Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 47 z 84 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 65 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 9 január 2023 - 14:04

Jaro. Ono záleží aj, že kde si. Dobre nemocnice sú možno 4 (Veľké Zálužie, Pezinok, Michalovce, Hronovce), čo som počul. Hoci uznávam, že niekde nemusí byť to veľmi dobre, kde je povedzme len nejaké malé psychiatrické oddelenie. Špecializované psychiatrické nemocnice budú vždy o niečom inom. Viem, o čom tvrdím tie špecializované sa posúvajú stále vpred a sú zázrak. Napr. u nás v meste vybudovali nedávno na psychiatrickej nemocnici dokonca jednu veľkú telocvičňu, kde sa dá zahrať volejbal, či tenis. Ja keď som bol napr. v nemocnici tak ešte nebola, ale boli vonku basketbalové koše aj keď ihrisko zišlo asfaltovať, tak som chodil hádzať si na ne každý deň... Každá normálna má vlastný areál, výdobytky modernej techniky (TV, rádio), majú aj niečo zaujímavé niekde koníčky kone, niekde tú telocvičňu, bufet... V mojom je vážne super, muži sú na oddeleniach so ženami. Niekde majú to rozdelené...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 9 január 2023 - 14:11

Ahoj Jaro, ten preukaz ponúka veľmi veľa zliav. Každé mesto má to inak. Niekde sú zľavy na miestne dane (pes, smetie, nehnuteľnosť), kedysi boli koncesionárske poplatky odpustené, ale tie už by sa mali rušiť pre všetkých. Tiež kopa zliav na spoločenský a športový život. U nás v meste napr. každý športový klub dáva zľavu na svoje zápasy. Niekde je len za 1 euro vstup na zápasy, jeden šport v meste 50% zľava z lístka. Autobusy a vlaky lacnejšie. Občas sú zľavy na koncerty. Tiež napr. chodil som do fitness centra za 10 eur mesačne, pričom stojí teraz permanentka bez zľavy aj 25 eur... Tiež napr. zľava aj na mestskú plaváreň... Kopec iného...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Po 9 január 2023 - 14:12

Kimi ako vravíš, Do Zálužia ma chcela poslať, šiel som nakoniec do NR. Boli sme tam len chlapi a ženy asi zvlášť inde boli. Bola tam TV aj ping pongový stôl, ciže niečo tam bolo. Len ja telku celkovo nepozerám a ping pong stále hrať by bola nuda celkom. Ja som len podľa toho písal ako som to tam videl a ako mi hovorili tí pacienti. Aj doktorka povedala, že tam sa býva tak 2 týždne. Ti ľudia tam mi to potvrdili. Možno som spravil chybu, že som odišiel. Nedokázal by som tam len tak ležať alebo hrať stále ping pong 2 týždne. Doma tiež som celkom pasívny ale predsa len je to domov a voľnosť. A tiež mám veľký problém so spánkom mimo domova. Asi by som sa vôbec nevyspal tam. Každý sme iní, ja by hento nevydržal a asi by mi to nepomohlo. Tam išlo len o to nastaviť liečbu, aj po tých pár hodinách mi dali tie isté lieky. Čiže psychiatrička mi dala dobré lieky a iné mi ani nemá aké dať už.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Po 9 január 2023 - 14:29

Ja neviem jak je to na Slovensku, ci je to rovnake. Ale tu dostanem hlavne ulavu na daniach a tym padom viac zarobim. Tiez ZTP je zvlast chraneny zakonom, a je tazko vyhoditelny, ci uz z prace, alebo z podnajmu
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Tuto and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Po 9 január 2023 - 17:20

V Praze máme slevu 50% (tj. studentské jízdné) na MHD a taktéž v Českých drahách (akorát tam to chtějí snížit na 25%  - vláda šetří na nízkopříjmových občanech sad and unhappy ) pro všechny osoby s ID 3. stupně (stejně tak pro děti a seniory).
Nevěděla jsem, že ZTP je i pro duševně nemocné. Ale pochybuju, že bych ho dostala, u nás na ÚP jsou hrozné můry. I když by se mi hodil, abych na správě soc. zabezpečení nemusela čekat 3 hodiny kvůli pitomému Potvrzení o pobírání ID.  very unhappy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 758
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Tuto, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty ahoj

Odoslať  Mous Po 9 január 2023 - 17:31

Ahojte, už dlhší čas som sa neozval. Mávam sa dobre. Podarilo sa mi nájsť prácu- píšem medicínske články pre jeden zdravotnícky portál. Celkom som spokojný. Vyzerá, že to je na dlhodobo, snáď budú spokojní aj oni. Inak dnes prší, je tak pochmúrne, ani sa nedalo ísť so psom na prechádzku. Pokiaľ sa dá, cvičím si prstoklad. typing Venujem sa tieto dni aj prepisu jednej mojej knihy, lebo rukopis nemám v digitálnej podobe- niekde zmizol. Sú to aj korektúry textu, tak som stále za počítačom a píšem čosi. Snažím sa nájsť si čas aj na knihu a jej čítanie. Toto dielo čo čítam teraz je naozaj skvelé. Sviatky už skončili, preleteli ako voda. My ešte síce máme stromček, mama chcela nechať ešte týždeň.  cool
Som rád tej práci, lebo budú aj nejaké peniažky. Či pôjdem robiť do kúpeľov lekára je otázne. jumping2
Inak som bez stavov, nemám ani vidiny a ani počutiny, hlava mi funguje dobre, dokonca už sa zdá nemusím ani korigovať myšlienky. Možno len občas, keď sú vtieravejšie. Doma vychádzam s rodičmi dobre a aj s bratom sa dá, hoci keď prídu na návštevu, radšej vyhľadávam svoj kútik doma a čítam si.
Držím Vám palce, nech je vám dobre. A ak sú nejaké stavy, aby Vám lieky pomohli aspoň tak ako mne. A snáď sa umúdri to počasie. Ešte by som si rád trochu užil zimy.
V priebehu týždňa sa asi stretnem so sesternicou a pôjdeme na výlet.
Pozdravujem a prajem pekný večer
v. community together
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 871
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, dzuli08, kimi2028, Katuska, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Po 9 január 2023 - 19:24

Ahojte kamaráti, aj ja sa mám celkom dobre. V súčasnosti pociťujem len malé problémiky, ktoré ma až tak veľmi netrápia. Musím sa trochu vzchopiť, ale myslím si, že bude to dobre. U mňa je pevná vôľa väčší problém. Aj keď je problém v tom, že ma nič neteší. Musím robiť vecí na silu a vtedy človek skutočne nevydrží pri ničom dlhodobo.

Tiež odchytal som posledný zápas vo futsalovej lige, ktorá bola zaujímavou skúsenosťou. Sranda bola tá, že vyhrali sme len dvakrát (prvý zápas a aj posledný zápas sezóny). V piatok idem s partiou zapiť kofolou a pohostiť sa trochu.

Aké boli moje dní posledné. Tak ako som písal predtým venoval som sa bábätku a hral som sa s ním. Dokonca na konci hovoril aj moje meno. Pričom nevie ešte oslovovať ľudí menami.

Čo ďalšie dní? Tak tento týždeň na futsal nejdem, čo je mínus. Potrebujem regenerovať. Chystám sa na 2 športové hádzanárske sviatky v meste. Dúfam, že sa mi bude chcieť ísť tam. Môžem roztočiť opäť môj stereotyp domáci t. j. šachové tréningy, športové zápasy v TV, seriály alebo filmy v TV... Chcem si spraviť fajnú náladičku...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, Mous, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ut 10 január 2023 - 10:48

Ahojte kamaráti a kamarátky, som rád, že v súčasnosti mám už len minimum problémov. Na moje šťastie nesúvisia ani tak s duševným zdravím. Psychika je skutočne veľmi dobre a môžem byť po tej stránke spokojný. Horšie je, že neviem v súčasnosti nič robiť dlhodobo. Vydržím deň, dva a končím so všetkým. Pripisujem to svojim emóciám, ktoré nie sú. Funguje sa dosť ťažko. Musím sa vzchopiť!!! Snáď bude časom všetko OK. Musím na denný režim ísť asi postupne a od začiatku… Nesmiem ísť na to zložito...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ut 10 január 2023 - 11:11

@kimi2028 Psal jsi, že tě nic netěší a do všeho se musíš nutit. To může být nemocí. Na to, že se musíš nutit, vedeš docela aktivní život, v tom tě docela obdivuju, že se dokážeš přemoct. it is perfect
Ono je těžké u něčeho dlouhodobě vydržet, když tě to nebaví. Já jsem teprve teď po 14 letech zažila, že mě něco začalo bavit. Se synem koukáme na anime a já jsem se rozhodla překládat titulky z angličtiny. Vydrželo mi to cca 2 měsíce. A teď jsem se nějak zasekla a už se mi nechce. :-/
Začala jsem i 2x týdně s online kurzem angličtiny a ten mě baví pořád.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 758
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ut 10 január 2023 - 11:21

Díky motylek za príspevok. Je to ochorením, ale nerád by som zvaľoval všetko na naše ochorenie. Snažím sa, ale svoj životný štýl nepokladám za aktívny. Veď celé dní som pri TV alebo notebooku. Občas keď sa niečo vyskytne zaujímavé vonku tak idem tam... Navyše športovať s kamarátmi sa nedá večne. Už mám svoj vek a všetko má svoj koniec... Možno ešte 2-3 roky pohrám si ten futbal a bude po všetkom, lebo partia sa rozpadne... laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ut 10 január 2023 - 11:21

Ludia obdivujem vas ze ste tak aktivni, to ja nerobim nic. Teraz lezim v posteli a rozmyslam, zeby som mohla ist na bajku do lekarne ale som uplne hnila. Kde je moja energia ktoru som kedysi mala a ako ju ziskam spat. Sa tesim aspon, ze chodim na 3 hodiny do roboty, tam nieco musim robit a ma to tak prebera k zivotu.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 475
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 47 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 10 január 2023 - 11:25

Ja som tiež strašne pasívny priatelia, nič sa mi nechce vôbec. Nemám žiadny režim a neviem ako to ovplyvniť. Tiež nevydržím dlho pri nejakej činnosti. Beriem aj antidepresíva ale tie ma tiež nejak nevedia nabudiť
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 377
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 47 z 84 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 65 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore