 12 apríl 2024 - 20:48

Ahojte tak ja sa mám mierne unaveno, ale Dr., že to je z liekov, tak mi postupne vysadzuje jeden liek a ak budem v pondelok ako tak ok, tak mi ho vysadí úplne, čo bude pre mňa predstavovať výsadenie ani nie polovice liekov, ale o 7 tabletiek denne menej, takže malý úspech a vytešujem sa a že mi možno predĺži podávanie fluanxolu depotnej injekcie, čo by bolo tiež super. Inak denne doučujem jednu až dve hodiny, doobedu sa pripravujem, potom idem po drobca môjho milovaného trošku sa po hráme a idem doučovať, ešte, že to mám prevažne online, len jednu kočku mám 2 krát do týždňa na pobočke, tú stíham pred vyzdvihnutím malého, ale páči sa mi to tak ako to je, aj keď veľa nezarobím, ale aspoň niečo.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 399
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, Tuto, Juraj, Mous, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 16 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Tuto Ne 14 apríl 2024 - 2:54

Ahojte kamaráti!
Posledný čas prežívam tak akosi. Mám výraznejší rozkol spánkového režimu a mierne pociťujem depku s určitým nekľudom. Lieky užívam ako mám, aj na injekcie chodím ako mám predpísné. Som rád najmä "akp.", čo ma vlastne drží v celkovej vitalite. Trocha som si "zarobil" na zbytočný problém a dosť dúfam, že to všetko pozvládam. V prírode som nebol ani nepamätám. Venujem sa inak viacerým aktivitám, len by to chcelo viac pohybu. Momentálne žiaľ práca v nedohľadne. Verím, že možno pár týždňov by som náď aj "dal", ale skúsenosti ma varujú pred zásadnejšími krokmi smerom z práce do nemocnice. Ostatné tak akosi bez závažnejšším zmien.
Prajem vám do pohody dni a zdravie čo najlepšie. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 42 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 29 ... 42  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore