Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus St 5 apríl 2023 - 20:14

@Patty_Pillow v akej si prosim ta liecebni? Ak to nie je tajomstvo. Smile
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus St 5 apríl 2023 - 20:20

Moze sa rovnat , manicky stav so psychozou? Lebo u mna ked nastupovali manicke/psycho stavy, obas som taral bludy,a nie vsetko si pamatal… ale mal som silnu tendenciu narobit skody ako pri bipolarnej manii. Liecim sa 5 rokov, ale som stale zmeteny z toho a neviem tu chorobu uchopit a pochopit.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow St 5 apríl 2023 - 20:20

@animusmeus v Pezinku na ženskom oddelení, na otvorenom ale minulý týždeň som bola na polootvorenom a tam sa nič nedialo okrem jedla a rannej rozcvičky a komunity, tak som sa aj nudila, ale v piatok ma preložili na otvorené
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 399
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4 and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus St 5 apríl 2023 - 20:24

@Patty_Pillow wau, ja som bol iba v Sucanoch, tam nie su dovolene ani poriadne pc, ani mobily, tie 2x do tyzdna na hodinu, inak nic…. Este som pocul ze aj v Zaluzi je celkom fajn.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Patty_Pillow and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek St 5 apríl 2023 - 21:19

animusmeus napísal:Moze sa rovnat , manicky stav so psychozou? Lebo u mna ked nastupovali manicke/psycho stavy, obas som taral bludy,a nie vsetko si pamatal… ale mal som silnu tendenciu narobit skody ako pri bipolarnej manii. Liecim sa 5 rokov, ale som stale zmeteny z toho a neviem tu chorobu uchopit a pochopit.

Znala jsem jednu paní, která byla celý život zdravá, v 50 letech ji kouslo klíště a dostala boreliózu a od té boreliózy pak bipolární poruchu, přičemž v mánii mívala vždy i psychózu.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 6 apríl 2023 - 6:39

@animusmeus áno aj ja som počula o Záluží, že je fajn, ale keďže bývam v Bratislave, tak Pezinok mám bližšie a keďže na hospitalizácie chodím sama, tak potrebujem čo najjednoduchšiu trasu a takto som sa taxíkom odviezla na autobusku a autobus ma odviezol priamo pred nenocnicu
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 399
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

dzuli08 and animusmeus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Št 6 apríl 2023 - 20:19

@Patty_Pillow Jasne, uplne tomu rozumiem, zvacsa je kazdy tam kde je to najblizise... a ty na hospitalizácie chodis sama od seba ked potrebujes, alebo len ked ta posle tvoj lekar?
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  animusmeus Št 6 apríl 2023 - 20:25

Uz treti den pocitujem znaky hypomanie... zatial je to ale pod kontrolou. A sice volal som aj lekarke dnes, a pisal psychologicke, pre istotu. Je to celkom fajn sa takto citit laughing , len dufam ze sa to nepresmykne do psychotickej manie... hmm very sad2 . Lieky uzivam ako mam, tak tomu poriadne nerozumiem co sa to deje.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 6 apríl 2023 - 21:01

@animusmeus keď sa dohodneme s Dr., že tú hospitalizáciu fakt potrebujem, teda teraz za vyše 4 rokov piaty krát, ale častejšie ma posiela do nemocnice, lebo ok som tak 6 mesiacov max. bola, inak stále buď hlasy, alebo úzkosti, alebo vedľajšie účinky, tak menila lieky skúšala dávkovanie, pridávala antidepresíva, s tými skúšala dávkovanie. Ale teda do nemocnice idem dobrovoľne, len raz som bola nedobrovoľne, ale to zmenili počas hospitalizácie z dobrovoľnej na nedobrovoľnú.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 399
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 6 apríl 2023 - 21:27

@Patty_Pillow A co znamená ta dobrovolná/nedobrovolná hospitalizace? Já jen vím, že při nedobrovolné v té nemocnici být musíš a pokud odejdeš sám (bez propuštění), tak tě přivede zpět do nemocnice policie. Znamená to ještě něco jiného?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 6 apríl 2023 - 21:36

@motylek no dobrovoľne prídeš a si tam a nedobrovoľne to rieší súd v oboch prípadoch nemôžeš odísť a ako schizofrenik na reverz už vôbec nie, iné "ľahšie" diagnózy pustia na reverz aj skôr, ja som zažila, že na druhý deň ako prišla s totálnym úzkostným záchvatom ju pustili, mne dali podpísať reverz, ale ma nepustili domov ale zmenili liečbu na nedobrovoľnú a dali na akútne oddelenie, kde za mnou o dva dni asi prišiel právnik vo veží nedobrovoľne hospitalizácie, či to bolo fakt nutné a súd nakoniec určil, že nemocnica urobila správne, že ma dali na nedobrovoľnú hospitalizáciu... Akože ťažké srdce mám na tú hospitalizáciu a to som bola už tretí krát hospitalizovaná, tichá, nekonfliktná, spolupracujúce, len boli Vianoce a ja som chcela ísť domov za malým, len lieky neúčinkovali ako mali
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 399
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  janka,janka Pi 7 apríl 2023 - 19:06

prepac Patty Pillow, ze takto Ti odpovedam a zaroven pisem, nejak tu neviem najst ako pridam prispevok. Ale aj tak mam na Teba otazku, ze ako je v Pezinku na oddeleni, lebo sa rohodujem, ze si ,,pojdem oddychnut?,, ale len na tyzdne, lebo mam taku situaciu..ako vzdy ktoru nezvladam. Aj doktor mi povedla, ze v tom mi moze pomoct, je otazne co tym myslel kedze sme nepokracovali. Tak mohli by mi v Pezinku pomoct, je tam niekto taky sikovny ze by ma vedel zhodnotit? Dakujem. Lebo bola som v Hronovciach a bolo to strasne, doteraz mam z toho traumu. Dali mi zle lieky, velmi mi bolo zle z nich ...ale celkovo tam bolo zle. Dakujem za pomoc, ze ako tam v Pezinku si myslis ze by sa mohlo nieco so mnou robit. Lebo ja mam pocit ze cely cas co sa psychiatricky liecim neni som dobre nastavena, neni mi dobre nejak z liekov. Vobec ani tak nebolo, ze aspon tri dni by som mala pohodu ako tak s pocitmi, cinnostou, ...vdaka.

Mam otazku prosim vas skuste poradit, nazor..beriem lamotrygin rok a na klud spanie stilnox, teraz mi dal kvoli mojim myslienkam neusporiadanym Hedonin. Problem je ze ja ho brat nechcem, trochu sa ma to aj dotklo, ze mi ho dal. Lebo ..po styroch vetach menim temu, ..to je ale stara vec u mna, ze beham z temy na temu, alebo skacem do reci, mam trysk myslienok, to mam ale psychiater ze to neni mania ale taka som. Zas jedna psychologicka povedala, ze to je mania ako sa chovam, ale ja sa tak chovam stale. ja uz neviem co mam robit.

Lieky beriem rozne 10 rokov, vacsinou antidepresiva, olanzapin, rispen, rivotril ariprazol chvilu, uz si ani nepamatam a take podobne na uzkost spitomin, ale teda zvacsa antidepresiva len eliceiu a citalopram, a este nejake jedno co si nepamatam. zmenila som doktorku, tento lekar mi dal hned medotrygin a prvy den som bola po nom totalne aktivna, citila som sa velmi aktivne ale to len prvy den, potom to preslo. A pravexe neviem co mi je. teraz ho beriem rok, menili sme davku rano celu tbl a vecer tiez mam teraz.ale teda ja osobne sa citim mimo ..ako vzdy vacsnou..som neschopna pracovat, naspamat neviem si zapamatat ani dve vety, som nervozna a leniva dookola, zaspat nezaspim samozrejme bez liekov. Niekdy si myslim, ci to neni aj zlym prostredim, okolnostami, alebo mi aj hovoria ze ved som zdrava len mam zle prostredie. Na druhej strane si myslim, ze som sibnuta vzdy som bola, robila som blaznive az chore veci, sem tam, dosta sa utapala v depkach, a hlavne..neviem sa pohnut nikam v zivote  13 rokov skoro to je dost ako, nie? ze sa vobec neviem rozhybat. moja otazka je co si myslite zi mi dal hedonin na to, aby som sa prebrala. aby som mala usporiadanejsie myslienky. na olanzapine a rispene som pribrala 20 kilo, to bolo nieco strasne za tak kratku dobu a toto hedonin ma tiez napisane a hlavne citam ze utlmuje, tak potom ako budem fungovat. Nemam doveru v lekarov uz, kedze aj tento na mna zvysil hlas, ze ma nemoze pocuvat, ze ho boli hlava zo mna. vravim mu, vsak vy ma pocuvate chvilu ale ja to mam cely den. ze si mam najst psychologicku. a teraz som za nim prisla ze neviem sa pohnut z miesta fungovat, ist do prace, premoct unavu..inak mam boreliozu dost silnu zistenu ako som citala predchadzajuci prispevok, to je zaujimave, ..mam z tej borely bolest klbov, unavu, ale taku ze som riadne mimo, aj to my zistil vseobecny na moje naliehanie, ze som bola mimo keds om varila spomalil sa mi svet to mamcasto vlastne spomalena som ale slovami som neni pomala, tak ja ten hedonin nemozem brat ani vyskusat. Z rispenu som nemala dobre pocity, depky alebo aj vobec ziaden ucinok uz si fakt nepamatam a z olanzapinu ziaden ucinok pozitivny, vtedy som bola uplne zle na tom, tie lieky nemozem brat vobec. a hedonin je tiez antipsychotikum, viete mozno ako by mohol zaucinkovat? ze prvy tyzden budem unavena ...ha ale to som stale. Mam male dieta a som sama na neho a teda je to strasne..bez prace citim sa riadne zle z toho preto chcem ist  do pezinku lebo tu som nasla ze tam je niekto sikovny..doktor..ka....lebo takto ako nemozem byt. Viem ze vela pisem, prpacte neviem to nejak vtesnat kratsie. bojim sa ze zas proberiem z hedoninu aj teraz mam nadvahu velkuuu ale pri nom by som isla nad sto kilo vyssie verim tomu a este ja som sama nema nikoho ked by mi bolo zle z neho z nastupu. dakujem za precitanie....

inak som tu registrovana pod menom janka, aj dvakrat,  asi sest rokkov dozadu prvykrat a potom pri narodeni dietata zas som pisala, len vzdy zabudnem heslo, alebo ho mam v inom zariadeni zvacsa pokazenom. takze znovu som ako janka, mozno si ma niekto pamata..ahojte...velmi by som chcelas fungovat, ale neviem si uprata v hlave..na terapie nemam ..psychologov skusam, nic. cely zivot nefungujem, odchadzame z prac, ako to zistim co je so mnou? okoli nemam podporu, tak co ked je len moja psychika zle naucena na chovanie, ze som schopna sa zmenit zo zlych vzorcov...v praci kazdej som mala depky, unavena som nevladala, po pol roku som davala vypovede, ale fakt je ze nemam ani psych. podporu okolia rodiny. Mne pripadaju vsetci normalnejsi ako ja, sikovnejsi, rozumnejsi. Ze vraj som na tom horsie ako deti z detskych domov, alebo ze som tazky pripad aj take som pocula na seba. dakujem za rady ako zistim preco nefungujem a kto by mi mohol pomoct. Mam dieta musim sa prebrat dakujem.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore