Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 51 z 83 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 23 august 2022 - 18:21

Ahojte, mám sa celkom dobre, ale mám problém ten, že som až príliš pasívny. Nahováram si, že je to v poriadku, ale dní ubiehajú a ja nezažívam príjemné chvíle. Neviem, či ide na mňa depresia alebo čo, ale ja sa neviem ku ničomu prinútiť. Smutnejšie je, že mi nevadí to vôbec a je mi to jedno. Dnes okrem prechádzky som vôbec nič neurobil. Má však zmysel stále sa za niečím hnať? Podľa mňa aktivity by mali byť spontánne, ale vôbec nie je tomu tak. Aj to ma hnevá, že treba sa vždy do všetkého nútiť. Nevadí, človek má lepšie ako aj horšie dní. Problém je aj ten, že nie vždy vyjde všetko ako napr. dnešný futbal. Dnes som si futbal nezahral opäť, aj keď nepotrebujem ho veľmi. Včera som si zahral dobre. Predpokladám, že tento týždeň nebude žiaden program… Nenaplnené vecí hnevajú ma celkom. Neviem, či je to povahou alebo chorobou… Fakt prospeli by mi nejaké aktivity, ale neviem ktoré. Keď ma nudí už úplne všetko...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Ut 23 august 2022 - 18:39

Ahojte,
mám sa fajn, no od zajtra idem do roboty. Tak sa to môže zmeniť Very Happy Very Happy haha žartujem, ale isto to nebude taká pohoda a kľud ako doteraz. Ktovie aké novinky a šoky na mňa čakajú. Tak na mňa myslite, nech sa čím skôr adaptujem ....Veľké Ď. Ešte budem dochádzať tento týždeň od našich, no v nedeľu dúfam, že sa už budem sťahovať do bytu. Tak zatím paaa a držte sa Wink

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, kimi2028, Juraj, vrana, Sweetheart and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj St 24 august 2022 - 15:21

Dnes som sa bol pomotať do lesa či rastú hríby, ale ešte je na ne priskoro. Už som videl nejaké huby, ale na dubáky budem musieť ešte počkať. Pokúsil som sa nájsť takú zaniknutú lesnú škôlku, kde si matne spomínam že rástli hríby pod smrekmi. Nepodarilo sa mi tam trafiť. Nevadí, pôjdem tam nabudúce. Vyberiem sa tam asi peši a bicykel nechám doma, lebo keď idem na huby, tak je iba na obtiaž. Potešilo ma že som v lese našiel jedno zákutie z ktorého je pekný výhľad. Keď tam niekedy pôjdem, tak to skúsim odfotiť.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, dzuli08, Katuska, vrana, Sweetheart, Mous, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Št 25 august 2022 - 19:17

Ahoj

Dnes Som mal taký perný a parný deň. Doobeda Som bol pešo u diabetológa, poobede v jednej kopírke, následne Som išiel vybaviť Autobusovú kartičku, žial tri dni zavreté a potom Som skočil sestre.

Som už doma a nabehaný Som jak smadné hovädo. Krokomer mi hlásy vyše dvakrát rekord.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Juraj, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Pi 26 august 2022 - 4:42

Ahoj

Tak Som od štvrtej hore a donútila ma k tomu jedna knižka, ktorú čítam. Keď ju dočítam urobím na ňu recenziu.

Prikladám dokument, ktorý ma zaujal.

https://docs.google.com/document/d/1_uMaJLyKNDJ7SDSmfRKckIk1UJWGcBkWYwIS4EAKeEA/edit?usp=sharing

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Tuto and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Katuska Pi 26 august 2022 - 12:18

Ahojte. Ja sa mám celkom dobre nakoľko mám dovolenku tak oddychujem. Ešte si užívam slnečné dni... Tiež som.bola minule v lese na hríby ale našla som len pár a dubáky to neboli tak musím ešte počkať. V sobotu idem konečne na disku s kamoskou sú to tri roky čo som nebola nakoľko má psychóza vyradila zo spoločenského života na dlhšie obdobie. Tak sa teším hudbu a tanec milujem pomáha mi to .. ináč je všetko po starom. Majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Juraj, vrana, Sweetheart, Mous, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Pi 26 august 2022 - 17:35

Trochu som googlil a dozvedel som sa, že odo dňa keď naprší, môže trvať aj niekoľko týždňov, kým začnú huby rásť. Údajne to platí najmä vtedy, ak pršalo po dlhšom suchu. Svoju úlohu vraj hrá aj Mesiac. Najviac húb by malo byť pri splne Mesiaca. Najbližší spln bude 10. septembra, tak sa uvidí. V mieste kde žijem je aj ten problém že húb tu príliš veľa nerastie. Sú tu nejaké miesta na ktorých sa dajú nájsť, ale chodí tam veľa hubárov, ktorí všetko vyzbierajú. Chcel by som túto sezónu nazbierať nejaké hríby, ale nerobím si veľké nádeje.

Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Tuto, Katuska, vrana, Mous, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 27 august 2022 - 9:02

Ahojte, priatelia.

Mám sa zhruba dobre. V tento týždeň som už bol fyzicky prítomný aj v práci. Darilo sa približne dobre, úlohy odsýpali jedna za druhou. Po večeroch som najmä kódikoval, tento raz opäť v jazyku VBA v rámci Excelu, kde som si robil mini-programčeky na zautomatizovanie rôznych úloh. Napr. dosť času mi zaberie pri spracovaní dodacích listov porovnávanie cien medzi dokladom a našim systémom, tak som si to zatiaľ pri dvoch takých tých väčších dodávateľoch pomocou programčeku zautomatizoval, aby mi to porovnalo samo a mne len hodilo jasný výstup. Som tomu strašne rád, lebo napr. pri jednom dodávateľovi som pôvodne robil 25 minút 5 dokladov, zatiaľ čo teraz som spracoval 5 dokladov za 11 minút. Ale to je len ideálny príklad. Takže sa tomu strašne teším a v túto sobotu si chcem takto spraviť programčeky aj na ďalších dodávateľov. (Na každého musí byť inakší trochu, lebo každý má odlišné typy dokladov, takže vždy sú vstupy do programčeku v jadre v skutočnosti dosť odlišné.)

Čo ma naopak neteší, je moje zdravie, lebo hoci som chápaný, že som covid prekonal a že som už negatívny, dosť ma dusí a veľmi kašlem - priam sa neviem dokašľať, z hĺbky pľúc ma dusieva. Neviem, či je to nejaký post-covidový syndróm, nemám to presne naštudované. Každopádne dúfam veľmi, že to rýchlo odíde, lebo to dusenie je dosť nepríjemné. Subjektívne mám však pocit, že sa to naopak zhoršuje... v pondelok/utorok som bol takmer vyliečený, v stredu ma začalo občasne dusievať a smerom k terajšej sobote viac a častejšie, a dneska ráno sa neviem dokašľať.

Inak zhruba ostatné ok. O týždeň mi začína nový školský rok, tak sa teším a zároveň trošku aj bojím, priznám sa. Tým, že som mal prerušené, tak vlastne som opätovne druhák, a tým pádom budem mať iných spolužiakov. To prípadné zapadnutie medzi nich je pre mňa "sociálno-komunikačný oriešok" a mám pred tým rešpekt, lebo sa pred ľuďmi hanbím. Priznám sa, ani neviem, či budeme mať semester fyzicky v škole, alebo my externisti opäť online. V kútiku duše dúfam v online vyučovanie. Embarassed

Ďakujem Vám, kamaráti, za prečítanie. Prajem Vám najmä to zdravie, nech sa Vám darí a máte sa všetci dobre. community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, kimi2028, Katuska, Juraj, vrana, Sweetheart, Mous and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Ahoj

Odoslať  Mous So 27 august 2022 - 23:39

Ahojte,

Dnes sme mali rodinnu oslavu.celkom to dobre dopadlo,oslavenkyni sa pacilo.az na to,ze ja som tam sedel ticho ako peň.je smutne byť takýto.choroba mi vzala vitalitu.všetci ľudia čo boli naokolo majú svoje životy-robia,držia sa za ruky,majú priateľov.zdá sa mi,že pred chorobou a nálepkou "schizofrénia" som chápal život ako spoločnosť ľudí,bez prílišnýcj odlišností.teraz mám pocity,ako by som medzi ľudí nepatril.vždy som bol skôr mĺkvy a čudák,no aspoň som nevidel rozdiely.normálny život.je nepríjemné,keď si človek pomaly ani nemôže povedať,že je normálny.byť blázon-o tom sa nehovorí.tak som sedel ako obvykle,sám síce s rodinou,bez partnerky v mojom veku,bez detí,bez stabilnej práce.akoby sa pred bodku dalo len napísať:"nie je sa čím chváliť..."Sad

Okrem toho ma viac rušilo,aký som vždy býval.s rodinou je to iné,no spomenul som si na niektoré podobné stretnutia s partiami-sedel som často za stolom úplne potichu.len som sa vtedy viacej smial.

Majte sa lepšie ako dnes ja
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ne 28 august 2022 - 10:58

Ale @vladimir veď posedenia sú úplne fajn. Tiež hovorím málo, ale niekedy treba ísť si aj sadnúť niekde. Niet nad dobre stretnutia. Hoci píšem to, ako ten pravý. V oktobri spolužiaci robia stretko z VŠ, kde som študoval a ja nejdem tam ani. Nie som súci moc do takej spoločnosti. Pri skutočných kamarátoch je to iné... Nerád som stredobodom pozornosti. Snažím sa nepútať pozornosť....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  relouth Ne 28 august 2022 - 13:11

si uz dost stary aby si sa prestal porovnavat..ved vzdy sa ma niekto lepsie navonok ako ty

ani len netusis, ako mozu mat ti ludia, co sa tvaria akoze stastne vo vnutri problemy..vsetko je to len divadlo

no a vadi ti napoaj az tak, ze si iny? nemozme byt vsetci rovnaki, to by bola nuda winking
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ne 28 august 2022 - 14:37

@relouth... heh,ono to nie je take zle.skor som sa snazil vysvetlit,ze odkedy mi uznali schizu,vnimat iste odrezanie od beznych ludi.ale nie je to chorobou-stavom.skor tym,ako vseobecne ludia chapu blaznov.vacsina sa pousmeje-to je este lepsi pripad:D
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 83 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 67 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore