Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 59 z 86 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 72 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 30 marec 2020 - 20:27

Ahojte!
Ten dnešok bol celkom fajn, hoci som užil Haloperidol na večer. Cítil som "tlaky" a prekvapili ma hlasy, ktoré boli najmä o vulgarizmoch na moju adresu. Prirodzene ma to ako vždy zaskočilo a okrem tabletky H. vlastne nemám proti tomu inú obranu. Štve ma to a zároveň aj dráždi. Na správaní sa to prejavuje miernou nervozitou. Prežívanie však je otázne a ubíjajúce. Inak OK... Držte sa! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ut 31 marec 2020 - 11:16

Ahojte kamaráti vyzerá to tak, že s depresiou sa asi lúčim. Reagila začína po 4 týždňoch celkom pekne zaberať. Okrem povznesenej nálady v posledných dvoch dňoch som rád, že som o niečo činnejší ako som bol v posledných dvoch mesiacoch. V súčasnosti sa venujem však len šachu. Pozerám šachové videá, databázy. Chcem sa naučiť nové otvorenie, ktoré sa nazýva ruská hra. Chcem sa ho veľmi dobre naučiť a potom neskôr aj použiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 31 marec 2020 - 11:55

Super, @kimi2028, že sa máš dobre. Je výborné, že Ťa ten šach stále baví a chceš sa v ňom zlepšovať. Chcel by som vedieť aj ja hrať šach, ale nemám tréning, a povinností dosť. Takže nie je čas na zábavku.

Tiež uvažujem nad kariprazínom, chcel by som navrhnúť môjmu doktorovi zmenu lieku. Aj keď som s terajšími liekmi celkom spokojný, majú dobrú antipsychotickú účinnosť a nevýrazné NÚL, ale napriek tomu by som rád vyskúšal tento relatívne nový liek. Odporúčaš?

Pozdravujem, Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ut 31 marec 2020 - 12:40

Ahoj @Iacobus, zatiaľ tento nový liek odporúčam. Užívam ho síce len 4 týždne, tak ťažko povedať. Myslím si, že je to fajn. Bádam zmenu ku lepšiemu, ale či mi to vydrží a či nejde o náhodu, že v posledných dvoch dňoch je veľmi dobre tak neviem. Dúfam, že je to liekom a tá zmena vydrží dlhšie Very Happy Cítim sa presne tak, ako keď som začal užívať Alventu, na ktorej som vydržal na dobrej vlne polroka.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Ut 31 marec 2020 - 13:03

Kimi co k tej reagile uzivas a kolko jej beries ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ut 31 marec 2020 - 13:10

Ahoj relouth, tak situácia je taká, že vysadzujem ešte stále postupne alventu 75 mg. Z reagily beriem zatiaľ najmenšiu dávku 1,5 mg sa mi vidí. Uvidíme vo štvrtok mám ísť ku doktorovi, ale neviem či nebude robiť len sama sestrička. Tak budem musieť alventu ešte asi aj ďalší mesiac užívať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Ut 31 marec 2020 - 16:28

Ahojte!
V podstate ten dnešok nie je nič extra úžasného. Asi pred hodinou som nutne užil pol tabletky Haloperidolu. Obvykle na to mám dôvod až navečer, ale tentoraz to je časovo iné. Ostatné je po starom, snažím sa čo najúčelnejšie vyplniť si voľné chvíle, čo sa aj celkovo darí. Akožepovinnosti (akp.) majú určite zmysel a až teraz oceňujem ich skutočný prínos do môjho žitia. Vlastne ide priam o návyk, ktorý výrazne pomáha efektívnejšie tráviť čas. Na druhej strane cvičenie, chudnutie a prechádzanie sa, sú činnosti, ktoré mi teraz príliš nevychádzajú podľa predstáv, ale ostatné je v pohode. Fórumáci, prajem vám čo najpríjemnejšie dni a teším sa ak aj napíšete. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 31 marec 2020 - 17:20

Dobrý deň,

o 8:00 som mal mať online prednášku z lekárenstva, ale prednášajúca nevedela zapnúť mikrofón, takže nič z toho nebolo. Ďalší termín prednášky je o 18:00, uvidím, či sa jej to podarí spojazdniť. Jeden študent skúšal, či mu ide mikrofón. A išiel mu, práve keď povedal, keď už ani vysokoškolský pedagóg nevie zapnúť mikrofón, tak ja neviem čo.
Bolo to celkom vtipné, ako to vyhlásil. Ale prednášajúca nič na to nepovedala.

Tieto dni sa cítim stabilne a dobre. Ešte koncom minulého týždňa som volal s doktorom, aby mi predpísal lieky. Dal mi olanzapín 10 a 5 a aripiprazol iba 10 mg. Takže som mu musel volať znova, aby predpísal aj 15 mg. Trochu som sa nádejal, či mi nechcel znížiť dávku. Často ho totiž presviedčam, aby mi znížil dávku, lebo je to, samozrejme, záťaž na pečeň. Ale z 25 mg na 10 mg by to bolo asi drastické, vedel som, musel zabudnúť.  No má toho určite veľa. Okrem iného sa ma pýtal aj na školu a tak sme sa trochu porozprávali.

Zajtra píšem test z granulátov, 3.4. z dermálnych polotuhých liekov a 6.4. hodnotenie dermálnych polotuhých liekov. Plus treba mi napísať protokoly. A do toho ešte klinická farmakológia. Je toho celkom dosť a zatiaľ sa nedá povedať, že by som sa to systematicky učil. Je to skôr také chaotické.

Radšej by som si čítal knihy. Mám rozčítané asi štyri knihy. Včera som našiel jeden pekný citát.
"Kto má zdravé nohy, túži po krídlach, kto nemôže chodiť, sú pre neho barly ako pre zdravého krídla."

Pozdravujem. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll St 1 apríl 2020 - 11:50

Ahojte, Wink

tak mam sa tak no sklamane....nie, nerozišla som sa s priateľom....aj keď, no nie je to ružové ani s nim....ale prišla som o prácu po dohode zo zamestnávateľom...ako nie som ani naštvana, ani som neplakala...ani nič podobne ako to bolo po minule roky....vlastne som z istej časti aj rada...že nemusím ťahať prácu za 4 kolegyne....ako je to teraz vo firme....prepustili takmer polovicu zamestnancov...aj zrušili oddelenie aj skladníkov...proste vela ludí....ako situácia je zla...s jedného dna na druhy počúvam, že prepustili toho a toho a aj toho....vlastne som to čakala, na našom oddelení som bola najneskor prijata...a neprepustili len mna ale aj kolegynu, čo tam robila 3 roky....takže tak...ako ja som sa len bála, že mi dá aj prácu tej kolegyne....plus moja to by som ja nedala...ale šefka mala ine plány prepustiť nas obe...ani ma netrápi - kto bude robiť moju prácu.....som len rada....prečkam coronu a uvidí sa potom....tak o rok asi zoženiem nejaku prácu....inak ja som už včera posielala životopis - samozrejme upraveny......ale nevidím to realne, že sa teraz v tejto sitácii zamestnám...ani to, že corona do mája oddíde....ešte mesiac mam zaplatene ubytovanie, ale mám tam ešte vela veci...tak prestahujem sa domov....a tak...predpoklady mojho suseda sú také, že corona potrvá rok plus 2 roky sa bude ekonomika spametávať....ako on sa vyzna....ja som optimisticky myslela, že do mája a je koniec.....ale začínam upadať do menšieho smútku....ako ani nie nad sebou...ale nad tou blbou situáciou vo svete....

PS: prajem krásny deň....community together
PS2: konečne mám čas na PN ... it is perfect

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 2 apríl 2020 - 8:38

@Mischelll, veľmi ma mrzí, že si stratila prácu. sad and unhappy Je vidno, že to vôbec nebolo kvôli Tebe osobne, lebo Ty si si svoju agendu plnila veľmi svedomite a statočne, naozaj si tomu čelila veľmi dobre. Klobúk dole, vieš byť veľký pracant, keď treba. Stalo sa Ti to však kvôli dnešnej situácii a kríze a to je úplne mimo nás, i Teba. Je veľmi obdivuhodné, ako si sa k tomu postavila a ako si prijala nedobrovoľný odchod. Snáď čo najskôr kríza prejde a potom, verím, sa Ti opäť naskytne dobrá práca, ktorá bude azda i lepšia než doterajšia. Svojou šikovnosťou a vzdelaním máš na to. Drž sa, Mischelll, prajem Ti zatiaľ príjemné dni. Posielam objatie: giving a hug

---

Ahojte, kamaráti.

Žiaľ, mrzí ma to, ale zanechal som tú prácu v sklade. Včera som odrobil ešte jednu desinku od 3:00 do 13:00, pričom som si cez prestávky vybavoval výpoveď v skúšobnej dobe. Už som aj všetko patričné odovzdal a podpísal, takže výstup je ukončený. Musím sa priznať, hoci sa možno tým priznám, že nie som asi dosť chlap, ale nebola to práca pre mňa. Naozaj veľmi-veľmi fyzicky namáhavá pri veľkom nedostatku spánku a pri veľkých odreninách, modrinách, prakticky som opäť celý zničený. To sa takto proste ťahať mne nedalo. Skutočne klobúk dole pred miestnymi chlapmi, ktorí to tam robia denno-denne už roky. Zdá sa, že som skôr na mentálnu prácu. sad and unhappy Tá mi ide oveľa lepšie. sad and unhappy Embarassed

Takže som momentálne opäť doma a na neplatenom voľne u svojho zamestnávateľa. Peniažkov mám málo, treba platiť byt a stravu, uvidím ako ďalej... Sad

Držme si palce.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 2 apríl 2020 - 17:38

Dobrý deň,

Dal som si záväzok, že každý deň pridám jeden článok o liečive z psychiatrie, včera som nepridal žiaden, lebo mám veľa povinností do školy a nestíham písať. Takže zatiaľ to bude tak, že budem pridávať každý druhý deň.

No, včera som mal ten test z granulátov. Napísal som ho, ale veľmi zle, je to veľká katastrofa. Dúfam, že takýmto spôsobom nebudem pokračovať. Snáď sa to zlepší. Snažím sa učiť, ale ani zdroje poriadne nemám. Všetko je chaotické.

Dnes som chcel napísať, lebo mám výročie. Dnes je deň, keď som sa presne pred dvomi rokmi pokúsil o samovraždu. To, že som sa o to pokúsil, neberiem vôbec tragicky. Jednoducho to raz muselo prísť. Od 10 - 12 rokov som mal chuť na smrť. Len je možno škoda, že som čakal až do dvadsiatky, keď vtedy som už bol liečený psychiatrom. Keby som to spravil ešte predtým, než som bol u psychiatra, bral by som to inak. Čiže pokus neberiem tragicky a to, že som prežil, hmm... teraz tiež neberiem tragicky. Kedysi som veľmi chcel zomrieť, teraz už nie. Teraz už iba trochu. Beriem to ako novú príležitosť na život, ktorú chcem využiť. Nové narodenie. Idem si otvoriť nealkoholický sekt a osláviť to. (Hoci stále neviem, či som vtedy nezomrel. Možno sa mi toto celé len zdá, možno som ani nikdy nežil a vždy sa mi to len zdalo. Nikto nevie.)
Ako som už raz písal, môj pokus mi ukázal, kto ma má rád a kto nie. Som z toho zistenia trochu smutný, ale vlastne vďačný, že som sa to dozvedel. Vedieť, kto pri vás stojí, je dobré.

Takže takto pozitívne by som to zakončil.

Pozdravujem. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Št 2 apríl 2020 - 18:34

Ahoj Mischelll!
Som rád, že si prišla aj na Zello dialógy a tam sme "hodili reč". Vlastne Ti chcem len napísať, že si veľmi hodnotný človek, z čoho vyplýva, že prácu si určite nájdeš keď bude vhodnejšia doba.

.......

Ahoj Matej!
Každému jednému musí práca sadnúť. Niekomu vyhovuje fyzická námaha a druhému nie. V tých skladoch je teraz veľká makačka a aj zhon v strese. Myslím si, že tam sú nateraz skutočne dríči a fandím im. Priznám sa, že kvôli ochoreniu som viackrát opustil zamestnanie a bolelo to osobným zlyhaním. Viem, snažil som sa, ale asi to nestačilo. Ty máš však už zabehnuté pracovné návyky, vieš ako to v zamestnaní chodí a dokážeš sa prekonať keď treba. Osobne mám dojem, že už teraz by Ťa niekde potrebovali... Patríš tiež k vzorom tohoto fóra, tak držím palce.

......

Ahoj Iacobus!
Ohľadom môjho názoru chcem len to, že som nadšený ako zodpovedne pristupuješ k psychohygiene tu na fóre a svojou disciplínou prispievaš v téme o liekoch. Teší ma to, že si sa do toho tak pustil. Prirodzene Ti fandím aj v školských povinnostiach a tak myslím aj celkovo Tvoj prístup k životu. Som rád, že si tu s nami a ticho dúfam, že budeš pisateľom fóra aj do ďalekej budúcnosti.

......

Ahojte!
V tento štvrtok som trošičku zakolísal a na základe toho som aj užil navyše pol tbl. Haloperidolu. Po ňom mi bolo lepšie a podarila sa mi aj malá prechádzka. Tu ma oslovilo najmä sedenie káčera pri potoku na vajciach a neďaleko mal aj svoju družku. Chvíľku som to pozoroval, ale zároveň som nechcel rušiť. Kačičky boli pokojné, vnímali ma, ale neplašili sa, alebo tak. A to je asi v tom podstatnom o dnešku všetko. Pekné dni vám prajem.

Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 86 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 72 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore