Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 44 z 85 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus St 14 október 2020 - 22:17

@kimi2028,

Doteraz som najradšej relaxoval pri knihe. Ale teraz mám novú zábavku, pri ktorej oddychujem. Je ňou maľovanie. Je to naozaj dobre odreagovanie. Určite by som odporúčal.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 Št 15 október 2020 - 14:14

Ahoj Kimi, pre mna je asi najväčší relax hudba alebo len tak lenosit. Sem tam kniha, ale total regeneracia je spánok. Teraz som dosla z prace a prave sa chystám trocha zregenerovať. Musim si dať slofika, aj ked mozno nezaspím ale aspoň zavriem oči. A este dokážem zrelaxovat aj pri plávaní, no dlho som uz nebola.
Pozdravujem aj zvyšok osadenstva. Držte sa 🙂

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 15 október 2020 - 15:32

Ahoj @Iacobus, maľovať bohužiaľ nemôžem strašne sa mi trasú ruky. Som rád, že môžem napísať pár písmeniek na notebooku nieto maľovať. V zásade nemusí byť to zlá zábavka. Pre mňa bohužiaľ nevhodná. Knižka tiež detto, nemám koncentráciu na ňu stále a mám problém prečítať 2 strany.

Ahoj @dzuli08 hudba je fajn. To sa mi páči. Dávno som si už nič nevypočul, čo je možno tak trochu škoda. Plávanie je skvelý šport. Na plaváreň som rád chodil. My od leta máme zatvorenú, lebo ju prerábajú. Najskôr sa bude na ňu dať ísť až v roku 2022. Mali by dokončiť v jeseni 2021, ale ako to poznám bude určite omeškanie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 15 október 2020 - 16:45

Ahojte ľudkovia, mám sa veľmi dobre. Dnes je nálada pecková. Neviem, čo ju spôsobilo, ale som tomu rád, že po čase je aj nálada tam. U nás nie je to samozrejmosť. Dnes bol opäť oddych. Robil som si poriadok celý deň vo svojich šachových videách. Nazbieralo sa mi ich 25 a nestaral som o ne. Tak som triedil videa podľa dátumu a premenovával si ich. Uvidím skúsim ich možno napáliť. Teším sa na vaše písmenka kamaráti.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Št 15 október 2020 - 20:27

Ahoj
Mám sa fajn, tak ako pocelé dni. Nič ma zvláštne netrápi, len si tak žijem. Včera sme si urobili lokše s kačaciu masťu a mäsovým soté.

Práve Som došiel z vychádzky a stihol Som aj obchod. Kúpil Som si v Tescu bylynné Tesco čaje. Už viem kam budem chodiť na ne. Popíjam na striedavo čaje s kávou. Neni dobré, keď celý deň len pijem kávú a minerálku.

Všimol Som si, že už dlhšiu dobu mám upravený spánkový režim. Spánkové zdravie je na toľko účinné a kvalitné, že sa iba raz nad ránom prebudím a to len na toaletu a cigošku. O kvalite by Som pomlčal, viem si predstaviť, že by Som sa zobúdzal iba na budíček.

Je to spôsobené tým, že neberiem Stilnox na spanie, ani, keď hodinu nepím. Počas dennodenného užívania Som mal totálne nekvalitný spánok, budil Som sa aj zo štyri krát. Po dohovore s psychiatričkou, mi doporučila brať Stilnox iba v prípade núdze. A tak Som aj učinil.

Ako Som na tom s myšlienkami (psychikou)? Tak hlasy a slová sú, boli a budú. V týchto posledných týždňoch zaznamenávam ich pokles, jak intezity, tak aj pokles kapacity. V skutočnosti, niečo hovoria, ale nerozumiem im. Tak isto eCHo vo mne a na okolí akosi stíchlo, čo je dobre.

Prestal Som sa nimi úplne zaoberať, ako napríklad, neustálym nálepkovaním a škatuľkovaním eGa a Bytia, jak svojho tak aj ostatných. V podstate sa mi uľavilo.

So študovaním Som na tom veľmi dobre, čítam, memorujem a opakujem do nekonečna. Trošku ma mrzí že hromadenie vedomostí je požiadavka eGa a nie Bytia. Ale však si hovorím, ak chcem rozvíjať svoju inteligenciu, mal by som ju teda ozaj rozvíjať.

Východná kultúra tvrdí, že nieje dobré z pohľadu Bytia hromadiť vedomosti, nakoľko sú to len názory a myšlienky zaznamenané druhými ľudmi, a sú nami neostrielané. Teda, východ tvrdí, že čo si neokúsil na svojej koži, všetko neni pravda.

Pravda je tak nekonečné poznanie a nekonečný proces, ktorý sme zažili, alebo zažívame. Ale, však bol tu oSHo, ktorý sa snažil spojiť východ so západom. Či sa mu to podarilo, o tom hovoria niektoré jeho prepisy do kníh z audionáhrávok počas jeho seminárov.

Jeho filozofiou bol "svet, ktorý nieje ani zo západu, ani z východu, nieje ani extrovertný a ani introvertný, nieje ani z vonkajšku a ani z vnútra. Ale je v rovnováhe, je v jednote. Je to svet vedca a mystika..."

Ďalšou jeho myšlienkou bolo "aby človek bol bohatý, jak z vnútra, tak aj z vonkajšku. oboje zároveň."

Nuž milí kamarádi, želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa voľného času na seba v týcho korona dnňoch. Majte sa. Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/10/ako-sa-dnes-mam-14.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, kimi2028, Iacobus, relouth and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Pi 16 október 2020 - 7:49

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Podarilo sa mi uchovať si dobrú náladu z predchádzajúceho dňa. V dobrej nálade sa spí hneď lepšie, čomu som rád, že som spal nepretržite 10 hodín. To sa mi počíta. Dúfam, že to zopakujem aj v tejto noci. Bohužiaľ neviem pracovať s tým, že mám dobrú náladu a neprejavuje sa to na činnostiach.

Vo všeobecnosti mám veľký problém s niečím začínať, čo vnímam zle. Mám schizofréniu už istý čas tak si nerobím z toho ťažkú hlavu. Viem, že to ku nášmu ochoreniu patrí, ale patrilo by sa niečo robiť, aby som neupadal. Dnes by som chcel vyriešiť pár krížoviek, pozrieť šachové video, chcel by som si zacvičiť s jednoručkou či prečítať pár strán z knižky. Uvidím ako sa mi to bude dariť a či mi nepokazí niečo náladu. Bohužiaľ na prechádzky za súčasných opatrení nechcem chodiť. Chodiť niekde v rúšku 2 hodiny by bolo o držku. Možno večer sa ozvem ešte a napíšem, že čo všetko som stihol...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Dušan, Iacobus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Ako sa dnes mas

Odoslať  Katuska Pi 16 október 2020 - 13:37

Ahojte vsetci Smile Ja sa mam dneska clekom fajn hlavne kvoli tomu ze mi rucicka na vahe ukazala o kilo menej ako pred tyzdnom, strasne sa tesim a zaroven dakujem Bohu a psychiatricke ktora mi zmenila lieky a nejako to zo mna ide dole ah vdaka Smile
Ja sa zabavam teraz ked je vonku tak skaredo najma vysivanim. Vysivam taky velky obraz spanielky v zahrade je to krasne a mam uz vysitu tristvrtinu takze si pomalicky postupujem. ale nemozem to vysivat cely den lebo by ma bolelo dost oci takze pomedzi to si nieco precitam ale pozriem na notebooku. V pondelok by som mala ist opat do prace takze tam mi ubehne cas rychlo.
majte sa pekne .
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Lucka, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Pi 16 október 2020 - 17:45

Ahoj milá @Katuska, gratulujem ti ku zhodenému kilečku. Som rád, že vyšívanie ťa baví. Tiež je to fajn vec, ale nie pre mňa. Bohužiaľ nemám ruky na to vyšívanie no, ktoré sa strašne trasú.

Dnes som si urobil aktívnejší deň. Som spokojný so sebou, že sa mi to podarilo. Pozrel som šachové video, cvičil som, bol som na prechádzke, lúštil som maľované krížovky. Teraz pôjdem už asi oddychovať a prečítam niečo z knihy.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 17 október 2020 - 15:12

@kimi2028,

mne sa tiež trasú ruky, je to nevýhoda pri maľovaní, ale nejako sa snažím. Práve som dokončil jednu maľbu. Nazval som ju Korunovácia Ceasara. G. I. Caesar bol niekoľkokrát zvolený do úradu konzula. Bol súčasťou 1. triumvirátu. Za jeho čias bol Rím ešte republikou. Potom ako porazil v občianskej vojne Pompeia, sa stal diktátorom. Neskôr aj doživotným diktátorom. V roku 44 pred n. l. na oslave náboženských sviatkov ho Marcus Antonius korunoval, podal mu kráľovský diadém. Caesar korunu odmietol napriek tomu, že sa mu preukazovali pocty hodné kráľov, tým gestom chcel naznačiť, že nemá záujem vyhlásiť za kráľa. Nemusel ani robiť taký krok, pretože mal všetky právomoci z titulu doživotného diktátora. Predchádzajúcim nositeľov moci sa to zrejme nepáčilo a tak ho zavraždili. Caesar otvoril cestu od republiky k cisárstvu.

Veľmi by ma zaujímalo, ako sa žilo v takej republike. Iste je to pekná predstava, že vládne ľud prostredníctvom senátu, ale na druhej strane bolo veľa ľudí s nízkym pôvodom a otroci, ktorí nemali práva.

@Kimi2028, aj ja lúštim maľované krížovky, to je tiež dobrá zábavka.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 18 október 2020 - 9:07

Iacobus napísal:Všímam si, že vo svojom hodnotení dní si veľmi opatrný. Čistú jednotku som u teba este nevidel. Do veľkej miery sme si v tom podobný. Ked sa ma niekto pýta, ako sa mam, odpovedam, dobre alebo dost dobre. Nikdy nepoviem vyborne. To preto, lebo sa bojim, ze by sa to mohlo zhorsit. Resp. ani to neviem dobre verbalizovat, ale malo by to byt nieco ako pokora. Je to tak aj u teba?

Ahoj, Jakub. Smile Ďakujem Ti za povzbudivé slová. Dojatie Čo sa týka Tvojej otázky, máš pravdu, že sa mi ťažšie povie úplne zreteľne a sebavedome, že "mám sa výborne" či skvelo, na jednotku. Spomínaš pokoru - je v tom štipka opatrnosti, obavy, že sa to môže skaziť, pričom je v tom aj štipka toho, že by som nerád trebárs rozosmutnel niekoho, kto to číta alebo kto je so mnou niekde fyzicky, a náhodou by sa ten dotyčný akurát nemal zrovna dobre.

Sám viem, ako mi nerobí dobre, keď si moje kolegyne v práci pospevujú a hmkajú pesničky. Strašne to kontrastuje s tým, ako sa vnútri cítim ja, a síce trebárs vystresovano či inak negatívne. Vzbudzuje to vo mne špatné myšlienky určitej kvázi-závisti, túžby sa cítiť tiež tak šťastne ako ony. Aj sa hnevám potom na seba, že sa neviem cítiť tak šťastne. Ak potom zrovna vtedy, keď mám akurát ja dobrú chvíľku a cítim sa veľmi dobre, by som mal začať okolo seba sršať šťastím, tak to cítim ako nefér, pokiaľ je možné, že to počúva (číta) niekto, kto zrovna trpí. Cítim v tom určitú morálnu škrupuľu, niečo na spôsob biblického imperatívu "Nerob iným to, čo nechceš, aby oni robili Tebe." Preto ak sa niekedy cítim aj veľmi dobre, nenapíšem čistú jednotku. Ale keď sa tak nad tým človek zamyslí, je to vlastne len naozaj morálna škrupuľa, ktorá nemá reálny základ. Totiž ak už natáram, čo všetko sa mi akože podarilo, tak potom pridať nejaké mínusko k jednotke je - povedané jemne - dosť o ničom. Však? Shocked V práci to u mňa funguje trochu lepšie, lebo tam, keď je pri mne niekto, o kom naisto viem, že zrovna trpí, tak mu nielen nehovorím, že sa mám ja dobre, ale ani mu nejdem rozprávať veci okolo toho. Skôr zvážniem a prinajmenšom v tichosti súcitím. Tu online je to iné - tu má "brzdenie vlastnej radosti" menší efekt, možno až zbytočný, keďže sa opisom kladných vecí nevyhnem, takže vyhýbanie sa ich zaobaleniu do záverečnej čistej jednotky je azda už potom mimo predpokladaného účinku. Embarassed Embarassed Embarassed

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Lucka and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 18 október 2020 - 11:56

@Matej
Iacobus napísal:Všímam si, že vo svojom hodnotení dní si veľmi opatrný. Čistú jednotku som u teba este nevidel. Do veľkej miery sme si v tom podobný. Ked sa ma niekto pýta, ako sa mam, odpovedam, dobre alebo dost dobre. Nikdy nepoviem vyborne. To preto, lebo sa bojim, ze by sa to mohlo zhorsit. Resp. ani to neviem dobre verbalizovat, ale malo by to byt nieco ako pokora. Je to tak aj u teba?

U mňa je to tak, že aj keď sa mám veľmi dobre tak by som si dal jedna mínus alebo dva. U mňa je to spôsobené tým, že napriek tomu, že sa mám veľmi dobre tak mám negatívne príznaky nášho ochorenia (depresia, necítim emócie, nedokážem nič robiť). Tie mám každý deň a len tak ľahko nezmiznú. Bohužiaľ toho dopamínu mám veľmi málo a tie negatívne príznaky ma valcujú, ale naučil som sa myslieť radšej na niečo iné. Skúšať sa nejako rozptýliť a tak. Dnes som sa rozptýľoval napr. pri dobrej hudbe, čo obvykle nerobím. Celkom mi to pomohlo, cítim sa super...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 19 október 2020 - 14:39

Ahojte,dnes je to výborné. Konečne som zmenil na jeden deň prostredie a je mi super. Momentálne som v 90 km vzdialenom Prešove na návšteve u tety. Teda som len s babkou, teta je s mamou už 4 hodiny na hroboch. Dnes mám celkom dobrú náladu, napriek tomu, že som veľa nenaspal. Vlastne spal som len 2 hodiny. Výlet sa mi páči. Za chvíľu o cca. 2 hodiny ideme domov. Už sa teším doma na vaňu a potom do postele. Dnes verím, že si už veľmi dobre pospím.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 85 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore